Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

κορίτσια βγήκε η ιστολογική της υστεροσκοπησης περα απο φλεγμονή που είδαμε! γράφει επισης Ιστολογικά στο υλικό των ξεσμάτων περιλαμβάνονται τεμάχια ενδομητρίου αποτελούμενα από στρώμα και αδένια που αντιστοιχούν στην παραγωγική φάση του κύκλου και μερικά πολυποειδόμορφα με μορφολογικούς χαρακτήρες ενδομητρικού πολύποδα, σύμφωνα και με την κλινική πληροφορία.
Στοιχεία κακοήθειας δεν παρατηρούνται στο υλικό που εξετάστηκε. Λέτε να επηρέασε και αυτό και δεν πέτυχαν οι τελευταίες 2 εξωσωματικες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

6 ώρες πρίν, Nels είπε:

Μήπως εννοείς την κα Οικονομοπουλου που είναι αιματολογος στο τμήμα καθεξιν αποβολων στο Ελενα? Γιατί για κάποιον αλλον στον Ευαγγελισμό δεν έχω διαβάσει κάτι εδώ και 2 χρόνια που παρακολουθώ το φόρουμ. Μπορείς να κλείσεις ραντεβού ιντερνετικα ή να της στείλεις και email αν είναι κάτι επείγον. Εφόσον πρόκειται για δημόσιο νοσοκομείο δεν υπάρχει θέμα με την κοινοποίηση των στοιχείων

Εμείς έχουμε θέμα με τα έμβρυα...δεν αναπτύσσονται σωστά και φτάνουν μέχρι τρίτη μέρα σε όχι καλή κατάσταση...τι ψάχνουμε μόνοι μας γτ ο γιατρός δεν θεωρεί ότι θα πετύχουμε κάτι αν πάνε σε αιματολογο κλπ ...πήγαμε όμως από μόνοι μας σε ένα που Μ σύστησαν...αλλά δεν ενημερώθηκα περαιτέρω για το θέμα Μ πέρα από εξετάσεις θρομβοφιλιας που έκανα εγώ και βγήκαν καλές (αν και το ήξερα ότι δεν έχω). Με παρέπεμψε λοιπόν ο αιματολογος σε ανοσολογο και νόμιζα ότι η κυρία Οικονομοπουλου είναι ανοσολογος αλλά δεν θυμόμουν σωστά ....τι να κάνω ρε κορίτσια!; ποιος γιατρός θα με βοηθούσε στην περίπτωση μου. Να δούμε σπέρμα και ωάρια θέλω. Γτ οι γιατροί λένε ότι φταίνε τα ωάρια μου χωρίς όμως να έχω την παραμικρή ένδειξη. χωρίς να έχουμε κάνει εξετάσεις περαιτέρω δεν θέλω να προχωρήσω πάλι σε εξωσωματική έτσι στην τύχη....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια καλό μήνα να έχουμε με ευχάριστα νέα. Για πείτε ποια κορίτσια ειναι εν αναμονή χοριακη και ποια στην διαδικασία εμβρυομεταφορας 😊;εγώ Τετάρτη πάω για την Τρίτη χοριακη και στον γιατρο να με δει

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vikoula2023 είπε:

Καλημερα κορίτσια καλό μήνα να έχουμε με ευχάριστα νέα. Για πείτε ποια κορίτσια ειναι εν αναμονή χοριακη και ποια στην διαδικασία εμβρυομεταφορας 😊;εγώ Τετάρτη πάω για την Τρίτη χοριακη και στον γιατρο να με δει

Καλησπέρα! Εγώ αύριο έχω την δεύτερη χοριακη! Η πρώτη μου ηταν την προηγούμενη Τετάρτη 279!!! Και σήμερα βγήκα θετική στο κοβιντ!!! 😱 έβαλες βλαστοκυστες? Πόσες μέρες μετά τη θετική χοριακη σου έβαλε ο γιατρός τον υπέρηχο?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marlina είπε:

Καλησπέρα! Εγώ αύριο έχω την δεύτερη χοριακη! Η πρώτη μου ηταν την προηγούμενη Τετάρτη 279!!! Και σήμερα βγήκα θετική στο κοβιντ!!! 😱 έβαλες βλαστοκυστες? Πόσες μέρες μετά τη θετική χοριακη σου έβαλε ο γιατρός τον υπέρηχο?

Περαστικά κορίτσι μου Τετάρτη που θα κάνω την Τρίτη χοριακη πάω για υπερηχο θα είναι 19 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα, εβαλα 3 βλαστοκυστες 5 ημερών 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια. Έχω κάνει κι εγώ εμβρυομεταφορά στις 27/9 με δύο άριστες βλαστοκύστες. Περιμένω με αγωνία να κάνω χοριακή. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα.

5 hours ago, vikoula2023 said:

Περαστικά κορίτσι μου Τετάρτη που θα κάνω την Τρίτη χοριακη πάω για υπερηχο θα είναι 19 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα, εβαλα 3 βλαστοκυστες 5 ημερών 

Πόσο ετών είσαι αν επιτρέπεται και βάλατε τρεις βλαστοκύστες ??

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elpida2019 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Έχω κάνει κι εγώ εμβρυομεταφορά στις 27/9 με δύο άριστες βλαστοκύστες. Περιμένω με αγωνία να κάνω χοριακή. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα.

Πόσο ετών είσαι αν επιτρέπεται και βάλατε τρεις βλαστοκύστες ??

