Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , marmaki είπε:

και στη φυσιολογική σου λένε για χοριακή, μια φίλη έκανε τεστ και της είπε η γιατρός να κάνει χοριακή
κι εγώ φοβόμουν να κάνω τεστ μη και είναι ελαττωματικό/αχνή γραμμή/δεν το κάνω καλά κι έκανα απευθείας χοριακή και ο γιατρός μου πε να κάνω άλλη μία μετά από 2 μέρες απλά για να δει ότι αυξήθηκε καλά και να κάνω και προγεστερόνη μου είπε μαζί με τη χοριακή

εννοώ στις κοπέλες που δεν πάνε υποψιασμένες δλδ ουψ έμεινα έγκυος και καταλαβαίνουν συνηθως αρκετά πιο μετα! όπως και να χει καθόλου ωραία δεν είναι η αναμονή της χοριακης! επισης τι έχουν οι αχνές γραμμές; αχαχαχ φίλες μας έγιναν 😅

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 12 λεπτά , Kate89 είπε:

Ολα εξαρτωνται απο το μικροβιωμα που θα κανω 2 Νοεμβριου.Αν βγει καθαρο Δεκεμβριο ή Ιανουαριο λογικα προχωραω σε ωοληψια και εμβρυομεταφορα.Και αν πετυχει λογικα Μαρτιο θα ειμαι 1 μηνα εγκυο.Ολο αν αν αν,πρεπει ομως να τα σκεφτω ολα😀

Σιγουρα θα προσεχω ,να μην κουραζομαι κλπ

Γενικά έχει σχέση με το πώς θα είναι η εγκυμοσύνη . Αν κάνεις Γενάρη εμβριομεταφορα Μάρτιο θα είσαι 2 μηνών περίπου . Όπως Κ να έχει νωρίς στην εγκυμοσύνη οι μετακινήσεις έχουν σχέση με το πώς θα είσαι αν έχεις αιμορραγίες πονακια κτλ που είναι συνιθισμενα θα σου απαγορεύει μετακινήσεις .

Είναι πολύ νωρίς για να προγραμματίσεις κάτι . Αλλά αυτό που θα σκεφτείς αρχικά είναι πια εναλλακτική έχεις πρώτα θα βάλεις το σενάριο ότι δεν θα μπορείς να πας . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Γενικά έχει σχέση με το πώς θα είναι η εγκυμοσύνη . Αν κάνεις Γενάρη εμβριομεταφορα Μάρτιο θα είσαι 2 μηνών περίπου . Όπως Κ να έχει νωρίς στην εγκυμοσύνη οι μετακινήσεις έχουν σχέση με το πώς θα είσαι αν έχεις αιμορραγίες πονακια κτλ που είναι συνιθισμενα θα σου απαγορεύει μετακινήσεις .

Είναι πολύ νωρίς για να προγραμματίσεις κάτι . Αλλά αυτό που θα σκεφτείς αρχικά είναι πια εναλλακτική έχεις πρώτα θα βάλεις το σενάριο ότι δεν θα μπορείς να πας . 

Ευχαριστω πολυ!!Θα το δω εννοειται!Θα ρωτησω και το γιατρο😍

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Kate89 είπε:

Ευχαριστω πολυ!!Θα το δω εννοειται!Θα ρωτησω και το γιατρο😍

Ε ναι το γιατρό θα τον ρωτήσεις τότε όχι από τώρα τι να σου πει από τώρα ? 

Απλά εσύ θα βάζεις το σενάριο ότι δεν θα μπορείς που είναι Κ πολύ πιθανό αν είσαι έγκυος για να μην ανχωθεις τότε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

Ε ναι το γιατρό θα τον ρωτήσεις τότε όχι από τώρα τι να σου πει από τώρα ? 

Απλά εσύ θα βάζεις το σενάριο ότι δεν θα μπορείς που είναι Κ πολύ πιθανό αν είσαι έγκυος για να μην ανχωθεις τότε 

Ειναι ορκωμοσια για δουλεια στο δημοσιο και δεν γινεται να μην παω.Για αυτο θελω να τον ρωτησω.Το πολυ πολυ να παω με αεροπλανο και να γυρισω κατευθειαν με αεροπλανο.

