Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , mara23 είπε:

 Γειά σας κορίτσια... Ελπίζω να είστε όλες καλά ☺️... Μήπως έχει ( είχε) καμία σας τέτοια εμπειρία...? Προχθές έγινε η μεταφορά...  σε κέντρο μεγάλου ιατρού... 🥺... Επειδή δεν έχω περιθώρια για επιπλέον προσπάθεια, του είπαμε -δεν θέλουμε πρόχειρη δουλειά... για να πετύχουμε επιτέλους... Κάναμε σαλπιγγογραφια, Era test,NGS... Ενω περιμένω 2 ώρες στο δωμάτιο για την μεταφορά , με παίρνει κάποια συντονίστρια,"...το ngs, είναι αρνητικό, στο 0%, πρέπει να έρθετε 3 φ/ευδ στο κέντρο..."... Εδώ είμαι,κανω σε λίγο την μεταφορά,της λεω...Οκ... όταν κατέβητε ,ζητηστε οδηγίες... Τελικά μου λέει μετά, ότι το 0% ngs, σημαίνει 0% γαλακτοβακιλοι (μηδέν , έντονη διαταραγμένη χλωρίδα εντομήτριου 😡)... ενώ στο εντομήτριο 85 % είναι εντεροβακτιρια και μηδέν γαλακτοβακιλοι... Δηλαδή εντελώς εχθρικό περιβάλλον 😡🥺...το μαθαίνω αυτό πρόχειρα 1ωρα μετά την μεταφορά( πιο καλά κατάλαβα εχθές που μου έστειλαν την εξέταση...) Μου είπαν, απαγορεύεται μέχρι το τεστ να βάλω υπόθετα ( γαλακτοβακιλοι... μόνο έτσι παίρνω ανακούφιση από τα τρελά συμπτώματα...) ,και ούτε προβιοτικα από το στόμα μήπως βοηθήσουμε λίγο την κατάσταση... Φοβάμαι ότι η υπόθεση είναι καμένο χαρτί εξαρχής,... πάει και η τελευταία μας ελπίδα 🥺😪...Θα ζήσω μία τρελή αγωνία 2 εβδομάδων μέχρι το τεστ... Μήπως πέρασε καμία κάτι παρόμοιο...? Τι έκανε... αποτέλεσμα?... ευχαριστώ... Υγειά σε όλες...

Καταρχήν, καλή επιτυχία στο αποτέλεσμα, αυτό μετράει πάνω από όλα! Να σε ρωτήσω κάτι, αφού περιμένατε αποτελέσματα από το ngs, πώς κανονίσατε τη μεταφορά? Δεν ήταν ενήμερος ο γιατρός σου? Για την εξέταση καθεαυτή είμαι λίγο διστακτική για την εγκυρότητα της αλλά πολλοί γιατροί την πιστεύουν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια καλησπέρα...σήμερα έκανα ετ..παίρνω διάφορα φαρμακα κ μέσα σε αυτά τα λευκά σικλακουρ *6/μέρα ..δε θυμάμαι όμως σήμερα το πρωί αν τα πήρα σίγουρα από το άγχος μου ...λέτε για τα 2 χάπια αυτά να μου στοιχίσει η ετ;;;τώρα τα σημειώνω ββ..πήρα και τον γιατρό κ μου είπε συνεχίζω κανονικά τα επόμενα ...

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Lotos είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...σήμερα έκανα ετ..παίρνω διάφορα φαρμακα κ μέσα σε αυτά τα λευκά σικλακουρ *6/μέρα ..δε θυμάμαι όμως σήμερα το πρωί αν τα πήρα σίγουρα από το άγχος μου ...λέτε για τα 2 χάπια αυτά να μου στοιχίσει η ετ;;;τώρα τα σημειώνω ββ..πήρα και τον γιατρό κ μου είπε συνεχίζω κανονικά τα επόμενα ...

