Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι! 💓 Μπορεί να μην γράφω αλλά σας διαβάζω όσο πιο συχνά μπορώ. Διαβάζω για ωοληψίες και εμβρυομεταφορές, και δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι, πραγματικά χαίρομαι για όλες σας! @Katiamaxiking ρε κουκλάρα, θέλω να μας φέρεις μια χοριακάρα που να σπάσει ΟΛΑ τα ρεκόρ σε αυτό το φόρουμ!!!!!!!!!!! 💖

Στα δικά μου... την περασμένη βδομάδα είχα την 3η ωοληψία μετά από διέγερση με meriofert. Ήταν πολύ καλός μήνας από άποψη καταβολών, βλέπαμε 10 (τα οποία εξελίχτηκαν σε διαφορετικού μεγέθους ωοθυλάκια), πήραμε 8, τα 2 ήταν μικρά και δεν ήταν usable, από τα υπόλοιπα 6 την επόμενη μέρα είχαν γονιμοποιηθεί μόνο τα 2, τα οποία και παρακολουθούσαμε μέρα μέρα - με κομμένη την ανάσα - να δούμε πως εξελίσσονται, γιατί τα θέλουμε να γίνουν βλαστοκύστες. Στην 3η μέρα το ένα δεν αναπτυσσόταν όπως έπρεπε, είχε μείνει πίσω. Σήμερα 4η μέρα με πήραν και μου είπαν ότι και το 2ο δεν είναι εκεί που θα έπρεπε να είναι για 4η μέρα - με λίγα λόγια, έχουν μείνει πίσω, και είναι πιθανό να μην φτάσουν το στάδιο της βλαστοκύστης. Κάποιες φορές μου είπε ένα τέτοιο έμβρυο μπορεί να γίνει βλαστοκύστη στην 6η μέρα, το οποίο όμως το θεωρούν γενικά ως χαμηλής ποιότητας. 

Ήμουν πολύ αισιόδοξη αυτή τη φορά γιατί είχαμε καλή εικόνα από την αρχή του κύκλου. Επίσης, επειδή αυτήν την φορά δεν έρχονταν άλλα παραπίσω (ήταν μόνο 2-3), δεν κάναμε το dual stim protocol που σας είχα αναφέρει. Συνολικά, πάλι κουβά δηλαδή. 

Δεν ξέρω τι να πω... δεν θέλω και να σας μαυρίζω και εσάς... να σας πω την αλήθεια, έχω παγώσει τελείως μέσα μου. Ο σύζυγος επίσης, ενώ προσπαθεί να με στηρίξει τον έχει πάρει από κάτω, το βλέπω. Και εγώ απλά βάζω το ένα πόδι μπροστά στο άλλο κάθε μέρα, έχω ριχτεί και με τα μούτρα στη δουλειά για να μην σκέφτομαι. Τώρα έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο... από σεπτέμβρη πάλι, και βλέπουμε... 

Είμαστε ηρωίδες όλες ρε, μην το ξεχνάτε ποτέ! Μεγάλη αγκαλιά σε όλες! 🥰

 

Μου έλειψες ρε κοπέλα μου..σ Ευχαριστω τόσο πολύ για την ευχή σου…❤️❤️❤️

και πραγματικά λυπαμαι πολύ για την ταλαιπωρία που περνατε και εσείς…

ειμαστε ηρωίδες και εχουμε και ήρωες συζύγους!! Κοιτάξτε να ευχαριστηθείτε το καλοκαίρι όσο περισσότερο μπορειτε και από Σεπτέμβριο πάλι στη μάχη με νέες δυνάμεις..

μεγαλη αγκαλιά και από μένα 🥰🥰🥰

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

6 ώρες πρίν, Angot είπε:

μωρέ αγχώθηκα για την κύστη γιατί το είδα απλώς σε ένα σκούπισμα ειμαι καθαρή τώρα εδώ και πόσες ώρες! και λέω πλάκα θα χει να ειχα καμια κύστη να έσπασε και να μου πει και οχι θάλασσα !