Εχουμε καιρο βεβαια μεχρι τοτε.Κακο κανω που τα σκεφτομαι ολα απο τωρα.🙄

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Kate89 είπε:

Ειναι ορκωμοσια για δουλεια στο δημοσιο και δεν γινεται να μην παω.Για αυτο θελω να τον ρωτησω.Το πολυ πολυ να παω με αεροπλανο και να γυρισω κατευθειαν με αεροπλανο.

Εχουμε καιρο βεβαια μεχρι τοτε.Κακο κανω που τα σκεφτομαι ολα απο τωρα.🙄

Ε για ιατρικούς λόγους πάντα υπάρχει λύση μπορείς να πάρεις χαρτί από νοσοκομείο  Κ να μην πας για όλα υπάρχει λύση δεν θα χάσεις την δουλειά άμα αρρωστήσεις αν είναι δυνατόν   . Δεν είμαι σίγουρη ότι επιτρέπετε Κ το αεροπλάνο ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Sonne είπε:

Κορίτσια την βοήθεια σας σας παρακαλώ γιατί κοντεύω να σκάσω. 

Είμαι 6η μερα διέγερσης με gonal και έκανα υπέρηχο σήμερα όπου το ενδομητριο είναι πολύ λεπτό 0.34 και έχω μόνο 2 ωοθυλάκια.  Ενα στην κάθε ωοθηκη.  Η γυναικολογος μου είπε ότι αμφιβάλλει αν παράγω ακόμα ωάρια και να κάνω την εξέταση αμη.  Δεν μου την έχει ζητήσει ποτέ ο γιατρός μου. Όταν λοιπόν το ανέφερα είπαν από την κλινική ότι δεν τους χρησίμευει κάτι σαν πληροφορία ή Αμη και να μην την κάνω. Με τον γιατρό τον ίδιο δεν έχω καταφέρει φυσικά να επικοινωνήσω . Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι μέχρι την Δευτέρα?? Εννοώ να έχω περισσότερα ωοθυλακια η να παχύνει το ενδομητριο??? Ηλικια 43 και ίσως η τελευταία μου προσπάθεια. 

Συγνώμη για το σεντόνι αλλά απογοητευτηκα όσο δεν πάει.  

@Angot συγχαρητήρια κορίτσι μου... πιο εγκυος δε γίνεται!!!! 😊😊

Καλησπέρα και καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου.

Η ΑΜΗ δείχνει το απόθεμα ωαρίων, στην ηλικία μας ειναι πολύ χαμηλή και τα ωαρια που παράγουμε στατιστικά έχουν σε πολύ μεγάλο ποσοστό χρωμοσωμικες ανωμαλιες οποτε δεν έχει νόημα να την κάνεις, είτε είναι 0,5 είτε τείνει στο 0 εφόσον έχεις ακόμη περίοδο δε βγαίνει κάποιο παραπάνω συμπερασμα. Το αν τα ωοθυλακια σου έχουν καθε φορά ή οχι ωαρια, αυτό θα φανεί στην ωοληψια. Πιο μεγάλη σημασία έχουν οι fsh lh που δείχνουν τη δυναμική των ωαρίων τις οποίες υποθέτω τις έχεις κανει.

Δυσκολο να αλλάξει κάτι ως προς τον αριθμό των ωοθυλακιων στην 6η μέρα διέγερσης, το σημαντικό είναι αυτά τα δύο να μεγαλώσουν και να έχουν ωάριο που θα καταφέρει να γονιμοποιηθει. Μακαρι να πάνε όλα καλά και να είναι η τυχερή σου φορά!

Σε αντίθετη περίπτωση εφόσον με τη διέγερση δεν είναι μεγάλος ο αριθμός ωοθυλακιων ίσως να είναι καλύτερο να συζητήσεις με τον γιατρό σου για ωοληψια σε φυσικό κύκλο καθως και για την εμαλλακτικη της δωρεάς ωαριων.

Το ενδομητριο θα δεις πως θα ειναι προς τη μερα της ωοληψιας, ιδανικά πρέπει να είναι περίπου 7mm και μεγαλύτερο, τώρα είναι ακόμη στην αναπτυξη. Το 0.36 που γράφεις σε τι μονάδες είναι? Αν πχ είναι 0.36cm η γιατρός σου το αποκλείει να φτάσει στο 0.7cm τις επόμενες μέρες?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

Ε για ιατρικούς λόγους πάντα υπάρχει λύση μπορείς να πάρεις χαρτί από νοσοκομείο  Κ να μην πας για όλα υπάρχει λύση δεν θα χάσεις την δουλειά άμα αρρωστήσεις αν είναι δυνατόν   . Δεν είμαι σίγουρη ότι επιτρέπετε Κ το αεροπλάνο ... 

