Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

10 minutes ago, Σποράκι said:

Ναι!!! Μόνο τα ωριμα ωαρια μπαίνουν για γονιμοποίηση και μόνο τα ωριμα μπαίνουν κατάψυξη. Φυσικά δεν σημαίνει ότι το ώριμο θα γονιμοποιηθεί σίγουρα απλά πληρει τις προδιαγραφές για να προχωρήσουν.

Έχεις απόλυτο δίκιο στο ότι δεν δίνουν τη σωστή προσοχή στην ενδομητριωση. Είναι πολύ θετικό που είσαι καλά με το γιατρό σου και το συγκεκριμένο κέντρο (που είμαι και εγώ) λένε ότι έχει πολύ καλό έμβρυο λογικό. Μου κάνει μόνο εντύπωση που σου είπαν από την πρώτη μέρα ότι θα προχωρήσουν, συνήθως δεν απαντούν σε αυτές τις ερωτήσεις. 

Η αλήθεια είναι πως με τον γιατρό έχουμε λίγο πιο στενή σχέση λόγω οικογενειακής φιλίας. Οπότε, μάλλον αισθάνθηκε και αυτός πιο άνετα να μου πει κάτι τέτοιο σε προσωπικό επίπεδο. Απλά εκ του αποτελέσματος - και παρότι αυτός το έκανε για καλό - αυτό ήταν που με επηρέασε περισσότερο από όλα. Κάπως τό είχα "δέσει" ότι έχουμε αυτά τα 3, πάμε τώρα διακοπές να ξεκουραστούμε και με την επιστροφή, συνεχίζουμε. 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 9 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Γνωρίζει καμια το κόστος του προεμφυτευτικου ; 

Από κοπέλες στο φόρουμ έχω ακούσει περίπου 250 το κάθε έμβρυο και 500 η βιοψία. Ξαναλέω δεν έχω προσωπική εμπειρία.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, να σας ρωτήσω και κάτι ακόμη; 

Με βάση την εμπειρία σας, συνήθως μετά από πόσες μέρες από την ωολήψια έρχεται η περίοδος; Εμένα μου είπαν σε 2 εβδομάδας, αλλά νομίζω ότι έχω ήδη ξεκινήσει να έχω μικρές ενοχλήσεις περιόδου... εκτός και αν είναι από την ωοληψία, αν και έχουν περάσει 4 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , HappyBalou είπε:

Κορίτσια, να σας ρωτήσω και κάτι ακόμη; 

Με βάση την εμπειρία σας, συνήθως μετά από πόσες μέρες από την ωολήψια έρχεται η περίοδος; Εμένα μου είπαν σε 2 εβδομάδας, αλλά νομίζω ότι έχω ήδη ξεκινήσει να έχω μικρές ενοχλήσεις περιόδου... εκτός και αν είναι από την ωοληψία, αν και έχουν περάσει 4 μέρες!

Μου έχει έρθει και σε μια βδομάδα, και σε δύο! Δεν είναι στάνταρ. 

Αλλά οι κράμπες μπορεί να είναι από την ωοληψία ή και από τις ενέσεις. Γενικώς το σύστημα αλλάζει λίγο με όλα αυτά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Sisheido είπε:

Βγήκε! Μολις μου ηρθε το μειλ... 205... επαναληψη την Τρίτη μου είπαν! Αν σηκώνομαι κατεβάζω πάλι κόκκινο... αλλιώς γίνετε καφέ... Τα έχω περάσει και στο πρώτο παιδί... το πρωτο 3μηνο την είχα βγάλει κρεβάτι λίγο από τις αιμορροιες λίγο από το φόβο μου... Ας πάνε όλα καλα και χαλάλι του!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, καλούς διπλασιασμούς. Ευχομαι να πάνε όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sisheido είπε:

Βγήκε! Μολις μου ηρθε το μειλ... 205... επαναληψη την Τρίτη μου είπαν! Αν σηκώνομαι κατεβάζω πάλι κόκκινο... αλλιώς γίνετε καφέ... Τα έχω περάσει και στο πρώτο παιδί... το πρωτο 3μηνο την είχα βγάλει κρεβάτι λίγο από τις αιμορροιες λίγο από το φόβο μου... Ας πάνε όλα καλα και χαλάλι του!

Συγχαρητήρια! Σου εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν! 😍🙏

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Sisheido είπε:

Βγήκε! Μολις μου ηρθε το μειλ... 205... επαναληψη την Τρίτη μου είπαν! Αν σηκώνομαι κατεβάζω πάλι κόκκινο... αλλιώς γίνετε καφέ... Τα έχω περάσει και στο πρώτο παιδί... το πρωτο 3μηνο την είχα βγάλει κρεβάτι λίγο από τις αιμορροιες λίγο από το φόβο μου... Ας πάνε όλα καλα και χαλάλι του!

