Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Faith22 είπε:

Κορίτσια sos sos!Μετά από ωοληψια την Παρασκευή με ενημέρωσαν σήμερα ότι 3 από τα 4 έμβρυα προχωράνε πολύ γρήγορα που όταν ρώτησα διαιρέσεις για τρίτης μέρας μου είπαν ότι φτάνουν να γίνουν μοριδια.Ειναι η τρίτη μου ωοληψια κ πρώτη φορά έχω 3 έμβρυα.Η ανυσηχια μου όμως είναι άλλη...κατά την διέγερση έπαιρνα κ αντιβίωση για κάποιο μικρόβιο "ενδιάμεσης αερόβιας λοίμωξης του ενδομητρίου" λέει το αποτέλεσμα κ 46% οι γαλακτοβακιλλοι.Μου έδωσε προβιοτικα από στόμα κ υπόθετα της eva που όμως δεν ολοκλήρωσα την θεραπεία για τι είχα κνησμό κ τα θεώρησα υπεύθυνα.Ειπα λοιπον ότι θέλω κατάψυξη κ να πάω τον επόμενο μήνα για ετ.Μου είπε ότι για εκείνον καλύτερα να τα βάλουμε φρέσκα κ δεν υπάρχει προβλημα,αλλα θα κάνουμε ότι θέλω,τον εμπιστεύομαι φουλ κ είμαι σε διλλημα.Ξερω δεν είστε γιατροί αλλά έχω μάθει τόσα πολλά από εσάς πια που θα ήθελα πολύ να ακούσω τις γνώμες σας.

Καλησπέρα.

Έχω διαβάσει κάτι μελέτες που λένε πως τα ποσοστά επιτυχίας εάν κατάψυξεις τα εμβρυα και τα βαλεις σε επομενο κυκλο είναι μεγαλυτερες γιατι οι ορμονες βρισκουν ξανα την ισοροοπια τους. Αυτό λένε πως έχει να κάνει με την προγεστερονη η οποία καμία φορά με τις ορμονες που περνουμε κατα την διεργερση ανεβαίνει παραπάνω από όσο πρέπει. Οπότε εγώ θα συζητούσα αυτο με το γιατρό και αν γίνεται θα έκανα εξέταση προγεστερονης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 2 λεπτά , Marlina είπε:

Καλησπέρα.

Έχω διαβάσει κάτι μελέτες που λένε πως τα ποσοστά επιτυχίας εάν κατάψυξεις τα εμβρυα και τα βαλεις σε επομενο κυκλο είναι μεγαλυτερες γιατι οι ορμονες βρισκουν ξανα την ισοροοπια τους. Αυτό λένε πως έχει να κάνει με την προγεστερονη η οποία καμία φορά με τις ορμονες που περνουμε κατα την διεργερση ανεβαίνει παραπάνω από όσο πρέπει. Οπότε εγώ θα συζητούσα αυτο με το γιατρό και αν γίνεται θα έκανα εξέταση προγεστερονης.

Ναι το έχω διαβάσει κ εγώ αυτο αλλά ο γιατρός μου δεν με βάζει για αιματολογικές σε αυτή την φάση.Εν το μεταξύ μου έχουν δώσει ημερομηνία χοριακης 28/7 που γιορτάζει η Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου που την ημέρα που φύγαμε από το νοσοκομείο το gps για να επιστρέψουμε Εύβοια μας έβγαλε κατευθείαν πάνω του κ δεν ξέρω κατά πόσο είμαι προληπτική αλλά το πήρα ως σημάδι.Ειμαι που είμαι αναποφάσιστη γενικά στη ζωή μου τα έχω βρει πολύ σκούρα σε αυτή τη φάση.Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Faith22 είπε:

