Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , Angot είπε:

εγώ αδυνάτισα πάντως από τη μέρα που εκανα μεταφορά. ! από 57+ πήγα 56 δε ξέρω πως γίνεται αυτό! 

καλή επιτυχία κορίτσι μου! δεν έχουμε δει λίγες φορες τελευταία στιγμή να γίνεται ανατροπή προς τα ευχάριστα!! 🙏

λοιπόν κορίτσια ειχα πάει για φαγητό με τον άντρα μ! καμια ώρα μη νομίζετε! εγώ γενικά εχω και στην προηγ εγκυμοσυνη και προφανώς τώρα εχω θέμα με την πλάτη μου, πονάω τρομερά αν η καρέκλα δέν ειναι βολική! πονούσα όση ώρα καθόμουν και μαλλον ζορίστηκα γιατί με έπιασε και δυσφορία ! από εκείνη την ώρα εχω περίεργα πονάκια στη κοιλια λες και θα μ έρθει περιοδος και πιο στοχευμένα καποιεσ φορες χαμηλά δεξιά ή αριστερά , δεν είναι συνεχόμενα αλλά εγώ θα μείνω ξάπλα για καλό και για κακό, αίμα δεν εχω δει (φτου φτου) και μ είπε η μαια να πάρω ένα buscopan! να ανησυχήσω ; 

Εγώ πάλι από τος ενέσεις προγεστερονη και τα cuclacur που παίρνω έχει πρηστεί όλο το σώμα λόγω ότι γίνεται κατακράτηση υγρών.όσο για τους πόνου εγώ τους είχα συνέχεια και τους εχω και τώρα και κάποιες στιγμές εντονοτατους.ο γιατρός είπε Ότο είναι φυσιολογικό επειδή μεγαλώνει η μητρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 18 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Εγώ πάλι από τος ενέσεις προγεστερονη και τα cuclacur που παίρνω έχει πρηστεί όλο το σώμα λόγω ότι γίνεται κατακράτηση υγρών.όσο για τους πόνου εγώ τους είχα συνέχεια και τους εχω και τώρα και κάποιες στιγμές εντονοτατους.ο γιατρός είπε Ότο είναι φυσιολογικό επειδή μεγαλώνει η μητρα

ίσως φοβάμαι πολύ! ο άντρας μου έτσι λέει! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

ίσως φοβάμαι πολύ! ο άντρας μου έτσι λέει! 

Φυσιολογικό είναι έχω εγώ και ακομα δεν έχω ηρεμησει εντάξει δεν είναι εύκολο για καμία μας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Φυσιολογικό είναι έχω εγώ και ακομα δεν έχω ηρεμησει εντάξει δεν είναι εύκολο για καμία μας

άμα έχεις και άσχημα βιώματα είναι ένα δράμα ! τι να πω, έτσι και αλλιώς απ ότι κατάλαβα αν είναι να συμβεί κάτι θα συμβεί  σκάμε δε σκάμε! ας προσέχουμε και ότι γίνει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Angot είπε:

και στην πρώτη φορά ειχα και δεν πήγε καλα! απλώς είναι περίεργα πονάκια σημερα ! γι αυτό με ανησύχησαν !

Όχι καλέ...όλα καλά θα πάνε....εμένα η νύφη μου ποναγε φουλ....πιο πολύ από περίοδο...κ στις δύο εγκυμοσύνες ..κ όλα τέλεια πήγαν...μην κρίνεις από άλλες φορές τι μας έτυχε....σου λέω φωλιάζουν καλά καλά εκεί μέσα κ σε τσιγκλισαν σήμερα....όλα τέλεια θα πάνε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Pagor είπε:

Όχι καλέ...όλα καλά θα πάνε....εμένα η νύφη μου ποναγε φουλ....πιο πολύ από περίοδο...κ στις δύο εγκυμοσύνες ..κ όλα τέλεια πήγαν...μην κρίνεις από άλλες φορές τι μας έτυχε....σου λέω φωλιάζουν καλά καλά εκεί μέσα κ σε τσιγκλισαν σήμερα....όλα τέλεια θα πάνε!!!

μακάρι! εδώ φοβάμαι να παω στη δουλειά τη δευτέρα ! που εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσυνη περπατούσα 3χλμ την ημέρα και δούλευα 9-10 ώρες χωρίς πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σερβα είπε:

Κορίτσια τώρα όταν αλλάζει ώρα πος θα παίρνετε τα φάρμακα σας;Μου είπε γιατρός Prolutex και Clexane πρέπει να είναι στην ίδια ώρα και τώρα λέω αν περνώ Prolutex στις 8 και αύριο να πάρω στις 8 η να πάρω στις 7 επειδή στις 7 θα περάσουν 24 ώρες 🤕🙄🙃

Μπορείς να τα πάρεις στις 7 για να ναι 24 ώρες.

Αλλά είτε στις 7 να το πάρεις είτε στις 8 δεν νομίζω ότι η μία ώρα παραπάνω θα έχει τόσο μεγάλη σημασία. 

Πέρσι τέτοια εποχή έπαιρνα meriofert για διέγερση και αν θυμάμαι καλά κρατησα την ωρα σταθερή. Δεν θυμάμαι αν ειχα ρωτησει τον γιατρό για την αλλαγή της ώρας, αλλά μία ημέρα την ειχα ξεχασει για 2-3 ώρες την ενεση και ρωτησα και μου ειπαν οτι δεν πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, marmaki said:

Μπορείς να τα πάρεις στις 7 για να ναι 24 ώρες.

