Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , Σποράκι είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου, δύσκολη μέρα. Πίστη για την επόμενη φορά, να είναι και η τελευταία. Εχεις αλλά εμβρυακια; Σε 4-5 μέρες θα αδιαθετήσεις.

Ευχαριστω πολύ κορίτσια!!

δυστυχως, δεν εχω. Με το ζόρι ειχαμε 2. Αλλα το ένα ήταν βλαστοκύστη και ειχα ελπίδες. 

Έχει κάνει σε καμια παραπάνω ημέρες να έρθει η περίοδος; 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 42 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Ευχαριστω πολύ κορίτσια!!

δυστυχως, δεν εχω. Με το ζόρι ειχαμε 2. Αλλα το ένα ήταν βλαστοκύστη και ειχα ελπίδες. 

Έχει κάνει σε καμια παραπάνω ημέρες να έρθει η περίοδος; 

Λυπάμαι κορίτσι μου καλο! 

Δεν ξέρω τι να σου πω.. Πάρε το χρόνο σου, ζήσε τον Αύγουστο και από Σεπτέμβριο ξανά μπροστά.. 

Μια μεγάλη αγκαλιά!! 

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katiamaxiking είπε:

Ευχαριστω πολύ κορίτσια!!

δυστυχως, δεν εχω. Με το ζόρι ειχαμε 2. Αλλα το ένα ήταν βλαστοκύστη και ειχα ελπίδες. 

Έχει κάνει σε καμια παραπάνω ημέρες να έρθει η περίοδος; 

Γιατί αγχώνεσαι με την περίοδο; Συνήθως μέσα στην εβδομάδα έρχεται αν δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Kathrin17 είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου καλο! 

Δεν ξέρω τι να σου πω.. Πάρε το χρόνο σου, ζήσε τον Αύγουστο και από Σεπτέμβριο ξανά μπροστά.. 

Μια μεγάλη αγκαλιά!! 

Ευχαριστω πολύ Καθριν!!

αυριο θα πάω στον γιατρό να δούμε το μετά!

πρίν από 37 λεπτά , Σποράκι είπε:

Γιατί αγχώνεσαι με την περίοδο; Συνήθως μέσα στην εβδομάδα έρχεται αν δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα 

Την προηγούμενη φορα με το που μου ήρθε περίοδο, 2η ημέρα πηγα για υπερηχο στο γιατρό. Τώρα θα γυρίσω πίσω στη λημνο που μένω το τελευταίο χρόνο και εκεί οι γυναικολόγοι έρχονται μία στο τόσο.. 

Ο γιατρός του νοσοκομείου δεν μου έχει γεμίσει το μάτι..αλλα στην ανάγκη θα πάω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες, αρνητική η χοριακη κορίτσια … είναι 4 όποτε δεν έχω ελπίδα..περιμένω να με πάρουν πίσω από την κλινική για να κόψω τα χάπια λογικά…καλή τύχη σε όλες! 

  • Δύναμη! 3
  • Λυπημένη/-ος 14

qhpZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Nicool είπε:

Καλημέρα σε όλες, αρνητική η χοριακη κορίτσια … είναι 4 όποτε δεν έχω ελπίδα..περιμένω να με πάρουν πίσω από την κλινική για να κόψω τα χάπια λογικά…καλή τύχη σε όλες! 

Λυπάμαι πολύ. Δυστυχώς για κάποιες σαν εμάς είναι πολύ πιο δύσκολο, θα έρθει όμως!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

Λυπάμαι πολύ. Δυστυχώς για κάποιες σαν εμάς είναι πολύ πιο δύσκολο, θα έρθει όμως!!!

Έχω τη μικρή μου οποτε παρηγοριεμαι σχετικά…σίγουρα στεναχωρήθηκα αλλά το είχα ένα feeling η αλήθεια είναι …δεν ξέρω αν θα μπω στη διαδικασία επομενης προσπαθειασ…δεν θέλω να στερήσω κάτι από το παιδί που ήδη έχω ..Υπομονη σε όλες και πραγματικά εύχομαι θετικότατες χοριακες και καλές εγκυμοσύνες! Και αυτό να μην πετύχει κορίτσια υπάρχουν τρόποι, όλες είμαστε ή θα γίνουμε μαμάδες είτε έτσι είτε αλλιώς ❤️

  • Μου αρέσει 1

qhpZp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Nicool είπε:

