Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Neverstop είπε:

Την βγάζουν μετά από δύο? Πω χαρά στην υπομονή σου! Κι αυτοί έπρεπε να μεριμνήσουν όμως.. Στο περίπου θα καταλάβεις, κι ας μην είναι το ίδιο εργαστήριο. Πόσο ήταν η πρώτη? 

Ναι λόγω καλοκαιριού την Δευτερα που πήγα μου την έβγαλαν την ίδια μέρα τι να πω!! Η πρώτη ήταν 79.8  με βλαστοκύστη  την 10 μέρα! Μου φάνηκε λίγο μικρή ;όλα ελπίζω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 9 λεπτά , Vasiliki84 είπε:

Ναι λόγω καλοκαιριού την Δευτερα που πήγα μου την έβγαλαν την ίδια μέρα τι να πω!! Η πρώτη ήταν 79.8  με βλαστοκύστη  την 10 μέρα! Μου φάνηκε λίγο μικρή ;όλα ελπίζω!

Μία χαρά είναι, σημασία έχει να ανεβαίνει. Πότε θα στη βγάλουν από το άλλο το μικροβιολογικο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

Μία χαρά είναι, σημασία έχει να ανεβαίνει. Πότε θα στη βγάλουν από το άλλο το μικροβιολογικο? 

Σήμερα το απόγευμα μετά τις 4 μου είπαν ελπίζω να έχει πάρει λίγο τα πάνω της !!! Χαχα!! Θα δούμε!

  • Ευχή 5
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vasiliki84 είπε:

Ναι λόγω καλοκαιριού την Δευτερα που πήγα μου την έβγαλαν την ίδια μέρα τι να πω!! Η πρώτη ήταν 79.8  με βλαστοκύστη  την 10 μέρα! Μου φάνηκε λίγο μικρή ;όλα ελπίζω!

Δυστυχώς δεν βγήκε καλή 124,7  για 12 μέρα με βλαστοκύστη δεν το βλέπω να προχωράει έκανα και προγεστερόνη και αυτή βγήκε 35 χαμηλη μου φενεται 2 μέρα εμβρυομεταφορας είχα 82

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Vasiliki84 είπε:

Δυστυχώς δεν βγήκε καλή 124,7  για 12 μέρα με βλαστοκύστη δεν το βλέπω να προχωράει έκανα και προγεστερόνη και αυτή βγήκε 35 χαμηλη μου φενεται 2 μέρα εμβρυομεταφορας είχα 82

Ανέβηκε κάπου 60%κι είναι και σε άλλο εργαστήριο οπότε θα πρέπει απλά να επαναλάβεις. Η προγεστερονη σούπερ είναι, εμένα 14 είχε κατέβει στις χοριακες και δεν έγινε κάτι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , Vasiliki84 είπε:

Δυστυχώς δεν βγήκε καλή 124,7  για 12 μέρα με βλαστοκύστη δεν το βλέπω να προχωράει έκανα και προγεστερόνη και αυτή βγήκε 35 χαμηλη μου φενεται 2 μέρα εμβρυομεταφορας είχα 82

Εμένα κορίτσι μου η χοριακη μου διπλασιασμό δεν έδωσε ποτέ..η αύξηση ηταν γύρω στο 60% στις 3 μέρες... Τώρα που σου γράφω θηλάζω το αποτέλεσμα της.. Θετική σκέψη κ όλα καλά να πάνε..

  • Μου αρέσει 3
  • Λουλούδια 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Neverstop είπε:

Ανέβηκε κάπου 60%κι είναι και σε άλλο εργαστήριο οπότε θα πρέπει απλά να επαναλάβεις. Η προγεστερονη σούπερ είναι, εμένα 14 είχε κατέβει στις χοριακες και δεν έγινε κάτι. 

