Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Ίσως να υπάρχει παραθυράκι και να μπορεί να σου γράψει ο γιατρός ειδικό παραπεμπτικό. Εντωμεταξύ χθες το είδα στις ειδήσεις, ποτε πρόλαβαν και το εφάρμοσαν; 

Είμαι έγκυος και αντιμετώπισα κι εγω το ίδιο πρόβλημα. Δεν  μπορούν να μου συνταγογραφήσουν ξανά τη χοριακη και την προγεστερονη που παρακολουθούμε. Το μόνο παραθυράκι είναι πως αν τους αφησει το σύστημα να  ξαναγράψουν έναν δείκτη (πχ προγεστερονη) μπορεί να εκτελεστεί μόνο σε δημόσια δομή. Σας μεταφέρω ότι μου είπαν από το γραφείο του γιατρού μου. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 hour ago, LunaVaskez είπε:

Ίσως να υπάρχει παραθυράκι και να μπορεί να σου γράψει ο γιατρός ειδικό παραπεμπτικό. Εντωμεταξύ χθες το είδα στις ειδήσεις, ποτε πρόλαβαν και το εφάρμοσαν; 

@Angot είχαμε καμία εξέλιξη με τα ωάρια; Να ξέρεις στέλνω θετικές σκέψεις και σε σένα και σε όλες σας και ας μην σας γνωρίζω προσωπικά! 😁

αχαχαχχα να σαι καλα κορίτσι μ αύριο θα με πάρουν να δούμε ποσα έφτασαν 3ων ημερών και ίσως έχουμε και μια εικόνα για το αν θα έχουμε τελικά βλαστοκυστες… πάντως η κοπέλα που ν φτιάχνει τα νύχια έταξε να φτιάξει φανουροπιτα αν μείνω έγκυος !! 😅 ( με ξερει από την πρώτη προσπάθεια μεεεεχρι οτι εχω περάσει ως τώρα!)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LunaVaskez είπε:

Ίσως να υπάρχει παραθυράκι και να μπορεί να σου γράψει ο γιατρός ειδικό παραπεμπτικό. Εντωμεταξύ χθες το είδα στις ειδήσεις, ποτε πρόλαβαν και το εφάρμοσαν; 

@Angot είχαμε καμία εξέλιξη με τα ωάρια; Να ξέρεις στέλνω θετικές σκέψεις και σε σένα και σε όλες σας και ας μην σας γνωρίζω προσωπικά! 😁

Εγώ κορίτσια θα πάρω στον ΕΟΠΥΥ και θα παραπονεθώ. Όταν υπάρχουν συγκεκριμένα νοσήματα, όπως η υπογονιμότητα, δεν είναι δυνατόν να υπάρχει κόφτης στην πιο βασική εξέταση. Δεν την κάνουμε προληπτικά!

Για την εγκυμοσύνη δε, δεν το συζητώ να κόβουν εξετάσεις, είναι αδιανόητο!

Όσες συμφωνείτε, να καλέσετε και εσείς, ίσως αν υπάρξουν πολλές διαμαρτυρίες να οριστούν κάποιες εξαιρέσεις.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Εγώ κορίτσια θα πάρω στον ΕΟΠΥΥ και θα παραπονεθώ. Όταν υπάρχουν συγκεκριμένα νοσήματα, όπως η υπογονιμότητα, δεν είναι δυνατόν να υπάρχει κόφτης στην πιο βασική εξέταση. Δεν την κάνουμε προληπτικά!

Για την εγκυμοσύνη δε, δεν το συζητώ να κόβουν εξετάσεις, είναι αδιανόητο!

Όσες συμφωνείτε, να καλέσετε και εσείς, ίσως αν υπάρξουν πολλές διαμαρτυρίες να οριστούν κάποιες εξαιρέσεις.

Στην εγκυμοσύνη δεν είναι τόσο θέμα γιατί μπορείς να κλείνεις ραντεβού από πριν για κάθε μήνα σε δημόσια δομή και να τις κάνεις τελείως δωρεάν. Αλλά για την εξωσωματική που χρειάζεσαι τις ίδιες εξετάσεις ανά 2 μέρες και τα αποτελέσματα να βγουν την ίδια μέρα είναι απαράδεκτοι να μην το δικαιολογούν, ειδικά αν έχεις περάσει απο επιτροπή ΕΟΠΠΥ οπότε σου χουν εγκρίνει και την εξωσωματική. Τι να πω...

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nels είπε:

Στην εγκυμοσύνη δεν είναι τόσο θέμα γιατί μπορείς να κλείνεις ραντεβού από πριν για κάθε μήνα σε δημόσια δομή και να τις κάνει τελείως δωρεάν. Αλλά για την εξωσωματική που χρειάζεσαι τις ίδιες εξετάσεις ανά 2 μέρες και τα αποτελέσματα να βγουν την ίδια μέρα είναι απαράδεκτοι να μην το δικαιολογούν, ειδικά αν έχεις περάσει απο επιτροπή ΕΟΠΠΥ οπότε σου χουν εγκρίνει και την εξωσωματική. Τι να πω...

