Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Nels είπε:

Η lh λογικο να μειωθεί, αυτή ειναι και να δουλειά της orgalutran, να εμποδισει την ωορηξια.

Για την Ε2 δεν το έχω ξανακούσει, υποτίθεται οτι αυξανεται συνέχεια και ότι για κάθε ώριμο ωάριο η τιμή που αντιστοιχεί προς το τέλος είναι  γύρω στο 200-300. Γιατί δε ρωτάς το γιατρό σου πως το ερμηνεύει?

πάντα μου μειώνεται μετά τις orgalutran είναι φυσιολογικό έχει πει ! απλώς συνήθως μειώνεται πολύ πχ την 1η φορά που εκανα εξωσωματική ειχα ε2:1400 με την 1η orgalutran πήγε 800 και με τη 2η 400 και πήρα με 4 ωάρια από τα οποία γονιμοποιήθηκαν όλα και έφτασαν 3ων τα 2 που πετύχαμε και εγκυμοσυνη !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

πάντα μου μειώνεται μετά τις orgalutran είναι φυσιολογικό έχει πει ! απλώς συνήθως μειώνεται πολύ πχ την 1η φορά που εκανα εξωσωματική ειχα ε2:1400 με την 1η orgalutran πήγε 800 και με τη 2η 400 και πήρα με 4 ωάρια από τα οποία γονιμοποιήθηκαν όλα και έφτασαν 3ων τα 2 που πετύχαμε και εγκυμοσυνη !

Τι να σου πω, εμένα μου αυξανοτανε η τιμή της Ε2 και έτσι καταλαβαιναμε ότι πάνε καλά και τα ωοθυλακια. Λίγες μέρες μείνανε, υπομονή! Εύχομαι να έχεις high score στις βλαστοκυστες να κάνουμε παρτυ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nels είπε:

Τι να σου πω, εμένα μου αυξανοτανε η τιμή της Ε2 και έτσι καταλαβαιναμε ότι πάνε καλά και τα ωοθυλακια. Λίγες μέρες μείνανε, υπομονή! Εύχομαι να έχεις high score στις βλαστοκυστες να κάνουμε παρτυ!

μακάρι τι να πω ! το φυσιολογικό είναι να καταφέρουμε να πάρουμε 2! ελπιζω να μην πέσω πάλι στην ατυχία μ 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angot said:

κορίτσια 11η μέρα υπερηχο σήμερα και αίματος ! στον υπερηχο όλα οκ 10+ωάρια ! εκανα προχθές καο χθες από μια bemfola και orgalutran και μόλις βγήκαν οι αίματος προγεστερονη 0,7 , lh 0,3 και ε2 1047!  μου είπε να κάνω και σήμερα μια bemfola + orgalutran! αύριο βράδυ ovitrelle και τρίτη ωοληψια 

2 ερωτησεις:

1) η e2 μήπως έπρεπε να είχε πέσει κ άλλο λόγω των orgalutran? 

2) η lh γιατί έπεσε τόσο;

Η orgalutran ρίχνει την lh

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!!!! Νομίζω πως με ηρέμησατε λιγάκι!!! Θα κάνω υπομονή μέχρι τον υπέρηχο!! Έχουν περάσει τόσα χρόνια που προσπαθούμε και φοβάμαι οτι πάλι κατι θα γινει...

Angot σου εύχομαι καλή επιτυχία στην ωοληψια σου! Πιστεύω πως αυτη τη φορα θα τα καταφέρεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

μακάρι τι να πω ! το φυσιολογικό είναι να καταφέρουμε να πάρουμε 2! ελπιζω να μην πέσω πάλι στην ατυχία μ 

Ολα καλά θα πανε! Και το φυσιολογικό δεδομένης της ηλικίας σου και ότι δεν έχετε κάποιο διαπιστωμένο πρόβλημα γονιμότητας είναι πολλές παραπάνω από 2, σίγουρα θα τις έχετε! Όπως και να χει, ένα γερό εμβρυακι θέλετε και είναι πολύ σημαντικό που έχεις ξαναμεινει εγκυος!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!!!! Νομίζω πως με ηρέμησατε λιγάκι!!! Θα κάνω υπομονή μέχρι τον υπέρηχο!! Έχουν περάσει τόσα χρόνια που προσπαθούμε και φοβάμαι οτι πάλι κατι θα γινει...