Ναι λογικά σίγουρα θα κάνω άλλη μία αλλά εντάξει πόση απόκλιση να έχει ένα εργαστήριο από το άλλο και σαν τιμή για 12 μέρα από εμβρυομεταφορα είμαι μικρή! Τωρα θα δω και την Παρασκευή απλά δεν θέλω να το πιάσω να ανέβει και στο τέλος να χρειαστεί αποξεση

πρίν από 4 λεπτά , Tintin είπε:

Εμένα κορίτσι μου η χοριακη μου διπλασιασμό δεν έδωσε ποτέ..η αύξηση ηταν γύρω στο 60% στις 3 μέρες... Τώρα που σου γράφω θηλάζω το αποτέλεσμα της.. Θετική σκέψη κ όλα καλά να πάνε..

Μακάρι κορίτσι μου τι να πω θα δείξει!! Η αλήθεια είναι ότι οι περισσότερες χοριακες που ξεκινάνε έτσι δεν έχουν καλή κατάληξη φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρεσεις!!! Ναι χαίρεσαι το μωράκι σου!!!!

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Vasiliki84 είπε:

Ναι λογικά σίγουρα θα κάνω άλλη μία αλλά εντάξει πόση απόκλιση να έχει ένα εργαστήριο από το άλλο και σαν τιμή για 12 μέρα από εμβρυομεταφορα είμαι μικρή! Τωρα θα δω και την Παρασκευή απλά δεν θέλω να το πιάσω να ανέβει και στο τέλος να χρειαστεί αποξεση

Μακάρι κορίτσι μου τι να πω θα δείξει!! Η αλήθεια είναι ότι οι περισσότερες χοριακες που ξεκινάνε έτσι δεν έχουν καλή κατάληξη φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρεσεις!!! Ναι χαίρεσαι το μωράκι σου!!!!

Θα συμφωνήσω με την @Tintin, κι εγώ δεν είχα ούτε έναν διπλασιασμό.. Επανάληψη σε δύο μέρες κι έχει ο Θεός 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Μάλλον και εμείς θα πάμε για εξωσωματική. Θα ήθελα γνώμες για Γέννημα, emryolab και πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης. Έχουμε κάνει ήδη μια σπερματεχγυση, η οποία ήταν αποτυχημένη.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vasiliki84 είπε:

Δυστυχώς δεν βγήκε καλή 124,7  για 12 μέρα με βλαστοκύστη δεν το βλέπω να προχωράει έκανα και προγεστερόνη και αυτή βγήκε 35 χαμηλη μου φενεται 2 μέρα εμβρυομεταφορας είχα 82

Είναι μια χαρά η χοριακη σου.

Οι διάφορες από εργαστήριο σε εργαστήριο μπορεί να ειναι πολύ μεγάλες. 
Μια μέρα πριν την απόξεση είχα χοριακη 20000.

Την επόμενη στο νοσοκομείο πριν μπω χειρουργείο ήταν 15000 και δεν ήταν καν σίγουροι αν παλινδρομεί ή απλά ειναι η διαφορά στο εργαστήριο. 

Δεν υπάρχουν μεγάλες ή μικρές τιμές στην αρχή, η αύξηση μετράει. Ηρέμησε όσο μπορείς για το μικρό εμβρυακι σου. Η προγεστερονη νομίζω είναι επίσης καλή. 

Ο γιατρός σου τι ειπε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Chris_V είπε:

Είναι μια χαρά η χοριακη σου.

Οι διάφορες από εργαστήριο σε εργαστήριο μπορεί να ειναι πολύ μεγάλες. 
Μια μέρα πριν την απόξεση είχα χοριακη 20000.

Την επόμενη στο νοσοκομείο πριν μπω χειρουργείο ήταν 15000 και δεν ήταν καν σίγουροι αν παλινδρομεί ή απλά ειναι η διαφορά στο εργαστήριο. 

Δεν υπάρχουν μεγάλες ή μικρές τιμές στην αρχή, η αύξηση μετράει. Ηρέμησε όσο μπορείς για το μικρό εμβρυακι σου. Η προγεστερονη νομίζω είναι επίσης καλή. 

