Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

πήγε ενός ε;; φτου φτου σαν τώρα θυμαμαι που μας είπες ότι γέννησες 

Μεγάλωσε η γλυκιά μου και σε λίγους μήνες θα πάω και για το δεύτερο,μου έχουν μείνει δύο εμβρυακια.Αν δεν πετύχουν,θα κάνω πάλι ωοληψια και ελπίζω να τα καταφέρω να κάνω ένα ακόμα.Μου λέει ο γιατρός μου:μικρή είσαι ακόμα,μην ανησυχείς.Του λέω:Τι μικρή καλέ,38 είμαι,οι μικρές είναι στο Nickelodeon 🤣

Μεσα από την καρδιά μου σου εύχομαι το 2024 να γίνεις μανούλα και να γεμίσει η αγκαλιά σου με μωράκια 😘🥰

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 3 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Μεγάλωσε η γλυκιά μου και σε λίγους μήνες θα πάω και για το δεύτερο,μου έχουν μείνει δύο εμβρυακια.Αν δεν πετύχουν,θα κάνω πάλι ωοληψια και ελπίζω να τα καταφέρω να κάνω ένα ακόμα.Μου λέει ο γιατρός μου:μικρή είσαι ακόμα,μην ανησυχείς.Του λέω:Τι μικρή καλέ,38 είμαι,οι μικρές είναι στο Nickelodeon 🤣

Μεσα από την καρδιά μου σου εύχομαι το 2024 να γίνεις μανούλα και να γεμίσει η αγκαλιά σου με μωράκια 😘🥰

επισης κορίτσι μ να αποκτήσεις σύντομα και το 2ο μωράκι σου!! να βλέπετε όλες οι μικρές παρέα nickelodeon 😅

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

εγώ ειχα πάρει γιατί βρήκα φλεγμονή ! πήρα 15 ημέρες! δεν ξέρω όμως αν ειναι απαραίτητο αν δεν βρεις κάτι! 

κορίτσια μόλις με ενημέρωσαν ότι βάλαμε τις υπόλοιπες 5 κατάψυξη αλλά και τα 2 περίσσευαν βλέπουν ότι προχωράνε ακόμα  απλώς πιο αργά όποτε έχουμε στα σκαριά +2 πιθανές βλαστοκυστες 

Και μένα δυο προχωρούσαν αργά κ μπηκαν κατάψυξη την 6 η μέρα !!!

Link to comment
Share on other sites

θα δούμε! δεν θέλω να ειμαι αχάριστη! είναι μετά από καιρό χαρούμενη και αισιόδοξη! απλώς δεν εχω μάθει με βλαστοκυστες και παω λίγο στα τυφλά! πχ πόσες παραπάνω πιθανότητες έχουν να πιάσουν; ποτέ γίνεται η εμφύτευση; πχ στο 3ων ημερών θέλει 3-4 μερες ! από θέμα ξεκούρασης ειμαι το ίδιο βούδας ή λίγο πιο άνετα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

θα δούμε! δεν θέλω να ειμαι αχάριστη! είναι μετά από καιρό χαρούμενη και αισιόδοξη! απλώς δεν εχω μάθει με βλαστοκυστες και παω λίγο στα τυφλά! πχ πόσες παραπάνω πιθανότητες έχουν να πιάσουν; ποτέ γίνεται η εμφύτευση; πχ στο 3ων ημερών θέλει 3-4 μερες ! από θέμα ξεκούρασης ειμαι το ίδιο βούδας ή λίγο πιο άνετα;

Η διαφορά είναι ότι οι εμβρυολογοι μπορούν να διακρινουν καλύτερα την ποιότητα των εμβρύων πέμπτης ημέρας,έχουν πιο καθαρή εικονα.Εγψ μόνο τέτοια εβαλα,ο γιατρός μου δεν μου είχε πει καν να δοκιμάσουμε τα τρίτης.Απο θέμα ξεκούρασης,ο γιατρός μου είχε πει τις πρώτες 3ημερες να ξεκουραζομαι,να μην κουβαλάω βάρη και από δουλειές χαλαρά,τύπου μαγείρεμα.Τις επόμενες μέρες θα είσαι κανονικά,οκ μην σηκώνεις βάρη αρασέ Πύρρος Δήμας,αλλά μην είσαι και στο κρεβάτι συνέχεια.Και αν θυμάμαι καλά,στις 10μερες.εκανα.τη χοριακη.Αν και πιστεύω πως ήδη έχεις προμηθευτεί τεστακια από το φαρμακείο 😛❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

θα δούμε! δεν θέλω να ειμαι αχάριστη! είναι μετά από καιρό χαρούμενη και αισιόδοξη! απλώς δεν εχω μάθει με βλαστοκυστες και παω λίγο στα τυφλά! πχ πόσες παραπάνω πιθανότητες έχουν να πιάσουν; ποτέ γίνεται η εμφύτευση; πχ στο 3ων ημερών θέλει 3-4 μερες ! από θέμα ξεκούρασης ειμαι το ίδιο βούδας ή λίγο πιο άνετα;

