Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

5 hours ago, Zaxaroulamak said:

Μμμ θα πρεπει να ρωτησω τοτε γιατι τα κανω στο κομμωτηριο δεν τα βαφω μονη μου. Σ ευχαριστω πολυ πολυ κοριτσι μου!

Σ ευχαριστω πολυ. Ελεγα οταν θα ειναι να κανω εμβρυμεταφορα να τα κανω καμια βδομαδα πριν ωστε σε περιπτωση π πετυχω να ειμαι καπως νορμαλ. Εχω λευκα δυστυχως αλλα το σκεφτομαι δε θα ηθελα να σκεφτομαι μετα οτι επαιξε ρολο στο να μην πετυχει  η ετ..

Και εγώ έχω λευκά αλλά η αδερφή μου που είναι γιατρός και οι έγκυες γιατρίνες φίλες της μου είπαν να μη τα βάψω τουλαχιστον για 1 μήνα πριν την εμβρυομεταφορα. Βέβαια εγώ δεν βάφομαι κιόλας πλέον και ψάχνω όλα τα συστατικά απ ότι βάζω πάνω μου! (Αγόρασα μια μάσκαρα και ένα κραγιόν που είναι όντως 100% organic)

Απλα αυτό είναι και επιλογή της κάθε μιας, άλλες θέλουν να κάνουν της ζωή τους όπως πριν, άλλες προσέχουν πιο πολύ! Ο,τι σε κάνει να αισθάνεσαι πιο καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Angot said:

πως είσαι σμρ κορίτσι;

Κάπως καλύτερα, περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακης, μακάρι να είναι καλά! Εντωμεταξυ κάνουν 5 ώρας να τα βγάλουν και πρέπει να περιμένω μέχρι της 2,2:30… 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Κάπως καλύτερα, περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακης, μακάρι να είναι καλά! Εντωμεταξυ κάνουν 5 ώρας να τα βγάλουν και πρέπει να περιμένω μέχρι της 2,2:30… 

μόνο στα μαιευτήρια τη βγάζουν γρήγορα δυστυχώς ! ποσό ήταν γ προηγούμενη ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , LunaVaskez είπε:

710! Μα τι άγχος και αυτό κάθε φορά με τις μετρήσεις 

ίσως σου ζητήσει άλλη μια και μετά υπερηχο! σε κάποιες χώρες  ζητάνε μόνο τεστ και τους λένε μετά από 2 εβδομάδες ελάτε για υπερηχο! όπως καις τη φυσιολογική σύλληψη , για υπερηχο απευθείας πας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!😍Περασα προσφατα απο την επιτροπη για τα φαρμακα και σε 2-3 μηνες περιπου πιστευω θα κανω τη πρωτη μου εμβρυομεταφορα.

Μεσα στο Μαρτιο θα πρεπει να ταξιδεψω απο Κρητη για ΑΘηνα για μια ορκωμοσια μου ,πιστευεται θα υπαρχει θεμα αν εχω κανει ηδη την εμβρυομεταφορα;

Θα ρωτησω βεβαια και το γιατρο!Αγχωνομαι απο τωρα και τα σκεφτομαι ολα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια την βοήθεια σας σας παρακαλώ γιατί κοντεύω να σκάσω. 

Είμαι 6η μερα διέγερσης με gonal και έκανα υπέρηχο σήμερα όπου το ενδομητριο είναι πολύ λεπτό 0.34 και έχω μόνο 2 ωοθυλάκια.  Ενα στην κάθε ωοθηκη.  Η γυναικολογος μου είπε ότι αμφιβάλλει αν παράγω ακόμα ωάρια και να κάνω την εξέταση αμη.  Δεν μου την έχει ζητήσει ποτέ ο γιατρός μου. Όταν λοιπόν το ανέφερα είπαν από την κλινική ότι δεν τους χρησίμευει κάτι σαν πληροφορία ή Αμη και να μην την κάνω. Με τον γιατρό τον ίδιο δεν έχω καταφέρει φυσικά να επικοινωνήσω . Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι μέχρι την Δευτέρα?? Εννοώ να έχω περισσότερα ωοθυλακια η να παχύνει το ενδομητριο??? Ηλικια 43 και ίσως η τελευταία μου προσπάθεια. 

