Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 18/9/2024 at 1:44 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Εγώ τον Ιούνιο με ΑΜΗ 1,1 είχα μόνο δυο ωάρια, τελικά πήραμε τρία… γονιμοποιήθηκαν όλα, βάλαμε τα δυο και τώρα είμαι 16 εβδομάδων! 1 και καλό χρειαζόμαστε.. μου το έλεγε η γιατρός, τετριμμένο μεν, αληθινό δε! Ευχομαι καλή επιτυχία! 🥰🥰🥰🥰

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 13 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Κορίτσια μόλις γυρισα από τον γιατρο και ηρέμησα κάναμε τον δεύτερο υπερηχο και ακούσαμε καρδούλα ήταν υπέροχο θα με ξανά δει σε μια εβδομάδα και υπολογίζει ότι είναι 6η με 7η εβδομάδα 

μπράβο κορίτσι μ συγχαρητήρια! να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη ! 😇κατουρήθηκες ;;;;;; εγώ ειχα κοντέψει τότε !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

μπράβο κορίτσι μ συγχαρητήρια! να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη ! 😇κατουρήθηκες ;;;;;; εγώ ειχα κοντέψει τότε !

Σε ευχαριστω πολύ ❤️Αστα κορίτσι τρελάθηκα ο άντρας δίπλα είχε βουρκώσει 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Σε ευχαριστω πολύ ❤️Αστα κορίτσι τρελάθηκα ο άντρας δίπλα είχε βουρκώσει 

καλούληδες είναι μωρέ και αυτοί οι άντρες να τους κρατήσουμε 😅 ποτέ θα σε ξαναδεί;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, vikoula2023 said:

Κορίτσια μόλις γυρισα από τον γιατρο και ηρέμησα κάναμε τον δεύτερο υπερηχο και ακούσαμε καρδούλα ήταν υπέροχο θα με ξανά δει σε μια εβδομάδα και υπολογίζει ότι είναι 6η με 7η εβδομάδα 

Ααα τι ωραία νέα! 💗

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Στην πρώτη προσπάθεια αν είσαι ακριβώς 40 νομιζω πάει μέχρι 3, μετά ανεβαίνει. Πάντως και δυο βλαστοκυστες για αρχή καλά ειναι, πολλοί γιατροί δεν ειναι υπέρ να βάζουν πολλά έμβρυα.

Πατημένα 40 και 5 μηνών πλέον…. Θα φανεί ! Ευχαριστώ πολύ ! 

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό vikoula !!! Κορίτσια έχω πολύ  καιρό να μπω. Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια έχει κάνει NK κυττάρων, NK ενδομητρίου και ανοσοφαινοτυπο ενδομητρίου. Είμαι από επαρχία μου τα πρότεινε γνωστός αιματολόγος.

4 ώρες πρίν, vikoula2023 είπε:

Κορίτσια μόλις γυρισα από τον γιατρο και ηρέμησα κάναμε τον δεύτερο υπερηχο και ακούσαμε καρδούλα ήταν υπέροχο θα με ξανά δει σε μια εβδομάδα και υπολογίζει ότι είναι 6η με 7η εβδομάδα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Angot είπε:

μίλησα με τον γιατρό είπε πως πιστεύει θα έχουμε 2 βλαστοκυστες όποτε κυριακή πρωί πάμε για μεταφορά 

Μπράβο @Angot! Άντε και σύντομα και με τα ευχάριστα!!!

Just now, Ele@n είπε:

Μπράβο @Angot! Άντε και σύντομα και με τα ευχάριστα!!!

 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Μόλις με ειδοποίησαν από το κέντρο ότι ο ΕΟΠΥΥ μου μπλόκαρε την LH, επειδή έχει συνταγογραφηθεί πολλές φορές.

Σας έχει συμβεί αυτό; Τι κάνατε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Μόλις με ειδοποίησαν από το κέντρο ότι ο ΕΟΠΥΥ μου μπλόκαρε την LH, επειδή έχει συνταγογραφηθεί πολλές φορές.