Ναι το έχω διαβάσει κ εγώ αυτο αλλά ο γιατρός μου δεν με βάζει για αιματολογικές σε αυτή την φάση.Εν το μεταξύ μου έχουν δώσει ημερομηνία χοριακης 28/7 που γιορτάζει η Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου που την ημέρα που φύγαμε από το νοσοκομείο το gps για να επιστρέψουμε Εύβοια μας έβγαλε κατευθείαν πάνω του κ δεν ξέρω κατά πόσο είμαι προληπτική αλλά το πήρα ως σημάδι.Ειμαι που είμαι αναποφάσιστη γενικά στη ζωή μου τα έχω βρει πολύ σκούρα σε αυτή τη φάση.Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Κορίτσι μου δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνεις, δεν έχω κάνει καν ετ, αλλά αν ο γιατρός σου και όλα τα σημάδια σου λένε να τα βάλεις, γιατί εσύ να αρνηθείς;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θα ήθελα να μου πείτε αν σας έχει τύχει κάτι ανάλογο με την περίπτωση μου. Εχω κάνει τον Μαΐο μια προσπάθεια για εμβρυομεταφορά η οποία ακυρώθηκε την 12η μερα λόγω υψηλής προγεστερονης (1,74). Πήρα 1 μήνα αντισυλληπτικα λόγω κύστης ενδομητριωσης. Ξεκινησα τωρα 2η φορά προετοιμασία για εμβρυομεταφορα.Σημερα 15η μέρα κυκλου πάλι ηψηλη προγεστερόνη 1,52...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Marlina είπε:

Κοριτσια θα ήθελα να μου πείτε αν σας έχει τύχει κάτι ανάλογο με την περίπτωση μου. Εχω κάνει τον Μαΐο μια προσπάθεια για εμβρυομεταφορά η οποία ακυρώθηκε την 12η μερα λόγω υψηλής προγεστερονης (1,74). Πήρα 1 μήνα αντισυλληπτικα λόγω κύστης ενδομητριωσης. Ξεκινησα τωρα 2η φορά προετοιμασία για εμβρυομεταφορα.Σημερα 15η μέρα κυκλου πάλι ηψηλη προγεστερόνη 1,52...

Τον προηγουμενο μήνα μου ακυρώθηκε κι εμένα η εμβρυομεταφορα με 1.3 προγεστερονη τη 14η μέρα... σ' αυτό το μήνα στη 12η είχα 1 και ξεκινήσαμε κατευθείαν προετοιμασία και έγινε η εμβρυομεταφορα... τώρα προλάβαμε ή όχι θα δείξει σε μια εβδομάδα...

  • Καλή τύχη! 2
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Sisheido είπε:

Τον προηγουμενο μήνα μου ακυρώθηκε κι εμένα η εμβρυομεταφορα με 1.3 προγεστερονη τη 14η μέρα... σ' αυτό το μήνα στη 12η είχα 1 και ξεκινήσαμε κατευθείαν προετοιμασία και έγινε η εμβρυομεταφορα... τώρα προλάβαμε ή όχι θα δείξει σε μια εβδομάδα...

Καλή επιτυχία να έχεις!!! Την 12η μερα ξεκίνησες τα cyclacur για την προετοιμασία ενδομητριου? σε ποια μέρα του κυκλου έκανες την εμβρυομεταφορά?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ιουλιέτα είπε:

Κορίτσι μου δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνεις, δεν έχω κάνει καν ετ, αλλά αν ο γιατρός σου και όλα τα σημάδια σου λένε να τα βάλεις, γιατί εσύ να αρνηθείς;

Θα δω τι θα κάνω,έχω μια μέρα ακόμη να αποφασίσω! Εύχομαι σύντομα να κάνεις κ εσύ την πρώτη ετ κ να είναι κ η τυχερή!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