 

Έχεις απόλυτο δίκιο, γι'αυτό λέω ότι πρέπει να επιμείνουμε, όσες μας αφορά.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εξαλλη εχω γίνει κορίτσια ! πήρα τηλ  να μάθω για τα έμβρυα και μ λέει η μαια ε προχωράνε 3ων ημερών ! Της λέω ποσά προχωράνε και μ λέει θα δω και θα σε πάρω να σ πω! από τις 5 το απόγευμα όλο αυτό και δεν με πήραν ποτέ!! εσάς σαν ενημέρωναν όταν πήγαιναν 3ων ημερών ή κατευθείαν 5η μέρα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Angot είπε:

εξαλλη εχω γίνει κορίτσια ! πήρα τηλ  να μάθω για τα έμβρυα και μ λέει η μαια ε προχωράνε 3ων ημερών ! Της λέω ποσά προχωράνε και μ λέει θα δω και θα σε πάρω να σ πω! από τις 5 το απόγευμα όλο αυτό και δεν με πήραν ποτέ!! εσάς σαν ενημέρωναν όταν πήγαιναν 3ων ημερών ή κατευθείαν 5η μέρα;

Ε κι αυτοί έλεος! Ναι φυσικά κ μ ενημέρωναν.. Παρτους το πρωί! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Neverstop είπε:

Ε κι αυτοί έλεος! Ναι φυσικά κ μ ενημέρωναν.. Παρτους το πρωί! 

η μαια φταίει ! έπρεπε να ξέρω αν έχουμε βλέψεις για βλαστοκυστες αλλιώς να μην πίνω τσάμπα χάπια ! εγώ εχω μείνει στα 11 γονιμοποιημένα αλλά τα 9 πιο δυνατά !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Angot είπε:

εξαλλη εχω γίνει κορίτσια ! πήρα τηλ  να μάθω για τα έμβρυα και μ λέει η μαια ε προχωράνε 3ων ημερών ! Της λέω ποσά προχωράνε και μ λέει θα δω και θα σε πάρω να σ πω! από τις 5 το απόγευμα όλο αυτό και δεν με πήραν ποτέ!! εσάς σαν ενημέρωναν όταν πήγαιναν 3ων ημερών ή κατευθείαν 5η μέρα;

Εμένα πάντως με ενημερώνουν για την εξέλιξη καθημερινά, με παίρνει τηλεφωνο κ ο εμβρυολόγος κ ο γιατρός μου. Από ότι έχω καταλάβει βέβαια λίγοι το κάνουν αυτό.. Κάνε λίγο υπομονή ακόμη!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Aangelika8 είπε:

Εμένα πάντως με ενημερώνουν για την εξέλιξη καθημερινά, με παίρνει τηλεφωνο κ ο εμβρυολόγος κ ο γιατρός μου. Από ότι έχω καταλάβει βέβαια λίγοι το κάνουν αυτό.. Κάνε λίγο υπομονή ακόμη!! 

μα την πήρα και με έγραψε! σκέφτομαι να το πω στον γιατρό! η να πατώ αύριο το κεντρο ώστε να καταλάβει ότι έκανε πατάτα ! απλώς ειμαι ψυχοπονιαρα και δε θέλω να την κράξουν! αλλά και η προλακτινη μ θα φτάσει στο θεό από το άγχος 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

εξαλλη εχω γίνει κορίτσια ! πήρα τηλ  να μάθω για τα έμβρυα και μ λέει η μαια ε προχωράνε 3ων ημερών ! Της λέω ποσά προχωράνε και μ λέει θα δω και θα σε πάρω να σ πω! από τις 5 το απόγευμα όλο αυτό και δεν με πήραν ποτέ!! εσάς σαν ενημέρωναν όταν πήγαιναν 3ων ημερών ή κατευθείαν 5η μέρα;

Και εμένα με ενημέρωνε ο γιατρός συνέχεια έπρεπε να σε ενημερώσουν χώρος να μπεις στην διαδικασία να παίρνεις εσυ τηλέφωνο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Και εμένα με ενημέρωνε ο γιατρός συνέχεια έπρεπε να σε ενημερώσουν χώρος να μπεις στην διαδικασία να παίρνεις εσυ τηλέφωνο 

μόνο να μ κει ότι δένε χούμε βλαστοκυστες και γω χαρακώνομαι άδικα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Angot είπε:

μα την πήρα και με έγραψε! σκέφτομαι να το πω στον γιατρό! η να πατώ αύριο το κεντρο ώστε να καταλάβει ότι έκανε πατάτα ! απλώς ειμαι ψυχοπονιαρα και δε θέλω να την κράξουν! αλλά και η προλακτινη μ θα φτάσει στο θεό από το άγχος 

Να πάρεις να ζητήσεις ενημέρωση στο κέντρο. Δεν έχει να κάνει με τη μαια. Εσύ κανονικά πας για μεταφορά? Σ αυτόν τον κύκλο? Δεν έχω καταλάβει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Neverstop είπε:

Να πάρεις να ζητήσεις ενημέρωση στο κέντρο. Δεν έχει να κάνει με τη μαια. Εσύ κανονικά πας για μεταφορά? Σ αυτόν τον κύκλο? Δεν έχω καταλάβει 

ναι την κυριακή εχω μεταφορά ! αυτό είναι το θέμα ! ότι δε περίπτωση που τελικά δεν εχω βλαστοκυστες τσάμπα πίνω προγεστερονες κλπ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...