Σωστο και αυτο!!Σε ευχαριστω πολυ και παλι!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Kate89 είπε:

Ειναι ορκωμοσια για δουλεια στο δημοσιο και δεν γινεται να μην παω.Για αυτο θελω να τον ρωτησω.Το πολυ πολυ να παω με αεροπλανο και να γυρισω κατευθειαν με αεροπλανο.

Εχουμε καιρο βεβαια μεχρι τοτε.Κακο κανω που τα σκεφτομαι ολα απο τωρα.🙄

 Σίγουρα θα υπάρχει λύση και σε ορκωμοσία δημοσιου όταν πρόκειται για ιατρικό θέμα με γνωμάτευση γιατρου. Πάντως εμένα στο α' τρίμηνο μου είπε να αποφύγω οποιαδήποτε μετακίνηση παρόλο που είχα καλή εγκυμοσυνη, με αεροπλανο ειδικά ούτε που το σκεφτόμουν.

Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου, όντως είναι νωρίς να το σκέφτεσαι από τώρα αλλά όπως είπε και η Lina καλό είναι να δεις τις εναλλακτικές σου από νωρίς.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giogo said:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ είμαι στο Έλενα. Για να κλείσεις ραντεβού τηλεφωνείς πρωινές ώρες στο 2106402361 και έχεις δύο επιλογές ή να κλείσεις ραντεβού με τον πρώτο διαθέσιμο γιατρό ή να ζητήσεις συγκεκριμένο γιατρό και να σου πουν πότε έχει διαθεσιμότητα.

Εγώ είμαι με την Καργάκου. Είχα προτιμήσει να κλείσω πρώτα ένα απογευματινό ραντεβού μαζί της για να έχουμε περισσότερο χρόνο και στη συνέχεια με παρέπεμψε να κλείσω πρωινό ραντεβού για να μου ανοίξουν φάκελο και όλη η διαδικασία έγινε πρωινές ώρες στο Τμήμα Εξωσωματικής.

Εάν θέλεις οποιαδήποτε άλλη πληροφορία μου λες. 

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ 🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπόν κορίτσια λέω να βγω από το σπίτι μ σήμερα! εχω να παω παραέξω από την κυριακή! πονάει η μέση μ  όταν ειμαι καθιστή και η κοιλιά μου ανά διαστήματα σαν περίοδος αλλά στην προηγ εγκυμοσυνη τα ειχα όλο το 1ο τρίμηνο όποτε λέω να μην αγχωθώ! από άλλου την πάτησα !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angot said:

λοιπόν κορίτσια λέω να βγω από το σπίτι μ σήμερα! εχω να παω παραέξω από την κυριακή! πονάει η μέση μ  όταν ειμαι καθιστή και η κοιλιά μου ανά διαστήματα σαν περίοδος αλλά στην προηγ εγκυμοσυνη τα ειχα όλο το 1ο τρίμηνο όποτε λέω να μην αγχωθώ! 

Να πας, με προσοχή! Χρειαζόμαστε και λίγο ήλιο να μας βοηθήσει με τη βιταμίνη D 😆

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, LunaVaskez είπε:

Να πας, με προσοχή! Χρειαζόμαστε και λίγο ήλιο να μας βοηθήσει με τη βιταμίνη D 😆

το βράδυ έλεγα 🤣 θα πάρω μελατονινη καλή είναι και αυτή !  ναι κάλε για ένα φαγητό θα παω με τον άντρα μ και καμια μπυριτσα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angot said:

ίσως σου ζητήσει άλλη μια και μετά υπερηχο! σε κάποιες χώρες  ζητάνε μόνο τεστ και τους λένε μετά από 2 εβδομάδες ελάτε για υπερηχο! όπως καις τη φυσιολογική σύλληψη , για υπερηχο απευθείας πας. 

Κλείσαμε ήδη υπερηχο για την επόμενη Τρίτη, να δούμε τι θα δούμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LunaVaskez είπε:

Κλείσαμε ήδη υπερηχο για την επόμενη Τρίτη, να δούμε τι θα δούμε! 

θα δεις έναν σάκο ολοστρόγγυλο με μια μικρή βουλίτσα να αναβοσβήνει σαν πυγολαμπίδα! αυτό θα είναι το μωράκι σ! 😇🥰

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...