Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι Θεέ μου! Σε γενικές γραμμές μια χαρά είμαι, λίγο μελανιασμενη από τις ενέσεις που είναι λογικό, ωστόσο δεν είχα άλλα θέματα ούτε συμπτώματα περίεργα από τις ορμόνες. Θα συνεχίσω με ηρεμία και αυτό το Σ/Κ (αν και την Κυριακή θα πάω σε μία βάφτιση που έχω - ας βγω και 2 ωρίτσες από το σπίτι κοντά θα είναι εξάλλου) και ο Θεός βοηθός!

      Ναι καλέ βγες να ξεσκασεις λίγο!!! Καλό θα κάνει κακο όχι!!! 😉 Καλημέρα σε όλες!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Sisheido είπε:

Μόλις έκλεισα τον 3ο....Έχουμε ακόμα πολυ δρόμο και άγχος μέχρι το τέλος!

Όλα καλά θα πάνε και για εσάς... μαζεψτε τις βλαστοκυστες σας, φτιάξε το περιβάλλον της μήτρας... πάρε και κάνα προβιοτικο αυτό το διαστημα και εύχομαι να είναι η τελευταία και τυχερή σας προσπάθεια!!! 

αντε με το καλό αυχενικη κάνατε ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια καλημέρα σε όλες, καλό και γόνιμο φθινόπωρο να έχουμε όλες μας.. !

Μια ερώτηση, θα ξεκινήσω προετοιμασία για ΕΤ, η arvekap είναι ένεση που κάνετε μόνες σας ή καλύτερα να γίνει από γιατρό / φαρμακοποιό;; Γιατί βλέπω λέει ενδομυικά (άρα ποπός?)..

@Marlina Συγχαρητήρια!!! Καλούς διπλασιασμούς και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με υγιές μωράκι (ή μωράκια!)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , xristinakarr είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες, καλό και γόνιμο φθινόπωρο να έχουμε όλες μας.. !

Μια ερώτηση, θα ξεκινήσω προετοιμασία για ΕΤ, η arvekap είναι ένεση που κάνετε μόνες σας ή καλύτερα να γίνει από γιατρό / φαρμακοποιό;; Γιατί βλέπω λέει ενδομυικά (άρα ποπός?)..

@Marlina Συγχαρητήρια!!! Καλούς διπλασιασμούς και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με υγιές μωράκι (ή μωράκια!)

Καλημέρα κορίτσι!!! Εγώ μόνη μου την έκανα στην κοιλιά και όλας όπως όλες τις άλλες. Σου είπε ο γιατρός σού να την κάνεις στο ποπό;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Marlina είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έχω καιρό να γράψω αλλά σας παρακολουθώ! Μετά από 2 σπερματεγχησεις, 2 εξωσωματικές, 2 αποβολες, προεμφιτευτικο ελεγχο σε εμβρυα. Έχω πολυκυστικες ωοθηκες και τωρα τους τελευταιους μηνες παρουσιαστηκε και ενδομητριωση.. Δημιουργηθηκε κυστη ενδομητριωσης στην ωοθηκη με αποτελεσμα να επηρεάζεται η προγεστερονη μου κ ενω ξεκινουσα προετοιμασία με cyclacur ακυρώνοταν η εμβρυομεταφορα.. και ενώ είχα κλείσει ραντεβού για την αφαίρεση της κυστης ελέγξαμε για τελευταία φορά την προγεστερονη μήπως έχει πέσει. Η προγεστερονη ήταν καλή και τελικά προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορα σε φυσικο κυκλο και σήμερα 9 μετά έχω θετική χοριακη 297!!! Φυσικά μετά από 2 αποβολες ο φόβος να συμβεί πάλι κατι είναι μεγάλος. Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι ισως κάποια στιγμη καταφέρω να γινω μαμα... Ευχομαι Καλή επιτυχία σε ολες μας!!!!! Και να καταφέρουμε ολες μας να κρατησουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Τέλεια η χοριακη σου και αφού έχεις κάνει και προεμφυτευτικο έχεις και ένα άγχος λιγότερο! Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2023 at 11:06 ΠΜ, zouko είπε:

Εξαρτάται το πόσα θα γίνουν βλαστοκύστες και την ποιότητα.

Εγώ με 10 ωάρια (στα 37 που έκανα IVF), γονιμοποιήθηκαν τα 8 και είχαμε 7 βλαστοκύστες.  Μια άλλη γυναίκα μπορεί να έχει 15 ώριμα και στο τέλος να έχει μόνο 2 βλαστοκύστες.
Μια κοπέλα μπορεί να βγάλει μονο 5 , αλλα να γίνουν και τα 5 ή τα 4 βλαστοκύστες. Το στατιστικό είναι πολύ σχετικό.

 

Έτσι ακριβώς εγώ παράδειγμα με 22 ωαρια είχαμε μόνο 2 βλαστικυστες.οποτε μάλλον δεν έχει και τόσο σημασία πόσα ωάρια θα εχεις

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κοριτσι μου ποσο χαίρομαι δε φαντάζεσαι τοο όμορφα νεα!!! Μπράβο τα πηγε καλα ο γιατρουλης μας! Ποσο εισαι τωρα?? Εγω φοβαμαι. Ταλαιπωρία μεγαλη τραβαω και ακομα δε ξεεω το  γιατι!  Και ο γιατρος το κκαταλαβε οτι εχω ταλαιπωρηθεί αρκετα και ειπε θα το παμε οσο μπορουμε τωρα! Προς το παεον παιρνω την αντιβιωση μ να αδιαθετησω και να ξεκινήσουμε τη διαδικασία... 

