Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

εμένα μου ξανάρθε ανασφάλεια μήπως είναι η ενεση! 12η μέρα σήμερα 

Είναι 12η μέρα σήμερα, μέχρι 10 μέρες λένε δείχνει, σκουρυνε το τεστ σήμερα, αν ήταν η ένεση δεν θα σκούραινε!
Καλά το πήγαινες κι έλεγες για διδυμάκια, άσε τις ανασφάλειες και βγες για το φαγητάκι σου, να το γιορτάσετε και να ξεχαστείς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου...Μου ειχε διαφυγει...συγγνωμη...Απειρες ωοληψιες....αλλα τελος καλο ολα καλα🥰🥰🥰

Πόσες εμβρυομεταφορες είχες κανει;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια μου γεια σας!!! Ειμαι απο τις λιγες παλιες που έχουν μεινει στο φόρουμ...δυστυχως ολο και αλλες κοπελες μπαινουν στην παρεα μας! Η ιστορία μας ξεκινησε λίγους μηνες μετα το γαμο,πισω στο 2016 οπου αφου δεν ερχοταν το πολυπόθητο μαθαμε πως ο άντρας μου εχει σοβαρη ολιγοασθενοτερατοσπερμια. Απο τοτε ξεκινησε ο γολγοθας...Κλαματα, ανασφάλεια, αβεβαιότητα για το μέλλον....και ένα μονιμο ΓΙΑΤΙ... Μετα απο αλλαγή τριων γιατρων,τρεις διεγέρσεις,απειρες ωοληψιες,αμετρητα χιλιόμετρα καθως μενουμε αρκετα μακριά απο την Αθήνα,ηρθε το αστερακι μου...το αγορακι μου το 2019 με τη βοήθεια του τοτε γιατρου μου που ευχομαι ο θεος να τον εχει καλα. Αφου εγινε ενος το αγορακι μου ξεκινησαμε παλι τον αγωνα εν μέσω πανδημίας για να αποκτησει αδερφακι. Με την αποφαση να το παλεψω μονο με φυσικους ξεκινησαν παλι αμέτρητες αιμοληψιες,ωοληψιες, χιλιόμετρα και χιλιαδες ευρω....πολλες χιλιαδες ομως... Εξετασεις,αλλαγη γιατρού παλι και εξτρα επεμβατικες μεθοδους μηπως και πάρουμε καλυτερο σπερμα με παρακεντησεις επιδιδυμίδας και στο τελος βιοψια ορχεων.... Φτασαμε συνολο ολων των προσπαθειων πανω από 60.000€... και μια ψυχολογια χαλια αφου ιδιως τον τελευταίο καιρό δεν καταφεραμε να κάνουμε ουτε μια εμβρυομεταφορά για έναν ολόκληρο χρόνο...Ειχαμε πει πως οταν θα ειχαμε δυο εμβρυακια θα καναμε μια τελευταία προσπάθεια. Τελευταία ομως... κυριολεκτικά...Πριν απο ενάμιση περίπου μηνα καναμε την τελευταία εμβρυομεταφορά μας με πολλη προσευχή στην Παναγία,μεγαλη πιστη και φυσικα πολυ αγχος... περισσότερο δε γίνεται... τη Δευτέρα ειδαμε την καρδούλα του να πάλλεται, δεν την ακουσαμε γιατί ειναι νωρις. Ομως ειναι εκει...μεγαλωνει...δινει τον αγωνα του κ ευχομαι να βγει νικητης/τρια... Φοβάμαι πολυ....ευχομαι να ολοκληρωθει η εγκυμοσύνη αυτη...ειναι πολυ νωρίς ακομα...Αλλα συνεβη...στην τελευταία ευκαιρία που δώσαμε...και φυσικά ευχαριστώ και τον τωρινό μου γιατρό για το θαυμα που έρχεται...Ευχομαι ολες οι κοπελες να γίνετε μανουλες σύντομα...Σας νιωθω και σας καταλαβαινω οσο δεν παει....Αλλα οπως λενε "ο επιμενων νικα". Επιμείνετε...και νικηστε....Συγγνωμη για το σεντονι...Σας φιλω

Συγχαρητήρια!!!! Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι και θα πάνε όλα καλά!!!! Αχ αυτή η Παναγίτσα πάντα μας ακούει και μας φροντίζει... κι εγώ εκεί είχα στηρίξει την απόφαση αν θα κάνουμε ή οχι αλλη προσπάθεια στη χάρη της... και είδα ο όνειρο κι ετσι προχωρήσαμε...  Με το καλό να μεγαλώσει η οικογένεια σας!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marmaki είπε:

Τι ωραίο μήνυμα και πόσο πολύ χάρηκα για σένα!!!!! 

