Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

19 ώρες πρίν, Lilika1234 είπε:

Χρόνια πολλά σε όλες! Ξέρετε αν κάνει να πάρεις βάμμα λυγαριάς ένα μήνα πριν τη διέγερση?

Πρώτη φορά το ακούω. Κάποια άλλη θα σου απαντήσει πιθανώς. Ήθελα να μας πεις σε τι βοηθά; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 hour ago, Visit a vis said:

Πρώτη φορά το ακούω. Κάποια άλλη θα σου απαντήσει πιθανώς. Ήθελα να μας πεις σε τι βοηθά; 

Καλησπέρα. Βοηθά νομίζω στην ποιότητα του ωαρίου...είναι σαν βιταμίνη...ρυθμίζει και τις ορμόνες νομίζω...βιταμίνες όπως τα φερτιλιτιμαξ και άλλες νομίζω περιέχουν λυγαριά...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλημέρα και καλη επιτυχία σου ευχομαι...Εγω κανω παντα ετ σε φυσικο κυκλο οποτε δεν παίρνω κατι απο φάρμακα. Ηθελα να σε ρωτήσω σε ποιο κέντρο εισαι που λειτουργεί Αύγουστο; Μου κάνει εντύπωση γιατί νομιζα πως ολα ειναι κλειστα ....

Δεν σας δίνει καθόλου φάρμακα;Αν θυμάμαι καλά έχουμε τον ίδιο γιατρό οπότε θα μ ενδιέφερε να μάθω.Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, σήμερα πήγα σε μια καινούργια γυναικολόγο για τον έλεγχο μετά τις αποξεσεις. 

Μου είπε να επισκεφτώ τη Λευ**υ την αιματολογο. Της είπα ότι έχω πάει στην οικονομ****που και ότι είναι στο Έλενα στο τμήμα αποβολών ,αλλά μου είπε καλύτερα να πάω και σε αυτήν από κοντά. Δεν είμαι σίγουρη η αλήθεια ,έχετε κάποια εμπειρία κάθε γνώμη θα με βοηθούσε η αλήθεια .

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, σήμερα πήγα σε μια καινούργια γυναικολόγο για τον έλεγχο μετά τις αποξεσεις. 

Μου είπε να επισκεφτώ τη Λευ**υ την αιματολογο. Της είπα ότι έχω πάει στην οικονομ****που και ότι είναι στο Έλενα στο τμήμα αποβολών ,αλλά μου είπε καλύτερα να πάω και σε αυτήν από κοντά. Δεν είμαι σίγουρη η αλήθεια ,έχετε κάποια εμπειρία κάθε γνώμη θα με βοηθούσε η αλήθεια .

Καλημέρα κορίτσι μου, 

Επειδη έχω επισκεφτεί και τις 2 , αρχικά την προκάτοχό της Οικο@%&

Και μετά από πολύ καιρό την Λευκού,  να σου πω ότι δεν υπάρχει λόγος να πας διότι ο έλεγχος είναι ίδιος και η Λευκού θα σου βάλει τις ίδιες εξετάσεις, που κάποιες θα τις πληρώσεις ακριβά επειδή στοιχίζουν 

Σαν πρωτόκολλα,  αν χρειαστεί να πάρεις κάτι,  είναι τα ίδια,  ίσως και πιο καλα το Έλενα,  η Λευκού πάνω κάτω το ίδιο πρωτόκολλο δίνει στις κοπέλες

Αρα θεωρώ ότι δεν αξίζει να δώσεις χρήματα για επίσκεψη ( είναι αρκετά) όπως και να βρεις ραντεβού μαζί της , γιατί δεν δίνει κοντινά 

Είσαι πολύ καλυμμένη με τον έλεγχο που έκανες στο Έλενα 

Καλή επιτυχία στα επόμενα βήματα σου 

Υ.Γ Μετά από πολλές παλλινδρομες,  αποξεσεις κλπ , έχω αποκτήσει τα παιδάκια μου και όλα πήγαν μια χαρά,  στα γράφω για να σου πω ότι θα έρθει και η καλή εγκυμοσύνη και όλα θα είναι τέλεια, δεν σταματάμε να προσπαθούμε να ελπίζουμε, να ψαχνόμαστε σωστά και θα έρθει το πολυπόθητο ❤️

