Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Το σκέφτηκα να δοκιμάσω ωοληψια πρώτα,αλλά μου είπε ο γιατρός πως τα έμβρυα φαίνονταν πολύ καλά.Θα δούμε..Πάντως σκέφτομαι να τα βάλω 1+1 γιατί άμα βάλω δύο και πιάσουν και τα δύο(λεεεεμε τώρα)δεν θέλω να παλινδρομησει το ένα και να αγχώνομαι για το αλλο(όπως έγινε στην περίπτωση με την κόρη μου)Επίσης δεν θέλω δίδυμη κύηση σε καμία περίπτωση,διότι και φοβάμαι πάρα πολύ και το σώμα μου πιστεύω δεν θα αντέξει.Σεναρια επιστημονικής φαντασίας,αυτό που πιστεύω κατά βάθος είναι ότι δεν θα πιάσει κανένα και θα πάω για ωοληψιες☹️ Αδερφάκι δεν ζητάει η μπέμπα,είναι μικρή ακόμα,αλλά όταν βλέπει άλλα παιδάκια ενθουσιάζεται,ξεκαρδιζεται,τους δίνει το φαγητό της και παίζει τέλεια μαζί τους.Μακαρι να ήμουν πιο νέα,θα ήθελα να κάνω πολλά παιδιά ❤️

  

 

 

Αχ αυτή η απόφαση για το 1 ή τα 2... Στη περίπτωση μας επειδή για να αποκτήσουμε το κράτος παιδί χρειάστηκαν 3 εμβρυομεταφορες και 7 έμβρυα... δεν τα έλεγες καλά στατιστικά... κάνω διέγερση στα 39 ξαναβάζουμε 2 τίποτα... χειροτερεύει τα στατιστικά μου... όπου στα 40 αποφασίζουμε μια τελευταία προσπάθεια με φυσικους τροποποιημενους (κλομιφαινη) και είχαμε 3 εμβρυακια! Αν επιζησουσαν όλα της αποψυξης πραγματικά ήθελα να βάλω και τα 3... Ο γιατρός δεν συμφωνούσε... μου έλεγε δεν θέλω να κάνεις ούτε δίδυμα... τελικά έμειναν 2 και τα βάλαμε... δεν ειχα ελπιδες... λόγω στατιστικών...λόγω ηλικίας... τώρα κυοφορω τα διδυμακια μου με όλο το άγχος για τη συνεχεια! 

  • Μου αρέσει 5
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 15 λεπτά , Sisheido είπε:

 

Αχ αυτή η απόφαση για το 1 ή τα 2... Στη περίπτωση μας επειδή για να αποκτήσουμε το κράτος παιδί χρειάστηκαν 3 εμβρυομεταφορες και 7 έμβρυα... δεν τα έλεγες καλά στατιστικά... κάνω διέγερση στα 39 ξαναβάζουμε 2 τίποτα... χειροτερεύει τα στατιστικά μου... όπου στα 40 αποφασίζουμε μια τελευταία προσπάθεια με φυσικους τροποποιημενους (κλομιφαινη) και είχαμε 3 εμβρυακια! Αν επιζησουσαν όλα της αποψυξης πραγματικά ήθελα να βάλω και τα 3... Ο γιατρός δεν συμφωνούσε... μου έλεγε δεν θέλω να κάνεις ούτε δίδυμα... τελικά έμειναν 2 και τα βάλαμε... δεν ειχα ελπιδες... λόγω στατιστικών...λόγω ηλικίας... τώρα κυοφορω τα διδυμακια μου με όλο το άγχος για τη συνεχεια! 

γιατί λέτε ρε κορίτσια όλες για τα δίδυμα νιώθω χαζή που παρακαλάω εγώ 😂  ποσό είσαι τώρα;; επισης το στήθος μου δεν είναι ζεστό και είναι κακό σημάδι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Angot είπε:

όντως αυτό το ενδεχόμενο δεν το ειχα σκεφτεί! τα καταψύχουν σε ζεύγη; 

Συνήθως τα βάζουν σε ζευγη.. Έτσι μου χε πει η εμβρυολογος..μαλλον γτ με τα 2 αυξάνονται οι πιθανοτητες κυησης..Και μάλιστα τα ταιριάζουν κάπως ανάλογα με την εικόνα τους... 

