Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

Αν είδες μόνο σάκο Κ εμβρυϊκά στοιχεία θα ήσουν περίπου στις 5 εβδομάδες η καρδιά ακούγετε περίπου στις 6-7 εβδομάδες . Τα συμπτώματα γενικά πάνε Κ έρχονται δεν υπάρχει φυσιολογικό για κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικά.

Γενικά αν είχες αποβάλει όχι δεν θα το καταλάβαινες εύκολα Κ ειδικά αν περνεις φάρμακα μάλλον δεν θα το καταλάβαινες καθόλου. 

Όταν ανχωνεσε να πηγαίνεις για υπέρηχο αν ο γιατρός δεν έχει ραντεβού ελεύθερα μπορείς χωρίς ραντεβού να πας σε ένα μαιευτήριο μην καθέσε Κ πνιγεσε σε τέτοιες σκέψεις. 

Και εγώ αυτό πιστεύω ότι δεν θα καταλάβαινα αν είχα αποβάλει ανησυχώ γιατί προσπαθούσαμε χρόνια και είχαμε επιτυχία από την πρώτη ετ. Ο λόγος που δεν πάω στον γιατρο είναι γιατί μου είπε ν μην αγχώνομαι και ότι είναι ν γίνει θα γίνει πριν 6 μέρες ήμουν στο ιατρειο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 hour ago, vikoula2023 είπε:

Και εγώ αυτό πιστεύω ότι δεν θα καταλάβαινα αν είχα αποβάλει ανησυχώ γιατί προσπαθούσαμε χρόνια και είχαμε επιτυχία από την πρώτη ετ. Ο λόγος που δεν πάω στον γιατρο είναι γιατί μου είπε ν μην αγχώνομαι και ότι είναι ν γίνει θα γίνει πριν 6 μέρες ήμουν στο ιατρειο

Ναι  ότι είναι να γίνει θα  γίνει αλλά επειδή ανχωνεσε Κ το σκέφτεσε να πας στον γιατρό να κάνεις υπέρηχο για να είσαι ήσυχη Κ να μην περιμένεις άλλες 10 μέρες σκασμενη . Δεν χρειάζετε να σκάσεις μέχρι να ξαναεχεις ραντεβού όταν κάτι σε ανχωνει να πηγαίνεις πάλι δεν πηραζει. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, linaa είπε:

Νομίζω δεν το ρωτάς σοβαρά τώρα αυτό? Γιατί να επιρεασει? 

Γιατι επαθα σοκ και κατεβηκα τα σκαλια πετώντας..δν ξερω...ελπιζω να ειναι στο μυαλό μου μονο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , glamflake26 είπε:

Γιατι επαθα σοκ και κατεβηκα τα σκαλια πετώντας..δν ξερω...ελπιζω να ειναι στο μυαλό μου μονο...

Στο μυαλό σου είναι σίγουρα δεν απαγορεύετε να κατέβεις σκαλιά έστω Κ πετώντας εντάξει ο φλας δεν είσαι ούτε κατέβηκες τα 1000 σκαλιά . Μην παραλογιζεσε λογική βάλε απλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

Ναι  ότι είναι να γίνει θα  γίνει αλλά επειδή ανχωνεσε Κ το σκέφτεσε να πας στον γιατρό να κάνεις υπέρηχο για να είσαι ήσυχη Κ να μην περιμένεις άλλες 10 μέρες σκασμενη . Δεν χρειάζετε να σκάσεις μέχρι να ξαναεχεις ραντεβού όταν κάτι σε ανχωνει να πηγαίνεις πάλι δεν πηραζει. 

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες να παω στον γιατρο αλλά είναι περίεργος και κάθετος άμα του πω να παω να με δει θα μου πει όχι.σκέφτομαι μήπως κάνω μια χοριακη δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 49 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες να παω στον γιατρο αλλά είναι περίεργος και κάθετος άμα του πω να παω να με δει θα μου πει όχι.σκέφτομαι μήπως κάνω μια χοριακη δεν ξερω

Η χοριακη μόλις σχηματιστεί το έμβρυο ξεκινάει να μην αναιβαινει Κ αργότερα να πέφτει κάποιες μονάδες  οπότε δεν μπορείς να βγάλεις άκρη από εκεί. 

Αν ντρέπεσε το γιατρό πας σε ένα μαιευτήριο Κ κάνεις υπέρηχο . 