Σας έχει συμβεί αυτό; Τι κάνατε;

Αυτό δυστυχώς ψηφίστηκε πρόσφατα και ισχύει εδώ και λίγες μέρες. Δεν υπάρχει άλλη λύση πάρα να πληρώνεις την εξέταση ιδιωτικά, μόνο αν την κάνεις σε δημόσια δομή δεν πληρώνεις που αντε να βρεις ραντεβου συν ότι αργούν να βγάλουν το αποτέλεσμα. Ζήτα από το διαγνωστικο που πηγαίνεις να σου κάνουν καλύτερη τιμή, να ειναι κοντά στην τιμή του κρατικου τιμολογίου (μπορεί πχ με τιμολόγιο ΕΟΠΠΥ να κοστίζει 10ευρω οπότε εμείς πληρώναμε 10×0.15=1,5 ευρω τη συμμετοχη και ιδιωτικα να σου ζητήσουν 20 ευρώ.

Όλα τα χαμε αυτό μας έλειπε τώρα. Αλλά 41% αφού

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nels είπε:

Αυτό δυστυχώς ψηφίστηκε πρόσφατα και ισχύει εδώ και λίγες μέρες. Δεν υπάρχει άλλη λύση πάρα να πληρώνεις την εξέταση ιδιωτικά, μόνο αν την κάνεις σε δημόσια δομή δεν πληρώνεις που αντε να βρεις ραντεβου συν ότι αργούν να βγάλουν το αποτέλεσμα. Ζήτα από το διαγνωστικο που πηγαίνεις να σου κάνουν καλύτερη τιμή, να ειναι κοντά στην τιμή του κρατικου τιμολογίου (μπορεί πχ με τιμολόγιο ΕΟΠΠΥ να κοστίζει 10ευρω οπότε εμείς πληρώναμε 10×0.15=1,5 ευρω τη συμμετοχη και ιδιωτικα να σου ζητήσουν 20 ευρώ.

Όλα τα χαμε αυτό μας έλειπε τώρα. Αλλά 41% αφού

Οκ αλλά μένει έτσι μπλοκαρισμένη για πάντα; Δεν έχει λογική αυτό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Οκ αλλά μένει έτσι μπλοκαρισμένη για πάντα; Δεν έχει λογική αυτό!

Ισχύει πλέον ένας νόμος που ψηφίστηκε πέρυσι για να αποφευχθεί η αλογη συνταγογραφηση μέσα σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Πχ βιταμίνη d κάθε εξάμηνο 😁θα σ ξεμπλοκαρει κάποια στιγμή. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ιουλιέτα είπε:

Οκ αλλά μένει έτσι μπλοκαρισμένη για πάντα; Δεν έχει λογική αυτό!

Όχι για παντα αλλά μπορεί πχ να δικαιολογει LH άνα 6μηνο ή χρόνο (έχουν βάλει διαφορετικό χρονικο όριο στην κάθε εξεταση) ενώ όταν είσαι σε διαδικασια εξωσωματικης την χρειάζεσαι συχνά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nels said:

Όχι για παντα αλλά μπορεί πχ να δικαιολογει LH άνα 6μηνο ή χρόνο (έχουν βάλει διαφορετικό χρονικο όριο στην κάθε εξεταση) ενώ όταν είσαι σε διαδικασια εξωσωματικης την χρειάζεσαι συχνά.

Ίσως να υπάρχει παραθυράκι και να μπορεί να σου γράψει ο γιατρός ειδικό παραπεμπτικό. Εντωμεταξύ χθες το είδα στις ειδήσεις, ποτε πρόλαβαν και το εφάρμοσαν; 

@Angot είχαμε καμία εξέλιξη με τα ωάρια; Να ξέρεις στέλνω θετικές σκέψεις και σε σένα και σε όλες σας και ας μην σας γνωρίζω προσωπικά! 😁

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...