Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

5 hours ago, Aangelika8 said:

 

 

1 minute ago, elpida2019 said:

 

Καλή επιτυχία 

5 hours ago, Λουμ said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε ολες μας! Και εγώ στην ίδια φάση είμαι, χωρίς συμπτώματα.  Είναι η τρίτη μου μεταφορά με βλαστοκύστες, και η πρώτη φορα με 2, μέχρι τώρα ένα ένα βάλαμε και είχα αρνητικά αποτελέσματα. Αν δεν πέτυχουμε και αυτήν την φορα, σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω γιατρο. Εχω ακόμα καταψυγμένα εμβρια, δεν ξερω αν μπορώ να αλλάξω και το κέντρο όμως. Θεσσαλονίκη είμαστε.

Καλή επιτυχία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια. 

Σε λίγες ημέρες περνάω επιτροπή κ άρχισε το άγχος. Είναι η δεύτερη φορά καθώς στις 2 προηγούμενες προσπάθειες, πέτυχε η δεύτερη αλλά παλινδρομησε. Έχω αλλάξει γιατρό κ η αλήθεια είναι ότι είμαι λίγο διστακτική. 

Θα ξεκινήσω τις ενέσεις κάπου στο τέλος του Νοέμβρη με αρχές Δεκέμβρη. Οι ενέσεις που μου δίνουν αυτή την φορά είναι οι pergoveris. Δεν τις έχω ξανακούσει και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας, αν κάποια έχει άποψη για το συγκεκριμένο φάρμακο. 

Οι προηγούμενες προσπάθειες ήταν με menopur και δεν είχα καλά αποτελέσματα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vikoula2023 είπε:

@Aangelika8 κορίτσι μου τι έγινε βγήκαν τα αποτελέσματα;

1,20 δυστυχώς.....μαζευω τα κομμάτια μου κ πάμε για την 5η προσπάθεια  μόλις μου έρθει περιοδος, έχουμε άλλα 3 κατάψυξη. Αυτή τη φορά μου είπε ο γιατρός να χρησιμοποιήσουμε και embryoglue έχει καμία κοπέλα άποψη? Τι επιπλέον κόστος έχει? 

  • Λυπημένη/-ος 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Aangelika8 είπε:

1,20 δυστυχώς.....μαζευω τα κομμάτια μου κ πάμε για την 5η προσπάθεια  μόλις μου έρθει περιοδος, έχουμε άλλα 3 κατάψυξη. Αυτή τη φορά μου είπε ο γιατρός να χρησιμοποιήσουμε και embryoglue έχει καμία κοπέλα άποψη? Τι επιπλέον κόστος έχει? 

Αχ βρε κοριτσακι μου... λυπάμαι πολυ...Εχω μαζεψει απειρες φορές τα κομμάτια μου και σε καταλαβαινω...και χωρίς να εχω ποτε απόθεμα...Ευχομαι η επομενη να ειναι η τυχερή και να σταματήσει η ταλαιπωρία σας!!!


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Αλεξ Πελοπόννησος είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 

Σε λίγες ημέρες περνάω επιτροπή κ άρχισε το άγχος. Είναι η δεύτερη φορά καθώς στις 2 προηγούμενες προσπάθειες, πέτυχε η δεύτερη αλλά παλινδρομησε. Έχω αλλάξει γιατρό κ η αλήθεια είναι ότι είμαι λίγο διστακτική. 

Θα ξεκινήσω τις ενέσεις κάπου στο τέλος του Νοέμβρη με αρχές Δεκέμβρη. Οι ενέσεις που μου δίνουν αυτή την φορά είναι οι pergoveris. Δεν τις έχω ξανακούσει και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας, αν κάποια έχει άποψη για το συγκεκριμένο φάρμακο. 

Οι προηγούμενες προσπάθειες ήταν με menopur και δεν είχα καλά αποτελέσματα. 

