Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Αν θυμάμαι καλα ειχε πει καποια κοπέλα πως ο αντρας της εκανε βιοψια για ανεύρεση σπερματοζωαρίων αλλα της ειχαν πει πως είναι αρκετα ανωριμο το σπέρμα και πως δεν έχει μεγάλα ποσοστά γεννησης παιδιου; Δυστυχώς την 4η και τελευταία φορα που καναμε παρακέντηση επιδιδυμιδας δε βρήκαμε κανένα σπερματοζωάριο κ εχω απογοητευτεί. Να κάνουμε βιοψία; Μηπως είναι καλύτερα και βρουν εκει; Και αν είναι ανωριμα πρέπει να τα αφήσουν να ωριμάσουν; Και πως θα γίνει η γονιμοποίηση την ιδια μερα;;Παντα ειχαμε πολυ μεγαλο θέμα με το σπέρμα αλλα πλεον τίποτα. Δε γίνεται ξαφνικά να στερεψε....δλδ ελεος. Τελευταία φορά καταψυξαμε ωαριο και οχι εμβρυο😢 Να είναι ενα κακό τρίμηνο;

  • Λυπημένη/-ος 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια. Από τα έξι έμειναν τα τέσσερα έμβρυα. Από τα 4 μόνο το ένα είναι κάπως σε καλύτερη κατάσταση με 5 κύτταρα. Από το εργαστήριο Μ είπαν πως σαφώς το σπέρμα δεν είναι σε καλή κατάσταση αλλά και τα ωάρια δεν είναι ποιοτικά. Για την ηλικία μου και το προφίλ μ θα περίμεναν καλύτερα αποτελέσματα. Οπότε οι ελπίδες λιγοστεύουν σχεδόν μηδέν. Έχει τύχει σε καμία να προχωρήσει σε βλαστοκύστη έμβρυο με 5 κύτταρα σήμερα; Την Τρίτη έκανα την ωοληψία 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Σε συζήτηση με γνωστή μου μου είπε ότι κακώς εχω τοποθετήσει τα ενέσεις της εξωσωματικης (gonal & ovitrelle ) στην πόρτα του ψυγείου και θα πρέπει να τα βαλω σε κάποιο ράφι πιο μέσα στο ψυγειο . Ισχύει αυτό η είμαι οκ ; Τα έχω βάλει εκεί από τον Μάιο…. Ενώ arvecap την έχω βάλει στο κομοδίνο μου …

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σε συζήτηση με γνωστή μου μου είπε ότι κακώς εχω τοποθετήσει τα ενέσεις της εξωσωματικης (gonal & ovitrelle ) στην πόρτα του ψυγείου και θα πρέπει να τα βαλω σε κάποιο ράφι πιο μέσα στο ψυγειο . Ισχύει αυτό η είμαι οκ ; Τα έχω βάλει εκεί από τον Μάιο…. Ενώ arvecap την έχω βάλει στο κομοδίνο μου …

Καλημέρα! Δίκιο έχει, με το ανοιγμα της πόρτας η θερμοκρασία ανεβαίνει σε αυτή, όχι ότι θα έχουν πάθει κάτι μέχρι τώρα αλλα μιας που πιάσανε και οι ζεστές άλλαξε τα θέση και βάλτα σε ράφι. Πρόσεχε μόνο μην πίσω πίσω στα ράφια πιάνει πάγο το ψυγείο σου οπότε βαλτα λίγο πιο μπροστά καλού κακου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nels είπε:

Καλημέρα! Δίκιο έχει, με το ανοιγμα της πόρτας η θερμοκρασία ανεβαίνει σε αυτή, όχι ότι θα έχουν πάθει κάτι μέχρι τώρα αλλα μιας που πιάσανε και οι ζεστές άλλαξε τα θέση και βάλτα σε ράφι. Πρόσεχε μόνο μην πίσω πίσω στα ράφια πιάνει πάγο το ψυγείο σου οπότε βαλτα λίγο πιο μπροστά καλού κακου.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Mε την arvecap είμαστε οκ στο συρτάρι του κομοδίνου; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Psaxnwfos είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! MΕ την arvecap είμαστε οκ στο συρτάρι του κομοδίνου; 

Αυτές μένουν εκτός ψυγείου σε δροσερό και σκιερό μέρος, οπότε αν στο συρτάρι δεν πέφτει ήλιος απευθείας να το ζεσταίνει είσαι οκ. Εγω τις είχα σε σημείο στη ντουλάπα που δεν άνοιγα συχνά και δεν έβλεπε ο ήλιος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Βάσω91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Από τα έξι έμειναν τα τέσσερα έμβρυα. Από τα 4 μόνο το ένα είναι κάπως σε καλύτερη κατάσταση με 5 κύτταρα. Από το εργαστήριο Μ είπαν πως σαφώς το σπέρμα δεν είναι σε καλή κατάσταση αλλά και τα ωάρια δεν είναι ποιοτικά. Για την ηλικία μου και το προφίλ μ θα περίμεναν καλύτερα αποτελέσματα. Οπότε οι ελπίδες λιγοστεύουν σχεδόν μηδέν. Έχει τύχει σε καμία να προχωρήσει σε βλαστοκύστη έμβρυο με 5 κύτταρα σήμερα; Την Τρίτη έκανα την ωοληψία 