Πολλα συγχαρητηρια!!💕🌺🌹💕🌺

κρεβατι λοιπόν και καλη υπομονη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/21/2023 at 10:57 AM, Sisheido said:

Καλημέρα!!! Είμαι στις 8 μέρες από την εμβρυομεταφορα βλαστοκυστεων και τώρα στα 40 μου και μετά από τόσες εμβρυομεταφορες αποφάσισα να κάνω τεστ πρωιμης ανιχνευσης και βγήκε θετικό (ελπίζω να το έκανα σωστα)... πήρα μια ανάσα και λέω οκ πάμε.για χοριακη αύριο και βλέπουμε! Ε μετά από ένα δίωρο στη δουλειά μου ήρθε αίμα κανονικα... έφυγα με χίλιες δικαιολογίες, πήγα έκανα χοριακη και όσο μπορώ με το μικρό ταλιμπαν μου παρέα ξάπλωσα και αναμένω τα αποτελέσματα σε αναμμενα καρβουνα!

Άντε μακάρι να δούμε τα ευχάριστα... Να ρωτήσω κάτι άσχετο  όσες πάτε σε ενδοκρινολόγους σα προτείνουν βιταμίνες? Γιατί οι γυναικολογοι από ο,τι καταλαβαίνω τις θεωρούν πεταμένα λεφτά...αν ναι ποιες?

18 hours ago, Ιουλιέτα said:

Μου έχει έρθει και σε μια βδομάδα, και σε δύο! Δεν είναι στάνταρ. 

Αλλά οι κράμπες μπορεί να είναι από την ωοληψία ή και από τις ενέσεις. Γενικώς το σύστημα αλλάζει λίγο με όλα αυτά!

Εμένα μετά την ωοληψια μου ήρθε σε εννια ημέρες και τον επόμενο μήνα σε 29...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Lilika1234 είπε:

Άντε μακάρι να δούμε τα ευχάριστα... Να ρωτήσω κάτι άσχετο  όσες πάτε σε ενδοκρινολόγους σα προτείνουν βιταμίνες? Γιατί οι γυναικολογοι από ο,τι καταλαβαίνω τις θεωρούν πεταμένα λεφτά...αν ναι ποιες?

Εμένα μετά την ωοληψια μου ήρθε σε εννια ημέρες και τον επόμενο μήνα σε 29...

Εμενα ο ενδοκρινολογος μου δίνει fertilimax, ovamax και Dhea 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lilika1234 είπε:

Σε βοηθάνε? Έκανες εξετάσεις και βρήκες χαμηλή dhea? Στην Αθήνα ειναι αυτός?

Ξεκινησα fertilimax & ovamax κανένα 3μηνο πριν την εξωσωματική τώρα που εκανα και μου είπε ότι αν δεν πάει καλα, τα συνεχίζω και προσθέτω και Dhea. Δεν ξέρω αν βοηθανε αλλα εκείνος θεωρεί ότι πρέπει να τα παρω..θέλω να πιστεύω ότι κάτι κάνουν με τόσα που έχουν μέσα! Ναι στην Αθήνα είναι, στειλε μου π.μ να σου πω αν θελεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! 

Μόλις έδωσα αίμα για την 1η χοριακη αυτής της δεύτερής μου προσπάθειας.... Και μόλις πηρα και 2 ντεπον γιατι εχω ψοφήσει στον πόνο σαν να μου έρχεται περίοδος... Μάλλον θα πάει "κουβά" και αυτη η προσπάθεια, γιατί τι φάση με τον πόνο;;; Τελος παντων... Θα δείξει... Απλά έγραψα εδώ για να τα πω κάπου... Φιλιά και αγωνιστικούς χαιρετισμούς...!

  • Καλή τύχη! 2
  • Ευχή 9
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια και καλή εβδομάδα είμαι νέα στην παρέα σας ,είμαι 41 ετών και μετά από αρκετά χρόνια προσπαθειών μπήκαμε και εμεις στην διαδικασία εξωσωματικής.17 Ιουλίου έκανα ωοληψια μου πήρε 8 ωάρια και τα 4 ήταν καλα όπως με ενημέρωσε,τώρα δεν προλαβαίναμε για εμβρυομεταφορα αλλά από Σεπτέμβριο μου είπε.από 17 του μήνα που έκανα την ωοληψια έχω αφόρητους πόνους περιόδου σχεδόν όλη μέρα ο γιατρός μου είπε ότι ειναι φυσιολογικό.

Καλη επιτυχία σε όλες μας 😊

  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...