 

  • Μου αρέσει 5
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 6/7/2023 at 7:57 ΠΜ, Neverstop είπε:

Καλημέρα! Έκανα κι εγώ ngs, βγήκε gardnerella σε μεγάλο ποσοστό και γαλακτοβακιλλοι μόλις 11%. Πήρα μια αντιβίωση και πλακώθηκα στα προβιοτικα. Μετά 2,5 μήνες βγήκε ένα άλλο βακτήριο και γαλακτοβακιλλοι μόλις 21%! Πήρα τριπλή αντιβίωση, συνέχισα με προβιοτικα και σ ένα μήνα δεν έκανα ngs αλλά απλή βιοψία ενδομητριου. Βγήκε αρνητική και προχώρησα σε εμβρυομεταφορα. Είχα ξεκαθαρίσει στον γιατρό μου πως δεν θα συνεχίσω τα ngs, μου φαινόταν φαύλος κύκλος.. 

Καλησπέρα, 

επειδη έκανα και εγώ την ngs πρόσφατα και δεν βρέθηκαν γαλακτοβακιλλοι (μόνο κάποια βακτήρια όπως στεπτοκοκκος και bifidobacterium) ο γιατρός μου είπε πως έχω χρόνια ενδομητριτιδα..και φυσικά μου πρότεινε να σχήμα με 3 διαφορετικες αντιβιωσεις από το στομα και 20 ενδομητρικες εγχυσεις!από ότι έχω διαβάσει όμως η ενδομητριτιδα εντοπίζεται κατά βάση με την διαγνωστική υστεροσκοπιση. Σε εσένα ο γιατρός σου μίλησε για κάτι τέτοιο; 
 

σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σου

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex xx είπε:

Καλησπέρα, 

επειδη έκανα και εγώ την ngs πρόσφατα και δεν βρέθηκαν γαλακτοβακιλλοι (μόνο κάποια βακτήρια όπως στεπτοκοκκος και bifidobacterium) ο γιατρός μου είπε πως έχω χρόνια ενδομητριτιδα..και φυσικά μου πρότεινε να σχήμα με 3 διαφορετικες αντιβιωσεις από το στομα και 20 ενδομητρικες εγχυσεις!από ότι έχω διαβάσει όμως η ενδομητριτιδα εντοπίζεται κατά βάση με την διαγνωστική υστεροσκοπιση. Σε εσένα ο γιατρός σου μίλησε για κάτι τέτοιο; 
 

σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σου

Στην υστεροσκοπηση δεν μου είπαν κάτι όταν έκανε. Η βιοψία ενδομητριου βγήκε αρνητική για ενδομητριτιδα και προχώρησα. Αντιβίωση πήρα δύο φορές αλλά μόνο από το στόμα. Πάρε και μια δεύτερη γνώμη η ρώτησε τον αν υπάρχει άλλη εξέταση για την ενδομητριτιδα να κάνεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/8/2023 at 11:50 ΠΜ, winspert είπε:

 

Καταλαβα...Νομιζα οτι εκλειναν ολα. Ενα απο τα αγχη μου...οτι χανω τον Αύγουστο....Βεβαια άνθρωποι ειναι κ αυτοί...να ξεκουραστούν πρεπει...Καλη επιτυχία σε ολα τα κορίτσια 🥰🥰🥰

Δες το σαν ευκαιρία για χαλάρωση και δική σου. Όλοι την έχουμε ανάγκη, οπότε ας το απολαύσουμε!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Alex xx είπε:

