Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου και λυπάμαι πολύ για τις απώλειες σου. 
Εχω και εγώ 2 εξωσωματικές που η 1η ήταν βιοχημική και η 2η παλινδρόμησε και μπορώ να φανταστώ αυτό που νιώθεις. 
Εαν μπορείς να κανονίζεις άμεσα ένα ραντεβού με το τμήμα ελέγχου καθ’εξιν αποβολών στο Έλενα. Είναι αιματολογικό εργαστηριο ουσιαστικά. Η γιατρός εκεί είναι πολλή καλή και θα σε βοηθήσει αρκετά. Μπορείς να κλείσεις μέσω μεηλ από την σελίδα του εργαστηρίου. 
Επισης θα σε συμβούλευα να δεις και κάποιον γιατρο που εξειδικεύεται στις καθεξιν, εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα και πηρα τις απαντήσεις μου και μάλιστα πάλι από δημόσιο νοσοκομείο.  Βέβαια ήταν πιο εύκολα τα πράγματα στη δικιά μου περιπτωση. 
Ότι άλλο χρειαστείς μας λες. 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες θα το ψάξω αν χρειαστεί , βασικά αύριο είναι η μέρα που θα κάνω β χοριακη όποτε θα μάθουμε ! 
εύχομαι κι σε σένα ότι καλυτερο

απλα έχω απογοητευθεί πολύ και δεν ξέρω τι να σκεφτώ . 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 2 λεπτά , Popi33 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες θα το ψάξω αν χρειαστεί , βασικά αύριο είναι η μέρα που θα κάνω β χοριακη όποτε θα μάθουμε ! 
εύχομαι κι σε σένα ότι καλυτερο

απλα έχω απογοητευθεί πολύ και δεν ξέρω τι να σκεφτώ . 

Σπυ εύχομαι ολόψυχα να δεις ένα μεγάλο νουμερο αύριο! 
Και στο Ελενα ίσως να πας σε κάθε περίπτωση, και έγκυουλα για να ακούσεις και κάποια αλλά πράγματα που μπορούν να βοηθήσουν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Chris_V είπε:

Σπυ εύχομαι ολόψυχα να δεις ένα μεγάλο νουμερο αύριο! 
Και στο Ελενα ίσως να πας σε κάθε περίπτωση, και έγκυουλα για να ακούσεις και κάποια αλλά πράγματα που μπορούν να βοηθήσουν 

Σε ευχαριστώ μακάρι να πάρω καλά αποτελέσματα αύριο και εννοείται ότι θα το ψάξω όπως και έρθουν τα πράγματα ! Ίσως μου πουν πράγματα που δεν γνωρίζω ! 
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Popi33 είπε:

Καλημέρα! Έχω κάνει όλα όσα ανέφερες καθώς με παρακολουθεί αιματολόγος αλλά Θεσσαλονίκη διότι δεν είμαι απο αθηνα ! 
το μόνο που δεν έχω κάνει είναι μικρόβιομα ενδομητρίου αλλά δεν ξέρω αν δεν το κάνανε γιατί η υστεροσκοπηση μου ήταν καθαρή ! 
ο θυρεό ήδης μου είναι οκ και τα ΝΚ μου επίσης καθώς και για εμβρυοτοξικοτητα ! 
Δεν ξερω τι να σκέφτω άλλο 

το έμβρυο το στείλαμε για βιοψία αλλά ήταν μια χαρα χρωμοσοματικα δεν έβγαλε κάτι η βιοψία ! 

Υποθέτω ότι με την υστεροσκοπηση αλλα και μετσ την αποξεση θα σου κάνανε και βιοψια ενδομητριου οπότε αν υπήρχε κάτι θα το ήξερες. Λυπάμαι πολύ που χάθηκε γερό εμβρυο και ακόμη δεν έχεις τις απαντήσεις σου.

Το θετικό είναι ότι έμεινες έγκυος και τις δύο φορές, εύχομαι αύριο να έχεις και πάλι ευχάριστα νέα και να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nels είπε:

Υποθέτω ότι με την υστεροσκοπηση αλλα και μετσ την αποξεση θα σου κάνανε και βιοψια ενδομητριου οπότε αν υπήρχε κάτι θα το ήξερες. Λυπάμαι πολύ που χάθηκε γερό εμβρυο και ακόμη δεν έχεις τις απαντήσεις σου.

Το θετικό είναι ότι έμεινες έγκυος και τις δύο φορές, εύχομαι αύριο να έχεις και πάλι ευχάριστα νέα και να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά.

Σε ευχαριστώ πολύ 

Ναι δεν έβγαλαν κάτι οι εξετάσεις που είχα κάνει τότε !! 
Μακάρι να πάνε όλα καλά και εύχομαι και σε σένα το ιδιο

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Euaggeliatrs είπε:

Κορίτσια Καλημερα ψάχνω gonal και δε βρίσκω πουθενά.Υπάρχει κοπέλα που να έχει και να μη τη χρειάζεται;;;

Τη χρειάζεσαι σήμερα; Εμένα είναι πιθανόν να μου περισσέψει, αλλά την επόμενη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Ιουλιέτα είπε:

Τη χρειάζεσαι σήμερα; Εμένα είναι πιθανόν να μου περισσέψει, αλλά την επόμενη εβδομάδα.