Έχω τη μικρή μου οποτε παρηγοριεμαι σχετικά…σίγουρα στεναχωρήθηκα αλλά το είχα ένα feeling η αλήθεια είναι …δεν ξέρω αν θα μπω στη διαδικασία επομενης προσπαθειασ…δεν θέλω να στερήσω κάτι από το παιδί που ήδη έχω ..Υπομονη σε όλες και πραγματικά εύχομαι θετικότατες χοριακες και καλές εγκυμοσύνες! Και αυτό να μην πετύχει κορίτσια υπάρχουν τρόποι, όλες είμαστε ή θα γίνουμε μαμάδες είτε έτσι είτε αλλιώς ❤️

Έτσι ακριβώς είναι. Να χαίρεσαι τη μικρούλα σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποια μέχρι πόσες φορές μπορουμε να πάρουμε ορμόνες; Ξέρω ότι 4 εγκρίνουν για τα χρήματα αλλα ιατρικά- δεοντολογικά μέχρι πόσες φορές είναι σωστό; Έχει καμια ενημέρωση από γιατρό;

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Μήπως γνωρίζει κάποια μέχρι πόσες φορές μπορουμε να πάρουμε ορμόνες; Ξέρω ότι 4 εγκρίνουν για τα χρήματα αλλα ιατρικά- δεοντολογικά μέχρι πόσες φορές είναι σωστό; Έχει καμια ενημέρωση από γιατρό;

ευχαριστω!!!

Οι γιατροί λένε ότι δεν υπάρχει περιορισμός. Έχεις δοκιμάσει τροποποιημένο φυσικό για να πάρεις 2-3; Κάτι ελαφρύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Οι γιατροί λένε ότι δεν υπάρχει περιορισμός. Έχεις δοκιμάσει τροποποιημένο φυσικό για να πάρεις 2-3; Κάτι ελαφρύ 

Όχι δεν δοκιμάσει..σήμερα που το είπα στον γιατρό μου, για φυσικό (όχι τροποποιημένο) μου είπε ότι από τη στιγμή που παίρνουμε ωάρια με τις ορμόνες, δεν έχει νόημα να πηγαίνω μήνα μήνα και να ταλαιπωρούμε και με την μέθη και την ωοληψια και επίσης ότι δεν αποδίδουν και τόσο τα ωάρια στο φυσικό κυκλο. 
επισης δεν μένω στην Αθήνα. 
Εκείνος προτείνει να πάμε άλλη μια ή δυο φορές με ορμόνες και να κάνουμε προεμφυτευτικο ελεγχο. 
δεν ξέρω.. είμαι πολύ μπερδεμένη..

Τι λετε;; 

Επίσης να σας πω ότι στην προηγούμενη αποτυχημένη προσπάθεια, πηγα να παρω 2η γνώμη και εκείνος μου είπε ότι θα έκανε το ίδιο με τον γιατρό μου. 
Να παω να παρω και 3η γνώμη; 
και αν ναι, σε ποιον; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katiamaxiking είπε:

Όχι δεν δοκιμάσει..σήμερα που το είπα στον γιατρό μου, για φυσικό (όχι τροποποιημένο) μου είπε ότι από τη στιγμή που παίρνουμε ωάρια με τις ορμόνες, δεν έχει νόημα να πηγαίνω μήνα μήνα και να ταλαιπωρούμε και με την μέθη και την ωοληψια και επίσης ότι δεν αποδίδουν και τόσο τα ωάρια στο φυσικό κυκλο. 
επισης δεν μένω στην Αθήνα. 
Εκείνος προτείνει να πάμε άλλη μια ή δυο φορές με ορμόνες και να κάνουμε προεμφυτευτικο ελεγχο. 
δεν ξέρω.. είμαι πολύ μπερδεμένη..

Τι λετε;; 

Επίσης να σας πω ότι στην προηγούμενη αποτυχημένη προσπάθεια, πηγα να παρω 2η γνώμη και εκείνος μου είπε ότι θα έκανε το ίδιο με τον γιατρό μου. 
Να παω να παρω και 3η γνώμη; 
και αν ναι, σε ποιον; 