Καλησπέρα, 

επειδη έκανα και εγώ την ngs πρόσφατα και δεν βρέθηκαν γαλακτοβακιλλοι (μόνο κάποια βακτήρια όπως στεπτοκοκκος και bifidobacterium) ο γιατρός μου είπε πως έχω χρόνια ενδομητριτιδα..και φυσικά μου πρότεινε να σχήμα με 3 διαφορετικες αντιβιωσεις από το στομα και 20 ενδομητρικες εγχυσεις!από ότι έχω διαβάσει όμως η ενδομητριτιδα εντοπίζεται κατά βάση με την διαγνωστική υστεροσκοπιση. Σε εσένα ο γιατρός σου μίλησε για κάτι τέτοιο; 
 

σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σου

Είναι το αποτέλεσμα ασφαλέστερο στο ngs. Προχώρησε στη θεραπεία κι εύχομαι να καθαρίσει σύντομα το περιβάλλον. Βοήθα με τη διατροφή όσο μπορείς. Ψάξε για τροφές με αντιοξειδωτική δράση αλλά και αντιφλεγμονώδη δράση. Προβιοτικά και intimeo στο Φούλ!!!! 
 

Σύμφωνα με τους βιολόγους κάποια σάκχαρα κυρίως, σίγουρα η ζάχαρη, τρέφουν τα κακά μικρόβια. Απόφυγέ τα όσο μπορείς! Είναι βασανιστικές οι εγχύσεις, όχι επώδυνες όμως. Υπομονή ! Θα καθαρίσεις….

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Visit a vis είπε:

Είναι το αποτέλεσμα ασφαλέστερο στο ngs. Προχώρησε στη θεραπεία κι εύχομαι να καθαρίσει σύντομα το περιβάλλον. Βοήθα με τη διατροφή όσο μπορείς. Ψάξε για τροφές με αντιοξειδωτική δράση αλλά και αντιφλεγμονώδη δράση. Προβιοτικά και intimeo στο Φούλ!!!! 
 

Σύμφωνα με τους βιολόγους κάποια σάκχαρα κυρίως, σίγουρα η ζάχαρη, τρέφουν τα κακά μικρόβια. Απόφυγέ τα όσο μπορείς! Είναι βασανιστικές οι εγχύσεις, όχι επώδυνες όμως. Υπομονή ! Θα καθαρίσεις….

Καλημέρα, σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, δεν αμφισβητώ το αποτέλεσμα απλα δεν έτυχε να διαβάσω κάπου ότι η ενδομητριτιδα εντοπίζεται με αυτή την εξέταση. Επιπλέον, ζω στο Βέλγιο..είχα μια εξωμήτρια κύηση και μου αφαιρέθηκε η σάλπιγγα..το περιστατικό έγινε το Μάιο και καθώς επέστρεψα στην Ελλάδα το καλοκαίρι επισκέφτηκα κάποιον γιατρό στην Θεσσαλονίκη ο οποίος μου πρότεινε αυτή την εξέταση ( για να δούμε αν όντως το εξωμητριο ήταν τυχαίο γεγονός η οφείλεται κάπου) ένας άλλος γυναικολόγος όμως δεν την δέχτηκε σαν εξέταση,ούτε μου προτείνει κάποια θεραπεία μετά από αυτά τα αποτελέσματα..το πρόβλημα μ είναι ότι πλέον έχοντας επιστρέψει εδώ δεν μπορώ να ακόλουθησω μια θεραπεία που μ προτείνει ένας γιατρός από Ελλάδα, κυρίως για τις εγχυσεις μιλάω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Alex xx είπε:

