Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες. 

Μια ενημέρωση από εμένα σχετικά με το τί είπε ο ανδρολόγος για την αύξηση του dfi, αφού πρώτα ευχαριστήσω πολύ μέσα από την καρδιά μου όλες τις κοπέλες για τις απαντήσεις τους γιατί είχα πέσει ψυχολογικά και με βοηθήσατε όλες.

Ο ανδρολόγος λοιπόν είναι 99% σίγουρος ότι η αύξηση του dfi οφείλεται ..στο ίδιο το φάρμακο που το έριξε! Κι αυτό γιατί το πήραμε σχεδόν 9 μήνες αντί για 6 που είναι το σύνηθες. Οπότε κόβει το φάρμακο και συνεχίζει με αντιοξειδωτικά άλλου τύπου αυτή τη φορά. 

Καλό μήνα να έχουμε !! (Αμήν Παναγία μου για όλες μας!!!)🌷

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

On 29/8/2023 at 5:42 ΜΜ, Lela79 είπε:

Κορίτσια τι δυνατότητες πιστεύεται έχουν βλαστοκυστες 3ΑΒ, 3ΒΒ κ 2ΒΒ ; Κ η βασικότερη απορία  είναι πέτυχε κάποια κοπέλα εγκυμοσύνη με τέτοιας αξιολόγησης βλαστοκυστη ;

Τα διδυμακια μου ήταν 3ΑΒ και 3ΒΒ!

Μια χαρά έμβρυα είναι!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Σερβα είπε:

Γεια σας κορίτσια,μπορείτε να μου πείτε αν ξέρετε ποιος έχει καλό εμβρυολογο,δηλαδή ποιο νοσοκομείο ;

Ευχαριστω πολύ 

Σε ποια περιοχή;; για δημόσιο ρωτάς έτσι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , deppy14 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!μπορειτε να με βοηθήσετε με τα ραντεβού στο Έλενα στην κ.οικονομοπουλου;

Καλησπέρα. Τι ακριβώς θες; Εγώ είχα μπει στο 1535.gr και είχα κλείσει το ραντεβού. Έχει λίγο αναμονή. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Καλησπέρα. Τι ακριβώς θες; Εγώ είχα μπει στο 1535.gr και είχα κλείσει το ραντεβού. Έχει λίγο αναμονή. 

Αχ ευχαριστώ πολύ που μου απαντησες.Θελω αν μπορείς να μου πεις αναλυτικά πως κλείνω το ραντεβού τί  να πατησω δηλαδή στις επιλογές..γιατι δεν είμαι σίγουρη πως το κλείνω, κάθε ποτε ανοίγουν τα ραντεβού,τι εξετάσεις θα χρειαστώ..αν θες στείλε  πμ για να μην ζαλιζω κ τα κορίτσια εδω

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, deppy14 είπε:

Αχ ευχαριστώ πολύ που μου απαντησες.Θελω αν μπορείς να μου πεις αναλυτικά πως κλείνω το ραντεβού τί  να πατησω δηλαδή στις επιλογές..γιατι δεν είμαι σίγουρη πως το κλείνω, κάθε ποτε ανοίγουν τα ραντεβού,τι εξετάσεις θα χρειαστώ..αν θες στείλε  πμ για να μην ζαλιζω κ τα κορίτσια εδω

Για την κ. Οικονομοπουλου στείλε mail στο [email protected]. Απαντάει η ίδια οπότε και πιο άμεσα θα βρεις ραντεβού και θα σου απαντήσει σε ο, τι θελήσεις. Γενικά από εξετάσεις επειδή ρωτάει τα πάντα πήρα ο, τι είχα και δεν ειχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Για την κ. Οικονομοπουλου στείλε mail στο [email protected]. Απαντάει η ίδια οπότε και πιο άμεσα θα βρεις ραντεβού και θα σου απαντήσει σε ο, τι θελήσεις. Γενικά από εξετάσεις επειδή ρωτάει τα πάντα πήρα ο, τι είχα και δεν ειχα

Ευχαριστώ πολύ!!θα το δω κ αυτο

Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2023 at 7:39 ΜΜ, Σερβα είπε:

Γεια σας κορίτσια,μπορείτε να μου πείτε αν ξέρετε ποιος έχει καλό εμβρυολογο,δηλαδή ποιο νοσοκομείο ;