Λογικά στις επόμενες μέρες δεν θα μπορείς να πας θάλασσα...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι! 💓 Μπορεί να μην γράφω αλλά σας διαβάζω όσο πιο συχνά μπορώ. Διαβάζω για ωοληψίες και εμβρυομεταφορές, και δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι, πραγματικά χαίρομαι για όλες σας! @Katiamaxiking ρε κουκλάρα, θέλω να μας φέρεις μια χοριακάρα που να σπάσει ΟΛΑ τα ρεκόρ σε αυτό το φόρουμ!!!!!!!!!!! 💖

Στα δικά μου... την περασμένη βδομάδα είχα την 3η ωοληψία μετά από διέγερση με meriofert. Ήταν πολύ καλός μήνας από άποψη καταβολών, βλέπαμε 10 (τα οποία εξελίχτηκαν σε διαφορετικού μεγέθους ωοθυλάκια), πήραμε 8, τα 2 ήταν μικρά και δεν ήταν usable, από τα υπόλοιπα 6 την επόμενη μέρα είχαν γονιμοποιηθεί μόνο τα 2, τα οποία και παρακολουθούσαμε μέρα μέρα - με κομμένη την ανάσα - να δούμε πως εξελίσσονται, γιατί τα θέλουμε να γίνουν βλαστοκύστες. Στην 3η μέρα το ένα δεν αναπτυσσόταν όπως έπρεπε, είχε μείνει πίσω. Σήμερα 4η μέρα με πήραν και μου είπαν ότι και το 2ο δεν είναι εκεί που θα έπρεπε να είναι για 4η μέρα - με λίγα λόγια, έχουν μείνει πίσω, και είναι πιθανό να μην φτάσουν το στάδιο της βλαστοκύστης. Κάποιες φορές μου είπε ένα τέτοιο έμβρυο μπορεί να γίνει βλαστοκύστη στην 6η μέρα, το οποίο όμως το θεωρούν γενικά ως χαμηλής ποιότητας. 

Ήμουν πολύ αισιόδοξη αυτή τη φορά γιατί είχαμε καλή εικόνα από την αρχή του κύκλου. Επίσης, επειδή αυτήν την φορά δεν έρχονταν άλλα παραπίσω (ήταν μόνο 2-3), δεν κάναμε το dual stim protocol που σας είχα αναφέρει. Συνολικά, πάλι κουβά δηλαδή. 

Δεν ξέρω τι να πω... δεν θέλω και να σας μαυρίζω και εσάς... να σας πω την αλήθεια, έχω παγώσει τελείως μέσα μου. Ο σύζυγος επίσης, ενώ προσπαθεί να με στηρίξει τον έχει πάρει από κάτω, το βλέπω. Και εγώ απλά βάζω το ένα πόδι μπροστά στο άλλο κάθε μέρα, έχω ριχτεί και με τα μούτρα στη δουλειά για να μην σκέφτομαι. Τώρα έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο... από σεπτέμβρη πάλι, και βλέπουμε... 

Είμαστε ηρωίδες όλες ρε, μην το ξεχνάτε ποτέ! Μεγάλη αγκαλιά σε όλες! 🥰

 

Ήταν πολλές οι φορές που σε σκέφτηκα. Περνάς δύσκολα το ξέρω, και λόγια παρηγοριάς δεν υπάρχουν. Να ξέρεις πως όλες νιώθουμε τον πόνο σου. Έχεις σκορπίσει πολλές φορές θετική ενέργεια μέσα σε αυτό το φόρουμ. Είμαι σίγουρη πως μπορείς να το κάνεις και για τον εαυτό σου. Όταν νιώσεις έτοιμη, θα συνεχίσεις. Με νέα δύναμη. Και με τη σταθερή πίστη ότι θα έρθει αυτή η βλαστοκύστη που θα σας δώσει το μωράκι σας. Μπορεί να έχει έρθει ήδη ❤ Μεγάλη αγκαλιά.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2023 at 5:13 ΜΜ, Visit a vis είπε:

Ngs…Δύο φορές. Δεν προχωρήσαμε σε ετ, οπότε δεν ξέρω αν έχει βοηθήσει. Εντοπίστηκαν κάποια μικρόβια, ελάχιστοι γαλακτιβάκιλλοι. Η θεραπεία δεν είχε αποτέλεσμα. Μετά το 2ο ngs, τη θεραπεία με αντιβιώσεις κλπ δεν έλεγξα το ενδομήτριο. Τέλη του μήνα θα κάνω ένα ngs ακόμη να δούμε πού βρισκόμαστε. Απελπισία!!

Ας γράψει κάποια κοπέλα που είχε αποτέλεσμα, να πάρουμε θάρρος. Σίγουρα αν το περιβάλλον της μήτρας δεν είναι καλό δεν ευδοκιμεί τίποτα. Δεν αμφιβάλλω προσωπικά για την αξιοπιστία της εξέτασης, αλλά για τη θεραπεία με τα τόσα αντιβιωτικά. 

