Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Sisheido είπε:

Καλημερουδια!!!! Πιο ξεκάθαρο δεν γίνετε το αποτέλεσμα με αυτό το τεστακι!!!! Μια τελειομηνη και ομορφη εγκυμοσυνη σου ευχομαι κι αν θέλεις να είναι διδυμακια στο εύχομαι ολόψυχα!!!!! 

αχ ευχαριστωωω μακάρι να είναι γερά  μωράκια όσα και να ναι ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 15 λεπτά , Angot είπε:

φοβόμουν μήπως είναι ντοπαρισμένο σποράκι ! ακόμα δλδ κρατώ τις επιφυλάξεις μου αλλά οκ καταλαβαίνω ότι ειμαι υπερβολική ! 😅

Χαχα εσυ είσαι ικανή να κανεις χοριακη να βγει θετική και να μας λες ότι φταίει η ενεση

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια @Angot,με το καλό το μπεμπακι σου❤️ Να είναι γερό και.να έχεις μια γλυκιά εγκυμοσύνη ❤️

Εγώ προσπαθώ να αποθηλασω για να ξεκινήσω τις διαδικασίες για την εμβρυομεταφορά,αλλά είναι πολύ δύσκολο..που θα πάει όμως,θα τα καταφέρουμε 

Εύχομαι το 2024 να γεμίσει μωράκια,καλη επιτυχία σε όλες ❤️

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσιαααα !! πιστευω με βλέπετε στον ύπνο σας ! 😍 δεν αφήνω το κοινό μου χωρίς ενημέρωση! 

Συνχαρητηρια Κ πάλι πιο επίσημα τώρα με το ηλεκτρόνικο τεστ . Να πάνε όλα καλά Κ ήρεμα Κ πάντα έτσι χαρούμενη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Χαχα εσυ είσαι ικανή να κανεις χοριακη να βγει θετική και να μας λες ότι φταίει η ενεση

ανετότατα ! 

πρίν από 7 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Συγχαρητήρια @Angot,με το καλό το μπεμπακι σου❤️ Να είναι γερό και.να έχεις μια γλυκιά εγκυμοσύνη ❤️

Εγώ προσπαθώ να αποθηλασω για να ξεκινήσω τις διαδικασίες για την εμβρυομεταφορά,αλλά είναι πολύ δύσκολο..που θα πάει όμως,θα τα καταφέρουμε 

Εύχομαι το 2024 να γεμίσει μωράκια,καλη επιτυχία σε όλες ❤️

αχ δύσκολος ο αποθηλασμος μου τα λέει η ξαδέρφη μ!  κλάμα μαύρο έχουμε ! 

 

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Συνχαρητηρια Κ πάλι πιο επίσημα τώρα με το ηλεκτρόνικο τεστ . Να πάνε όλα καλά Κ ήρεμα Κ πάντα έτσι χαρούμενη 

αχαχαχ νομίζω μου έχετε πει όλες από 2-3 φορες συγχαρητήρια ! και περιμένουμε και τη χοριακη για επανάληψη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια μου γεια σας!!! Ειμαι απο τις λιγες παλιες που έχουν μεινει στο φόρουμ...δυστυχως ολο και αλλες κοπελες μπαινουν στην παρεα μας! Η ιστορία μας ξεκινησε λίγους μηνες μετα το γαμο,πισω στο 2016 οπου αφου δεν ερχοταν το πολυπόθητο μαθαμε πως ο άντρας μου εχει σοβαρη ολιγοασθενοτερατοσπερμια. Απο τοτε ξεκινησε ο γολγοθας...Κλαματα, ανασφάλεια, αβεβαιότητα για το μέλλον....και ένα μονιμο ΓΙΑΤΙ... Μετα απο αλλαγή τριων γιατρων,τρεις διεγέρσεις,απειρες ωοληψιες,αμετρητα χιλιόμετρα καθως μενουμε αρκετα μακριά απο την Αθήνα,ηρθε το αστερακι μου...το αγορακι μου το 2019 με τη βοήθεια του τοτε γιατρου μου που ευχομαι ο θεος να τον εχει καλα. Αφου εγινε ενος το αγορακι μου ξεκινησαμε παλι τον αγωνα εν μέσω πανδημίας για να αποκτησει αδερφακι. Με την αποφαση να το παλεψω μονο με φυσικους ξεκινησαν παλι αμέτρητες αιμοληψιες,ωοληψιες, χιλιόμετρα και χιλιαδες ευρω....πολλες χιλιαδες ομως... Εξετασεις,αλλαγη γιατρού παλι και εξτρα επεμβατικες μεθοδους μηπως και πάρουμε καλυτερο σπερμα με παρακεντησεις επιδιδυμίδας και στο τελος βιοψια ορχεων.... Φτασαμε συνολο ολων των προσπαθειων πανω από 60.000€... και μια ψυχολογια χαλια αφου ιδιως τον τελευταίο καιρό δεν καταφεραμε να κάνουμε ουτε μια εμβρυομεταφορά για έναν ολόκληρο χρόνο...Ειχαμε πει πως οταν θα ειχαμε δυο εμβρυακια θα καναμε μια τελευταία προσπάθεια. Τελευταία ομως... κυριολεκτικά...Πριν απο ενάμιση περίπου μηνα καναμε την τελευταία εμβρυομεταφορά μας με πολλη προσευχή στην Παναγία,μεγαλη πιστη και φυσικα πολυ αγχος... περισσότερο δε γίνεται... τη Δευτέρα ειδαμε την καρδούλα του να πάλλεται, δεν την ακουσαμε γιατί ειναι νωρις. Ομως ειναι εκει...μεγαλωνει...δινει τον αγωνα του κ ευχομαι να βγει νικητης/τρια... Φοβάμαι πολυ....ευχομαι να ολοκληρωθει η εγκυμοσύνη αυτη...ειναι πολυ νωρίς ακομα...Αλλα συνεβη...στην τελευταία ευκαιρία που δώσαμε...και φυσικά ευχαριστώ και τον τωρινό μου γιατρό για το θαυμα που έρχεται...Ευχομαι ολες οι κοπελες να γίνετε μανουλες σύντομα...Σας νιωθω και σας καταλαβαινω οσο δεν παει....Αλλα οπως λενε "ο επιμενων νικα". Επιμείνετε...και νικηστε....Συγγνωμη για το σεντονι...Σας φιλω

