Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Zaxaroulamak είπε:

Δυστυχως οχι γιατι θα λειπω εγω πριν!! Ειμαι λιγο να σκασω γιατι δε θελω να χαθει ο κυκλος γι αυτον τον λογο! Ελπιζω να βρω λυση...

Καλημέρα! 
Με λιγη καλη θεληση θα βρείτε λύση, δεν θα χαθεί ο κύκλος. Υπέρηχο σιγουρα μπορεί να σου κάνει και κάποιος άλλος γιατρός. Στο κεντρο που πας δεν υπάρχει κάποιος άλλος; Ή ακόμη και ένας απλός γυναικολόγος, ο δικός σου ας πούμε να ελέγξει ότι χρειάζεται. 
Αν δεν κανω λάθος θέλουν να αποκλείσουν την ύπαρξη κυστικων που θα φανεί και από τις ορμόνες σε κάθε περίπτωση. 
Εμενα ας πούμε την τελευταία φορά επειδή ηξερε ότι δεν είχα κυστικο ή οτιδήποτε άλλο γιατί ειχα κάνει αρκετους υπερηχους τον προηγούμενο μήνα με πηγε μόνο με ορμόνες και υπέρηχο την 5η μέρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 13 λεπτά , Zaxaroulamak είπε:

Δυστυχως οχι γιατι θα λειπω εγω πριν!! Ειμαι λιγο να σκασω γιατι δε θελω να χαθει ο κυκλος γι αυτον τον λογο! Ελπιζω να βρω λυση...

Μήπως ο γιατρός σου θα μπορούσε να επικοινωνήσει με κάποιον φίλο του- συνάδελφο και να στον κάνει εκείνος τον υπέρηχο..να σε διευκολυνει με αυτόν τον τρόπο αφου θα λείπει


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Zaxaroulamak είπε:

Κοριτσια καλημερα. Μπραβο σε οσες τα καταφεραν, καλη δυναμη στις υπολοιπες που προσπαθουμε!! Να σας ρωτησω εχει τυχει σε καμια να λειπει ο γιατρος της τις μερες που ειναι να ξεκινησει διεγερση; τον υπερηχο της 2ης-3ης μερας μπορουμε να τον κανουμε σε καποιο εργαστηριο η νοσοκομειο; 

Μπορείς να την κάνεις σε άλλο γυναικολόγο και να ενημερώσεις τον γιατρο σου. Γιατί δεν ρωτας τον γιατρό σου? Όλοι εχουν κάποιον εμπιστοσύνης που συνεργάζονται. Αυτό που θέλεις να δεις είναι ότι δεν υπάρχει κυστικο ωοθυλακιο από τον προηγουμενο μήνα καθώς και τις καταβολές του μήνα σου που θα κάνεις διέγερση γιατί μπορεί να τύχει μήνας να μην είμαι καλός (αν πχ στις αρχές του ένα μήνα δεις 8 ωοθυλακια και το μήνα της διέγερσης δεις 3 τότε σε συνδυασμό και με τις αιματολογικες πιθανόν θα είναι κακος μήνας για διεγερση).

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Nels είπε:

Μπορείς να την κάνεις σε άλλο γυναικολόγο και να ενημερώσεις τον γιατρο σου. Γιατί δεν ρωτας τον γιατρό σου? Όλοι εχουν κάποιον εμπιστοσύνης που συνεργάζονται. Αυτό που θέλεις να δεις είναι ότι δεν υπάρχει κυστικο ωοθυλακιο από τον προηγουμενο μήνα καθώς και τις καταβολές του μήνα σου που θα κάνεις διέγερση γιατί μπορεί να τύχει μήνας να μην είμαι καλός (αν πχ στις αρχές του ένα μήνα δεις 8 ωοθυλακια και το μήνα της διέγερσης δεις 3 τότε σε συνδυασμό και με τις αιματολογικες πιθανόν θα είναι κακος μήνας για διεγερση).