Καλημέρα, σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, δεν αμφισβητώ το αποτέλεσμα απλα δεν έτυχε να διαβάσω κάπου ότι η ενδομητριτιδα εντοπίζεται με αυτή την εξέταση. Επιπλέον, ζω στο Βέλγιο..είχα μια εξωμήτρια κύηση και μου αφαιρέθηκε η σάλπιγγα..το περιστατικό έγινε το Μάιο και καθώς επέστρεψα στην Ελλάδα το καλοκαίρι επισκέφτηκα κάποιον γιατρό στην Θεσσαλονίκη ο οποίος μου πρότεινε αυτή την εξέταση ( για να δούμε αν όντως το εξωμητριο ήταν τυχαίο γεγονός η οφείλεται κάπου) ένας άλλος γυναικολόγος όμως δεν την δέχτηκε σαν εξέταση,ούτε μου προτείνει κάποια θεραπεία μετά από αυτά τα αποτελέσματα..το πρόβλημα μ είναι ότι πλέον έχοντας επιστρέψει εδώ δεν μπορώ να ακόλουθησω μια θεραπεία που μ προτείνει ένας γιατρός από Ελλάδα, κυρίως για τις εγχυσεις μιλάω! 

Ξέρεις τι γίνετε σε αυτόν τον τομέα τα πράγματα είναι λίγο ρευστά. Δηλαδή σίγουρος 100% τα 100% ένας γιατρός για θεραπείες δεν είναι γιατρό βλέπεις αντικρουόμενες μεθόδους.. 

Το θέμα κρίνετε εκ του αποτελέσματος κυρίως . Δηλαδή αν προσπαθήσεις παλι για μωρό Κ δεν έχεις αποτέλεσμα ή συμβεί χτύπα ξύλο πάλι κάποιο άτυχο γεγονός θα πρέπει σίγουρα να δοκιμάσεις κάποια θεραπεία . Στο λέω γιατί θα ακούσεις χίλιες διαφορετικές γνώμες Κ σίγουρη απάντηση πουθενά. Ξέρεις πόσοι γιατροί έχουν πει σε γυναίκες ότι δεν πρόκειται να μείνουν έγγυος Κ αυτές στο τέλος μείναν πανευκολα Κ φυσιολογικά ; Όπως επίσης ξέρεις πόσοι γιατροί έχουν πει ότι σύμφωνα με τις εξετάσεις δεν έχεις κανένα πρόβλημα θα μείνεις αμέσως έγκυος Κ έγκυος δεν έμειναν ποτέ ?

Οπότε το θέμα σου είναι τι αποφασίζεις εσύ να δοκιμάσεις Κ όχι πόσες γνώμες θα πάρεις . Το σχήμα αυτό σε κάποιες κοπέλες με πολλές αποτυχίες έχει πετύχει αυτό κρατά . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

Ξέρεις τι γίνετε σε αυτόν τον τομέα τα πράγματα είναι λίγο ρευστά. Δηλαδή σίγουρος 100% τα 100% ένας γιατρός για θεραπείες δεν είναι γιατρό βλέπεις αντικρουόμενες μεθόδους.. 

Το θέμα κρίνετε εκ του αποτελέσματος κυρίως . Δηλαδή αν προσπαθήσεις παλι για μωρό Κ δεν έχεις αποτέλεσμα ή συμβεί χτύπα ξύλο πάλι κάποιο άτυχο γεγονός θα πρέπει σίγουρα να δοκιμάσεις κάποια θεραπεία . Στο λέω γιατί θα ακούσεις χίλιες διαφορετικές γνώμες Κ σίγουρη απάντηση πουθενά. Ξέρεις πόσοι γιατροί έχουν πει σε γυναίκες ότι δεν πρόκειται να μείνουν έγγυος Κ αυτές στο τέλος μείναν πανευκολα Κ φυσιολογικά ; Όπως επίσης ξέρεις πόσοι γιατροί έχουν πει ότι σύμφωνα με τις εξετάσεις δεν έχεις κανένα πρόβλημα θα μείνεις αμέσως έγκυος Κ έγκυος δεν έμειναν ποτέ ?

Οπότε το θέμα σου είναι τι αποφασίζεις εσύ να δοκιμάσεις Κ όχι πόσες γνώμες θα πάρεις . Το σχήμα αυτό σε κάποιες κοπέλες με πολλές αποτυχίες έχει πετύχει αυτό κρατά . 