Καλησπέρα, σου εύχομαι αυτή η φορά να ναι κι η τυχερή! Εμένα μου έκατσε καλύτερα σαν φάρμακο, ενώ με μενοπουρ είχα πιο άσχημα αποτελέσματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

1,20 δυστυχώς.....μαζευω τα κομμάτια μου κ πάμε για την 5η προσπάθεια  μόλις μου έρθει περιοδος, έχουμε άλλα 3 κατάψυξη. Αυτή τη φορά μου είπε ο γιατρός να χρησιμοποιήσουμε και embryoglue έχει καμία κοπέλα άποψη? Τι επιπλέον κόστος έχει? 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου σου εύχομαι η επόμενη να είναι και η τυχερή σου μην απογοητεύεσαι 😊

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Καλησπέρα, σου εύχομαι αυτή η φορά να ναι κι η τυχερή! Εμένα μου έκατσε καλύτερα σαν φάρμακο, ενώ με μενοπουρ είχα πιο άσχημα αποτελέσματα. 

Ευχαριστώ πολύ, με ενθαρρύνει πολύ η απάντησή σου! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Neverstop είπε:

Κορίτσια, μια ερώτηση αν ξέρετε. Αν ξεχάσεις να πάρεις το σαλοσπιρ ένα βράδυ, παίρνεις το άλλο βράδυ το επόμενο ή δύο σε μία ημέρα? 

Ισως να πρεπει να το παρεις οσο πιο γρήγορα το θυμηθεις και απλα να αλλάξεις την ωρα μετα και να το παιρνεις με την καινούργια. Αλλα ρωτα για σιγουριά το γιατρό...Σαλοσπιρ εχω παρει μονο σε μια προσπάθεια και δεν θυμάμαι καλα!!!

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , winspert είπε:

Ισως να πρεπει να το παρεις οσο πιο γρήγορα το θυμηθεις και απλα να αλλάξεις την ωρα μετα και να το παιρνεις με την καινούργια. Αλλα ρωτα για σιγουριά το γιατρό...Σαλοσπιρ εχω παρει μονο σε μια προσπάθεια και δεν θυμάμαι καλα!!!

Επειδή παίρνω τη μέγιστη ποσότητα, φοβήθηκα να πάρω και πρωί και βράδυ. Τώρα αφού πέρασε η ώρα θα το πάρω κατευθείαν βράδυ.. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

Επειδή παίρνω τη μέγιστη ποσότητα, φοβήθηκα να πάρω και πρωί και βράδυ. Τώρα αφού πέρασε η ώρα θα το πάρω κατευθείαν βράδυ.. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! 

Περνεις την επόμενη δόση αφου έχουν περάσει τόσες ώρες σωστά το σκέφτηκες τα γράφει Κ στις οδηγίες σε κάθε χάπι  . Μην ανχωνεσε δεν χαλάει τίποτα άμα το ξεχάσεις μια φορά σε καληπτει . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Σήμερα ξεκίνησα διέγερση βραχύ πρωτόκολλο με την 8η μέρα να πρέπει να κάνουμε υπερηχο ! Πρώτος στόχος να έχουμε καλα νέα στο υπερηχο με πολλά πολλά αυγουλακια και να είναι τυχερά ❤️!

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Καλημέρα ! Σήμερα ξεκίνησα διέγερση βραχύ πρωτόκολλο με την 8η μέρα να πρέπει να κάνουμε υπερηχο ! Πρώτος στόχος να έχουμε καλα νέα στο υπερηχο με πολλά πολλά αυγουλακια και να είναι τυχερά ❤️!

Καλή αρχή κορίτσι μου, όλα να πάνε καλά!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Psaxnwfos είπε:

Καλημέρα ! Σήμερα ξεκίνησα διέγερση βραχύ πρωτόκολλο με την 8η μέρα να πρέπει να κάνουμε υπερηχο ! Πρώτος στόχος να έχουμε καλα νέα στο υπερηχο με πολλά πολλά αυγουλακια και να είναι τυχερά ❤️!

Καλή αρχή σου εύχομαι και με θετικό αποτέλεσμα! Πλησιάζει κ εμένα η σειρά μου 🙏

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...