Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

ε

πρίν από 5 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Εννοείς επειδή είναι ήδη 5 ημερών θα κανεις τεστ σε 4-5 ημέρες ; Εγώ πάλι μετά την εμβρυομεταφορα μου είπε σε 10 μέρες να κάνω χοριακη ΦΕΝ ξέρω πως κρατήθηκε κο δεν έκανα και εγώ τεστ

 

πρίν από 5 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Εννοείς επειδή είναι ήδη 5 ημερών θα κανεις τεστ σε 4-5 ημέρες ; Εγώ πάλι μετά την εμβρυομεταφορα μου είπε σε 10 μέρες να κάνω χοριακη ΦΕΝ ξέρω πως κρατήθηκε κο δεν έκανα και εγώ τεστ

χαχαχ εσυ μάλλον είσαι από κεινες τις περίεργες ! δεν είσαι κανονική ! το σωστό το τεστ γίνεται με 3ων ημερών 5 μέρες  μετά !  (τόσο ήταν την πρώτη φορά που ειχα μείνει έγκυος) δε με λένε τυχαία το πιο γρήγορο τεστ του φόρουμ! απλώς γκρινιάζω ότι κι να βγει το τεστ, αν είναι αρνητικο λέω μπορεί να είναι λάθος, εν είναι θετικό λέω μπας και είναι βιοχημική ! και μένα το ίδιο κανονικά 1/11 μου είπε να κανω χοριακη  ! αν μπορούσα και γω σαν κ σένα να το κρατήσω θα το εκανα πάντως 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

ε

 

χαχαχ εσυ μάλλον είσαι από κεινες τις περίεργες ! δεν είσαι κανονική ! το σωστό το τεστ γίνεται με 3ων ημερών 5 μέρες  μετά !  (τόσο ήταν την πρώτη φορά που ειχα μείνει έγκυος) δε με λένε τυχαία το πιο γρήγορο τεστ του φόρουμ! απλώς γκρινιάζω ότι κι να βγει το τεστ, αν είναι αρνητικο λέω μπορεί να είναι λάθος, εν είναι θετικό λέω μπας και είναι βιοχημική ! και μένα το ίδιο κανονικά 1/11 μου είπε να κανω χοριακη  ! αν μπορούσα και γω σαν κ σένα να το κρατήσω θα το εκανα πάντως 

Χαχαχα εγώ σου εύχομαι να σου βγουν θετικά όσα τεστ και να κανεις και οι χοριακες σου και τα πάντα ολα 🤪🤪

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Χαχαχα εγώ σου εύχομαι να σου βγουν θετικά όσα τεστ και να κανεις και οι χοριακες σου και τα πάντα ολα 🤪🤪

θα κάνω και τεστ κοβιντ να δω μπας και δείξει κ αυτό 😬😅

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

εχω 1 μόνο από παλαιότερη φορά !θα πάρω εννοείται ΑΛΛΑ το καθυστερώ γιατί ειχα κάνει οβιτρελ στις 15/10 μη πάθουμε καμια πλάκα ! νομιζω πρέπει να περάσει τουλάχιστον ένα 10ημερο για να μη δείξει η ενεση 

Την άλλη Κυριακή κάντο😁

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,  θα ήθελα την εμπειρία ή τη γνώση σας. Αρχές Οκτωβρίου νόσησα για πρώτη φορά με κορονοιο κ ο σύζυγος τον Σεπτέμβριο. Ετοιμαζόμαστε για τη δεύτερη ωοληψια μας, καθώς την πρώτη φορά μετά από τρεις εμβρυομεταφορες δεν έχουμε καταφέρει ακόμα να γίνουμε γονείς.

Η γνώμη του γιατρού μας είναι ότι δεν προχωράμε σε ωοληψια το μήνα της νοσησης αλλά τον επόμενο. Έχετε κάποια σχετική εμπειρία γιατί άλλος γιατρός πρότεινε να περιμένουμε ένα τρίμηνο. Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , ED83 είπε:

Καλησπέρα,  θα ήθελα την εμπειρία ή τη γνώση σας. Αρχές Οκτωβρίου νόσησα για πρώτη φορά με κορονοιο κ ο σύζυγος τον Σεπτέμβριο. Ετοιμαζόμαστε για τη δεύτερη ωοληψια μας, καθώς την πρώτη φορά μετά από τρεις εμβρυομεταφορες δεν έχουμε καταφέρει ακόμα να γίνουμε γονείς.

Η γνώμη του γιατρού μας είναι ότι δεν προχωράμε σε ωοληψια το μήνα της νοσησης αλλά τον επόμενο. Έχετε κάποια σχετική εμπειρία γιατί άλλος γιατρός πρότεινε να περιμένουμε ένα τρίμηνο. Ευχαριστώ πολύ. 

Εμεις ειχαμε αρρωστήσει και οι 2 περίπου 2 μήνες πριν τη διέγερση και δεν πήγε καλα και μας είπα ότι μπορεί να έπαιξε ρόλο αυτό…μήπως να το αναβάλετε λιγάκι; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , ED83 είπε:

Καλησπέρα,  θα ήθελα την εμπειρία ή τη γνώση σας. Αρχές Οκτωβρίου νόσησα για πρώτη φορά με κορονοιο κ ο σύζυγος τον Σεπτέμβριο. Ετοιμαζόμαστε για τη δεύτερη ωοληψια μας, καθώς την πρώτη φορά μετά από τρεις εμβρυομεταφορες δεν έχουμε καταφέρει ακόμα να γίνουμε γονείς.