Γενικά πρέπει να έχεις καλή επικοινωνία με τον γιατρό γιατί κάποιες φορές συμβαίνουν Κ σοβαρά πράγματα που δεν δίνουν τρομερά συμπτώματα αλλά πρέπει να μπορείς να τα πεις στον γιατρό Κ να τα αξιολογήσει . Αν τον φοβάσαι κ τον ντρέπεσε δεν θα βγάλεις άκρη Κ αν συμβεί κάτι δεν θα ξέρεις αν πρέπει να τον πάρεις τηλέφωνο ή όχι συνήθως στις εγκυμοσύνες έτσι την πατάνε υπάρχουν μικροπραγματα που δεν αξιολογούνται αλλά φέρνουν έκτακτες καταστάσεις . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Ακόμα παλεύεις ε;

Ασκόπως Αντωνία μου, αλλά το παλεύουμε λίγο ακόμη. Μια τελευταία, αλλά να γίνει με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις. Ένα καθαρό ngs, era map…και ντου! Ο,τι γίνει μετά… τέλος!! 

16 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Αν θυμάμαι καλά πήρα πέντε μέρες προγεστερονη και μετά έγινε η λήψη. Τώρα δεν θυμάμαι πότε ακριβώς ξεκίνησα γιατί με παρακολουθούσαν με υπερήχους και είχα ξεκινήσει μαζί σικλακιουρ από την αρχή του κύκλου γιατί έκανα μαζί και το ngs. Υπολόγισε τις μέρες σαν ένα τεχνητό κύκλο εμβρυομεταφοράς. 

Ευχαριστώ…είμαι ακόμη στα λευκά. Δεν παχαίνει το ενδομήτριο. Κολλημένο στο 6, με 3*4 σικλακούρ…άστα! 

Έχω χρόνια να κάνω ετ! Δεν θυμάμαι καθόλου. Πάμε για την 20-21η ημέρα πιθανότατα. Αν δεν ακυρωθεί κι αυτός ο κύκλος… είναι ασφαλές το αποτέλεσμα, αλλά αν δεν γίνει και τώρα, δεν το ξαναπροσπαθώ. Ας κάνουμε ετ, αγνοώντας το παράθυρο.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Visit a vis είπε:

Ασκόπως Αντωνία μου, αλλά το παλεύουμε λίγο ακόμη. Μια τελευταία, αλλά να γίνει με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις. Ένα καθαρό ngs, era map…και ντου! Ο,τι γίνει μετά… τέλος!! 

Ευχαριστώ…είμαι ακόμη στα λευκά. Δεν παχαίνει το ενδομήτριο. Κολλημένο στο 6, με 3*4 σικλακούρ…άστα! 

Έχω χρόνια να κάνω ετ! Δεν θυμάμαι καθόλου. Πάμε για την 20-21η ημέρα πιθανότατα. Αν δεν ακυρωθεί κι αυτός ο κύκλος… είναι ασφαλές το αποτέλεσμα, αλλά αν δεν γίνει και τώρα, δεν το ξαναπροσπαθώ. Ας κάνουμε ετ, αγνοώντας το παράθυρο.

 

Το ενδομήτριο από μήνα σε μήνα αλλάζει, ούτως η άλλως και για ετ πρέπει να φτάσει σε ένα καλό επίπεδο. Δώσε λίγο χρόνο 2-3 μήνες και θα στρώσει. Όσο για το παράθυρο είμαστε λίγες οι κοπέλες που έχουμε μετατόπιση, δεν νομιζω ότι επηρεάζει πολύ το αποτέλεσμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Κορίτσια στις πόσες μέρες γίνεται η ωοληψια σε βραχύ πρωτόκολλο ; Επίσης ποσα ωοθυλάκια είναι ένας ικανοποιητικός αριθμός ; 

10 -15 μέρες . Τώρα ο ικανοποιητικός αριθμός είναι κάτι σχετικό εξαρτάται από την ηλικία Κ τις εξετάσεις . Αμα πχ είσαι 34  χρόνων με τέλειες εξετάσεις fsh χαμηλή δηλαδη Κ έβγαζες 15 ωάρια θα ήταν τέλεια . Άμα είσαι 45 χρόνων Κ 3  ωάρια θεωρούνται υπέρ τέλεια όλα είναι σχετικά λοιπόν 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 hours ago, Visit a vis said:

Ασκόπως Αντωνία μου, αλλά το παλεύουμε λίγο ακόμη. Μια τελευταία, αλλά να γίνει με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις. Ένα καθαρό ngs, era map…και ντου! Ο,τι γίνει μετά… τέλος!! 

Ευχαριστώ…είμαι ακόμη στα λευκά. Δεν παχαίνει το ενδομήτριο. Κολλημένο στο 6, με 3*4 σικλακούρ…άστα! 

Έχω χρόνια να κάνω ετ! Δεν θυμάμαι καθόλου. Πάμε για την 20-21η ημέρα πιθανότατα. Αν δεν ακυρωθεί κι αυτός ο κύκλος… είναι ασφαλές το αποτέλεσμα, αλλά αν δεν γίνει και τώρα, δεν το ξαναπροσπαθώ. Ας κάνουμε ετ, αγνοώντας το παράθυρο.