Καλημέρα!!! Και εμένα ίσως Μ περισσέψει την επόμενη εβδομάδα...θα ειδοποιήσω ότι φάρμακα έχω εδώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, πόσες μέρες μετά την ωοληψία μπορούμε να πάμε για μπάνιο στη θάλασσα; 
 

Με τούτα και με εκείνα, δεν έχω κάνει κανένα φέτος και είπα να πάω την Κυριακή… έκανα ωοληψια το περασμένο Σάββατο, θα είμαι οκ ή είναι πολύ νωρίς και να μην το ρισκάρω; Ξέχασα να ρωτήσω την μαία… 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Κορίτσια, πόσες μέρες μετά την ωοληψία μπορούμε να πάμε για μπάνιο στη θάλασσα; 
 

Με τούτα και με εκείνα, δεν έχω κάνει κανένα φέτος και είπα να πάω την Κυριακή… έκανα ωοληψια το περασμένο Σάββατο, θα είμαι οκ ή είναι πολύ νωρίς και να μην το ρισκάρω; Ξέχασα να ρωτήσω την μαία… 

Άνετα! 2-3 μέρες το πολύ θέλει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Κορίτσια, πόσες μέρες μετά την ωοληψία μπορούμε να πάμε για μπάνιο στη θάλασσα; 
 

Με τούτα και με εκείνα, δεν έχω κάνει κανένα φέτος και είπα να πάω την Κυριακή… έκανα ωοληψια το περασμένο Σάββατο, θα είμαι οκ ή είναι πολύ νωρίς και να μην το ρισκάρω; Ξέχασα να ρωτήσω την μαία… 

Κι εγώ ρώτησα και μου είπε από την επόμενη μέρα να πάω! Αλλά να είναι όσο το δυνατόν καθαρά!

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2023 at 8:35 ΠΜ, Αγάπ είπε:

Συγχαρητήρια!!!Πραγματικά μεγάλη και υπέροχη έκπληξη! Όλα καλά θα πάνε, εγώ το σκεφτόμουν και για τα δίδυμα που ειμαι τώρα έγκυος γιατί έλεγε ο γιατρός μου ότι οι πολυδιμες κυησεις ειναι υψηλού κινδύνου και καλύτερα να το αποφυγουμε.....η μέχρι τώρα έμπειρια μου είναι ότι έχω μια εγκυμοσύνη χωρίς ενοχλητικά συμπτωματα ναυτιες κτλ, αλλά που θέλει μεγαλύτερη προσοχή...δηλαδή καλή διατροφή, όχι γυμναστική, όχι σεξουαλικές επαφές....ενώ μια μονηρης κύηση περνάει πιο χαλαρα από αυτές τις απόψεις. Επίσης, υστερούμε στις εξετάσεις όπως το νιπτ π.χ γιατί για πολυδιμες κυησεις μας δίνουν πολυ λιγότερες πληροφορίες και εάν χρειαστεί να γίνει κάποια επεμβατική εξέταση όπως λήψη τροφοβλαστη και αμνιοπαρακεντιση που είναι ο μόνος μας τρόπος να μάθουμε με ακριβεία και λεπτομέρεια για τα σύνδρομα ειναι μεγαλύτερα τα ρίσκα. Ο γιατρός σου θα σε κατευθύνει και θα πάνε όλα καλά, να κάνεις τις εξετάσεις σου όσο νωρίτερα γινεται και να μην τις αφήνεις για το τέλος του χρονοδιαγράμματος, ειδικά στο πρώτο τρίμηνο! Σου εύχομαι μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Καλησπέρα σας συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες σας!ευχομαι όλα να πάνε καλα.έμεινα κ εγώ έγκυος σε τρίδυμα με δυο βλαστοκυστες πέντε ημερών και ο γιατρός μου ζήτησε μείωση δε ξέρω τι να κάνω.έχει κάνει κάποια κοπέλα κάτι αντίστοιχο είμαι 32 χρόνων και με ιστορικό τριών ανοιχτών χειρουργείων.μου μίλησε για την επικινδυνότητα που έχουν αυτές οι πολύδιμες κυήσεις κ πως αν γεννήσω 28 εβδομάδων θα έχω τρία παιδιά που ίσως έχουν προβλήματα στη ζωή τους μόνιμα.υπάρχει κ η περίπτωση να είναι όλα καλα αλλά δε μπορεί κανείς να το εγγυηθεί αυτό.έχω πολύ καλό γιατρό σε ένα εξαιρετικό κέντρο εξωσωματικής και δε ξέρω τι να κάνω.σας Ευχαριστώ  πολύ 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alexiiia είπε:

Καλησπέρα σας συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες σας!ευχομαι όλα να πάνε καλα.έμεινα κ εγώ έγκυος σε τρίδυμα με δυο βλαστοκυστες πέντε ημερών και ο γιατρός μου ζήτησε μείωση δε ξέρω τι να κάνω.έχει κάνει κάποια κοπέλα κάτι αντίστοιχο είμαι 32 χρόνων και με ιστορικό τριών ανοιχτών χειρουργείων.μου μίλησε για την επικινδυνότητα που έχουν αυτές οι πολύδιμες κυήσεις κ πως αν γεννήσω 28 εβδομάδων θα έχω τρία παιδιά που ίσως έχουν προβλήματα στη ζωή τους μόνιμα.υπάρχει κ η περίπτωση να είναι όλα καλα αλλά δε μπορεί κανείς να το εγγυηθεί αυτό.έχω πολύ καλό γιατρό σε ένα εξαιρετικό κέντρο εξωσωματικής και δε ξέρω τι να κάνω.σας Ευχαριστώ  πολύ 

Καλησπέρα! Δεν έχω εμπειρία αλλά ξέρω παρόμοια περίπτωση από μια γνωστή μου που έκανε μείωση και κράτησε τα 2. Η απόφαση είναι δική σας!Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...