Καλή επιτυχία!!! Μην ανησυχείς για αυτά τα δύο, την πάτησα κι εγώ έτσι, δεν έγινε κάτι κακό.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Lotos είπε:

Κ εσύ με σικλακουρ;;ουφφφ ησύχασα λιγο

Σε όλα τα φάρμακα που έχω πάρει έχω ξεχάσει τουλάχιστον μια δόση, 😂ηρέμησε κι απόλαυσε τις ημέρες μέχρι το αποτέλεσμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Neverstop είπε:

Σε όλα τα φάρμακα που έχω πάρει έχω ξεχάσει τουλάχιστον μια δόση, 😂ηρέμησε κι απόλαυσε τις ημέρες μέχρι το αποτέλεσμα. 

Αχ κοριτσάκι μου ..με ανακουφισες!!σε ευχαριστώ πολύ ...σου εύχομαι όλα τα καλά ! Θα ενημερώσω για αποτέλεσμα...σας φιλώ   

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Καταρχήν, καλή επιτυχία στο αποτέλεσμα, αυτό μετράει πάνω από όλα! Να σε ρωτήσω κάτι, αφού περιμένατε αποτελέσματα από το ngs, πώς κανονίσατε τη μεταφορά? Δεν ήταν ενήμερος ο γιατρός σου? Για την εξέταση καθεαυτή είμαι λίγο διστακτική για την εγκυρότητα της αλλά πολλοί γιατροί την πιστεύουν. 

 

Δεν έχω ιδέα, γιατί...🥺... ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

On 27/7/2023 at 4:00 ΜΜ, Lotos είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...σήμερα έκανα ετ..παίρνω διάφορα φαρμακα κ μέσα σε αυτά τα λευκά σικλακουρ *6/μέρα ..δε θυμάμαι όμως σήμερα το πρωί αν τα πήρα σίγουρα από το άγχος μου ...λέτε για τα 2 χάπια αυτά να μου στοιχίσει η ετ;;;τώρα τα σημειώνω ββ..πήρα και τον γιατρό κ μου είπε συνεχίζω κανονικά τα επόμενα ...

Σου εύχομαι μία τεράστια χοριακή!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα! 

Γνωρίζει καμία ποια ειναι η διαδικασία για να πάρουμε το 350αρι που δινει ο εοππυ μετά από την εξωσωματική;; Τι χαρτιά χρειάζονται, που απευθύνομαι κλπ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Fifi88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! 

Γνωρίζει καμία ποια ειναι η διαδικασία για να πάρουμε το 350αρι που δινει ο εοππυ μετά από την εξωσωματική;; Τι χαρτιά χρειάζονται, που απευθύνομαι κλπ;

Καλημέρα! Θα πας στον εοπυυ που υπάγεσαι με βάση τη διεύθυνσή σου. Θα τους προσκομίσεις αποδείξεις από το κέντρο εξωσωματικης, ωοληψιας και μεταφοράς, απόφαση επιτροπής εοπυυ για τα φάρμακα, Iban ταυτότητα. Νομίζω αυτά ήταν. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Καλημέρα! Θα πας στον εοπυυ που υπάγεσαι με βάση τη διεύθυνσή σου. Θα τους προσκομίσεις αποδείξεις από το κέντρο εξωσωματικης, ωοληψιας και μεταφοράς, απόφαση επιτροπής εοπυυ για τα φάρμακα, Iban ταυτότητα. Νομίζω αυτά ήταν. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Καλημέρα! Θα πας στον εοπυυ που υπάγεσαι με βάση τη διεύθυνσή σου. Θα τους προσκομίσεις αποδείξεις από το κέντρο εξωσωματικης, ωοληψιας και μεταφοράς, απόφαση επιτροπής εοπυυ για τα φάρμακα, Iban ταυτότητα. Νομίζω αυτά ήταν

1 ώρα πρίν, Fifi88 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ!

Καλησπέρα, εμένα μου είχαν δώσει κ μια βεβαίωση από το κέντρο που είμαι με την υπογραφή του γιατρού, αναλυτική με όλες τις φάσεις της διαδικασίας κ τις ημερομηνίες, νομίζω κ αυτή τη χρειαζεσαι. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...