Καλημέρα! Η αλήθεια είναι πως αν το καλύτερο τριτη ημέρα είναι πέντε κυττάρων δεν είναι και το καλύτερο.. Θα πρέπει να περιμένεις την πεμπτη ημέρα για αξιολόγηση όμως, καθώς τις βλαστοκυστες μόνο μπορούν να βαθμολογήσουν. Εύχομαι να έχεις τουλάχιστον δύο για να κάνεις μεταφορά! Και να μην σ απασχολήσει επόμενη ωοληψια! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Βάσω91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Από τα έξι έμειναν τα τέσσερα έμβρυα. Από τα 4 μόνο το ένα είναι κάπως σε καλύτερη κατάσταση με 5 κύτταρα. Από το εργαστήριο Μ είπαν πως σαφώς το σπέρμα δεν είναι σε καλή κατάσταση αλλά και τα ωάρια δεν είναι ποιοτικά. Για την ηλικία μου και το προφίλ μ θα περίμεναν καλύτερα αποτελέσματα. Οπότε οι ελπίδες λιγοστεύουν σχεδόν μηδέν. Έχει τύχει σε καμία να προχωρήσει σε βλαστοκύστη έμβρυο με 5 κύτταρα σήμερα; Την Τρίτη έκανα την ωοληψία 

Κάποιες φορές έχουν αργή ανάπτυξη και τα καταφέρνουν στο τέλος. Απλά είναι παρά πολύ περίεργο σε τόσα ωαρια να μην υπάρχουν καλά, σε συνδυασμό και με το κακό σπερμα δυσκολεύει. Σου είπαν πόσα ωριμα είχες; Επίσης έγινε μικρογονιμοποιηση; Ευχομαι να προχωρήσουν τα εμβρυακια σου και να μη χρειαστεί ξανά διέγερση. Απλά καλό είναι κάτι να αλλάξετε αν χρειαστεί επόμενη φορά, με τα ωαρια δεν μπορείς να κανείς κάτι αλλά ψάξτε όσο μπορείτε το σπερμα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nels είπε:

Αυτές μένουν εκτός ψυγείου σε δροσερό και σκιερό μέρος, οπότε αν στο συρτάρι δεν πέφτει ήλιος απευθείας να το ζεσταίνει είσαι οκ. Εγω τις είχα σε σημείο στη ντουλάπα που δεν άνοιγα συχνά και δεν έβλεπε ο ήλιος.

Σε ευχαριστώ πολύ ! Ανυπομονώ για τον Σεπτέμβρη που θα ξεκινησω …. Καλό καλοκαίρι ! 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Σποράκι είπε:

Κάποιες φορές έχουν αργή ανάπτυξη και τα καταφέρνουν στο τέλος. Απλά είναι παρά πολύ περίεργο σε τόσα ωαρια να μην υπάρχουν καλά, σε συνδυασμό και με το κακό σπερμα δυσκολεύει. Σου είπαν πόσα ωριμα είχες; Επίσης έγινε μικρογονιμοποιηση; Ευχομαι να προχωρήσουν τα εμβρυακια σου και να μη χρειαστεί ξανά διέγερση. Απλά καλό είναι κάτι να αλλάξετε αν χρειαστεί επόμενη φορά, με τα ωαρια δεν μπορείς να κανείς κάτι αλλά ψάξτε όσο μπορείτε το σπερμα.

Μ είπαν ότι μπορούσαν να επεξεργαστούν τα 15 από το σύνολο τα 7 ήταν καλύτερα. Δεν ξέρω τι να πω δεν ξέρω τι Μ γίνεται. Με μικρογονιμοποίηση έγινε η διαδικασία. Τώρα περιμένω την Κυριακή μακάρι να προχωρήσει έστω το ένα για να έχω μια ελπίδα 

1 hour ago, Neverstop είπε:

Καλημέρα! Η αλήθεια είναι πως αν το καλύτερο τριτη ημέρα είναι πέντε κυττάρων δεν είναι και το καλύτερο.. Θα πρέπει να περιμένεις την πεμπτη ημέρα για αξιολόγηση όμως, καθώς τις βλαστοκυστες μόνο μπορούν να βαθμολογήσουν. Εύχομαι να έχεις τουλάχιστον δύο για να κάνεις μεταφορά! Και να μην σ απασχολήσει επόμενη ωοληψια! 