Έτσι να έχεις θετική σκέψη και ολα καλα θ πάνε.τα 5ης μες λένε είναι καλύτερα με περισσότερες πιθανότητες και εμένα έτσι μου έβαλε και πιάσαμε με την πρώτη.2-3 μέρες θέλει να είσαι ξάπλα και να μην κουράζεσαι και να μην σηκώνεις βαριά πράγματα και στην 10ημερα θα κανεις την χοριακη σου.ολα καλα θα πάνε θα δέις❤️

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Η διαφορά είναι ότι οι εμβρυολογοι μπορούν να διακρινουν καλύτερα την ποιότητα των εμβρύων πέμπτης ημέρας,έχουν πιο καθαρή εικονα.Εγψ μόνο τέτοια εβαλα,ο γιατρός μου δεν μου είχε πει καν να δοκιμάσουμε τα τρίτης.Απο θέμα ξεκούρασης,ο γιατρός μου είχε πει τις πρώτες 3ημερες να ξεκουραζομαι,να μην κουβαλάω βάρη και από δουλειές χαλαρά,τύπου μαγείρεμα.Τις επόμενες μέρες θα είσαι κανονικά,οκ μην σηκώνεις βάρη αρασέ Πύρρος Δήμας,αλλά μην είσαι και στο κρεβάτι συνέχεια.Και αν θυμάμαι καλά,στις 10μερες.εκανα.τη χοριακη.Αν και πιστεύω πως ήδη έχεις προμηθευτεί τεστακια από το φαρμακείο 😛❤️

εχω 1 μόνο από παλαιότερη φορά !θα πάρω εννοείται ΑΛΛΑ το καθυστερώ γιατί ειχα κάνει οβιτρελ στις 15/10 μη πάθουμε καμια πλάκα ! νομιζω πρέπει να περάσει τουλάχιστον ένα 10ημερο για να μη δείξει η ενεση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Angot είπε:

εχω 1 μόνο από παλαιότερη φορά !θα πάρω εννοείται ΑΛΛΑ το καθυστερώ γιατί ειχα κάνει οβιτρελ στις 15/10 μη πάθουμε καμια πλάκα ! νομιζω πρέπει να περάσει τουλάχιστον ένα 10ημερο για να μη δείξει η ενεση 

Τη δέκατη μέρα λογικά θα πας για χοριακη. Με το καλό ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blue Velvet είπε:

Χαχαχα αδιόρθωτη 🤣🤣🤣

πρώτα θα βγάλω το μωρο και μετά του χούι ! αμά γεννήσω θα κάνω και μετά για να δω ποτέ θα πέσει η χοριακη, έτσι απο περιέργεια 😂

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Angot είπε:

οχι κάλε σε 4-5 μέρες θα κάνω τεστ ! θα ειμαι πάνω από 10 μέρες 🤣

ΧαχΧ δεν υπάρχεις εγώ λέω μην κανεις τεστ τόσο νωρίς γιατί αν βγει αρνητικό θα απογοητευτείς χωριά λόγο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

πρώτα θα βγάλω το μωρο και μετά του χούι ! αμά γεννήσω θα κάνω και μετά για να δω ποτέ θα πέσει η χοριακη, έτσι απο περιέργεια 😂

Εγω έκανα μερικά τεστ εγκυμοσύνης μερες μετά τη χοριακη.Ειχα πόνους πχ,πήγαινα τουαλέτα έκανα τεστ .Έβγαινα μετά με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά: Είμαι έγκυος,του έλεγα. Σωωωωπα καλέ, τρομερό νέο,μου απαντούσε 🤣🤣🤣

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Εγω έκανα μερικά τεστ εγκυμοσύνης μερες μετά τη χοριακη.Ειχα πόνους πχ,πήγαινα τουαλέτα έκανα τεστ .Έβγαινα μετά με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά: Είμαι έγκυος,του έλεγα. Σωωωωπα καλέ, τρομερό νέο,μου απαντούσε 🤣🤣🤣

αχχαχααχχαχααχ είσαι και συ σα κ μένα! θυμασαι τι εκανα; μετά τη χοριακη εκανα τεστ μη τυχόν και έχει γίνει λάθος στα αποτελέσματα της χοριακης!! 

πρίν από 12 λεπτά , vikoula2023 είπε:

ΧαχΧ δεν υπάρχεις εγώ λέω μην κανεις τεστ τόσο νωρίς γιατί αν βγει αρνητικό θα απογοητευτείς χωριά λόγο 

οχι κάλε 10-11 ημερών θα δείξει αν είναι θετικό!!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

αχχαχααχχαχααχ είσαι και συ σα κ μένα! θυμασαι τι εκανα; μετά τη χοριακη εκανα τεστ μη τυχόν και έχει γίνει λάθος στα αποτελέσματα της χοριακης!! 

οχι κάλε 10-11 ημερών θα δείξει αν είναι θετικό!!! 

Εννοείς επειδή είναι ήδη 5 ημερών θα κανεις τεστ σε 4-5 ημέρες ; Εγώ πάλι μετά την εμβρυομεταφορα μου είπε σε 10 μέρες να κάνω χοριακη ΦΕΝ ξέρω πως κρατήθηκε κο δεν έκανα και εγώ τεστ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...