Ναι τελικα εκλεισα με αλλον που μου προτεινε, απλως επειδη δεν εχω σταθερο κυκλο κι εκεινος εχει πολυ φορτο εργασιας το κλεισαμε στο περιπου. Αν το κανω και λιγες μερες πριν την περιοδο δεν ειναι τοσο προβλημα αν καταλαβα σωστα ετσι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Zaxaroulamak είπε:

Ναι τελικα εκλεισα με αλλον που μου προτεινε, απλως επειδη δεν εχω σταθερο κυκλο κι εκεινος εχει πολυ φορτο εργασιας το κλεισαμε στο περιπου. Αν το κανω και λιγες μερες πριν την περιοδο δεν ειναι τοσο προβλημα αν καταλαβα σωστα ετσι; 

 Δε νομίζω ότι πριν την περιοδο φαίνονται οι καταβολές του επόμενου μήνα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Zaxaroulamak είπε:

Ναι τελικα εκλεισα με αλλον που μου προτεινε, απλως επειδη δεν εχω σταθερο κυκλο κι εκεινος εχει πολυ φορτο εργασιας το κλεισαμε στο περιπου. Αν το κανω και λιγες μερες πριν την περιοδο δεν ειναι τοσο προβλημα αν καταλαβα σωστα ετσι; 

Τον υπέρηχο πρέπει να τον κάνεις αρχές περιόδου για να δεις και τις καταβολές. Κάποιος θα μπορεί να στον κάνει δεν γίνεται. Κλινική δεν είναι? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!  😊😊😊 σας διαβάζω συνέχεια και μου κρατάτε όλες συντροφιά! Τι όμορφα για τις θετικές χοριακές, μπράβο κορίτσια! Οι υπόλοιπες δεν σταματάμε να προσπαθούμε! Να σας πω και εγώ τα νεάκια μου! Μετά την τελευταία αποτυχημένη εξωσωματική, ψάχνω να βρω καινούριο γιατρό. Έκανα ένα ραντεβού με μια γιατρό, μου φάνηκε έμπειρη, αλλά είμαι λίγο επιφυλακτική, δεν ξέρω! Με έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις αντίσταση στην ινσουλίνη κτλ και μου είπε ότι έχω αρκετά ωάρια, όχι πολλά, αλλά έναν ικανοποιητικό αριθμό για να μείνω έγκυος (άντε να δούμε)!! . Έχω ακόμη ένα ραντεβού 28.08 με έναν άλλον, να κόψω κίνηση🤣🤣🤣 μάλωσα και με την γυναικολόγο μου γιατί της ζήτησα δυο παραπεμπτικά και μου λέει δεν πάει έτσι. Πας στον έναν κανείς μια προσπάθεια και αν δεν σ αρέσει φεύγεις. Λέω τι θα φτιάξω νύχια; Δεν είναι μόνο τα χρήματα, το ψυχολογικό  ράκος  που βγαίνουμε μετά από κάθε αποτυχία το σκέφτεται κανείς ρε κορίτσια; Γενικά έχω απογοητευθεί από τους γιατρούς και δύσκολα μπορώ να εμπιστευθώ!  Σας ευχομαι μια όμορφη μέρα !! 😘😘😘

  • Καλή τύχη! 1
  • Δύναμη! 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,ελπίζω να εισται όλες καλά και ένα βήμα πιο κοντά στο πολυπόθητο. 

Δε ξέρω αν με θυμάστε κάποιες ,ξανά και εγώ εδώ. Δυστυχώς χάσαμε το μωράκι μας στις 16 εβδομάδες έσπασαν τα νερά ,ακόμα δε ξέρουμε τι μπορεί να έφταιξε. Είναι πολύ δύσκολο ακόμα δε ξέρω πότε θα δοκιμάσουμε ξανά τη δεδομένη στιγμή δε νοιωθω καθόλου έτοιμη ούτε ψυχολογικά ούτε σωματικά καθώς από λάθος του νοσοκομείου κάναμε 3 αποξεσεις σε μια εβδομάδα. 

Δε ξέρω αν μετά από όλα αυτά καταφέρω να μείνω ξανά έγκυος η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι και με όσα έγιναν και με τις 3 αποξεσεις , αλλά θα σας γραφω τα νεα μου! 

