Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ !!! 🥰❤️Και εμάς το σπερμα ήταν πολύ κακό! Στις προηγούμενες τρεις φορές που κάναμε εξωσωματική κανένα δεν γονιμοποιηθηκε, και όσα γονιμοποιούνταν δεν συνέχιζαν μέχρι την Τρίτη μέρα.. όποτε έχε πίστη! Βέβαια για να σου πω την αλήθεια αλλάξαμε και γιατρό και εμβρυολόγο! 

      Που πήγατε;; 
      Με το καλο το μωράκι σας!!!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Angot είπε:

εμένα είναι να μ έρθει περίπου 4 Νοεμβρίου! γενικά νωρίς είναι ρε παιδί μ! και τα θετικά και όλα! 

@Angotπονακια θα έχεις συχνά. Αν κάτσεις όμως ή ξαπλώσεις θα περνάνε. Μην ξεχνάς ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Όχι για τα πονακια, αλλά πχ μπορεί τώρα να λαχανιαζεις και να μην αντέχεις το πολύ περπάτημα.και η θερμοκρασία δεν είναι πάντα υψηλή. Πέφτει ξανανεβαινει. Είναι και τα χάπια. Έχεις βάλει και δύο οπότε πολύ πιθανό να είναι και δίδυμη.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 15 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα κορίτσια μάλλον δεν εχω καλα νέα! εκανα ένα τεστ 10αρι και είναι αχνο θετικό !  σας βάζω να δείτε 

Καλημέρα!! Εγώ μια χαρά θετικό το βλέπω πάντως!!! Μην απογοητεύεσαι! Είναι ξεκάθαρο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , vasoula88 είπε:

Καλημέρα!! Εγώ μια χαρά θετικό το βλέπω πάντως!!! Μην απογοητεύεσαι! Είναι ξεκάθαρο!

καλημερα στεναχωρημένη ειμαι! δε θα έπρεπε να είναι πιο σκούρο επειδή είναι 10αρι;  δεν το εχω κάνει και αυτό το τεστ πάλι γαμωτο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα κορίτσια μάλλον δεν εχω καλα νέα! εκανα ένα τεστ 10αρι και είναι αχνο θετικό !  σας βάζω να δείτε 

Κοριτσι μου είσαι 7η μέρα από την εμβρυομεταφορα ακόμη, δε θα έπρεπε να είχες κάνει ούτε ένα τεστ ακόμη και έχεις κάνει ηδη ενα σωρό και είναι θετικά! Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο, μια χαρά είναι το τεστ σου, και μένα έτσι φαινόταν 7η μέρα το αντίστοιχο early test που έκανα, μολις τσέκαρα τη φώτο που το είχα βγαλει (εννοείται ότι δεν ξανακανα αλλο τεστ μετά αλλά μονο χοριακες).

Να το πιστέψεις και να ηρεμήσεις, όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά. Τα πονακια και ότι άλλο έχεις είναι φυσιολογικα το πρώτο τρίμηνο. Συγχαρητηρια και αναμένουμε με ανυπομονησια την τριψηφια χοριακη σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Nels είπε:

Κοριτσι μου είσαι 7η μέρα από την εμβρυομεταφορα ακόμη, δε θα έπρεπε να είχες κάνει ούτε ένα τεστ ακόμη και έχεις κάνει ηδη ενα σωρό και είναι θετικά! Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο, μια χαρά είναι το τεστ σου, και μένα έτσι φαινόταν 7η μέρα το αντίστοιχο early test που έκανα, μολις τσέκαρα τη φώτο που το είχα βγαλει (εννοείται ότι δεν ξανακανα αλλο τεστ μετά αλλά μονο χοριακες).

Να το πιστέψεις και να ηρεμήσεις, όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά. Τα πονακια και ότι άλλο έχεις είναι φυσιολογικα το πρώτο τρίμηνο. Συγχαρητηρια και αναμένουμε με ανυπομονησια την τριψηφια χοριακη σου!

καλημερα κορίτσι μ!!

τρίτη εχω χοριακη! δε ξέρω περίμενα να ειναι πιο σκουρο! φοβάμαι για βιοχημική! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα κορίτσι μ!!