Angot σου εύχομαι καλή επιτυχία στην ωοληψια σου! Πιστεύω πως αυτη τη φορα θα τα καταφέρεις!!!

σε ευχαριστώ κορίτσι μ! και επειδή είσαι και συ σαν κ μένα που δεν κρατιέσαι, μην το ψάχνεις τόσο! όλα θα κυλήσουν ομαλά ! όσο ψάχνεις τα πάντα τόσο αγχώνεσαι ! θα πάνε όλα καλα ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

εγω είμαι στη φάση που πάμε για ωοληψια του ωαρίου σε φυσικό κυκλο. Ειχα ρωτήσει εδώ ποια ημέρα περίπου του κύκλου γίνεται και μου είχαν πει 11-13η ημέρα. Εγω σήμερα είμαι 16η και ειναι 15 χιλ και μου είπε ότι μάλλον πάμε για Τετάρτη ωοληψια, δλδ 20η μέρα. Πως σας ακούγεται; Λετε αυτό να δώσει κάποιες πληροφορίες για την επόμενη διέγερση; Στις διεγέρσεις που έχω κάνει, ωοληψια κάναμε αν θυμάμαι καλα 16η ημέρα και ποτε δεν μου φτάνουν οι 3600 μονάδες. Σκεφτομαι μήπως θα πρέπει σε επόμενη να ξεκινήσω τα φάρμακα μετά τη 2η μέρα του κύκλου αλλα δεν το έχω ξανακούσει. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

@Kathrin17 ευχαριστώ,δε ξέρω σε τι φάση είσαι ,έχω να παρακολουθήσω καιρό ,ευχομαι όμως αν περιμένεις το μωράκι σου με το καλό να το ανταμώσεις και αν είσαι σε διαδικασία ετ σύντομα να γεμίσει η κοιλίτσα σου !!

@νικηαντωνια81 εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις ,αυτή τη φορά είναι η δική σου στιγμή και είμαι βέβαιη ότι θα στεφθεί με το πολυποθητο!! Με το καλό να ανταμώσεις τα μωράκια σου,να έχεις πίστη και προχωρά δυνατά!

Αγάπη δεν είμαι έγκυος. Έχω σταματήσει από πέρυσι τις προσπάθειες. Απλά ανέφερα την εγκυμοσύνη του 2014.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε;

Πραγματικά δεν περνάνε οι μέρες για την χοριακή… 🙃 Νομίζω πως αρχίζω και γίνομαι παρανοϊκή… Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα, μονο πρήξιμο στα πόδια αλλά αυτό στάνταρ είναι από το καθισιό, γιατί προσπαθώ να προσέχω (σε λογικα πλαίσια).

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Γεια σας κορίτσια!

εγω είμαι στη φάση που πάμε για ωοληψια του ωαρίου σε φυσικό κυκλο. Ειχα ρωτήσει εδώ ποια ημέρα περίπου του κύκλου γίνεται και μου είχαν πει 11-13η ημέρα. Εγω σήμερα είμαι 16η και ειναι 15 χιλ και μου είπε ότι μάλλον πάμε για Τετάρτη ωοληψια, δλδ 20η μέρα. Πως σας ακούγεται; Λετε αυτό να δώσει κάποιες πληροφορίες για την επόμενη διέγερση; Στις διεγέρσεις που έχω κάνει, ωοληψια κάναμε αν θυμάμαι καλα 16η ημέρα και ποτε δεν μου φτάνουν οι 3600 μονάδες. Σκεφτομαι μήπως θα πρέπει σε επόμενη να ξεκινήσω τα φάρμακα μετά τη 2η μέρα του κύκλου αλλα δεν το έχω ξανακούσει. 

Συνήθως πόσες μέρες έχεις κύκλο περιοδου? Αν έχεις πχ 34 μέρες λογικό να έχεις ωορηξια στις 20μερες. Πάντως ο φυσικός κύκλος δεν έχει καμία σχέση με τη διέγερση, στην πρώτη περίπτωση πας με το ρυθμό του οργανισμού σου και στη 2η πας ανάλογα με την ανταπόκριση στα φάρμακα.

Το να μη σου φτάνουν σε διεγερση 3600 μονάδες είναι πολύ περίεργο, ακομη και τη μέγιστη δόση να έπαιρνες των 300 μοναδων μιλάμε για 9 μερες διέγερση, μήπως απλα δε σου ταίριαξε το πρωτοκολλο?  Πόσα ωοθυλακια ήταν πάνω από 18χιλ πριν κάνεις ovitrelle και πόσα ωαρια περνάτε ανά ωοληψια?