Ναι αυτό έχω καταλάβει και εγώ, τελικά όσες πιο πολλές γνώμες πάρεις τόσο μπερδεύεσαι! Να σου πω όμως κάτι αυτός ο γιατρός στην Ελλάδα δεν μου φέρθηκε ανθρώπινα και σωστά, γιατί πήγα σε αυτόν για να με βοηθήσει κ αυτός μ λέει θα κανείς αυτή την εξέταση (την ngs) και θα σ κοστίσει 500€, οκ λεω να την κάνουμε..πάω στην κλινική μετά από δυο μέρες που είχαμε ραντεβού, πήρε το δείγμα και όταν ξύπνησα από την αναισθησία ήρθε πήρε τα λεφτά κ έφυγε..χωρίς πολλά πολλά! Το το πιο αστείο είναι ότι φεύγω κ εγώ μετά, με παίρνει τηλ και μ λέει ξέχασες το κουτί με το δείγμα στην κλινική! Εγώ δεν είχα ιδέα τι μ ελεγε..γιατί αυτός λέει ότι μ τα εξήγησε όταν ξύπνησα από την αναισθησία! Εγώ δεν θυμόμουνα τπτ.. και εν ολίγης μ λέει Εσυ θα στείλεις μόνη σ το δείγμα Αθήνα, και από κει θα το στείλουν ιταλια και θα σ ζητήσουν αλλά 200€ από Αθήνα! Δλδ αφού έγινε η όλη διαδικασία μετά μ λέει αντί για 500€ 700€!!! Και όταν βγήκαν τα αποτελέσματα και μ είπε έχεις χρόνια ενδομητριτιδα μ λέει σε αυτό οφείλεται το εξωμητριο, ότι θεραπεύεται 100% αυτό αλλά αν δεν κανείς την θεραπεία δεν μπορείς να μείνεις έγκυος..να σημειωθεί ότι είμαι 29 χρόνων κ έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια, άσχετα π ήταν εξωμητριο μετά! Επομένως μετά από όλα αυτά δεν τον εμπιστεύομαι τον συγκεκριμένο, και ψάχνω να βρω έναν γιατρό όχι π να τα αφήσει όλα στην τύχη και να μ πει ξέρεις τυχαία έγινε αυτό! Αλλά να είναι κ άνθρωπος πέρα από γιατρός!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alex xx είπε:

Ναι αυτό έχω καταλάβει και εγώ, τελικά όσες πιο πολλές γνώμες πάρεις τόσο μπερδεύεσαι! Να σου πω όμως κάτι αυτός ο γιατρός στην Ελλάδα δεν μου φέρθηκε ανθρώπινα και σωστά, γιατί πήγα σε αυτόν για να με βοηθήσει κ αυτός μ λέει θα κανείς αυτή την εξέταση (την ngs) και θα σ κοστίσει 500€, οκ λεω να την κάνουμε..πάω στην κλινική μετά από δυο μέρες που είχαμε ραντεβού, πήρε το δείγμα και όταν ξύπνησα από την αναισθησία ήρθε πήρε τα λεφτά κ έφυγε..χωρίς πολλά πολλά! Το το πιο αστείο είναι ότι φεύγω κ εγώ μετά, με παίρνει τηλ και μ λέει ξέχασες το κουτί με το δείγμα στην κλινική! Εγώ δεν είχα ιδέα τι μ ελεγε..γιατί αυτός λέει ότι μ τα εξήγησε όταν ξύπνησα από την αναισθησία! Εγώ δεν θυμόμουνα τπτ.. και εν ολίγης μ λέει Εσυ θα στείλεις μόνη σ το δείγμα Αθήνα, και από κει θα το στείλουν ιταλια και θα σ ζητήσουν αλλά 200€ από Αθήνα! Δλδ αφού έγινε η όλη διαδικασία μετά μ λέει αντί για 500€ 700€!!! Και όταν βγήκαν τα αποτελέσματα και μ είπε έχεις χρόνια ενδομητριτιδα μ λέει σε αυτό οφείλεται το εξωμητριο, ότι θεραπεύεται 100% αυτό αλλά αν δεν κανείς την θεραπεία δεν μπορείς να μείνεις έγκυος..να σημειωθεί ότι είμαι 29 χρόνων κ έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια, άσχετα π ήταν εξωμητριο μετά! Επομένως μετά από όλα αυτά δεν τον εμπιστεύομαι τον συγκεκριμένο, και ψάχνω να βρω έναν γιατρό όχι π να τα αφήσει όλα στην τύχη και να μ πει ξέρεις τυχαία έγινε αυτό! Αλλά να είναι κ άνθρωπος πέρα από γιατρός!