τρίτη εχω χοριακη! δε ξέρω περίμενα να ειναι πιο σκουρο! φοβάμαι για βιοχημική! 

Καλέ σταματά.....θετικότατο είναι...να το χαρείς...ότι είναι να έρθει θα έρθει έτσι κ αλλιώς ητε σκάμε εμείς ητε όχι....αλλά εσύ θα σκέφτεσαι ότι θα έρθουν μόνο τα καλά κ τα χαρούμενα....είναι θετικό....είσαι έγκυος κ να το χαρείς κορίτσι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια μάλλον δεν εχω καλα νέα! εκανα ένα τεστ 10αρι και είναι αχνο θετικό !  σας βάζω να δείτε 

Καλημερα ρε σύ ηρέμησε βγάζεις άσχημα συμπεράσματα χωρίς να υπάρχει λόγος μια ψαρά θετικό είναι.εγώ νομίζω πρέπει να ηρεμήσεις λίγο και περίμενε να πας να κανεις την χοριακη σου 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Psaxnwfos said:

Δεν ξέρω πραγματικά…. Μέχρι χθες ήμουν αισιόδοξη σε υπερβολικό βαθμό, οτι όλα θα πάνε καλα …. Σήμερα όμως ακριβώς το αντίθετο… διαβάζω ότι όλες εσας που είχατε έστω κ ένα μικρό σύμπτωμα και εγώ κανένα πέρα από τα μικροτσιμπηματα των πρώτων ημερών της εμβρυομεταφορας και απελπίζομαι. Έχω αγχωθεί υπερβολικά με το φόβο μήπως δεν πετύχει έχοντας στο μυαλό μου και την ηλικια μου ( 40 + )…

Είμαστε κ εμείς που δεν είχαμε κανένα σύμπτωμα κ όμως πέτυχε!

Εγώ είχα κ συμπτώματα περιόδου, πχ ένιωθα ένα τράβηγμα στο πόδι, όπως έχω πριν κατέβει η περίοδος. Ουτε φουσκωμενο στήθος ειχα. Οπότε μην το σκέφτεσαι καθόλου. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα κορίτσι μ!!

τρίτη εχω χοριακη! δε ξέρω περίμενα να ειναι πιο σκουρο! φοβάμαι για βιοχημική! 

Βρε δεν το βλέπεις ότι είναι σκούρο απλά σαν να μην έχει πολύ χρώμα το τεστακι . Η γραμμή είναι σκούρα απλά είναι έτσι το τεστακι έτσι που δεν έχει ανέβει πολύ το χρώμα πάνω στην επιφάνεια. Φαίνετε καθαρά σκούρα γραμμή αλλά σαν να μην έχει απλωθεί . Αυτό είναι θέμα κατασκευαστικό Κ όχι χοριακης 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Psaxnwfos είπε:

Θα μιλήσω με τον γιατρό εάν μπορώ να την κάνω Παρασκευή και εάν επιμείνει για Σάββατο θα πάω στο Ρεα εάν είναι που είναι και σχετικά κοντά μου. Ευχαριστώ πολύ!

αποτι διαβάζω εσυ τα κατάφερες σωστά; Ότι καλύτερο λοιπόν, να περάσουν γρήγορα και καλα οι 9 μηνες και να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου ! 

Γιατί δεν την κάνεις αύριο τη χοριακη να σου φύγει η αγωνία? Θα είσαι 9η μέρα μετα απο μεταφορά βλαστοκυστων, τότε την κάνουμε όλες τη χοριακη και το αναμενόμενο νούμερο είναι γύρω στο 100. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Το χω πει πολλές φορές ότι δεν καταλαβαίνω  την οδηγία ορισμένων σαδιστων γιατρών (ελαχίστων ευτυχώς) για χοριακη 2 βδομάδες μετά: τζάμπα σχεδον 1 βδομάδα άγχος ακόμη που είναι κακό και για μας και το εμβρυο, σε περίπτωση θετικού αποτελέσματος μας ανεβαίνει η ψυχολογία, αν τελικά δεν πάει καλα με τις επαναληπτικες χοριακες τσεκάρουμε και την περίπτωση βιοχημικης για να ξέρουμε πως αντέδρασε ο οργανισμός μας ενώ σε περίπτωση αρνητικού κόβουμε τα φάρμακα μια ώρα αρχιτερα και συνεχίζουμε στους κανονικούς σου ρυθμούς.