Δεν ξέρω τι γίνεται αν ζητήσεις να τα βάλουν χωριστά.. Πολυ πιθανον να συμβαίνει

πρίν από 28 λεπτά , Angot είπε:

γιατί λέτε ρε κορίτσια όλες για τα δίδυμα νιώθω χαζή που παρακαλάω εγώ 😂  ποσό είσαι τώρα;; επισης το στήθος μου δεν είναι ζεστό και είναι κακό σημάδι 

Όλες νομίζω για την 1η κυηση δεν μας πειραζε για δίδυμη..οταν όμως έχεις ήδη 1 παιδακι, είναι μεγάλο δίλημμα και μεγαλυτερη επικινδυνότητα και άγχος κ κουραση κ έξοδα να προκύψουν δίδυμα..

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Angot είπε:

γιατί λέτε ρε κορίτσια όλες για τα δίδυμα νιώθω χαζή που παρακαλάω εγώ 😂  ποσό είσαι τώρα;; επισης το στήθος μου δεν είναι ζεστό και είναι κακό σημάδι 

Κι εγώ πάντα ήθελα δίδυμα... απλα είναι αλλιώς όταν έρχονται πρώτα και συνήθως λες τέλος... Και τώρα καλοδεχουμενα είναι δεν το συζητώ!!! Απλά είναι λίγο το πρακτικό και οικονομικό κομμάτι που θα πρέπει να λύσουμε... άσε το άγχος για να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Να γεννηθούν στην ώρα τους, χωρίς προβλήματα κλπ κλπ... 17η εβδομάδα είμαι... εχω μέλλον ακόμη!

Σου εύχομαι να στεριωσουν και τα δύο πάντως και να σας γεμίσουν την αγκαλιά και το σπιτικο σας!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Sisheido είπε:

Κι εγώ πάντα ήθελα δίδυμα... απλα είναι αλλιώς όταν έρχονται πρώτα και συνήθως λες τέλος... Και τώρα καλοδεχουμενα είναι δεν το συζητώ!!! Απλά είναι λίγο το πρακτικό και οικονομικό κομμάτι που θα πρέπει να λύσουμε... άσε το άγχος για να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Να γεννηθούν στην ώρα τους, χωρίς προβλήματα κλπ κλπ... 17η εβδομάδα είμαι... εχω μέλλον ακόμη!

Σου εύχομαι να στεριωσουν και τα δύο πάντως και να σας γεμίσουν την αγκαλιά και το σπιτικο σας!!

με το καλό ! τα βιώνω τα 2 μωράκια γιατί έχει ο αδερφός μ δύσκολο αλλά δε ξέρεις από που πρωτοπαιρνεις χαρά! εύχομαι να είναι γερά τα μωράκια σ και να βγουν αργά αργά 

πρίν από 24 λεπτά , Kathrin17 είπε:

Συνήθως τα βάζουν σε ζευγη.. Έτσι μου χε πει η εμβρυολογος..μαλλον γτ με τα 2 αυξάνονται οι πιθανοτητες κυησης..Και μάλιστα τα ταιριάζουν κάπως ανάλογα με την εικόνα τους... 

Δεν ξέρω τι γίνεται αν ζητήσεις να τα βάλουν χωριστά.. Πολυ πιθανον να συμβαίνει

Όλες νομίζω για την 1η κυηση δεν μας πειραζε για δίδυμη..οταν όμως έχεις ήδη 1 παιδακι, είναι μεγάλο δίλημμα και μεγαλυτερη επικινδυνότητα και άγχος κ κουραση κ έξοδα να προκύψουν δίδυμα..

δε αυτό έχεις δίκιο αλλά μετά την 4η εξωσωματική που ειμαι εγώ ακούγεται σαν ονειρο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

χάζεψα λέει χαχαχαχα ! ο άντρας σου τι έλεγε;;

μωρε εγώ θα εκανα για ασφάλεια ! σκεψου του 

Ήμουν πολύ φοβισμένη μετά την παλινδρομη και δεν ήθελα με τίποτα να κάνω σεξ,φοβόταν και ο άντρας μου,ο οποίος όλο το διάστημα της εγκυμοσύνης και δύο μήνες μετά,περνούσε καταπληκτικά με την φιλενάδα του,την παλάμη 🤣

1 hour ago, Kathrin17 είπε:

Όλα μπορουν να συμβουν.. Και γιατί να μην έχετε το καλό σενάριο? Να βάλεις ένα και να μείνει? Όσα σκέφτεσαι, σκεφτόμουν και εγώ.. Το 1 ρίσκο, τα 2 ρισκο.. 

