Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Είμαστε παιδιά της κρίσης (ίδια ηλικία έχουμε), τι περιμένεις; Ροζ/καφε ανοιχτό ήταν αλλά με πιάσανε πόνοι περιόδου, είναι θέμα χρόνου να ρθει κανονικά! Σε αυτή τη ζωή νιώθω πως δε θα φτάσω ποτε ούτε σε μια χοριακη, πάντα με προλαβαίνει η περίοδος…

Όχι ρε γαμωτο. Θυμάμαι αξέχαστα σε μια από όλες τις προσπάθειες είχα ροζ και μετά αίμα. Έλεγε λοιπόν και η μαία τρομάρα της είναι θετικό αυτό και εντέλει ήταν περίοδος. Τι να πω! Βάστα γερά!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια από τα 13 γονιμοποιήθηκαν τα 11 και καλύτερη δυναμική δείχνουν τα 9 

Μπραβο κορίτσι μου αυτά είναι πολύ καλα νεα

2 ώρες πρίν, LunaVaskez είπε:

Μπράβο! Πολύ καλά νέα! 
 

Εγω είδα αίμα σήμερα και γνωρίζοντας το σώμα μου, είναι 100% αίμα περιόδου… Πραγματικά είμαι μέσα στα νεύρα, μου φταίνε τα πάντα και ειδικότερα η δουλειά μου που είναι φουλ απαιτητική γιατί ήθελα καριέρες η κυρία και δεν μπορώ ποτε να ηρεμήσω… Πάει και αυτό, τζάμπα τόση ταλαιπωρία και τόσα λεφτά 😥

Εντάξει μην τα βάζεις με τον εαυτό σου το να έχουμε μια θέση εργασίας δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να έχουμε και οικογένεια περίμενε λίγο μπορεί να μην είναι περιοδο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

μίλησα με τον γιατρό είπε πως πιστεύει θα έχουμε 2 βλαστοκυστες όποτε κυριακή πρωί πάμε για μεταφορά 

Πιστεύει πως θα εχετε τουλάχιστον δυο βλαστοκυστες...σωστα; Με το καλο !!! Καλη επιτυχία σου εύχομαι!!!!


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , winspert είπε:

Πιστεύει πως θα εχετε τουλάχιστον δυο βλαστοκυστες...σωστα; Με το καλο !!! Καλη επιτυχία σου εύχομαι!!!!

έτσι μ είπε ! εγώ κρατώ μικρό καλάθι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , winspert είπε:

Πιστεύει πως θα εχετε τουλάχιστον δυο βλαστοκυστες...σωστα; Με το καλο !!! Καλη επιτυχία σου εύχομαι!!!!

Εσύ δεν θα έκανες χοριακη το Σάββατο ή κάνω λαθος;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι. Σήμερα ηρθα για ωοληψια. Και τελικά δεν πήραμε  ωάριο. Μου είπε είχε προκυταρρικα το ωοθυλάκιο και δεν είχε σχηματιστει ωάριο. Εν τω μεταξύ πριν κάνω την οβιτρελε η Ε2 και η PRG ήταν πολύ καλές. Πως συμβαίνει τώρα αυτό;;;; 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Γεια σας και πάλι. Σήμερα ηρθα για ωοληψια. Και τελικά δεν πήραμε  ωάριο. Μου είπε είχε προκυταρρικα το ωοθυλάκιο και δεν είχε σχηματιστει ωάριο. Εν τω μεταξύ πριν κάνω την οβιτρελε η Ε2 και η PRG ήταν πολύ καλές. Πως συμβαίνει τώρα αυτό;;;; 

Δεν μου έχει τύχει, δεν γνωρίζω. 

Αλλά σκέφτομαι ότι δεν έχει σχέση αυτό διότι ναι μεν έχουμε καλές εξετάσεις αλλά μπορεί να μην υπάρχει καν ωάριο. Βλέπουν ωοθυλακιο μόνο πάντα κ ίσως σ αυτο βασίζονται κ οι εξετάσεις 

 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Γεια σας και πάλι. Σήμερα ηρθα για ωοληψια. Και τελικά δεν πήραμε  ωάριο. Μου είπε είχε προκυταρρικα το ωοθυλάκιο και δεν είχε σχηματιστει ωάριο. Εν τω μεταξύ πριν κάνω την οβιτρελε η Ε2 και η PRG ήταν πολύ καλές. Πως συμβαίνει τώρα αυτό;;;; 