Με το καλό και σε εσένα κορίτσι μου!!!! Όλα κατ ευχήν. Κι εγώ πάω για τελευταία προσπάθεια από την αρχή μόλις ευδοκιμήσουν οι συνθήκες...για να δούμε...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Zaxaroulamak είπε:

Σ ευχαριστω για την απαντηση. Τsh δεν εκανες δλδ ε; εχω αγχωθει γιατι ειχα κανει απο μονη μου γενικη αιματος και θυροειδη μετα τη διεγερση και η tsh ηταν 2,6. Δε σκεφτηκα να του το πω γιατι μου ειχε πει οτι δε χρειαζεται να κανω εξετασεις και θεωρησα οτι δε θα παιζει τοσο μεγαλο ρολο αλλα τελικα αλλα διαβαζω!!

Η επίσημη οδηγία είναι ότι πρέπει η ΤSH να είναι μικρότερη του 2,5 πριν και την εμβρυομεταφορα. Εγώ την έλεγχα λογω χασιμοτο και ενώ ήταν πάντα κάτω από 2, λίγους μήνες μετά από διεγερση (προφανώς επηρρεάζεται από τις ορμονες) και ενώ μόλις είχα ξεκινήσει διαδικασία για εμβρυομεταφορα ανέβηκε γύρω στο 3.5, ο ενδοκρινολογος μου σύστησε αναβολή της ετ και ο γυναικολογος συμφώνησε, για να είμαστε σίγουροι και χωρίς δεύτερες σκέψεις , να ακολουθήσουμε την επίσημη γραμμή, παρόλο που όπως είπε δε θεωρούσε οτι η τιμή αυτή είναι απαγορευτική. Με ούτε 2 βδομάδες χαπι Τ4 50mg έπεσε κάτω από 2 η Tsh. Θα σου πρότεινα να πας σε ενδοκρινολογο άμεσα να σε κοιτάξει, αν σου δώσει αγωγή τώρα προλαβαίνεις και την ετ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Angot συγχαρητήρια!!! Έλα να μαζευόμαστε για το νέο group Μανούλες 2024! 
 

Ευχομαι να πανε τα πράγματα τέλεια και όλες να τα καταφέρουμε! 💞 Είμαστε όλες μας πολύ δυνατές! Girl Power!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , LunaVaskez είπε:

@Angot συγχαρητήρια!!! Έλα να μαζευόμαστε για το νέο group Μανούλες 2024! 
 

Ευχομαι να πανε τα πράγματα τέλεια και όλες να τα καταφέρουμε! 💞 Είμαστε όλες μας πολύ δυνατές! Girl Power!

💞 αντε ρε κορίτσια μακάρι! είμαστε μπόλικες ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, vikoula2023 said:

Τελικά ποσο βγήκε η χοριακη σου ;δεν ξέρω αν το έγραψες πιο πριν και το εχασα

1571 🥰! σκέφτομαι να κάνω άλλη μια μόνο αν αγχωθώ και να την κάνω πακέτο με άλλες αιματολογικές εξετάσεις (θα πω στον γιατρό να μου γράψει ο,τι χρειάζεται)

Την Τρίτη έχω τον πρώτο μου υπέρηχο 🤞

  • Μου αρέσει 3
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , LunaVaskez είπε:

1571 🥰! σκέφτομαι να κάνω άλλη μια μόνο αν αγχωθώ και να την κάνω πακέτο με άλλες αιματολογικές εξετάσεις (θα πω στον γιατρό να μου γράψει ο,τι χρειάζεται)

Την Τρίτη έχω τον πρώτο μου υπέρηχο 🤞

εσυ πας και τρυπιέσαι κ ολας! εγώ τουλάχιστον μόνο κατουράω 😅

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , LunaVaskez είπε:

1571 🥰! σκέφτομαι να κάνω άλλη μια μόνο αν αγχωθώ και να την κάνω πακέτο με άλλες αιματολογικές εξετάσεις (θα πω στον γιατρό να μου γράψει ο,τι χρειάζεται)

Την Τρίτη έχω τον πρώτο μου υπέρηχο 🤞

Με το καλό και εσυ κοριτσάρα ολα να σου πάνε καλα 😊

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...