Καλή επιτυχία σε αυτόν τον κύκλο σου, μακάρι να είναι ο τυχερος!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nels είπε:

Συνήθως πόσες μέρες έχεις κύκλο περιοδου? Αν έχεις πχ 34 μέρες λογικό να έχεις ωορηξια στις 20μερες. Πάντως ο φυσικός κύκλος δεν έχει καμία σχέση με τη διέγερση, στην πρώτη περίπτωση πας με το ρυθμό του οργανισμού σου και στη 2η πας ανάλογα με την ανταπόκριση στα φάρμακα.

Το να μη σου φτάνουν σε διεγερση 3600 μονάδες είναι πολύ περίεργο, ακομη και τη μέγιστη δόση να έπαιρνες των 300 μοναδων μιλάμε για 9 μερες διέγερση, μήπως απλα δε σου ταίριαξε το πρωτοκολλο?  Πόσα ωοθυλακια ήταν πάνω από 18χιλ πριν κάνεις ovitrelle και πόσα ωαρια περνάτε ανά ωοληψια?

Καλή επιτυχία σε αυτόν τον κύκλο σου, μακάρι να είναι ο τυχερος!

Πριν τον Ιούνιο που εκανα διέγερση, ο κύκλος μου ήταν στις 30 ημέρες, τώρα μετά τον Ιούνιο ο κύκλος μου είναι στις 33-34 ημέρες.. 

3 φορές έχω κάνει διέγερση. Τη πρώτη με menopur, πήραμε 5 και τις άλλες 2 με μεριοφερτ πήραμε 7 και 9. Αλλα ειχαμε φτάσει να παρω πάνω από 3600 και η ημέρα να είναι 16η κύκλου. 
 

ευχαριστω πολύ!τωρα απλά θα πάρουμε το ωάριο και τον επόμενο μήνα με φυσικό κυκλο, μετά διέγερση και μετά θα τα γονιμοποιήσουμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Πριν τον Ιούνιο που εκανα διέγερση, ο κύκλος μου ήταν στις 30 ημέρες, τώρα μετά τον Ιούνιο ο κύκλος μου είναι στις 33-34 ημέρες.. 

3 φορές έχω κάνει διέγερση. Τη πρώτη με menopur, πήραμε 5 και τις άλλες 2 με μεριοφερτ πήραμε 7 και 9. Αλλα ειχαμε φτάσει να παρω πάνω από 3600 και η ημέρα να είναι 16η κύκλου. 
 

ευχαριστω πολύ!τωρα απλά θα πάρουμε το ωάριο και τον επόμενο μήνα με φυσικό κυκλο, μετά διέγερση και μετά θα τα γονιμοποιήσουμε. 

Κι εμένα μου έτυχε σε μία διέγερση να ξεπεράσω τις 3600 γιατί μου αύξησαν τη δόση στις 375.. Κ στους φυσικούς φυσικά και γίνεται να κάνεις ωοληψια πιο αργά, αν έχεις μεγαλύτερο κύκλο. Πας πολύ καλά πάντως, πιστεύω με την επόμενη διέγερση θα σαι κομπλέ για γονιμοποίηση! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neverstop said:

Κι εμένα μου έτυχε σε μία διέγερση να ξεπεράσω τις 3600 γιατί μου αύξησαν τη δόση στις 375.. Κ στους φυσικούς φυσικά και γίνεται να κάνεις ωοληψια πιο αργά, αν έχεις μεγαλύτερο κύκλο. Πας πολύ καλά πάντως, πιστεύω με την επόμενη διέγερση θα σαι κομπλέ για γονιμοποίηση! 

Σε φυσικό κύκλο, ποιο το κόστος της ωοληψιας; Αλλάζει κάτι σε σχέση με την ωοληψια μετά από διεργερση ή και στις 2 περιπτώσεις τα ίδια λεφτά ζητάνε; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Σε φυσικό κύκλο, ποιο το κόστος της ωοληψιας; Αλλάζει κάτι σε σχέση με την ωοληψια μετά από διεργερση ή και στις 2 περιπτώσεις τα ίδια λεφτά ζητάνε; 

Σε φυσικό κύκλο το κόστος είναι λιγότερο.

Εγώ πχ σε φυσικό πλήρωνα 500 ευρώ και με διέγερση 1000


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...