Συγνώμη για το σεντόνι αλλά απογοητευτηκα όσο δεν πάει.  

@Angot συγχαρητήρια κορίτσι μου... πιο εγκυος δε γίνεται!!!! 😊😊

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Kate89 είπε:

Καλημερα κοριτσια!😍Περασα προσφατα απο την επιτροπη για τα φαρμακα και σε 2-3 μηνες περιπου πιστευω θα κανω τη πρωτη μου εμβρυομεταφορα.

Μεσα στο Μαρτιο θα πρεπει να ταξιδεψω απο Κρητη για ΑΘηνα για μια ορκωμοσια μου ,πιστευεται θα υπαρχει θεμα αν εχω κανει ηδη την εμβρυομεταφορα;

Θα ρωτησω βεβαια και το γιατρο!Αγχωνομαι απο τωρα και τα σκεφτομαι ολα!

Εννοείς αν είσαι έγκυος ή αν περιμένεις αποτέλεσμα ? Αν έχεις κάνει μεταφορά εκείνες τις μέρες καλό είναι να αποφύγεις μετακινήσεις ορθοστασία κούραση που δεν υπάρχει στην καθημερινότητα . Αν είσαι ήδη έγκυος ανάλογα πώς θα είναι η εγκυμοσύνη . 

Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2023 at 9:50 ΠΜ, Faith13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να είναι στο νοσοκομείο Έλενα ?θα ήθελα να μάθω πως κλείνεις ραντεβού, με ποιο γιατρό κτλ 

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ είμαι στο Έλενα. Για να κλείσεις ραντεβού τηλεφωνείς πρωινές ώρες στο 2106402361 και έχεις δύο επιλογές ή να κλείσεις ραντεβού με τον πρώτο διαθέσιμο γιατρό ή να ζητήσεις συγκεκριμένο γιατρό και να σου πουν πότε έχει διαθεσιμότητα.

Εγώ είμαι με την Καργάκου. Είχα προτιμήσει να κλείσω πρώτα ένα απογευματινό ραντεβού μαζί της για να έχουμε περισσότερο χρόνο και στη συνέχεια με παρέπεμψε να κλείσω πρωινό ραντεβού για να μου ανοίξουν φάκελο και όλη η διαδικασία έγινε πρωινές ώρες στο Τμήμα Εξωσωματικής.

Εάν θέλεις οποιαδήποτε άλλη πληροφορία μου λες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Angot είπε:

ίσως σου ζητήσει άλλη μια και μετά υπερηχο! σε κάποιες χώρες  ζητάνε μόνο τεστ και τους λένε μετά από 2 εβδομάδες ελάτε για υπερηχο! όπως καις τη φυσιολογική σύλληψη , για υπερηχο απευθείας πας. 

και στη φυσιολογική σου λένε για χοριακή, μια φίλη έκανε τεστ και της είπε η γιατρός να κάνει χοριακή
κι εγώ φοβόμουν να κάνω τεστ μη και είναι ελαττωματικό/αχνή γραμμή/δεν το κάνω καλά κι έκανα απευθείας χοριακή και ο γιατρός μου πε να κάνω άλλη μία μετά από 2 μέρες απλά για να δει ότι αυξήθηκε καλά και να κάνω και προγεστερόνη μου είπε μαζί με τη χοριακή

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , linaa είπε:

Εννοείς αν είσαι έγκυος ή αν περιμένεις αποτέλεσμα ? Αν έχεις κάνει μεταφορά εκείνες τις μέρες καλό είναι να αποφύγεις μετακινήσεις ορθοστασία κούραση που δεν υπάρχει στην καθημερινότητα . Αν είσαι ήδη έγκυος ανάλογα πώς θα είναι η εγκυμοσύνη . 

Ολα εξαρτωνται απο το μικροβιωμα που θα κανω 2 Νοεμβριου.Αν βγει καθαρο Δεκεμβριο ή Ιανουαριο λογικα προχωραω σε ωοληψια και εμβρυομεταφορα.Και αν πετυχει λογικα Μαρτιο θα ειμαι 1 μηνα εγκυο.Ολο αν αν αν,πρεπει ομως να τα σκεφτω ολα😀

Σιγουρα θα προσεχω ,να μην κουραζομαι κλπ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...