Κι εγώ δυο χρόνια εδώ αν κι έχω κάνει μόνο κατάψυξη ωαρίων με 4 ωοληψιες και θυμάμαι τις ωοληψιες σου, τα χιλιόμετρα σου, τα πολύ πρωινά ξυπνηματα σου για τις αιμοληψιες, τις αγωνίες σου.

Να πάνε όλα τέλεια και να χαρίσεις το αδελφακι στο αγόρι σου! 

Έλα να γενναμε και οι 4 μαζί, @winspert, @vikoula2023, @Angot! 🎉🥳😁

 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κοριτσακι μου!!! Με το καλο ολες μας!!!

2 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Ήμουν σίγουρη ότι θαρθει η μέρα που θα διαβάσω αυτο το μνμ απο σενα! Το περίμενα!! Επιτέλους γράφτηκε! 

Συγχαρητήρια για την υπομονή, την επιμονή και τη δυναμη σου...αυτο το μικρουλι θα μοιάζει σίγουρα στη μαμά και το μπαμπά του, θα χει δυναμη και επιμονή να μείνει εκεί που "φυτευτηκε".. 

Να πάνε όλα καλά και με τη βοήθεια της Παναγίας να το κρατήσεις στα χέρια σου!! 

Στελνω την αγάπη μου σε σενα, στο μαξιμακο και στο σπορακι!!!! 😘

Σε ευχαριστώ πολύ πολυ!!!🥰

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

εμένα μου ξανάρθε ανασφάλεια μήπως είναι η ενεση! 12η μέρα σήμερα 

Ακου λοιπον γι'αυτό...Σαν παλια κ εγω κ επειδη ειχα μια ντουζίνα τεστακια εγκυμοσύνης και ηξερα οτι δεν θα τα χρειαστώ για αλλη φορά,εκανα το εξης. Πριν την εμβρυομεταφορά εκανα ενα τεστακι οπου και ανιχνεύτηκε η οβιτρελ(από περιέργεια)...Μετα την εμβρυομεταφορά εκανα αλλα δυο. Ενα 3 μερες μετα την εμβρυομεταφορά και αλλο ενα 6 μέρες μετα οπου και ηταν πολυ αχνη σχεδόν ανεπαίσθητη...Οταν λοιπόν εκανα την 8η και βγηκε θετικο και ηταν πιο εντονη η γραμμη ηξερα οτι δεν ηταν η οβιτρελ...Βασικα ηθελα να αποφυγω αυτο που περνάς εσυ τωρα. Αν και καθε οργανισμός ειναι διαφορετικός,στο λεω να ησυχασεις λιγο γιατί ειναι σχεδόν σίγουρο πως πλεον δεν ειναι η ενεση που δειχνει θετικο....και σίγουρα δεν θα σκουραινε αλλα θα γινοταν πιο αχνη...Παρ ολα αυτα η χοριακη ειναι εκεινη που παντα μας ανακουφιζει... Και μετα να αρχισει το αγχος των διπλασιασμων...

πρίν από 3 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Πόσες εμβρυομεταφορες είχες κανει;

Αχ δεν είμαι σίγουρη...6 σιγουρα μέχρι το πρώτο μου παιδακι και μετα ισως αλλες 10;;;; περίπου...ωοληψιες μην ρωτησεις...απειρες....

πρίν από 8 λεπτά , Sisheido είπε:

Συγχαρητήρια!!!! Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι και θα πάνε όλα καλά!!!! Αχ αυτή η Παναγίτσα πάντα μας ακούει και μας φροντίζει... κι εγώ εκεί είχα στηρίξει την απόφαση αν θα κάνουμε ή οχι αλλη προσπάθεια στη χάρη της... και είδα ο όνειρο κι ετσι προχωρήσαμε...  Με το καλό να μεγαλώσει η οικογένεια σας!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπελα μου...Η Παναγία μας ακουει και μας βοηθαει παντα...

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angot said:

λες να δεις 2 σάκους; 😮 οοοοο παίζει και αυτό! πάρε παμπερς! 

χαχαχαααχ γουργουρίζει η κοιλιά σ; εγώ με το που πείνασε αρχίζει ταμπούρλο και την πρτωτη φορά το έκανε! α επισης μην αφήνεις τον οργανισμό σ νηστικό , να τρως εστω μια μπούκιτσα για το ζάχαρο ! τα κορίτσια που τα κατάφεραν ξέρουν καλύτερα να σε συμβουλεύσουν!και επισης στο πρώτο ραντεβού του γιατρού στο ιατρείο θα σ δώσει συμβουλές !