Ο γιατρός σου τι ειπε; 

Σ'ευχαριστω πολύ!!  Ο γιατρός μου είπε ότι θα ξέρουμε περισσότερα την Παρασκευή που θα ξανακάνω στο ίδιο η προγεστερόνη μου έχει διακύμανση γιατί την προηγούμενη φορά είχα  82 μου ειπεβκσι έκανα μια ένεση έξτρα .Τωρα θα δω την Παρασκευή!!! Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2023 at 5:29 ΜΜ, kateriiina25 είπε:

Επηρεάζει όλα όσα είπες αλλά για αρχή σε νοιάζει για την εμφύτευση γιατί στην εγκυμοσύνη έτσι κι αλλιώς θα παίρνεις αντιβίωση προληπτικά κάποιες μέρες τον μήνα. 

Μιας και αναφερόμαστε στις εγχυσεις κτλ, σήμερα διάβασα μία έρευνα που δημοσιεύτηκε τον Δεκέμβρη του 22 από Ρουμάνους, που δοκίμασαν τις ενδομήτριες εγχύσεις σε ασθενείς με υπογονιμότητα και ενδομητρίτιδα και το αποτέλεσμα ήταν 45% ίαση στις ασθενείς που πήραν αντιβίωση μόνο από το στόμα και 89% σε όσες έκαναν και εγχύσεις. Δεν την λες και μικρή διαφορά.  

καλησπέρα. θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα γνωρίζει. εκανα κι εγώ ngs και βρέθηκε 65% σταφυλοκκος και 5% γαλακτοβακιλλοι. ο γιατρός προτείνει 20 εγχυσεις συν αντιβιωσεις . δεν το θεωρειται λίγο υπερβολικό το σχήμα?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vasiliki84 said:

Σ'ευχαριστω πολύ!!  Ο γιατρός μου είπε ότι θα ξέρουμε περισσότερα την Παρασκευή που θα ξανακάνω στο ίδιο η προγεστερόνη μου έχει διακύμανση γιατί την προηγούμενη φορά είχα  82 μου ειπεβκσι έκανα μια ένεση έξτρα .Τωρα θα δω την Παρασκευή!!! Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!!

Η προγεστερόνη έχει 2 διαφορετικές μονάδες μέτρησης, θα την δεις σε ng/mL και σε nmol/L, οπότε έλεγξε ότι συγκρίνεις ίδια πράγματα!

Εύχομαι την Παρασκευή όλα να είναι τέλεια! 🤞🤞🤞

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , dec-e είπε:

Η προγεστερόνη έχει 2 διαφορετικές μονάδες μέτρησης, θα την δεις σε ng/mL και σε nmol/L, οπότε έλεγξε ότι συγκρίνεις ίδια πράγματα!

Εύχομαι την Παρασκευή όλα να είναι τέλεια! 🤞🤞🤞

Σ’ευχαριστω πολύ κοπέλα μου!!! Στη μονάδα μέτρησης είναι!! Μου έδωσε ο γιατρός να κάνω μέχρι την Παρασκευή ένεση  λεντοτζεστ.   Τώρα θα δούμε την Παρασκευή!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια SOS!! Πήγα σήμερα στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ στην Θεσσαλονίκη για να πάρω φάρμακα που μου έγραψε η κλινική για 2η διέγερση, έχω 2 βλαστοκυστες στην κατάψυξη από την 1η διεγερση καινκαθως είμαι 40 κ ο νόμος επιτρέπει να μεταφέρω 3 είπαμε με τον γιατρό να μαζέψουμε κι άλλα έμβρυα, στο φαρμακείο όμως μου ειπανε πως δεν μπορούν να μου δώσουν τα φάρμακα αφού εγώ 2 στην κατάψυξη, τους εξήγησα πως είμαι 40 κ μπορώ να μεταφέρω 3 άρα μπορώ να πάρω φάρμακα και μου είπανε όχι, αν θέλω να πάω με φυσικούς να μαζέψω τα υπόλοιπα!!! Φάρμακα ο ΕΟΠΠΥ δεν δίνει! 

Μπορείτε να με βοηθήσετε επί του θέματος; 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...