Ευχαριστω πολύ 

Αττικόν 

Μείναμε πολυ ευχαριστημένοι απο όλη την ομάδα. 
Η εμβρυολογος είναι επίσης καλή! 
Καλη αρχή

Οτι πληροφορία θελεις με ρωτάς 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Με τον άντρα μου κάναμε την πρώτη μας έμβρυομεταφορά δυο κατεψυγμένων εμβρύων 5 ημερών άριστης κατάστασης όπως μας ειπαν και η μήτρα είχε το κατάλληλο πάχος.. Και εγώ έχω ρυθμισμένο το θυροειδή μου.. Σύμφωνα με τα παραπάνω διαλέξαμε την πιο κατάλληλη στιγμή για την έμβρυομεταφορά... Όμως δεν έγινε η εμφύτευση των 2 εμβρύων μας και η έμβρυομεταφορά δεν πέτυχε. 

Στη συνέχεια μας είπαν η γιατροί και εκανα εξέταση για το μικροβιωμα του ενδομητρίου(μήπως υπάρχει κάποιο μικρόβιο στη μήτρα και δεν επέτρεψε την εμφυτευση εμβρύων), βγήκαν τα αποτελέσματα και είναι μια χαρά!! 

Η απορία μας είναι πως αφου η εξέταση βγήκε καλή, τα κατεψυγμένα έμβρυα μας μας είπαν πως είναι άριστα, και η μήτρα είναι καλή και παχιά οπως έπρεπε, τότε που οφείλεται η μη επιτυχία της έμβρυομεταφοράς και ποιες άλλες εξετάσεις πρέπει να κάνουμε ώστε να βρούμε την αιτία συμφωνα με τις προσωπικές σας εμπειρίες;;;

Σας ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο σας και σας ευχόμαστε τα καλύτερα!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , maro3 είπε:

Γεια σας!! Με τον άντρα μου κάναμε την πρώτη μας έμβρυομεταφορά δυο κατεψυγμένων εμβρύων 5 ημερών άριστης κατάστασης όπως μας ειπαν και η μήτρα είχε το κατάλληλο πάχος.. Και εγώ έχω ρυθμισμένο το θυροειδή μου.. Σύμφωνα με τα παραπάνω διαλέξαμε την πιο κατάλληλη στιγμή για την έμβρυομεταφορά... Όμως δεν έγινε η εμφύτευση των 2 εμβρύων μας και η έμβρυομεταφορά δεν πέτυχε. 

Στη συνέχεια μας είπαν η γιατροί και εκανα εξέταση για το μικροβιωμα του ενδομητρίου(μήπως υπάρχει κάποιο μικρόβιο στη μήτρα και δεν επέτρεψε την εμφυτευση εμβρύων), βγήκαν τα αποτελέσματα και είναι μια χαρά!! 

Η απορία μας είναι πως αφου η εξέταση βγήκε καλή, τα κατεψυγμένα έμβρυα μας μας είπαν πως είναι άριστα, και η μήτρα είναι καλή και παχιά οπως έπρεπε, τότε που οφείλεται η μη επιτυχία της έμβρυομεταφοράς και ποιες άλλες εξετάσεις πρέπει να κάνουμε ώστε να βρούμε την αιτία συμφωνα με τις προσωπικές σας εμπειρίες;;;

Σας ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο σας και σας ευχόμαστε τα καλύτερα!! 

Γενικά το θέμα πώς εμφυτεύεται ένα έμβρυο είναι ένα μυστήριο για την επιστήμη. Αν είχε λυθεί αυτό τότε όλες οι εξωσωματικές θα πετύχαιναν. 

Το πιο συνηθισμένο είναι αν Κ τα έμβρυα δείχνουν άριστα τελικά να μην είναι. Ο μόνος τρόπος να μάθεις αν τα εβρυα είναι όντως καλά είναι ο προεμφυτικος ελενχος. Βέβαια αν ήταν η πρώτη σου προσπάθεια απλά μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις αν έχεις αλλά έμβρυα κατάψυξη. Ένας επανελενχος για τα ενδοκρινολογικά ίσως βοηθήσει . Γενικά αυτός ο τομέας είναι ένα μικρό μυστήριο για την επιστήμη δεν υπάρχουν για όλα απαντήσεις. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...