Στο λέω από προσωπικη εμπειρία. 1η ετ βάλαμε 2 άριστες βλαστοκ, έπιασαν αλλά παλινδρομησε το 1...Γεννήθηκε η κόρη μου πουναι 3,5 ετών..αποφασισαμε να βάλουμε τον Ιουλιο 1εμβρυο..δοξα το θεο, πηγαν όλα καλά, είμαι 4,5μηνων έγκυος.. Ωστόσο αυτό το εμβρυακι ήταν ζευγαράκι στην κατάψυξη..αποψυχθηκαν και τα 2,βαλαμε το ένα και το άλλο, αν πήγαινε καλά θα ξανά έμπαινε κατάψυξη αλλά τλκ δεν....ιδια ηλικια έχουμε, 38 και τα έμβρυα προεκυψαν όταν ήμουν 34

Μου δίνεις κουράγιο, ευχαριστώ πολύ ❤️ Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και με το καλό και το δεύτερο ❤️Ειμαι  απαισιόδοξη με το θέμα της εξωσωματικής,παρόλο που έμεινα έγκυος πολύ γρήγορα και έχω καταπληκτικό γιατρό.Πιο πολύ με ανησυχεί η ηλικία,ξέρω ότι όσο μεγαλώνουμε,τόσο πιο δύσκολο είναι να πετύχει η εγκυμοσύνη,οπότε κρατάω μικρό καλάθι..

1 hour ago, Angot είπε:

όντως αυτό το ενδεχόμενο δεν το ειχα σκεφτεί! τα καταψύχουν σε ζεύγη; 

Κάποιες φορές ναι,αυτά που μου έμειναν πάντως δεν είναι μαζί(ευτυχώς)

1 hour ago, Sisheido είπε:

 

Αχ αυτή η απόφαση για το 1 ή τα 2... Στη περίπτωση μας επειδή για να αποκτήσουμε το κράτος παιδί χρειάστηκαν 3 εμβρυομεταφορες και 7 έμβρυα... δεν τα έλεγες καλά στατιστικά... κάνω διέγερση στα 39 ξαναβάζουμε 2 τίποτα... χειροτερεύει τα στατιστικά μου... όπου στα 40 αποφασίζουμε μια τελευταία προσπάθεια με φυσικους τροποποιημενους (κλομιφαινη) και είχαμε 3 εμβρυακια! Αν επιζησουσαν όλα της αποψυξης πραγματικά ήθελα να βάλω και τα 3... Ο γιατρός δεν συμφωνούσε... μου έλεγε δεν θέλω να κάνεις ούτε δίδυμα... τελικά έμειναν 2 και τα βάλαμε... δεν ειχα ελπιδες... λόγω στατιστικών...λόγω ηλικίας... τώρα κυοφορω τα διδυμακια μου με όλο το άγχος για τη συνεχεια! 

Αχ συγχαρητήρια ❤️❤️Θαυμάζω όλες τις γυναίκες που κυοφορούν δίδυμα,εμένα μου φαίνεται πολύ δύσκολο.Και επειδή παλινδρομησε το ένα απ' τα δύο(ευτυχώς το άλλο ήταν μια χαρά),αλλά και επειδή εγώ στην εξωσωματική και στην εγκυμοσύνη πήρα 27κιλα,σχεδόν όλα στην εξωσωματική. Με το καλό τα μωράκια σου❤️😘

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ήμουν πολύ φοβισμένη μετά την παλινδρομη και δεν ήθελα με τίποτα να κάνω σεξ,φοβόταν και ο άντρας μου,ο οποίος όλο το διάστημα της εγκυμοσύνης και δύο μήνες μετά,περνούσε καταπληκτικά με την φιλενάδα του,την παλάμη 🤣

Μου δίνεις κουράγιο, ευχαριστώ πολύ ❤️ Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και με το καλό και το δεύτερο ❤️Ειμαι  

Αχ συγχαρητήρια ❤️❤️Θαυμάζω όλες τις γυναίκες που κυοφορούν δίδυμα,εμένα μου φαίνεται πολύ δύσκολο.Και επειδή παλινδρομησε το ένα απ' τα δύο(ευτυχώς το άλλο ήταν μια χαρά),αλλά και επειδή εγώ στην εξωσωματική και στην εγκυμοσύνη πήρα 27κιλα,σχεδόν όλα στην εξωσωματική. Με το καλό τα μωράκια σου❤️😘

 

