Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , LioPh79 είπε:

Καλημέρα,

έχω αναστατωθεί λίγο, ίσως χωρίς λόγο αλλά να τι μου συμβαίνει. να θυμίσω ότι 17/7 κάναμε εμβρυομεταφορά 3 βλαστοκύστεων και είχαμε αρνητική χοριακή  . ο κύκλος μου είναι σταθερός δηλ. 27-28 ημερών. κανονικά λοιπόν περίμενα να αδιαθετήσω στις 12/10.   την Κυριακή 8/10 είδα λίγο ροζ άιμα να το πώ και υποθέτω ότι απλά μου ήρθε νωρίτερα . όλη την ημέρα ήταν έτσι χαλαρά όπως μου συμβαίνει κάθε φορά. την Δευτέρα το πρωι είχα αιμμοραγία για μία στιγμή και μετά πάλι ρόζ καφέ. εχθές τίποτα καθαρά όλα. κάτι παρόμοιο δεν μου έχει συμβεί ποτέ. βέβαια έχουν τρελαθεί και οι ορμόνες μου έτσι κ αλλιώς με τόσες ενέσεις και ωοληψίες.   έχω φοβηθεί λιγάκι γιατί την επόμενη εβδομάδα έχω επανάληψη σαλπιγγογραφίας . λέω μήπως ; μήπως; έχει συμβεί το θαύμα νωρίτερα από ότι το περιμένω ;; να κάνω τέστ ; να περιμένω 2-3 μέρες πριν την εξέταση για σιγουριά ;; τι στο καλό;

Αν περιμένεις περίοδο αύριο κανονικά κάνε μεθαύριο μια χοριακη . Μπορείς εννοείτε να κάνεις Κ τεστ Κ σήμερα κ πριν την σαλπιγγογραφια . 

Όλα μπορούν να συμβούν ποτέ δεν ξέρεις 

Εντάξει πολύ πιθανό Κ απλά να μην έγινε ωορρηξία Κ να είχες λίγο αίμα στην περίοδο σου όλα γίνονται 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

3 ώρες πρίν, vikoula2023 είπε:

Εμένα μου είχε πει ο γιατρός ότι λόγω των φαρμάκων που παίρνω επειδή είναι από εξωσωματική το πιθανότερο είναι να μην το καταλάβω και να μην έχω αιμορραγία παράνομο αν διακόψω τα φάρμακα,τι να πω δεν ξέρω θα κάνω υπερηχο πο βδομάδα και θα δούμε 

Και εγώ από εξωσωματική ήμουν και το κατάλαβα. Σου εύχομαι να πάνε όλα σούπερ και σε λίγους μήνες να κρατάς το μπεμπακι σου αγκαλιά ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

Αν περιμένεις περίοδο αύριο κανονικά κάνε μεθαύριο μια χοριακη . Μπορείς εννοείτε να κάνεις Κ τεστ Κ σήμερα κ πριν την σαλπιγγογραφια . 

Όλα μπορούν να συμβούν ποτέ δεν ξέρεις 

Εντάξει πολύ πιθανό Κ απλά να μην έγινε ωορρηξία Κ να είχες λίγο αίμα στην περίοδο σου όλα γίνονται 

ναι μπορεί να συμβαίνει αυτό με την ωορρηξία - δεν το είχα σκεφτεί, ευχαριστώ.

το θεωρώ απίθανο βέβαια να υπάρχει εγκυμοσύνη , απλά επειδή είναι πολύ διαφορετικό , έτσι για τη σιγουριά. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, LioPh79 είπε:

ναι μπορεί να συμβαίνει αυτό με την ωορρηξία - δεν το είχα σκεφτεί, ευχαριστώ.

το θεωρώ απίθανο βέβαια να υπάρχει εγκυμοσύνη , απλά επειδή είναι πολύ διαφορετικό , έτσι για τη σιγουριά. 

 

Καλά μην το θεωρείς Κ απίθανο. Με τις ορμόνες από την εξωσωματική όλα γίνονται. Δίνουν μια ώθηση στον οργανισμό σε αυτό το θέμα 

Δεν είναι σπάνιο να ακούς έκανα πολλές εξωσωματικές Κ τελικά έγινε φυσιολογικά . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Και εγώ από εξωσωματική ήμουν και το κατάλαβα. Σου εύχομαι να πάνε όλα σούπερ και σε λίγους μήνες να κρατάς το μπεμπακι σου αγκαλιά ❤️

Σε ευχαριστω πολύ να είσαι καλα και εγώ ελπίζω να πάνε ολα καλα😊

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

Καλά μην το θεωρείς Κ απίθανο. Με τις ορμόνες από την εξωσωματική όλα γίνονται. Δίνουν μια ώθηση στον οργανισμό σε αυτό το θέμα 

Δεν είναι σπάνιο να ακούς έκανα πολλές εξωσωματικές Κ τελικά έγινε φυσιολογικά . 