Καλή επιτυχία να έχεις όσο για τα συμπτώματα άσε μην το ψάχνεις εγώ είχα ακριβώς ίδια με όταν περιμένω να αδιαθετήσω.41 χρόνων ειμαι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν αποτελέσματα!Είμαι σε διαδικασία για ωοληψία αλλά έχω αγχωθεί μην κολλήσω covid γιατί όλοι οι γνωστοί κ συγγενείς το τελευταίο διάστημα έχουν κολλήσει. Γνωρίζει καμία τι προβλέπεται αν κολλήσεις; ακυρώνεται η ωοληψία; Αγχώνομαι κυρίως για τα φάρμακα που έχω ήδη ξεκινήσει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Sabrina_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν αποτελέσματα!Είμαι σε διαδικασία για ωοληψία αλλά έχω αγχωθεί μην κολλήσω covid γιατί όλοι οι γνωστοί κ συγγενείς το τελευταίο διάστημα έχουν κολλήσει. Γνωρίζει καμία τι προβλέπεται αν κολλήσεις; ακυρώνεται η ωοληψία; Αγχώνομαι κυρίως για τα φάρμακα που έχω ήδη ξεκινήσει.

Δυστυχώς άμα κολλήσεις δεν θα μπορέσει να γίνει η διαδικασία γι αυτό να προσεχείς όσο μπορείς.σου εύχομαι ολα να πάνε καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Sabrina_ said:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν αποτελέσματα!Είμαι σε διαδικασία για ωοληψία αλλά έχω αγχωθεί μην κολλήσω covid γιατί όλοι οι γνωστοί κ συγγενείς το τελευταίο διάστημα έχουν κολλήσει. Γνωρίζει καμία τι προβλέπεται αν κολλήσεις; ακυρώνεται η ωοληψία; Αγχώνομαι κυρίως για τα φάρμακα που έχω ήδη ξεκινήσει.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Το ίδιο πέρασα κι εγώ. Και δεδομένου ότι έχασα την ωοληψία για άλλον λόγο την προηγούμενη φορά και πήρα άδικα τα φάρμακα το άγχος μου αυτή τη φορά κτύπησε κόκκινο. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην κολλήσεις. Στο εύχομαι ολόψυχα. Πρόσεχε όσο μπορείς και όσο εξαρτάται τουλάχιστον από εσένα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 43 λεπτά , Sabrina_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν αποτελέσματα!Είμαι σε διαδικασία για ωοληψία αλλά έχω αγχωθεί μην κολλήσω covid γιατί όλοι οι γνωστοί κ συγγενείς το τελευταίο διάστημα έχουν κολλήσει. Γνωρίζει καμία τι προβλέπεται αν κολλήσεις; ακυρώνεται η ωοληψία; Αγχώνομαι κυρίως για τα φάρμακα που έχω ήδη ξεκινήσει.

Ναι οπως σου ειπαν και τα κοριτσια θα πρεπει να ακυρωθει ο κυκλος αν κολλησεις. Εγω το επαθα μια φορα οχι με κοβιντ. Δε σου περιγραφω τα συναισθηματα μου οποτε προφυλαξου οσο μπορεις. Στη δευτερη διεγερση που εκανα φορουσα μασκα οσο μπορουσα και εκεινες τις μερες αποφευγαμε με τον αντρα μου πολλες επισκεψεις και συναναστροφες. Ειναι για καλο σκοπο οποτε καλυτερα να προφυλαχτεις! Καλη επιτυχια σου ευχομαι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Έχω κάνει κι εγώ εμβρυομεταφορά στις 27/9 με δύο άριστες βλαστοκύστες. Περιμένω με αγωνία να κάνω χοριακή. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα.

Πόσο ετών είσαι αν επιτρέπεται και βάλατε τρεις βλαστοκύστες ??

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε ολες μας! Και εγώ στην ίδια φάση είμαι, χωρίς συμπτώματα.  Είναι η τρίτη μου μεταφορά με βλαστοκύστες, και η πρώτη φορα με 2, μέχρι τώρα ένα ένα βάλαμε και είχα αρνητικά αποτελέσματα. Αν δεν πέτυχουμε και αυτήν την φορα, σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω γιατρο. Εχω ακόμα καταψυγμένα εμβρια, δεν ξερω αν μπορώ να αλλάξω και το κέντρο όμως. Θεσσαλονίκη είμαστε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Εν αναμονή του αποτελέσματος της χοριακης προς το μεσημέρι και η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο!!!! Πάντα οταν δίνω αίμα αυτές οι ώρες μέχρι να βγει το αποτέλεσμα είναι οι χειρότερες!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Aangelika8 είπε:

Καλημέρα!! Εν αναμονή του αποτελέσματος της χοριακης προς το μεσημέρι και η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο!!!! Πάντα οταν δίνω αίμα αυτές οι ώρες μέχρι να βγει το αποτέλεσμα είναι οι χειρότερες!! 

Σου εύχομαι να έχεις θετικά αποτελέσματα κορίτσι μου

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aangelika8 είπε:

Καλημέρα!! Εν αναμονή του αποτελέσματος της χοριακης προς το μεσημέρι και η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο!!!! Πάντα οταν δίνω αίμα αυτές οι ώρες μέχρι να βγει το αποτέλεσμα είναι οι χειρότερες!! 

Καλη επιτυχία κοριτσακι μου!!! Θα περιμένουμε νεα σου!!!!

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...