Καλησπερα κοριτσι μου! Εγω και στις  3 εξωσωματικεσ εχω παρει μονο κλομιφενη απο την οποία εβγαζα μεσο ορο ωαρια για μια εμβρυομεταφορά δλδ ειχα σχεδον παντα 2 γονιποιημενα! Τα βαζαμε παντα 3ων ημερων οοοτε δεν ξερω να σ πω παραπανω... Αυτη θα ειναι η πρώτη φορα που θα παρω ορμονεσ και θα τα αφησω για βλαστοκυστες! Δεν εχω βρει πρόβλημα ακομα σε καμια εξεταση και η ηλικια μ ιταν ξεκθνησα ηταν 31.5 και τωρα ειμαι 32,8 🤪

Αχ ναι βρε Angot μου, τώρα θυμήθηκα. Εύχομαι η πρώτη σου διέγερση να είναι και η τυχερή σου! Είσαι και μικρή οπότε οποιο πρωτοκολλο και να ακολουθήσεις θα έχεις αρκετά ωαρια, μακάρι να καταλήξουν ολα σε βλαστοκυστες και να κάνουμε σύντομα παρτυ στο forum! Και αφού είχες μείνει έγκυος σύντομα θα τα ξανακαταφερεις, ένα γερό εμβρυακι χρειαζόμαστε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2023 at 9:33 ΜΜ, Angot είπε:

θα με πάει με πρωτόκολλο elonva λέει ο γιατρός , κάποια κορίτσια είπαν ότι δεν είχαν και τρομερή ανταπόκριση από αυτή την ενεση !  αν δεν καταφέρω να κάνω βλαστοκυστες ; 

@Angot εγώ έκανα 2 φορές διέγερση πρώτη με elonva και δεύτερη με Gonal και στις 2 περιπτώσεις είχα τα ίδια αποτελέσματα 22-23 ωάρια.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anna G είπε:

Καλημέρα κορίτσι!!! Εγώ μόνη μου την έκανα στην κοιλιά και όλας όπως όλες τις άλλες. Σου είπε ο γιατρός σού να την κάνεις στο ποπό;;; 

όχι, απλά διαβάζοντας τις οδηγίες λέει ενδομυικά και έχει εικόνα έναν ποπό.. Δεν τον ρώτησα, είπα να δω τί κάνατε οι υπόλοιπες. Αύριο είναι να την κάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια, τι μου κάνετε; πως είστε; σε τι φάση σας πετυχαίνω; 

Εμείς διανύουμε την 6η εβδομάδα (λογικά ακόμα δεν ξέρουμε ακριβώς). Μεθαύριο θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα 🙏😇 και θα μάθουμε και ακριβώς πόσο εβδομάδων είμαι! Ουφ ακόμη ένα άγχος ώσπου να δούμε πως και εκεί είναι όλα καλά! 

Εν τω μεταξύ έχω τρομερή ανακατωσουρα τις λεγόμενες ναυτιες 😋, εμετούς ευτυχώς όχι (για την ώρα) Εντάξει και τρομερή κόπωση... Μόνο τουαλέτα έχω κουράγιο να πάω και αυτή είναι η βόλτα μου μέσα στην ημέρα αλλά χαλάλι 😋🤗

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 2
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα 12η μέρα από την εμβρυομεταφορα η χοριακη βγήκε 389 και προχθές που είχα κάνει ήταν 211, θα έπρεπε σήμερα να ήταν πιο υψηλό το νούμερο;δεν έχω βρει ακομα το γιατρο για να μου απαντήσει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα 12η μέρα από την εμβρυομεταφορα η χοριακη βγήκε 389 και προχθές που είχα κάνει ήταν 211, θα έπρεπε σήμερα να ήταν πιο υψηλό το νούμερο;δεν έχω βρει ακομα το γιατρο για να μου απαντήσει 

Καλό είναι ! Η χοριακη πρέπει να διπλασιάζεται κάθε 2 μέρες . Τώρα για πολύ λίγο διάφορα δεν έχει Κ πολύ σημασία σίγουρα θα χρειαστεί επανάληψη την παρασκευή για να είσαι σίγουρη ότι όντως διπλασιάζεται . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Καλό είναι ! Η χοριακη πρέπει να διπλασιάζεται κάθε 2 μέρες . Τώρα για πολύ λίγο διάφορα δεν έχει Κ πολύ σημασία σίγουρα θα χρειαστεί επανάληψη την παρασκευή για να είσαι σίγουρη ότι όντως διπλασιάζεται . 

Κατάλαβα το εννοείς αλλ είναι και που έχω και πόνους περιόδους συνέχεια και δεν μπορώ λίγο να χαλαρώσω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Κατάλαβα το εννοείς αλλ είναι και που έχω και πόνους περιόδους συνέχεια και δεν μπορώ λίγο να χαλαρώσω 

Εντάξει οι πόνοι περιόδου είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα είναι αναμενόμενοι. Ξεκούραση θέλει Κ μιλά με το γιατρό να σου δώσει Κ άλλη προγεστερόνη να χαλάρωσει λιγο η μήτρα . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...