Δύο Μ το απέκλεισαν μονο το ένα έχει 5 κύτταρα. Χάλια μαύρα και μέσα Μ δεν το δέχομαι ότι είναι τόσο χάλια η κατάσταση δεν το πιστεύω. Έτσι γεννήθηκα και δεν δείχνει τπτ ούτε οι ορμόνες μου ούτε γενικά το προφίλ μ. Ελπίζω μόνο να φτιάχνετε το σπέρμα μπας κ δούμε άσπρη μέρα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι έχουμε αγώνα μπροστά μας ελπίζω να αντέξουμε!!!

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 3
  • Δύναμη! 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Psaxnwfos είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σε συζήτηση με γνωστή μου μου είπε ότι κακώς εχω τοποθετήσει τα ενέσεις της εξωσωματικης (gonal & ovitrelle ) στην πόρτα του ψυγείου και θα πρέπει να τα βαλω σε κάποιο ράφι πιο μέσα στο ψυγειο . Ισχύει αυτό η είμαι οκ ; Τα έχω βάλει εκεί από τον Μάιο…. Ενώ arvecap την έχω βάλει στο κομοδίνο μου …

Εγώ τις έχω βάλει στο συρτάρι του ψυγείου που βάζουν τα φρούτα. Και δεν το ανοίγω ποτέ. Οπότε πιστεύω εκεί είναι μια χαρά 

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2023 at 3:23 ΜΜ, Σποράκι είπε:

Γιατί 48; Μήπως έγινε κάποιο λάθος; Έχω κάνει σχεδόν 30 ωοληψιες και είναι στις 36 ωρες η ovitrelle.

Ναι καλέ,λάθος στο μέτρημα έκανα εγώ!Δεν ξέρω πως μέτρησα τόσες φορές λάθος κ τις έβγαζα 48.Οτι να ναι είμαι ώρες ώρες!

Να ρωτήσω κ κάτι ακομα,πέρα από τον Σφακ που απ' ότι έχω καταλάβει είναι κορυφή στους φυσικούς κυκλους,εδώ στο φόρουμ έχει αναφερθεί ακόμα ένας γιατρός που ειδικεύεται στους φυσικούς.Μπορει να μου πει κάποια ποιος είναι η εδώ η σε πμ?

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Βάσω91 είπε:

Μ είπαν ότι μπορούσαν να επεξεργαστούν τα 15 από το σύνολο τα 7 ήταν καλύτερα. Δεν ξέρω τι να πω δεν ξέρω τι Μ γίνεται. Με μικρογονιμοποίηση έγινε η διαδικασία. Τώρα περιμένω την Κυριακή μακάρι να προχωρήσει έστω το ένα για να έχω μια ελπίδα 

Δύο Μ το απέκλεισαν μονο το ένα έχει 5 κύτταρα. Χάλια μαύρα και μέσα Μ δεν το δέχομαι ότι είναι τόσο χάλια η κατάσταση δεν το πιστεύω. Έτσι γεννήθηκα και δεν δείχνει τπτ ούτε οι ορμόνες μου ούτε γενικά το προφίλ μ. Ελπίζω μόνο να φτιάχνετε το σπέρμα μπας κ δούμε άσπρη μέρα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι έχουμε αγώνα μπροστά μας ελπίζω να αντέξουμε!!!

Ο γιατρός  μου πάντα λεει οτι καλύτερα από τη μήτρα δεν έχει.
Έχετε μιλήσει για να το μεταφέρεις φρεσκο 3ων ημερών; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chris_V είπε:

Ο γιατρός  μου πάντα λεει οτι καλύτερα από τη μήτρα δεν έχει.
Έχετε μιλήσει για να το μεταφέρεις φρεσκο 3ων ημερών; 

Έχω κάνει εμβρυομεταφορά με έμβρυα 3 ημερών πιο παλιά με άλλο γιατρό αλλά τίποτα. Τώρα πρέπει να κοιτάξουμε όλες τις παραμέτρους. Αν τα ωάρια μ ήταν κάπως καλύτερα από την προηγούμενη φορά. Αν ίσως με τροποποιημένο φυσικό έκανα καλύτερης ποιότητας. Αλλά πρέπει να τα δούμε όλα αυτά μετά την Κυριακή. Μπας κ γίνει κανένα θαύμα κ προχωρήσει αυτό το ένα εμβρυακια με τα 5 κύτταρα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Βάσω91 είπε:

Εγώ τις έχω βάλει στο συρτάρι του ψυγείου που βάζουν τα φρούτα. Και δεν το ανοίγω ποτέ. Οπότε πιστεύω εκεί είναι μια χαρά 

Καλή ιδέα αλλά δυστυχώς εμένα είναι πάντα φουλ γεμάτο με φρουτα κ λαχανικά . Πάνω απο αυτό , το ψυγειο έχει δυο συρτάρια για κρεας κ ψάρια, να τα βαλω εάν ειναι σε αυτό το συρτάρι ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...