 να σου πω και κάτι , αν τελικά είμαι έγκυος και πάνε όλα καλα στο μέχρι τον υπερηχο ,νομίζω εχω 2 μωράκια!

 

 

Και εγώ πιστεύω πως έχεις 2 γλυκουλα! Να σκέφτεσαι θετικά όσο μπορείς! Περιμένουμε αύριο τα αποτελέσματα του τεεεεστ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Και εγώ πιστεύω πως έχεις 2 γλυκουλα! Να σκέφτεσαι θετικά όσο μπορείς! Περιμένουμε αύριο τα αποτελέσματα του τεεεεστ

Τελικά ποσο βγήκε η χοριακη σου ;δεν ξέρω αν το έγραψες πιο πριν και το εχασα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κοριτσακι μου!!! Με το καλο ολες μας!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολυ!!!🥰

Ακου λοιπον γι'αυτό...Σαν παλια κ εγω κ επειδη ειχα μια ντουζίνα τεστακια εγκυμοσύνης και ηξερα οτι δεν θα τα χρειαστώ για αλλη φορά,εκανα το εξης. Πριν την εμβρυομεταφορά εκανα ενα τεστακι οπου και ανιχνεύτηκε η οβιτρελ(από περιέργεια)...Μετα την εμβρυομεταφορά εκανα αλλα δυο. Ενα 3 μερες μετα την εμβρυομεταφορά και αλλο ενα 6 μέρες μετα οπου και ηταν πολυ αχνη σχεδόν ανεπαίσθητη...Οταν λοιπόν εκανα την 8η και βγηκε θετικο και ηταν πιο εντονη η γραμμη ηξερα οτι δεν ηταν η οβιτρελ...Βασικα ηθελα να αποφυγω αυτο που περνάς εσυ τωρα. Αν και καθε οργανισμός ειναι διαφορετικός,στο λεω να ησυχασεις λιγο γιατί ειναι σχεδόν σίγουρο πως πλεον δεν ειναι η ενεση που δειχνει θετικο....και σίγουρα δεν θα σκουραινε αλλα θα γινοταν πιο αχνη...Παρ ολα αυτα η χοριακη ειναι εκεινη που παντα μας ανακουφιζει... Και μετα να αρχισει το αγχος των διπλασιασμων...

Αχ δεν είμαι σίγουρη...6 σιγουρα μέχρι το πρώτο μου παιδακι και μετα ισως αλλες 10;;;; περίπου...ωοληψιες μην ρωτησεις...απειρες....

Σε ευχαριστώ πολύ κοπελα μου...Η Παναγία μας ακουει και μας βοηθαει παντα...

εμ δε μου τα χες πει τα κόλπα να μη τη πατήσω! αλλά και με μια άλλη κοπέλα που μίλησα εκεί γύρω στις 6-7 μέρες είχε πέσει η οβιτρελ κάτω από 25 μονάδες 

πρίν από 26 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Και εγώ πιστεύω πως έχεις 2 γλυκουλα! Να σκέφτεσαι θετικά όσο μπορείς! Περιμένουμε αύριο τα αποτελέσματα του τεεεεστ

του λέω του άντρα μ τι έχουμε να κάνουμε αύριο! εννοούσα καμια βόλτα και μου απαντάει τεστ! ίδιο εγώ τον εχω κάνει 🤪

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κοριτσακι μου!!! Με το καλο ολες μας!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολυ!!!🥰

Ακου λοιπον γι'αυτό...Σαν παλια κ εγω κ επειδη ειχα μια ντουζίνα τεστακια εγκυμοσύνης και ηξερα οτι δεν θα τα χρειαστώ για αλλη φορά,εκανα το εξης. Πριν την εμβρυομεταφορά εκανα ενα τεστακι οπου και ανιχνεύτηκε η οβιτρελ(από περιέργεια)...Μετα την εμβρυομεταφορά εκανα αλλα δυο. Ενα 3 μερες μετα την εμβρυομεταφορά και αλλο ενα 6 μέρες μετα οπου και ηταν πολυ αχνη σχεδόν ανεπαίσθητη...Οταν λοιπόν εκανα την 8η και βγηκε θετικο και ηταν πιο εντονη η γραμμη ηξερα οτι δεν ηταν η οβιτρελ...Βασικα ηθελα να αποφυγω αυτο που περνάς εσυ τωρα. Αν και καθε οργανισμός ειναι διαφορετικός,στο λεω να ησυχασεις λιγο γιατί ειναι σχεδόν σίγουρο πως πλεον δεν ειναι η ενεση που δειχνει θετικο....και σίγουρα δεν θα σκουραινε αλλα θα γινοταν πιο αχνη...Παρ ολα αυτα η χοριακη ειναι εκεινη που παντα μας ανακουφιζει... Και μετα να αρχισει το αγχος των διπλασιασμων...

