Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , Fifi88 είπε:

Καλημέρα!! 

Μόλις έδωσα αίμα για την 1η χοριακη αυτής της δεύτερής μου προσπάθειας.... Και μόλις πηρα και 2 ντεπον γιατι εχω ψοφήσει στον πόνο σαν να μου έρχεται περίοδος... Μάλλον θα πάει "κουβά" και αυτη η προσπάθεια, γιατί τι φάση με τον πόνο;;; Τελος παντων... Θα δείξει... Απλά έγραψα εδώ για να τα πω κάπου... Φιλιά και αγωνιστικούς χαιρετισμούς...!

Καλημερα!!

και εγώ όταν πηγα να κάνω χοριακη ένιωθα ότι θα αδειαθετησω σε 3 δευτερόλεπτα. Πονούσα περισσότερο κιόλας από τις περισσότερες φορές που περίμενα περίοδο. Κ τελικά ήταν θετική.

καλη επιτυχία!!🌸🌸🌸

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 ώρα πρίν, Fifi88 είπε:

Καλημέρα!! 

Μόλις έδωσα αίμα για την 1η χοριακη αυτής της δεύτερής μου προσπάθειας.... Και μόλις πηρα και 2 ντεπον γιατι εχω ψοφήσει στον πόνο σαν να μου έρχεται περίοδος... Μάλλον θα πάει "κουβά" και αυτη η προσπάθεια, γιατί τι φάση με τον πόνο;;; Τελος παντων... Θα δείξει... Απλά έγραψα εδώ για να τα πω κάπου... Φιλιά και αγωνιστικούς χαιρετισμούς...!

Κορίτσι μου εύχομαι να σε διαψεύσει το αποτέλεσμα και να έχεις μια τεράστια χοριακη!

Κι εγώ πονούσαμε και κοιλιά και μέση και είχα βγάλει και το περιβόητο σπυρι περιοδου κι όμως πήρα θετικό αποτέλεσμα!

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Κορίτσια μετά την ωοληψια ξέρετε μετά από πόσες μέρες  έρχεται η περίοδος;

καλημέρα και καλή επιτυχία!! Εμένα μου ήρθε στις 11-12 ημέρες, αλλά πρόσφατα διάβαζα για άλλες κοπέλες που η περίοδος τους έρχεται και γύρω στις 5 ημέρες μετά την ωοληψία.

Αν έχω καταλάβει καλά, σε αυτό παίζουν ρόλο τα επίπεδα της προγεστερόνης (εμένα ήταν αρκετά υψηλά). Σε κάποιες κοπέλες δίνουν utrogestan για να καθυστερήσουν την έλευση της περιόδου μέχρι την ημέρα που θα ερχόταν κανονικά, αν θέλεις κάνε μια ερώτηση στο γιατρό σου.

Και πάλι καλή επιτυχία! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , xristinakarr είπε:

καλημέρα και καλή επιτυχία!! Εμένα μου ήρθε στις 11-12 ημέρες, αλλά πρόσφατα διάβαζα για άλλες κοπέλες που η περίοδος τους έρχεται και γύρω στις 5 ημέρες μετά την ωοληψία.

Αν έχω καταλάβει καλά, σε αυτό παίζουν ρόλο τα επίπεδα της προγεστερόνης (εμένα ήταν αρκετά υψηλά). Σε κάποιες κοπέλες δίνουν utrogestan για να καθυστερήσουν την έλευση της περιόδου μέχρι την ημέρα που θα ερχόταν κανονικά, αν θέλεις κάνε μια ερώτηση στο γιατρό σου.

Και πάλι καλή επιτυχία! 

