Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , elpida2019 είπε:

275 δεν το πιστεύω. Θα τρελαθώ από τη χαρά μου. Είμαι και δουλειά και δεν μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα

Συγχαρητήρια!! Πέρασες αρκετά, οπ ς είπες αλλά να που ηρθε η ώρα και για σένα... Για όλες έρχεται η ώρα, αργά ή γρήγορα! 

Καλους διπλασιασμους... 🤰

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

53 minutes ago, elpida2019 said:

275 δεν το πιστεύω. Θα τρελαθώ από τη χαρά μου. Είμαι και δουλειά και δεν μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα

Yuppie!!! Συγχαρητήρια!!! Μας γέμισες και εμάς αισιοδοξία!!! 🤩 

Να πανε όλα καλά εύχομαι! 

56 minutes ago, elpida2019 said:

275 δεν το πιστεύω. Θα τρελαθώ από τη χαρά μου. Είμαι και δουλειά και δεν μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα

Πόσες βλαστοκύστες έβαλες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , KateDim είπε:

Γειά σας κορίτσια. Έχω έντονη ναυτία όλη μέρα, ο γιατρός μου έδωσε βιταμίνες τις navatac όμως δεν βλέπω καμία διαφορά. Κάποιος τρόπος ανακούφισης υπάρχει; 

Να σου πω στο φαρμακείο υπάρχουν κάτι βραχιολακια για την ναυτία δεν είναι φάρμακο ούτε κάτι επικίνδυνο απλά τα βάζεις στον καρπό  πολλοί λένε ότι βοηθάει. 

Επίσης τρωγε στεγνά μόνο ότι δεν σε πειράζει Κ βοηθάνε κυρίως οι υδατάνθρακες πχ πατάτες σφολιατοειδη φριγανιες κτλ Κ μην ανχωνεσε δεν κρατάει πολύ αυτή η περίοδος άντε δύο εβδομάδες ακόμα το πολύ. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια, 

Ξεκίνησα χθες βράδυ prolutex, γιατί σε λίγες μέρες εχω εμβρυόμεταφορα και με έχει πεθάνει στον πόνο το σημείο που την έκανα (κοιλιά) και το νιώθω λίγο πιο σκληρό…

Μεχρι τώρα δεν είχα πόνους με καμία από τις ενέσεις που έκανα κατά τη διέγερση και ανησύχησα μήπως έχω κάνει κάτι λάθος. 

Είχε καμία παρόμοια εμπειρία;

ΥΓ. Prolutex = Προγεστερονη 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Καλημέρα κορίτσια, 

Ξεκίνησα χθες βράδυ prolutex, γιατί σε λίγες μέρες εχω εμβρυόμεταφορα και με έχει πεθάνει στον πόνο το σημείο που την έκανα (κοιλιά) και το νιώθω λίγο πιο σκληρό…

Μεχρι τώρα δεν είχα πόνους με καμία από τις ενέσεις που έκανα κατά τη διέγερση και ανησύχησα μήπως έχω κάνει κάτι λάθος. 

Είχε καμία παρόμοια εμπειρία;

ΥΓ. Prolutex = Προγεστερονη 

 

Καλημερα κορίτσι μου δεν κανεις τιποτα λάθος και εγώ συνεχίζω και της κάνω η αλήθεια είναι ότι μόλις κανεις την ένεση εκεί στο σημείο πονάει αρκετα και φούσκωμα θα έχεις και εμένα νου προκαλεί και πολύ υπνηλία 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, vikoula2023 said:

Καλημερα κορίτσι μου δεν κανεις τιποτα λάθος και εγώ συνεχίζω και της κάνω η αλήθεια είναι ότι μόλις κανεις την ένεση εκεί στο σημείο πονάει αρκετα και φούσκωμα θα έχεις και εμένα νου προκαλεί και πολύ υπνηλία 

Oh no! Σκέψου ξύπνησα  πόσες φορές το βράδυ από τον πόνο (όταν ακουμπούσα κατά λάθος το σημείο)…

Meh! Ελπίζω να μη χρειαστεί να τις κάνω για πολύ καιρό…

Σε ευχαριστώ που μου απάντησες τόσο άμεσα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Oh no! Σκέψου ξύπνησα  πόσες φορές το βράδυ από τον πόνο (όταν ακουμπούσα κατά λάθος το σημείο)…

Meh! Ελπίζω να μη χρειαστεί να τις κάνω για πολύ καιρό…

Σε ευχαριστώ που μου απάντησες τόσο άμεσα!

Καλημέρα κορίτσι μου... Και εμένα τις πρώτες μέρες πονούσε αρκετά το φάρμακο... Δεν ξέρω για πόσο καιρό θα τις κάνεις όμως σίγουρα θα σου πάρει αρκετό... Εγώ τις ξεκίνησα 5 μέρες πριν την εμβρυομεταφορά η οποία ήταν 4/9 και τώρα είμαι 7 εβδομάδων και τις συνεχίζω ακόμα... Λογικά θα τις συνεχίσεις και εσύ λόγω εξωσωματικής και όχι φυσιολογικής σύλληψης, αυτά τα φάρμακα βοηθάνε αρκετά ώστε το μωρό να βρίσκεται σε ένα περιβάλλον όπως αυτόν στη φυσιολογική σύλληψη... Υπομονή... Για καλό είναι όλα αυτό να σκέφτεσαι όσο μπορείς... ♥️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...