ωωωωω !!!!! ναι έχεις δίκιο , όλα γίνονται ....   πολλές κιόλας ;;;;; τι ωραία !!!! όταν ακούω τέτοια βάζω φτερά στα πόδια μου !!!! 🙃😀

να το χαίρεστε να είναι πάντα τυχερό !!!    και εσύ το ίδιο 😉

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , LioPh79 είπε:

ωωωωω !!!!! ναι έχεις δίκιο , όλα γίνονται ....   πολλές κιόλας ;;;;; τι ωραία !!!! όταν ακούω τέτοια βάζω φτερά στα πόδια μου !!!! 🙃😀

να το χαίρεστε να είναι πάντα τυχερό !!!    και εσύ το ίδιο 😉

Ναι καλέ Κ μετά από πολλές γιατί κανείς κάνεις θεραπείες εξετάσεις ξανά θεραπείες ορμόνες ξανά ορμόνες Ε κάποιοι οργανισμοί κάποια στιγμή ξυπνάνε Κ γίνετε μόνη της η γονιμοποίηση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, LioPh79 είπε:

ωωωωω !!!!! ναι έχεις δίκιο , όλα γίνονται ....   πολλές κιόλας ;;;;; τι ωραία !!!! όταν ακούω τέτοια βάζω φτερά στα πόδια μου !!!! 🙃😀

να το χαίρεστε να είναι πάντα τυχερό !!!    και εσύ το ίδιο 😉

Κι εγώ κοριτσια δεν είχα μείνει ποτέ έγκυος φυσιολογικά πριν τις εξωσωματικές για πολλά χρόνια με ανωορρηκτικους κύκλους το κύριο πρόβλημα κ μετά έμεινα 3 φορές.. Η Τρίτη ήταν και η τυχερή. Δεν είμαι σίγουρη για την εξήγηση. Ίσως οι ορμόνες, το ότι έκανα διατροφη και ασκηση, το ότι χαλάρωσα γιατί έλεγα τώρα θα αφεθώ στην επιστήμη δεν ξέρω ποια είναι η απάντηση πραγματικά. Πάντως έγινε φυσιολογικά στα 39 μου κι ακόμα δεν το πιστεύω.

Σου ευχομαι σύντομα να έρθει το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Μια εγκυκλοπαιδική ερώτηση: ποιος ο λόγος να κάνουμε διπλή Ovitrelle αντί για μονή;

Καλησπερα! Σύμφωνα με τον γιατρό μου, που θεωρώ ότι έχει άριστη επιστημονική κατάρτιση, δεν υπάρχει κανένας λογος. Δοκιμαζεται μόνο πειραματικα σε σπάνιες περιπτώσεις που αποδεδειγμένα δεν ωριμάζουν τα ωαρια με τη 1.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Linoula είπε:

Κι εγώ κοριτσια δεν είχα μείνει ποτέ έγκυος φυσιολογικά πριν τις εξωσωματικές για πολλά χρόνια με ανωορρηκτικους κύκλους το κύριο πρόβλημα κ μετά έμεινα 3 φορές.. Η Τρίτη ήταν και η τυχερή. Δεν είμαι σίγουρη για την εξήγηση. Ίσως οι ορμόνες, το ότι έκανα διατροφη και ασκηση, το ότι χαλάρωσα γιατί έλεγα τώρα θα αφεθώ στην επιστήμη δεν ξέρω ποια είναι η απάντηση πραγματικά. Πάντως έγινε φυσιολογικά στα 39 μου κι ακόμα δεν το πιστεύω.

Σου ευχομαι σύντομα να έρθει το μωράκι σου!

χαίρομαι πραγματικά πάρα πολύ όταν ακούω τέτοια. με τους γιατρούς και τα στατιστικά τους έχω "γκρεμιστεί" ουκ ολίγες φορές, ειδικά με αυτούς που έμπλεξα.  οπότε με αυτές τις ιστορίες ( και με κάθε ιστορία επιτυχίας εννοείτε)  έχω πάρει πραγματικά τα πάνω μου. είμαι σίγουρη ότι θα έχεις ξεχάσει τις δυσκολίες που πέρασες και έτσι πρέπει να συμβαίνει πάντα.   τώρα δεν είμαι στεναχωρημένη ούτε καν θυμωμένη, απλά όσα περάσαμε τα κρατάω σαν μάθημα. πικρό βέβαια... 😳

σε ευχαριστώ πολύ, το περιμένουμε πως και πως ! το θέλουμε πάρα πολύ και κάνουμε νομίζω τώρα ότι καλύτερο μπορούμε. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Σε τεχνητό κύκλο για ετ ,πόσες μέρες παίρνετε συνήθως προγεστερόνη, έχει καμία κοπέλα ετ με τεχνητό κύκλο όχι φυσικό;

Πιστευω θυμάμαι σωστά... Ξεκινάς προγεστερονη για 5 μέρες και κανεις ετ.. Φυσικά την συνεχίζεις σίγουρα μέχρι τη χοριακη.. 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ladies,

Γι αυτές που έχουν καταφέρει και έχουν μείνει εγκυούλες με εξωσωματική: Ένιωσε καμία σας σημάδια εμφύτευσης; Και αν ναι, πως ήταν; 
 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Καλησπέρα ladies,

Γι αυτές που έχουν καταφέρει και έχουν μείνει εγκυούλες με εξωσωματική: Ένιωσε καμία σας σημάδια εμφύτευσης; Και αν ναι, πως ήταν; 
 

 

Εγώ 6η και 7η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα είχα καφέ στο σκούπισμα και έντονους πόνους περιόδου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...