 

Καπου είχα διαβάσει πως το μουρουνέλαιο βοηθάει το ενδομήτριο, αλλά δεν ηταν κάτι επιστημονικά αποδεδειγμένο φυσικά!

3 hours ago, Psaxnwfos said:

Κορίτσια στις πόσες μέρες γίνεται η ωοληψια σε βραχύ πρωτόκολλο ; Επίσης ποσα ωοθυλάκια είναι ένας ικανοποιητικός αριθμός ; 

Κοντά στην 14 μέρα του κύκλου (αν θυμάμαι καλά), αλλά αυτό το αποφασίζει ο γιατρός με βάση τους υπερήχους που κάνει. Τα ωοθυλάκια που θα πάρει συσχετίζονται με την ΑΜΗ σου, οποτε είναι σχετικός ο ικανοποιητικός αριθμός, γιατί αλλάζει από γυναίκα σε γυναίκα! Όσο πιο πολλά τόσες περισσότερες πιθανότητες… αλλά και πάλι δεν ξέρεις ποσά θα καταλήξουν να γίνουν βλαστοκυστες  

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, glamflake26 said:

Κορίτσια sos...ας με βοηθησει καποια να ησυχάσει το μυαλο μου... εκανα την παρασκευη ετ και μεχρι σημερα ημουν χαλαρη σπιτι οχι πολλα πολλα αλλα εγινε κατι έκτακτο πριν καμια ωρα και σηκωθηκα τρέχοντας και κατεβηκα σκαλιά δεν θυμαμαι πως τα κατεβηκα... λετε να επηρεάσει???? 

Καθόλου δεν επηρεάζει! Η εμφύτευση εξάλλου γίνεται τις πρώτες ημέρες, κ πάλι όμως δεν απαιτείται πλήρης ακινησία, μην ανησυχεις καθολου 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, vikoula2023 είπε:

Και εγώ αυτό πιστεύω ότι δεν θα καταλάβαινα αν είχα αποβάλει ανησυχώ γιατί προσπαθούσαμε χρόνια και είχαμε επιτυχία από την πρώτη ετ. Ο λόγος που δεν πάω στον γιατρο είναι γιατί μου είπε ν μην αγχώνομαι και ότι είναι ν γίνει θα γίνει πριν 6 μέρες ήμουν στο ιατρειο

Την καταλαβαίνεις την αποβολή,εγώ είχα τρομερούς πόνους στην κοιλιά, ρίγος,κρύο ιδρωτα και πολύ αίμα.Ευτυχως παλινδρομησε μόνο το ένα και το άλλο κράτησε μέχρι τέλους και γέννησα την κορούλα μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Την καταλαβαίνεις την αποβολή,εγώ είχα τρομερούς πόνους στην κοιλιά, ρίγος,κρύο ιδρωτα και πολύ αίμα.Ευτυχως παλινδρομησε μόνο το ένα και το άλλο κράτησε μέχρι τέλους και γέννησα την κορούλα μου

Εμένα μου είχε πει ο γιατρός ότι λόγω των φαρμάκων που παίρνω επειδή είναι από εξωσωματική το πιθανότερο είναι να μην το καταλάβω και να μην έχω αιμορραγία παράνομο αν διακόψω τα φάρμακα,τι να πω δεν ξέρω θα κάνω υπερηχο πο βδομάδα και θα δούμε 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω αναστατωθεί λίγο, ίσως χωρίς λόγο αλλά να τι μου συμβαίνει. να θυμίσω ότι 17/7 κάναμε εμβρυομεταφορά 3 βλαστοκύστεων και είχαμε αρνητική χοριακή  . ο κύκλος μου είναι σταθερός δηλ. 27-28 ημερών. κανονικά λοιπόν περίμενα να αδιαθετήσω στις 12/10.   την Κυριακή 8/10 είδα λίγο ροζ άιμα να το πώ και υποθέτω ότι απλά μου ήρθε νωρίτερα . όλη την ημέρα ήταν έτσι χαλαρά όπως μου συμβαίνει κάθε φορά. την Δευτέρα το πρωι είχα αιμμοραγία για μία στιγμή και μετά πάλι ρόζ καφέ. εχθές τίποτα καθαρά όλα. κάτι παρόμοιο δεν μου έχει συμβεί ποτέ. βέβαια έχουν τρελαθεί και οι ορμόνες μου έτσι κ αλλιώς με τόσες ενέσεις και ωοληψίες.   έχω φοβηθεί λιγάκι γιατί την επόμενη εβδομάδα έχω επανάληψη σαλπιγγογραφίας . λέω μήπως ; μήπως; έχει συμβεί το θαύμα νωρίτερα από ότι το περιμένω ;; να κάνω τέστ ; να περιμένω 2-3 μέρες πριν την εξέταση για σιγουριά ;; τι στο καλό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...