Ε γιατρό σίγουρα θα βρεις καλύτερο αυτό δεν το συζητώ. Μπορείς να μιλήσεις με πολλούς που θα αξιολογήσουν την εξέταση σου Κ να πάρεις την απόφαση σου . Υπάρχουν πάντως αρκετοί που την δέχονται σαν εξέταση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Alex xx είπε:

Καλημέρα, σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, δεν αμφισβητώ το αποτέλεσμα απλα δεν έτυχε να διαβάσω κάπου ότι η ενδομητριτιδα εντοπίζεται με αυτή την εξέταση. Επιπλέον, ζω στο Βέλγιο..είχα μια εξωμήτρια κύηση και μου αφαιρέθηκε η σάλπιγγα..το περιστατικό έγινε το Μάιο και καθώς επέστρεψα στην Ελλάδα το καλοκαίρι επισκέφτηκα κάποιον γιατρό στην Θεσσαλονίκη ο οποίος μου πρότεινε αυτή την εξέταση ( για να δούμε αν όντως το εξωμητριο ήταν τυχαίο γεγονός η οφείλεται κάπου) ένας άλλος γυναικολόγος όμως δεν την δέχτηκε σαν εξέταση,ούτε μου προτείνει κάποια θεραπεία μετά από αυτά τα αποτελέσματα..το πρόβλημα μ είναι ότι πλέον έχοντας επιστρέψει εδώ δεν μπορώ να ακόλουθησω μια θεραπεία που μ προτείνει ένας γιατρός από Ελλάδα, κυρίως για τις εγχυσεις μιλάω! 

Ναι, στο εξωτερικό λειτουργούν εντελώς αλλιώς. 

Όσες γνωστές ή φίλες ξέρω, κατέληξαν να πηγαινοέρχονται, με ό,τι αυτό συνεπάγεται, για να μπορέσουν να βρουν λύσεις. Το καλό είναι ότι τις βρήκαν!!!!

Σου το εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Visit a vis είπε:

Ναι, στο εξωτερικό λειτουργούν εντελώς αλλιώς. 

Όσες γνωστές ή φίλες ξέρω, κατέληξαν να πηγαινοέρχονται, με ό,τι αυτό συνεπάγεται, για να μπορέσουν να βρουν λύσεις. Το καλό είναι ότι τις βρήκαν!!!!

Σου το εύχομαι!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Να είσαι καλά..το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα το αφήσω έτσι και θα το ψάξω.. ναι το ξέρω ότι στο εξωτερικό λειτουργούν τελείως διαφορετικά..και ξέρεις γιατί; Εδώ πληρώνεις μια ιδιωτική ασφάλεια κάθε μήνα που σε καλύπτει για τα πάντα σε ένα μεγάλο ποσοστό! Εμένα φαντάσου την λαπαροσκόπηση μου την κάλυψε η ασφάλεια ( 2500€) και πλήρωσα 200€ από την τσέπη μ..αντίθετα στην Ελλάδα ο κάθε γιατρός τα τσεπώνει..αυτή είναι η εμπειρία μ τουλάχιστον..το έγραψα αναλυτικά πως μ φέρθηκε ο μεγαλογιατρός στην Θεσσαλονίκη! Δεν αμφισβητώ την εξέταση που έκανα Γι αυτό την έκανα άλλωστε.. για τις εγχυσεις έχω τις αμφιβολίες μου μόνο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...