  • Μου αρέσει 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Angot said:

καλημερα κορίτσι μ!!

τρίτη εχω χοριακη! δε ξέρω περίμενα να ειναι πιο σκουρο! φοβάμαι για βιοχημική! 

Καλημέρα @Angot μου, καλε είναι θετικότατο, τζάμπα βάζεις αρνητικές σκέψεις με το μυαλό σου

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσι μ!!

τρίτη εχω χοριακη! δε ξέρω περίμενα να ειναι πιο σκουρο! φοβάμαι για βιοχημική! 

Το έχω περάσει πολυ έντονα αυτο που περνας...Κ αυτη ειναι η παγιδα με τα τεστακια...Θα έπρεπε να παιρνεις ιδια τεστακια καλύτερα για να εχεις μετρο σύγκρισης...Για μενα ισχυει το ιδιο οπως και με τα μικροβιολογικά...σου λενε να επαναλαβεις στο ιδιο...Μην αγχώνεσαι...ολα καλα ειναι...Να πας αυριο για χοριακη...Κ εγω ηταν να παω την 11η μερα και τελικα αφου τους εστειλα το θετικό τεστ με εστειλαν την 9η...Και τελικα ηταν 119....Σε φιλω

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλημερα στεναχωρημένη ειμαι! δε θα έπρεπε να είναι πιο σκούρο επειδή είναι 10αρι;  δεν το εχω κάνει και αυτό το τεστ πάλι γαμωτο! 

Καλημέρα!!! Κάθε εταιρεία λειτουργεί διαφορετικά. Θετικό δείχνει και αυτό!!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, dec-e είπε:

Είμαστε κ εμείς που δεν είχαμε κανένα σύμπτωμα κ όμως πέτυχε!

Εγώ είχα κ συμπτώματα περιόδου, πχ ένιωθα ένα τράβηγμα στο πόδι, όπως έχω πριν κατέβει η περίοδος. Ουτε φουσκωμενο στήθος ειχα. Οπότε μην το σκέφτεσαι καθόλου. 

Σε ευχαριστώ πολύ, μου έδωσες δύναμη! Μακάρι ! Υπομονή μόνο τώρα μέχρι το Σάββατο για την χοριακη… λόγω ηλικίας έχω βάλει και 2 και θα ήθελα να ήταν κ διδυμα … καταλαβαίνεις διπλή η αγωνία …. 

2 ώρες πρίν, Nels είπε:

Γιατί δεν την κάνεις αύριο τη χοριακη να σου φύγει η αγωνία? Θα είσαι 9η μέρα μετα απο μεταφορά βλαστοκυστων, τότε την κάνουμε όλες τη χοριακη και το αναμενόμενο νούμερο είναι γύρω στο 100. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Το χω πει πολλές φορές ότι δεν καταλαβαίνω  την οδηγία ορισμένων σαδιστων γιατρών (ελαχίστων ευτυχώς) για χοριακη 2 βδομάδες μετά: τζάμπα σχεδον 1 βδομάδα άγχος ακόμη που είναι κακό και για μας και το εμβρυο, σε περίπτωση θετικού αποτελέσματος μας ανεβαίνει η ψυχολογία, αν τελικά δεν πάει καλα με τις επαναληπτικες χοριακες τσεκάρουμε και την περίπτωση βιοχημικης για να ξέρουμε πως αντέδρασε ο οργανισμός μας ενώ σε περίπτωση αρνητικού κόβουμε τα φάρμακα μια ώρα αρχιτερα και συνεχίζουμε στους κανονικούς σου ρυθμούς.

Τι να σου πω …. Μπορεί να έχεις κ δίκιο αλλά στις 2 εβδομάδες μου είπε… είναι και η πρώτη εμβυομεταφορα και δεν έχω κ την ανάλογη εμπειρία, όποτε ακολουθώ πίστα τις οδηγίες του … 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...