Ναι το έχω διαβάσει κ εγώ αυτο αλλά ο γιατρός μου δεν με βάζει για αιματολογικές σε αυτή την φάση.Εν το μεταξύ μου έχουν δώσει ημερομηνία χοριακης 28/7 που γιορτάζει η Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου που την ημέρα που φύγαμε από το νοσοκομείο το gps για να επιστρέψουμε Εύβοια μας έβγαλε κατευθείαν πάνω του κ δεν ξέρω κατά πόσο είμαι προληπτική αλλά το πήρα ως σημάδι.Ειμαι που είμαι αναποφάσιστη γενικά στη ζωή μου τα έχω βρει πολύ σκούρα σε αυτή τη φάση.Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Εγώ έχω κάνει ετ και με φρέσκα και κατεψυγμένα, και τις δύο φορές έμεινα έγκυος αλλά στον κύκλο με το κατεψυγμένο εμβρυο ένιωθα πολύ καλύτερα και σωματικά και ψυχολογικά. Είχα λιγότερες συσπάσεις, καθόλου πρήξιμο από τα φάρμακα και περάσανε και πολυ πιο ξεγνοιαστα οι μέρες για τη χοριακη.  Καλή επιτυχία ότι αποφασισεις και με μια τριψηφια χοριακη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Καλή επιτυχία να έχεις!!! Την 12η μερα ξεκίνησες τα cyclacur για την προετοιμασία ενδομητριου? σε ποια μέρα του κυκλου έκανες την εμβρυομεταφορά?

Cyclacur είχα ξεκινήσει από 3η μέρα!!! Στη 12η μου προστέθηκε προγεστερόνη κολπικά κι από το στόμα, αντιβίωση, κορτιζόνη και σαλοσπιρ... και 17η έγινε η εμβρυομεταφορα! Σ'ευχαριστω πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Lilika1234 είπε:

Μμμ μήπως γιατί μετά κλείνουν τα εργαστήρια εκεί που τα έκανες? Εγώ πάντα μεσημερι τις έκανα αλλά κανείς δε μου είπε ποτέ να τις κάνω...δεν ξέρω για τι λέω να τις ξανακάνω.. να σε ρωτήσω και κάτι άσχετο μήπως ξέρεις αν δεν παίρνεις φάρμακα από επιτροπή σου συνταγογραφουν κάτι cetrotide και ovitrelle που συνταγογραφουνται, Ε? 🙃🙃

Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον βλακεία είπα...πώς γίνεται να κλείνουν τα εργαστήρια? Τι είπα θεέ μου!🤔🤣🤣🤣🤣

Καλημέρα! Ναι συνταγογραφούνται και τα δυο!
Κι όχι δεν έκλειναν τα εργαστήρια (δεν ήξεραν καν σε ποια εργαστήρια θα πάω), αν το γκουγκλάρεις θα δεις που το λένε και κάποια σαιτ/κάποιοι γιατροί για το μέχρι τις 9 η ώρα. Δεν έχω ιδέα αν παίζει κάπου ρόλο βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Δυστυχως αρνητική η χοριακη 🥲

θυμοσαστε σε πόσες μέρες έρχεται η περίοδος από σήμερα που κόβω τα φάρμακα; Νομίζω την προηγ φορα στις 5 μέρες..

Δύναμη τώρα…

Να το αφήσεις πίσω σου μόλις μπορέσεις, να ηρεμήσεις για το καλοκαιράκι και όλα θα γίνουν όταν είναι το γραμμένο τους…

Εγω τελευταία φορά τα έκοψα Δευτέρα μεσημέρι και αδιαθέτησα Σάββατο πρωί όποτε κάπου εκεί στις 5 μέρες 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katiamaxiking είπε:

Δυστυχως αρνητική η χοριακη 🥲

θυμοσαστε σε πόσες μέρες έρχεται η περίοδος από σήμερα που κόβω τα φάρμακα; Νομίζω την προηγ φορα στις 5 μέρες..

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου, δύσκολη μέρα. Πίστη για την επόμενη φορά, να είναι και η τελευταία. Εχεις αλλά εμβρυακια; Σε 4-5 μέρες θα αδιαθετήσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...