Εύχομαι σε όλες με φουσκωμένες κοιλιτσες σύντομα!!!!!

Καλή δύναμη Ρια μου, ότι και να πούμε είναι λίγο εδώ είμαστε να μας γράφεις 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 πάρε το χρόνο σου, φρόντισε τον εαυτό σου 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλησπέρα!!ελπίζω να είστε καλά ...ήθελα να ρωτήσω αν έχει περισσέψει κ δεν χρειάζεται κάποια τα αυτοκόλλητα dermestril ?γτ τα ψάχνω παντούθα ήμουν ευγνώμων για τη βοήθεια ..

2 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,ελπίζω να εισται όλες καλά και ένα βήμα πιο κοντά στο πολυπόθητο. 

Δε ξέρω αν με θυμάστε κάποιες ,ξανά και εγώ εδώ. Δυστυχώς χάσαμε το μωράκι μας στις 16 εβδομάδες έσπασαν τα νερά ,ακόμα δε ξέρουμε τι μπορεί να έφταιξε. Είναι πολύ δύσκολο ακόμα δε ξέρω πότε θα δοκιμάσουμε ξανά τη δεδομένη στιγμή δε νοιωθω καθόλου έτοιμη ούτε ψυχολογικά ούτε σωματικά καθώς από λάθος του νοσοκομείου κάναμε 3 αποξεσεις σε μια εβδομάδα. 

Δε ξέρω αν μετά από όλα αυτά καταφέρω να μείνω ξανά έγκυος η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι και με όσα έγιναν και με τις 3 αποξεσεις , αλλά θα σας γραφω τα νεα μου! 

Εύχομαι σε όλες με φουσκωμένες κοιλιτσες σύντομα!!!!!

Εύχομαι σε λίγο καιρό να είναι όλα κακή ανάμνηση..σου στέλνω αγκαλιά ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,ελπίζω να εισται όλες καλά και ένα βήμα πιο κοντά στο πολυπόθητο. 

Δε ξέρω αν με θυμάστε κάποιες ,ξανά και εγώ εδώ. Δυστυχώς χάσαμε το μωράκι μας στις 16 εβδομάδες έσπασαν τα νερά ,ακόμα δε ξέρουμε τι μπορεί να έφταιξε. Είναι πολύ δύσκολο ακόμα δε ξέρω πότε θα δοκιμάσουμε ξανά τη δεδομένη στιγμή δε νοιωθω καθόλου έτοιμη ούτε ψυχολογικά ούτε σωματικά καθώς από λάθος του νοσοκομείου κάναμε 3 αποξεσεις σε μια εβδομάδα. 

Δε ξέρω αν μετά από όλα αυτά καταφέρω να μείνω ξανά έγκυος η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι και με όσα έγιναν και με τις 3 αποξεσεις , αλλά θα σας γραφω τα νεα μου! 

Εύχομαι σε όλες με φουσκωμένες κοιλιτσες σύντομα!!!!!

Αχ καλη μου..λυπαμαι τόσο πολύ για την απώλεια σας…και την ταλαιπωρία σου μετά..ευχομαι καλη δύναμη και καλο κουραγιο..παρε το χρόνο σου να πενθήσεις και να συνέλθεις σιγά σιγά και μετά θα δεις τι θα κάνετε..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,ελπίζω να εισται όλες καλά και ένα βήμα πιο κοντά στο πολυπόθητο. 

Δε ξέρω αν με θυμάστε κάποιες ,ξανά και εγώ εδώ. Δυστυχώς χάσαμε το μωράκι μας στις 16 εβδομάδες έσπασαν τα νερά ,ακόμα δε ξέρουμε τι μπορεί να έφταιξε. Είναι πολύ δύσκολο ακόμα δε ξέρω πότε θα δοκιμάσουμε ξανά τη δεδομένη στιγμή δε νοιωθω καθόλου έτοιμη ούτε ψυχολογικά ούτε σωματικά καθώς από λάθος του νοσοκομείου κάναμε 3 αποξεσεις σε μια εβδομάδα. 