Η γνώμη του γιατρού μας είναι ότι δεν προχωράμε σε ωοληψια το μήνα της νοσησης αλλά τον επόμενο. Έχετε κάποια σχετική εμπειρία γιατί άλλος γιατρός πρότεινε να περιμένουμε ένα τρίμηνο. Ευχαριστώ πολύ. 

Καλησπέρα κορίτσι μου…και έμεις όταν είχαμε νοσήσει πήγαμε τρεις μήνες τη διέγερση…

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Εμεις ειχαμε αρρωστήσει και οι 2 περίπου 2 μήνες πριν τη διέγερση και δεν πήγε καλα και μας είπα ότι μπορεί να έπαιξε ρόλο αυτό…μήπως να το αναβάλετε λιγάκι; 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είμαστε πολύ προβληματισμενοι με την κατάσταση. Παίζει ρόλο κ το γεγονός ότι έχουμε αποφασίσει να είναι κ η τελευταία φορά που μπαίνουμε σ αυτή τη διαδικασία. Είμαι 41 κ ο σύζυγος 49.

πρίν από 7 λεπτά , vasoula88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου…και έμεις όταν είχαμε νοσήσει πήγαμε τρεις μήνες τη διέγερση…

Κάνατε κάποιες εξετάσεις και αναβαλλατε τη διαδικασία ή ήταν οδηγία του γιατρού σας? Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ED83 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είμαστε πολύ προβληματισμενοι με την κατάσταση. Παίζει ρόλο κ το γεγονός ότι έχουμε αποφασίσει να είναι κ η τελευταία φορά που μπαίνουμε σ αυτή τη διαδικασία. Είμαι 41 κ ο σύζυγος 49.

Κάνατε κάποιες εξετάσεις και αναβαλλατε τη διαδικασία ή ήταν οδηγία του γιατρού σας? Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση 

Ήταν απλά η οδηγία της γιατρού,ότι σε περίπτωση Covid πάμε τρεις μήνες μετά…οποτε αποφασίσαμε να περιμενουμε…

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , vasoula88 είπε:

Ήταν απλά η οδηγία της γιατρού,ότι σε περίπτωση Covid πάμε τρεις μήνες μετά…οποτε αποφασίσαμε να περιμενουμε…

Κ αν δεν κάνω λάθος  τα καταφέρατε, σωστά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , ED83 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είμαστε πολύ προβληματισμενοι με την κατάσταση. Παίζει ρόλο κ το γεγονός ότι έχουμε αποφασίσει να είναι κ η τελευταία φορά που μπαίνουμε σ αυτή τη διαδικασία. Είμαι 41 κ ο σύζυγος 49.

Κάνατε κάποιες εξετάσεις και αναβαλλατε τη διαδικασία ή ήταν οδηγία του γιατρού σας? Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση 

Καταλαβαίνω ότι ανυπομονείτε αλλά είναι γενική οδηγία μετά από νοσηση covid ή και γρίπης να αναβάλλεται η διαδικασία για λίγο.

Τώρα τι να πω. 

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ED83 είπε:

Κ αν δεν κάνω λάθος  τα καταφέρατε, σωστά?

Ναι η διέγερση κ η ωοληψια πήγαν καλα,καταψύξαμε 7 βλαστοκυστες…στην πρώτη ετ βάλαμε μια,με αρνητικό αποτελεσμα και στη δεύτερη βάλαμε δυο,το ενα τα καταφερε και το περιμενουμε σε λίγες μερες!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , vasoula88 είπε:

Ναι η διέγερση κ η ωοληψια πήγαν καλα,καταψύξαμε 7 βλαστοκυστες…στην πρώτη ετ βάλαμε μια,με αρνητικό αποτελεσμα και στη δεύτερη βάλαμε δυο,το ενα τα καταφερε και το περιμενουμε σε λίγες μερες!!

Με το καλό εύχομαι!!!

πρίν από 27 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καταλαβαίνω ότι ανυπομονείτε αλλά είναι γενική οδηγία μετά από νοσηση covid ή και γρίπης να αναβάλλεται η διαδικασία για λίγο.

Τώρα τι να πω. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/10/2023 at 5:56 ΜΜ, Angot είπε:

αυτοί οι γαλακτοβακιλλοι μας τα έχουν κάνει τσουρέκια με το συμπάθιο 

Ναι μετα απο 11 ngs καταλαβα οτι δεν θα αλλαξει κατι και σταματησα να ασχολούμαι... πραγματικα μας τα εχουν κανει τσουρέκια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ερώτηση: Έχει σχεδόν δύο χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και ήθελα να ρωτήσω αν θα βοηθήσει αυτό στην εμφύτευση η στην ωοληψια που θα κάνω,σε περίπτωση που δεν πετύχει η εμβρυομεταφορα.Ειμαι 38,5 και τα δυο έμβρυα που έμειναν είναι από τότε που ήμουν 36,5. Πέντε είχαμε,το ένα έδωσε μηδενική χοριακη,τα άλλα δύο έπιασαν,το ένα παλινδρόμησε και το άλλο είναι η κορούλα μου. Ξέρω ότι το πιο σημαντικό είναι η ηλικία,όμως το κάπνισμα παίζει όντως ρόλο?Έχει βελτιωθεί πιστεύετε το αναπαραγωγικό σύστημα μέσα σε δύο χρόνια αποχής από το κάπνισμα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...