Αλλά είτε στις 7 να το πάρεις είτε στις 8 δεν νομίζω ότι η μία ώρα παραπάνω θα έχει τόσο μεγάλη σημασία. 

Πέρσι τέτοια εποχή έπαιρνα meriofert για διέγερση και αν θυμάμαι καλά κρατησα την ωρα σταθερή. Δεν θυμάμαι αν ειχα ρωτησει τον γιατρό για την αλλαγή της ώρας, αλλά μία ημέρα την ειχα ξεχασει για 2-3 ώρες την ενεση και ρωτησα και μου ειπαν οτι δεν πειράζει.

Ευχαριστώ για απάντηση ,και εγώ Νωμιζω ότι μια ώρα δεν είναι πολύ αλλά λέω ίσος σε εσάς γιατροί  είπανε κάτι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Σερβα είπε:

Ευχαριστώ για απάντηση ,και εγώ Νωμιζω ότι μια ώρα δεν είναι πολύ αλλά λέω ίσος σε εσάς γιατροί  είπανε κάτι 

εμένα δεν μου έχει πει καν ότι πρέπει να πίνω τα χάπια μ σε σταθερή ώρα! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σερβα είπε:

Κορίτσια τώρα όταν αλλάζει ώρα πος θα παίρνετε τα φάρμακα σας;Μου είπε γιατρός Prolutex και Clexane πρέπει να είναι στην ίδια ώρα και τώρα λέω αν περνώ Prolutex στις 8 και αύριο να πάρω στις 8 η να πάρω στις 7 επειδή στις 7 θα περάσουν 24 ώρες 🤕🙄🙃

Όντως πρέπει κάθε μέρα να είναι την ίδια ώρα αλλά για αύριο που αλλάζει η ώρα δεν τρέχει τιποτα γιατί τον είχα ρωτήσει αν τύχει κάποια στιγμή να μην μπορέσω να το κάνω την ίδια ώρα μια μέρα αν πειράζει και είπε οχι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, Psaxnwfos said:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι στην μια εβδομάδα ακριβώς από την εμβρυομεταφορα ( 1η ) και περιμένω άλλη μια εβδομάδα για να κάνω την Β χοριακη σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού. Υπάρχει κάτι που θα με βοηθήσω να καταλάβω ; Από συμπτώματα δεν έχω τπτ … ενώ το στήθος μου ήταν παρά πολύ πρησμένο τις πρώτες μέρες τώρα σιγά σιγά ξεπριζεται … επίσης τις πρώτες 1-3 μέρες είχε ελαφρά τσιμπήματα κάτω χαμηλά…

Ελαφρά τσιμπήματα είχα και εγώ, αλλά δεν τα είχα δώσει σημασία, τελικα ήταν σύμπτωμα! Πόνος στη μέση  και λίγο αίμα 2-3 μέρες από τη μέρα που ήταν να μου ρθει η περίοδος! Τίποτα κατά τα αλλά, ούτε στήθος ούτε τίποτα.

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Ελαφρά τσιμπήματα είχα και εγώ, αλλά δεν τα είχα δώσει σημασία, τελικα ήταν σύμπτωμα! Πόνος στη μέση  και λίγο αίμα 2-3 μέρες από τη μέρα που ήταν να μου ρθει η περίοδος! Τίποτα κατά τα αλλά, ούτε στήθος ούτε τίποτα.

εμένα είναι να μ έρθει περίπου 4 Νοεμβρίου! γενικά νωρίς είναι ρε παιδί μ! και τα θετικά και όλα! 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angot said:

εγώ αδυνάτισα πάντως από τη μέρα που εκανα μεταφορά. ! από 57+ πήγα 56 δε ξέρω πως γίνεται αυτό! 

καλή επιτυχία κορίτσι μου! δεν έχουμε δει λίγες φορες τελευταία στιγμή να γίνεται ανατροπή προς τα ευχάριστα!! 🙏

λοιπόν κορίτσια ειχα πάει για φαγητό με τον άντρα μ! καμια ώρα μη νομίζετε! εγώ γενικά εχω και στην προηγ εγκυμοσυνη και προφανώς τώρα εχω θέμα με την πλάτη μου, πονάω τρομερά αν η καρέκλα δέν ειναι βολική! πονούσα όση ώρα καθόμουν και μαλλον ζορίστηκα γιατί με έπιασε και δυσφορία ! από εκείνη την ώρα εχω περίεργα πονάκια στη κοιλια λες και θα μ έρθει περιοδος και πιο στοχευμένα καποιεσ φορες χαμηλά δεξιά ή αριστερά , δεν είναι συνεχόμενα αλλά εγώ θα μείνω ξάπλα για καλό και για κακό, αίμα δεν εχω δει (φτου φτου) και μ είπε η μαια να πάρω ένα buscopan! να ανησυχήσω ; 

Και εμένα με πονάει η μέση από την αρχή, αλλά θα έλεγα μη πάρεις χάπι τόσο νωρίς, γιατί είναι φυσιολογικο

2 minutes ago, Angot said:

εμένα είναι να μ έρθει περίπου 4 Νοεμβρίου! γενικά νωρίς είναι ρε παιδί μ! και τα θετικά και όλα! 

Πως θα περάσουν οι μέρες βρε κορίτσια; Υπομονή σε όλες μας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , LunaVaskez είπε:

Και εμένα με πονάει η μέση από την αρχή, αλλά θα έλεγα μη πάρεις χάπι τόσο νωρίς, γιατί είναι φυσιολογικο

buscopan μου είχε πει να παίρνω όταν πονάω! δεν τον πείραζε ! οκ οχι υπερκατανάλωση αλλά να παίρνω επι πόνου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...