Αρχικά λυπάμαι πάρα πολύ για το αποτέλεσμα. Δύναμη και κουράγιο! Εγώ τώρα που έκανα την τέταρτη διέγερση τον είχα ρωτήσει κ Μ είχε πει ότι μετά από τέσσερις μήνες μπορώ να πάρω ξανά ορμόνες. Αλλά μιας και δεν λειτούργησε στη δίκη Μ περίπτωση δεν το ξανά δοκιμάζω. Έχω ακούσει ότι σε φυσικό η τροποποιημένο φυσικό τα ωάρια είναι καλύτερα οπότε θα δοκιμάσω αυτό. Δεν ξέρω γτ σου είπε ότι τα ωάρια δεν αποδίδουν τόσο στον φυσικό. Εγώ εναποθετω τις ελπίδες εκεί. Πάρε τον χρόνο σου και με ηρεμία θα προχωρήσεις με όποιο τρόπο ταιριάζει στο δικό σου προφίλ. Και από εμένα έχεις μια μεγάλη αγκαλιά!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Όχι δεν δοκιμάσει..σήμερα που το είπα στον γιατρό μου, για φυσικό (όχι τροποποιημένο) μου είπε ότι από τη στιγμή που παίρνουμε ωάρια με τις ορμόνες, δεν έχει νόημα να πηγαίνω μήνα μήνα και να ταλαιπωρούμε και με την μέθη και την ωοληψια και επίσης ότι δεν αποδίδουν και τόσο τα ωάρια στο φυσικό κυκλο. 
επισης δεν μένω στην Αθήνα. 
Εκείνος προτείνει να πάμε άλλη μια ή δυο φορές με ορμόνες και να κάνουμε προεμφυτευτικο ελεγχο. 
δεν ξέρω.. είμαι πολύ μπερδεμένη..

Τι λετε;; 

Επίσης να σας πω ότι στην προηγούμενη αποτυχημένη προσπάθεια, πηγα να παρω 2η γνώμη και εκείνος μου είπε ότι θα έκανε το ίδιο με τον γιατρό μου. 
Να παω να παρω και 3η γνώμη; 
και αν ναι, σε ποιον; 

Να σου πω κι εγώ με τη σειρά μου πως λυπάμαι για το αποτέλεσμα. Προσωπικά έκανα τρεις φουλ διεγερσεις και τρεις τροποποιημενους με μισή δόση σε σχεδόν δύο χρόνια. Μεταξύ των φουλ διεγερσεων άφηνα τρεις μήνες. Οι φυσικοι που δοκίμασα σ εμένα δεν είχαν αποτέλεσμα.. Δύο δοκίμασα βέβαια. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Βάσω91 είπε:

Αρχικά λυπάμαι πάρα πολύ για το αποτέλεσμα. Δύναμη και κουράγιο! Εγώ τώρα που έκανα την τέταρτη διέγερση τον είχα ρωτήσει κ Μ είχε πει ότι μετά από τέσσερις μήνες μπορώ να πάρω ξανά ορμόνες. Αλλά μιας και δεν λειτούργησε στη δίκη Μ περίπτωση δεν το ξανά δοκιμάζω. Έχω ακούσει ότι σε φυσικό η τροποποιημένο φυσικό τα ωάρια είναι καλύτερα οπότε θα δοκιμάσω αυτό. Δεν ξέρω γτ σου είπε ότι τα ωάρια δεν αποδίδουν τόσο στον φυσικό. Εγώ εναποθετω τις ελπίδες εκεί. Πάρε τον χρόνο σου και με ηρεμία θα προχωρήσεις με όποιο τρόπο ταιριάζει στο δικό σου προφίλ. Και από εμένα έχεις μια μεγάλη αγκαλιά!

Ευχαριστω πολύ Βασω μου!

ξαναμιλησα απόψε με τον γιατρό και με διαβεβαίωσε ότι δεν παθαίνεις κάτι αν κανεις πανω από 4! 
 

καλη επιτυχία σου ευχομαι στην επόμενη σου! 
τις χρειάζομαι τις αγκαλιές σας. Είμαι ράκος σήμερα. 
 

πρίν από 33 λεπτά , Neverstop είπε:

Να σου πω κι εγώ με τη σειρά μου πως λυπάμαι για το αποτέλεσμα. Προσωπικά έκανα τρεις φουλ διεγερσεις και τρεις τροποποιημενους με μισή δόση σε σχεδόν δύο χρόνια. Μεταξύ των φουλ διεγερσεων άφηνα τρεις μήνες. Οι φυσικοι που δοκίμασα σ εμένα δεν είχαν αποτέλεσμα.. Δύο δοκίμασα βέβαια. 

Ευχαριστω πολύ κοπέλα μου! 🥰

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Ευχαριστω πολύ Βασω μου!

ξαναμιλησα απόψε με τον γιατρό και με διαβεβαίωσε ότι δεν παθαίνεις κάτι αν κανεις πανω από 4! 
 

καλη επιτυχία σου ευχομαι στην επόμενη σου! 
τις χρειάζομαι τις αγκαλιές σας. Είμαι ράκος σήμερα. 
 

Ευχαριστω πολύ κοπέλα μου! 🥰

Μην το βάζεις κάτω. Κάθε φορά που πέφτουμε σηκωνόμαστε πιο δυνατές!! Σε φιλώ!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...