Δυστυχώς συμβαίνει. Εμείς τα λέμε κυστικά αλλά στην πραγματικότητα είναι ένα ωοθυλάκιο που ενώ το πήραν δεν κατάφεραν να βρουν το ωάριο. Οι εξετάσεις σου δείχνουν μια εικόνα αλλά 100/100 δεν μπορεί κανείς να είναι σίγουρος. Ξέχασε το και πάμε για τον επόμενο κύκλο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Γεια σας και πάλι. Σήμερα ηρθα για ωοληψια. Και τελικά δεν πήραμε  ωάριο. Μου είπε είχε προκυταρρικα το ωοθυλάκιο και δεν είχε σχηματιστει ωάριο. Εν τω μεταξύ πριν κάνω την οβιτρελε η Ε2 και η PRG ήταν πολύ καλές. Πως συμβαίνει τώρα αυτό;;;; 

είναι ο κύκλος ! έχει τύχει να εχω καλή ε2 και να πάρω  5 ωάρια αλλά είχαν μέσα τα 2. και έχει τύχει να εχω ε2: 32 και να πάρω 2 καλα ωάρια που έκαναν και έμβρυο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστω πολύ κορίτσια, να ειστε καλα! Ναι μου είπαν ότι συμβαίνει αλλα μου έκανε εντύπωση που η ε2 ήταν καλη και παρόλα αυτά ήταν άδειο. 
ηρθα από τη Κύπρο για αυτό το ωάριο και έχω αρχίσει να μπουχτίζω από τις ματαιώσεις. Ας ελπίσουμε ο επόμενος να είναι καλύτερος! Καλη επιτυχία και καλο κουραγιο σε όλες ♥️♥️♥️

  • Δύναμη! 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ξέρετε ποσα ωράρια Και πόσες βλαστοκυστες βαζουν συνήθως σε γυναίκα 40 ετών; (Πατημένα δλδ, 40 κ 5-6 μηνών). Ειναι ο ίδιος αριθμός η βαζουν λιγότερες βλαστοκυστες; Διαβάζω ότι για άνω των 40 μπαίνουν 4 γον έμβρυα, δεν ξέρω εάν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ξέρετε ποσα ωράρια Και πόσες βλαστοκυστες βαζουν συνήθως σε γυναίκα 40 ετών; (Πατημένα δλδ, 40 κ 5-6 μηνών). Ειναι ο ίδιος αριθμός η βαζουν λιγότερες βλαστοκυστες; Διαβάζω ότι για άνω των 40 μπαίνουν 4 γον έμβρυα, δεν ξέρω εάν ισχύει.

Ο νόμος λέει ότι πάνω απο τα 40 μπορείς να βάλεις μέχρι 4. Εσυ όμως μαζί με τον γιατρό σου θα αποφασίσετε πόσα τελικά θα μπουν, απλά δεν μπορείς πανω απο 4. Αν πχ έχεις κάνει προεμφυτευτικό μπορείς και ένα ή δυο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Σποράκι είπε:

Ο νόμος λέει ότι πάνω απο τα 40 μπορείς να βάλεις μέχρι 4. Εσυ όμως μαζί με τον γιατρό σου θα αποφασίσετε πόσα τελικά θα μπουν, απλά δεν μπορείς πανω απο 4. Αν πχ έχεις κάνει προεμφυτευτικό μπορείς και ένα ή δυο.

 

πρίν από 24 λεπτά , Σποράκι είπε:

Ο νόμος λέει ότι πάνω απο τα 40 μπορείς να βάλεις μέχρι 4. Εσυ όμως μαζί με τον γιατρό σου θα αποφασίσετε πόσα τελικά θα μπουν, απλά δεν μπορείς πανω απο 4. Αν πχ έχεις κάνει προεμφυτευτικό μπορείς και ένα ή δυο.

Και εγώ έτσι έχω διαβάσει αλλά ο γιατρός μου είπε 2 βλαστοκυστες… δεν ξέρω γτ το είπε, ίσως επειδή είναι η πρώτη φορά και δεν ξέρουμε πως θα ´´αντιδρασει ´´ το σώμα μου; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Psaxnwfos είπε:

 

Και εγώ έτσι έχω διαβάσει αλλά ο γιατρός μου είπε 2 βλαστοκυστες… δεν ξέρω γτ το είπε, ίσως επειδή είναι η πρώτη φορά και δεν ξέρουμε πως θα ´´αντιδρασει ´´ το σώμα μου; 

Στην πρώτη προσπάθεια αν είσαι ακριβώς 40 νομιζω πάει μέχρι 3, μετά ανεβαίνει. Πάντως και δυο βλαστοκυστες για αρχή καλά ειναι, πολλοί γιατροί δεν ειναι υπέρ να βάζουν πολλά έμβρυα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...