Αχ δεν είμαι σίγουρη...6 σιγουρα μέχρι το πρώτο μου παιδακι και μετα ισως αλλες 10;;;; περίπου...ωοληψιες μην ρωτησεις...απειρες....

Σε ευχαριστώ πολύ κοπελα μου...Η Παναγία μας ακουει και μας βοηθαει παντα...

Ααααα είχες κάνει πολλές και για το πρώτο σου παιδάκι. Νόμιζα ότι το 1ο είχε έρθει πιο εύκολα. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Ααααα είχες κάνει πολλές και για το πρώτο σου παιδάκι. Νόμιζα ότι το 1ο είχε έρθει πιο εύκολα. 

Οχι...ειχα ταλαιπωρηθει στο πρώτο πολυ και στο δεύτερο ακομα περισσοτερο. 😢


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , winspert είπε:

Οχι...ειχα ταλαιπωρηθει στο πρώτο πολυ και στο δεύτερο ακομα περισσοτερο. 😢

Τι να πω! Επιμεινατε και τα καταφέρατε. Μπράβο σας!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλημερα και χρονια πολλα!! Θα σας ζαλισω στις ερωτησεις καθως ειμαι ασχετη. Με αυτην την περιβοητη tsh τι παιζει;;; προβληματιζομαι γιατι ειχα ρωτησει τον γιατρο μου αν χρειαζεται να κανω καποιες αλλες εξετασεις πριν ξεκινησουμε προετοιμασια για ετ και μου ειχε πει οχι. Αν καταλαβα καλα μου ειπε οτι θα κανουμε μονο εναν υπερηχο να τσεκαρουμε παχος ενδομητριου και μετα προχωραμε σε ετ. Μου φανηκε λιγο περιεργο αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zaxaroulamak είπε:

Κοριτσια καλημερα και χρονια πολλα!! Θα σας ζαλισω στις ερωτησεις καθως ειμαι ασχετη. Με αυτην την περιβοητη tsh τι παιζει;;; προβληματιζομαι γιατι ειχα ρωτησει τον γιατρο μου αν χρειαζεται να κανω καποιες αλλες εξετασεις πριν ξεκινησουμε προετοιμασια για ετ και μου ειχε πει οχι. Αν καταλαβα καλα μου ειπε οτι θα κανουμε μονο εναν υπερηχο να τσεκαρουμε παχος ενδομητριου και μετα προχωραμε σε ετ. Μου φανηκε λιγο περιεργο αυτο..

καλημερα εμένα μου έκανε πάντα ε2 -lh-προγεστερονη και υπερηχο! αλλά μου είχε πει κάποια στιγμή πω αυτοί ότι θέλουν να δουν το βλέπουν και μόνο από τον υπερηχο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα εμένα μου έκανε πάντα ε2 -lh-προγεστερονη και υπερηχο! αλλά μου είχε πει κάποια στιγμή πω αυτοί ότι θέλουν να δουν το βλέπουν και μόνο από τον υπερηχο! 

Σ ευχαριστω για την απαντηση. Τsh δεν εκανες δλδ ε; εχω αγχωθει γιατι ειχα κανει απο μονη μου γενικη αιματος και θυροειδη μετα τη διεγερση και η tsh ηταν 2,6. Δε σκεφτηκα να του το πω γιατι μου ειχε πει οτι δε χρειαζεται να κανω εξετασεις και θεωρησα οτι δε θα παιζει τοσο μεγαλο ρολο αλλα τελικα αλλα διαβαζω!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Zaxaroulamak είπε:

Σ ευχαριστω για την απαντηση. Τsh δεν εκανες δλδ ε; εχω αγχωθει γιατι ειχα κανει απο μονη μου γενικη αιματος και θυροειδη μετα τη διεγερση και η tsh ηταν 2,6. Δε σκεφτηκα να του το πω γιατι μου ειχε πει οτι δε χρειαζεται να κανω εξετασεις και θεωρησα οτι δε θα παιζει τοσο μεγαλο ρολο αλλα τελικα αλλα διαβαζω!!

θα σε βάλει να κανείς μόλις μείνεις έγκυος! και ο ενδοκρινολόγος και ο γυναικολογος  μ είχε πει μόλις μείνεις έγκυος θα κάνουμε την εξέταση ! επειδή πρέπει να είναι ρυθμισμένη κατά την όργανο γένεση!  είναι δλδ έτσι κ αλλιώς στο πακέτο των πρώτων εξετάσεων 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...