Σε ευχαριστω ο γιατρός μου ειχε πει 5 μέρες αλλά εγώ 8 μέρες υποφέρω από τους πόνους 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, vikoula2023 είπε:

Σε ευχαριστω ο γιατρός μου ειχε πει 5 μέρες αλλά εγώ 8 μέρες υποφέρω από τους πόνους 

Κοριτσι μου δεν ειναι φυσιολογικό να έχεις τόσο πόνο από την ωοληψια. Εγώ ειχα πόνο και ανέβασα δεκατα μετά την 1η ωοληψια μου (8ωαρια), και μένα μου λεγε ο γιατρός οτι δεν είναι τίποτα και μου έκανε και εμβρυομεταφορα ο άσχετος που πήγε απάτη φυσικά και όπως αποδείχτηκε αργότερα είχα πάθει φλεγμονή που δημιούργησε και συμφυσεις και μετακινήθηκε η ωοθηκη μου. Η θερμοκρασία σου είναι οκ? Υπάρχει περίπτωση να έπαθες υπερδιέγερση?

Στις επόμενες 2 ωοληψιες μου (>10 ωαρια), εννοείται σε άλλο γιατρό, δεν είχα κανεναν απολύτως πόνο. Ζήτα να κάνεις έναν υπερηχο ή πάρε και 2η γνώμη.

Το αποτέλεσμα της γονιμοποιησης ποιο ηταν? Πόσα εμβρυα καταψυξατε τελικά και τι μορφής?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nels είπε:

Κοριτσι μου δεν ειναι φυσιολογικό να έχεις τόσο πόνο από την ωοληψια. Εγώ ειχα πόνο και ανέβασα δεκατα μετά την 1η ωοληψια μου (8ωαρια), και μένα μου λεγε ο γιατρός οτι δεν είναι τίποτα και μου έκανε και εμβρυομεταφορα ο άσχετος που πήγε απάτη φυσικά και όπως αποδείχτηκε αργότερα είχα πάθει φλεγμονή που δημιούργησε και συμφυσεις και μετακινήθηκε η ωοθηκη μου. Η θερμοκρασία σου είναι οκ? Υπάρχει περίπτωση να έπαθες υπερδιέγερση?

Στις επόμενες 2 ωοληψιες μου (>10 ωαρια), εννοείται σε άλλο γιατρό, δεν είχα κανεναν απολύτως πόνο. Ζήτα να κάνεις έναν υπερηχο ή πάρε και 2η γνώμη.

Το αποτέλεσμα της γονιμοποιησης ποιο ηταν? Πόσα εμβρυα καταψυξατε τελικά και τι μορφής?

Καταψύξαμε 4 έμβρυα τώρα δεν κατάλαβα και πολλά ο γιατρός μου δεν εξηγεί και πολλά .η θερμοκρασία σου μου είναι φυσιολογική απλά γενικά όποτε περιμένω περίοδο πονάω αρκετα

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vikoula2023 είπε:

Σε ευχαριστω ο γιατρός μου ειχε πει 5 μέρες αλλά εγώ 8 μέρες υποφέρω από τους πόνους 

Να πας να σου κάνει έναν υπέρηχο να δει γιατί πονάς τόσο.

Εγώ που είχα πάθει υπερδιέγερση και τα συμπτώματα ήταν αρκετά, πυρετός κ.α που δεν χρειάζεται να στα αναφέρω τωρα, τόσο πόνο δεν είχα. Πρέπει να το δεις .....η ωοληψια δεν είναι τόσο επίπονη διαδικασια ειδικά με τον αριθμό ωαρίων που σου πήρε.

Χαρίζω 2 κουτιά prolutex που μου έχουν περισσέψει σε όποια κοπέλα τις χρειάζεται, λήγουν τον Νοέμβριο. Παραλαβή από Ίλιον.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vikoula2023 είπε:

Σε ευχαριστω ο γιατρός μου ειχε πει 5 μέρες αλλά εγώ 8 μέρες υποφέρω από τους πόνους 

Εμενα ήρθε στις 14 μέρες αλλά μου είχε δώσει ultrogestan για να μην διαταραχτεί η περίοδος και οι ωοθήκες.

Το θέμα είναι όμως ότι η ωοληψια δεν θα έπρεπε να σε πονάει τόσο πολύ. Σογουρα κάποια πονάκια τις πρώτες μέρες μετά αλλά όχι τόσο. Στο λεω εγώ που εχω τη δεξιά ωοθηκη πίσω από τη μήτρα και δυσκολεύονται οι γιατροί κάθε φορά. 
Εξαρταται βέβαια και από το γιατρό. Εχω κάνει με γιατρό και με έχει πεθάνει για ένα τριήμερο ατο πόνο και με άλλον που δεν κατάλαβα απολύτως τπτ. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Εμενα ήρθε στις 14 μέρες αλλά μου είχε δώσει ultrogestan για να μην διαταραχτεί η περίοδος και οι ωοθήκες.