πρίν από 24 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ήμουν πολύ φοβισμένη μετά την παλινδρομη και δεν ήθελα με τίποτα να κάνω σεξ,φοβόταν και ο άντρας μου,ο οποίος όλο το διάστημα της εγκυμοσύνης και δύο μήνες μετά,περνούσε καταπληκτικά με την φιλενάδα του,την παλάμη 🤣

Μου δίνεις κουράγιο, ευχαριστώ πολύ ❤️ Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και με το καλό και το δεύτερο ❤️Ειμαι  απαισιόδοξη με το θέμα της εξωσωματικής,παρόλο που έμεινα έγκυος πολύ γρήγορα και έχω καταπληκτικό γιατρό.Πιο πολύ με ανησυχεί η ηλικία,ξέρω ότι όσο μεγαλώνουμε,τόσο πιο δύσκολο είναι να πετύχει η εγκυμοσύνη,οπότε κρατάω μικρό καλάθι..

Κάποιες φορές ναι,αυτά που μου έμειναν πάντως δεν είναι μαζί(ευτυχώς)

Αχ συγχαρητήρια ❤️❤️Θαυμάζω όλες τις γυναίκες που κυοφορούν δίδυμα,εμένα μου φαίνεται πολύ δύσκολο.Και επειδή παλινδρομησε το ένα απ' τα δύο(ευτυχώς το άλλο ήταν μια χαρά),αλλά και επειδή εγώ στην εξωσωματική και στην εγκυμοσύνη πήρα 27κιλα,σχεδόν όλα στην εξωσωματική. Με το καλό τα μωράκια σου❤️😘

Αξίες θαυμασμού είμαστε όλες μας!!! Που πολεμάμε για το όνειρο μας... για το αυτονόητο ίσως για άλλους αλλά για εμάς με τεράστιο συναισθηματικο, οικονομικο και ψυχολογικό κόστος! Να αξιώνει ο Θεός και η ιατρική να γεμίζουν οι αγκαλιές και οι καρδιές όλων των ανθρώπων!!!

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια πως είστε; εγώ εχω το εξής που γενικά δεν το ειχα τις άλλες φορες ούτε στα θετικά αλλά ούτε και  στα αρνητικά! ειμαι οκ ξάπλα στο κρεβάτι, σηκώνομαι να παω να κάνω τσίσα , στο μεταξύ  πονάω λες και θα κατεβάσω περίοδο (αναμενόμενο)και μέχρι να ξαναγυρίσω στο κρεβάτι εχω λαχανιασει! να αρχίσω να κινούμαι περισσότερο να ξεπιαστω; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα κορίτσια πως είστε; εγώ εχω το εξής που γενικά δεν το ειχα τις άλλες φορες ούτε στα θετικά αλλά ούτε και  στα αρνητικά! ειμαι οκ ξάπλα στο κρεβάτι, σηκώνομαι να παω να κάνω τσίσα , στο μεταξύ  πονάω λες και θα κατεβάσω περίοδο (αναμενόμενο)και μέχρι να ξαναγυρίσω στο κρεβάτι εχω λαχανιασει! να αρχίσω να κινούμαι περισσότερο να ξεπιαστω; 

Καλημέρα! Δε χρειάζεται να είσαι συνεχώς ξάπλα, εκτος και αν για κάποιο λόγο στο είπε ο γιατρος σου. Μπορείς να καθίσεις στον καναπέ, να βγεις στο μπαλκόνι και να σηκώνεσαι να περπατάς μέσα στο σπίτι οπότε νιώθεις πιασμενη, πρέπει να κυκλοφορεί το αίμα.

Και εγώ την πρώτη φορά που δεν ήξερα και φοβόμουν ήμουν 3 μέρες σχεδόν ξάπλα λες και ήμουν αρρωστη, μου φέρναν μέχρι και το φαγητό στο δωμάτιο, αποτέλεσμα 0. Τις άλλες 2 που έμεινα έγκυος απλα 3 μέρες δε βγήκα από το σπίτι άλλα εντός κινιομουν κανονικά, πρόσεχα να μη σηκώσω βάρη μόνο και γενικά να κάνω οτιδήποτε θέλει δύναμη. Και μετά τις 3 μέρες και περπάτημα έξω έκανα  και για καφέ πηγαινα μέχρι να βγει η χοριακη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nels είπε:

Καλημέρα! Δε χρειάζεται να είσαι συνεχώς ξάπλα, εκτος και αν για κάποιο λόγο στο είπε ο γιατρος σου. Μπορείς να καθίσεις στον καναπέ, να βγεις στο μπαλκόνι και να σηκώνεσαι να περπατάς μέσα στο σπίτι οπότε νιώθεις πιασμενη, πρέπει να κυκλοφορεί το αίμα.