Δε ξέρω αν μετά από όλα αυτά καταφέρω να μείνω ξανά έγκυος η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι και με όσα έγιναν και με τις 3 αποξεσεις , αλλά θα σας γραφω τα νεα μου! 

Εύχομαι σε όλες με φουσκωμένες κοιλιτσες σύντομα!!!!!

Όχι βρε κορίτσι, πόσο κρίμα και άδικο. Φυσικά και σε θυμόμαστε. Πολύ λυπάμαι, δεν ξέρω τι να σου πω μόνο ότι μια αποβολή δεν σημαίνει τίποτα για την επόμενη φορά. Θέλει χρόνο για να ηρεμήσεις!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,ελπίζω να εισται όλες καλά και ένα βήμα πιο κοντά στο πολυπόθητο. 

Δε ξέρω αν με θυμάστε κάποιες ,ξανά και εγώ εδώ. Δυστυχώς χάσαμε το μωράκι μας στις 16 εβδομάδες έσπασαν τα νερά ,ακόμα δε ξέρουμε τι μπορεί να έφταιξε. Είναι πολύ δύσκολο ακόμα δε ξέρω πότε θα δοκιμάσουμε ξανά τη δεδομένη στιγμή δε νοιωθω καθόλου έτοιμη ούτε ψυχολογικά ούτε σωματικά καθώς από λάθος του νοσοκομείου κάναμε 3 αποξεσεις σε μια εβδομάδα. 

Δε ξέρω αν μετά από όλα αυτά καταφέρω να μείνω ξανά έγκυος η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι και με όσα έγιναν και με τις 3 αποξεσεις , αλλά θα σας γραφω τα νεα μου! 

Εύχομαι σε όλες με φουσκωμένες κοιλιτσες σύντομα!!!!!

Λυπάμαι τοσο πολυ....δεν έχω λόγια 😢

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

 Γειά σας κορίτσια... Ελπίζω να είστε όλες καλά ☺️... Μήπως έχει ( είχε) καμία σας τέτοια εμπειρία...? Προχθές έγινε η μεταφορά...  σε κέντρο μεγάλου ιατρού... 🥺... Επειδή δεν έχω περιθώρια για επιπλέον προσπάθεια, του είπαμε -δεν θέλουμε πρόχειρη δουλειά... για να πετύχουμε επιτέλους... Κάναμε σαλπιγγογραφια, Era test,NGS... Ενω περιμένω 2 ώρες στο δωμάτιο για την μεταφορά , με παίρνει κάποια συντονίστρια,"...το ngs, είναι αρνητικό, στο 0%, πρέπει να έρθετε 3 φ/ευδ στο κέντρο..."... Εδώ είμαι,κανω σε λίγο την μεταφορά,της λεω...Οκ... όταν κατέβητε ,ζητηστε οδηγίες... Τελικά μου λέει μετά, ότι το 0% ngs, σημαίνει 0% γαλακτοβακιλοι (μηδέν , έντονη διαταραγμένη χλωρίδα εντομήτριου 😡)... ενώ στο εντομήτριο 85 % είναι εντεροβακτιρια και μηδέν γαλακτοβακιλοι... Δηλαδή εντελώς εχθρικό περιβάλλον 😡🥺...το μαθαίνω αυτό πρόχειρα 1ωρα μετά την μεταφορά( πιο καλά κατάλαβα εχθές που μου έστειλαν την εξέταση...) Μου είπαν, απαγορεύεται μέχρι το τεστ να βάλω υπόθετα ( γαλακτοβακιλοι... μόνο έτσι παίρνω ανακούφιση από τα τρελά συμπτώματα...) ,και ούτε προβιοτικα από το στόμα μήπως βοηθήσουμε λίγο την κατάσταση... Φοβάμαι ότι η υπόθεση είναι καμένο χαρτί εξαρχής,... πάει και η τελευταία μας ελπίδα 🥺😪...Θα ζήσω μία τρελή αγωνία 2 εβδομάδων μέχρι το τεστ... Μήπως πέρασε καμία κάτι παρόμοιο...? Τι έκανε... αποτέλεσμα?... ευχαριστώ... Υγειά σε όλες...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...