Το θέμα είναι όμως ότι η ωοληψια δεν θα έπρεπε να σε πονάει τόσο πολύ. Σογουρα κάποια πονάκια τις πρώτες μέρες μετά αλλά όχι τόσο. Στο λεω εγώ που εχω τη δεξιά ωοθηκη πίσω από τη μήτρα και δυσκολεύονται οι γιατροί κάθε φορά. 
Εξαρταται βέβαια και από το γιατρό. Εχω κάνει με γιατρό και με έχει πεθάνει για ένα τριήμερο ατο πόνο και με άλλον που δεν κατάλαβα απολύτως τπτ. 

 

Είναι που περιμένω να μου έρθει η περίοδος πάντα πονάω υπερβολικά αλλά τώρα πει μέρες θ τον πάρω αύριο τηλέφωνο 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Εύχομαι να είσαστε όλες καλά!!! Εγώ πήγα στον γιατρό σήμερα και καταλήξαμε να πάω με τροποποιημένο φυσικό τον Οκτώβριο. Μας είπαν ότι από ότι φαίνεται τα ωάρια ευθύνονται για την μη δημιουργία βλαστοκύστης μιας και μέχρι την τρίτη ημέρα είχαμε μόνο ένα με πέντε έξι Κύτταρα. Μας είπε κ κάτι περίεργο ότι αυτά τα ωάρια που ήταν πιο ώριμα δεν γονιμοποιηθηκε κανένα και όταν άφησε τα υπόλοιπα να ωριμάσουν στο εργαστήριο τότε υπήρξε γονιμοποίηση. Δεν ξέρω που θα καταλήξουμε. Θα πάμε δοκιμάζοντας πρωτόκολλα....Δεν μας έγραψε να κάνουμε εξετάσεις. Δεν είναι ανάγκη Μ είπε αλλά εγώ θέλω να επισκεφτώ ενδοκρινολόγο τον Σεπτέμβρη να δω τι θα μ πει κ εκείνος. Μ είχατε ξανά πει στο παρελθόν για έναν πολύ καλό ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής. Οποία κοπέλα μπορεί ας μου τον υπενθυμίσει σε DM για να κλείσω ραντεβού. Συγγνώμη αν κατανταω κουραστική 🙏

  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα. Μπραβο σε οσες τα καταφεραν, καλη δυναμη στις υπολοιπες που προσπαθουμε!! Να σας ρωτησω εχει τυχει σε καμια να λειπει ο γιατρος της τις μερες που ειναι να ξεκινησει διεγερση; τον υπερηχο της 2ης-3ης μερας μπορουμε να τον κανουμε σε καποιο εργαστηριο η νοσοκομειο; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zaxaroulamak είπε:

Κοριτσια καλημερα. Μπραβο σε οσες τα καταφεραν, καλη δυναμη στις υπολοιπες που προσπαθουμε!! Να σας ρωτησω εχει τυχει σε καμια να λειπει ο γιατρος της τις μερες που ειναι να ξεκινησει διεγερση; τον υπερηχο της 2ης-3ης μερας μπορουμε να τον κανουμε σε καποιο εργαστηριο η νοσοκομειο; 

Εμενα ο γιατρός μου τον υπερηχο μου τον κάνει λίγες μέρες πριν τη περίοδο. Μήπως βολεύει έτσι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Εμενα ο γιατρός μου τον υπερηχο μου τον κάνει λίγες μέρες πριν τη περίοδο. Μήπως βολεύει έτσι; 

Δυστυχως οχι γιατι θα λειπω εγω πριν!! Ειμαι λιγο να σκασω γιατι δε θελω να χαθει ο κυκλος γι αυτον τον λογο! Ελπιζω να βρω λυση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...