Και εγώ την πρώτη φορά που δεν ήξερα και φοβόμουν ήμουν 3 μέρες σχεδόν ξάπλα λες και ήμουν αρρωστη, μου φέρναν μέχρι και το φαγητό στο δωμάτιο, αποτέλεσμα 0. Τις άλλες 2 που έμεινα έγκυος απλα 3 μέρες δε βγήκα από το σπίτι άλλα εντός κινιομουν κανονικά, πρόσεχα να μη σηκώσω βάρη μόνο και γενικά να κάνω οτιδήποτε θέλει δύναμη. Και μετά τις 3 μέρες και περπάτημα έξω έκανα  και για καφέ πηγαινα μέχρι να βγει η χοριακη.

ο γιατρός είπε καναπε κρεβάτι καρέκλα μέχρι τετάρτη και μετά σιγά σιγά στους ρυθμούς μου! ετσι και αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει μέχρι αύριο!  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

ο γιατρός είπε καναπε κρεβάτι καρέκλα μέχρι τετάρτη και μετά σιγά σιγά στους ρυθμούς μου! ετσι και αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει μέχρι αύριο!  

Πολύ αυστηρός ο γιατρός.. Οκ δεν είπαμε να κάνεις γενική στο σπίτι ή να σηκώνεις βάρη αλλά η ακινησία χειρότερη είναι. Και σίγουρα δεν βοηθά στην ψυχολογία. Μια χαλαρή βόλτα μόνο καλό κάνει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια πως είστε; εγώ εχω το εξής που γενικά δεν το ειχα τις άλλες φορες ούτε στα θετικά αλλά ούτε και  στα αρνητικά! ειμαι οκ ξάπλα στο κρεβάτι, σηκώνομαι να παω να κάνω τσίσα , στο μεταξύ  πονάω λες και θα κατεβάσω περίοδο (αναμενόμενο)και μέχρι να ξαναγυρίσω στο κρεβάτι εχω λαχανιασει! να αρχίσω να κινούμαι περισσότερο να ξεπιαστω; 

Καλό σημάδι το λαχάνιασμα είναι Κ αυτό ένα σημάδι ότι κάτι γίνετε πάντως . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Neverstop είπε:

Πολύ αυστηρός ο γιατρός.. Οκ δεν είπαμε να κάνεις γενική στο σπίτι ή να σηκώνεις βάρη αλλά η ακινησία χειρότερη είναι. Και σίγουρα δεν βοηθά στην ψυχολογία. Μια χαλαρή βόλτα μόνο καλό κάνει. 

μα πονάω όταν περπατάω και με ζορίζω! αυτό είναι το θέμα 

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

Καλό σημάδι το λαχάνιασμα είναι Κ αυτό ένα σημάδι ότι κάτι γίνετε πάντως . 

αχαχαχ ναι ότι τρωω παραπάνω απ όσο αντέχει το στομάχι μ 😂

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

μα πονάω όταν περπατάω και με ζορίζω! αυτό είναι το θέμα 

αχαχαχ ναι ότι τρωω παραπάνω απ όσο αντέχει το στομάχι μ 😂

Δε θα έπρεπε να πονας, εκτός και αν δεν έχεις αναρρώσει ακομη από την ωοληψια. Αν πόνο εννοείς συσπάσεις πάρε το γιατρό μήπως σου δώσει κάνα buscopan.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nels είπε:

Δε θα έπρεπε να πονας, εκτός και αν δεν έχεις αναρρώσει ακομη από την ωοληψια. Αν πόνο εννοείς συσπάσεις πάρε το γιατρό μήπως σου δώσει κάνα buscopan.

εχω πονάκια περιόδου-μεση όταν περπατάω αλλά μόλις ξαπλώνω περνάει και πονάω χαμηλά χαμηλά στα κόκαλα λες και μαγκώνουν ! η αλήθεια είναι ότι ακόμα μάλλον δεν ειχα αναρρώσει πλήρως από την ωοληψια , πάντα δλδ θέλω το χρόνο μου! αλλά αυτή τη φορά  το καλό είναι ότι δεν έβγαλα καθόλου αιματακι, ενώ άλλες φορες εχω λιγάκι όποτε δεν εχω και αυτό να με τρελαίνει ξέρεις να το νομίζω σημάδι εμφύτευσης κλπ κλπ ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...