κατάλαβα.  είναι ζορι αλλά καλύτερα να πάρει παταραση η ετ πάρα να έχει αρνητική έκβαση λόγο μικρόβιωματος. παίρνεις αυτό το 3πλο σχήμα αντιβιωσεων ? παίρνεις και προβιοτικα μαζί?

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2023 at 6:05 ΜΜ, maraki1992 είπε:

ευχαριστώ πολύ. έχω κάνει το νικα και βρήκε ηπια έως μετρίου βαθμού λοιμωξη του ενδομητριου. ngs θα κάνω με τον παντο... το ngs έχει 100% ακρίβεια.? παίζει να πάρει δείγμα από λάθος σημείο  και να μη βρεθεί τυχόν λοιμωξη ? επισης ποσες μερες χρειάζεται για να βγει το αποτέλεσμα?

 

Καλημέρα! Έκανα κι εγώ ngs, βγήκε gardnerella σε μεγάλο ποσοστό και γαλακτοβακιλλοι μόλις 11%. Πήρα μια αντιβίωση και πλακώθηκα στα προβιοτικα. Μετά 2,5 μήνες βγήκε ένα άλλο βακτήριο και γαλακτοβακιλλοι μόλις 21%! Πήρα τριπλή αντιβίωση, συνέχισα με προβιοτικα και σ ένα μήνα δεν έκανα ngs αλλά απλή βιοψία ενδομητριου. Βγήκε αρνητική και προχώρησα σε εμβρυομεταφορα. Είχα ξεκαθαρίσει στον γιατρό μου πως δεν θα συνεχίσω τα ngs, μου φαινόταν φαύλος κύκλος.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Neverstop είπε:

Καλημέρα! Έκανα κι εγώ ngs, βγήκε gardnerella σε μεγάλο ποσοστό και γαλακτοβακιλλοι μόλις 11%. Πήρα μια αντιβίωση και πλακώθηκα στα προβιοτικα. Μετά 2,5 μήνες βγήκε ένα άλλο βακτήριο και γαλακτοβακιλλοι μόλις 21%! Πήρα τριπλή αντιβίωση, συνέχισα με προβιοτικα και σ ένα μήνα δεν έκανα ngs αλλά απλή βιοψία ενδομητριου. Βγήκε αρνητική και προχώρησα σε εμβρυομεταφορα. Είχα ξεκαθαρίσει στον γιατρό μου πως δεν θα συνεχίσω τα ngs, μου φαινόταν φαύλος κύκλος.. 

και ποια ήταν η έκβαση της ετ ?

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι! 💓 Μπορεί να μην γράφω αλλά σας διαβάζω όσο πιο συχνά μπορώ. Διαβάζω για ωοληψίες και εμβρυομεταφορές, και δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι, πραγματικά χαίρομαι για όλες σας! @Katiamaxiking ρε κουκλάρα, θέλω να μας φέρεις μια χοριακάρα που να σπάσει ΟΛΑ τα ρεκόρ σε αυτό το φόρουμ!!!!!!!!!!! 💖

Στα δικά μου... την περασμένη βδομάδα είχα την 3η ωοληψία μετά από διέγερση με meriofert. Ήταν πολύ καλός μήνας από άποψη καταβολών, βλέπαμε 10 (τα οποία εξελίχτηκαν σε διαφορετικού μεγέθους ωοθυλάκια), πήραμε 8, τα 2 ήταν μικρά και δεν ήταν usable, από τα υπόλοιπα 6 την επόμενη μέρα είχαν γονιμοποιηθεί μόνο τα 2, τα οποία και παρακολουθούσαμε μέρα μέρα - με κομμένη την ανάσα - να δούμε πως εξελίσσονται, γιατί τα θέλουμε να γίνουν βλαστοκύστες. Στην 3η μέρα το ένα δεν αναπτυσσόταν όπως έπρεπε, είχε μείνει πίσω. Σήμερα 4η μέρα με πήραν και μου είπαν ότι και το 2ο δεν είναι εκεί που θα έπρεπε να είναι για 4η μέρα - με λίγα λόγια, έχουν μείνει πίσω, και είναι πιθανό να μην φτάσουν το στάδιο της βλαστοκύστης. Κάποιες φορές μου είπε ένα τέτοιο έμβρυο μπορεί να γίνει βλαστοκύστη στην 6η μέρα, το οποίο όμως το θεωρούν γενικά ως χαμηλής ποιότητας. 

Ήμουν πολύ αισιόδοξη αυτή τη φορά γιατί είχαμε καλή εικόνα από την αρχή του κύκλου. Επίσης, επειδή αυτήν την φορά δεν έρχονταν άλλα παραπίσω (ήταν μόνο 2-3), δεν κάναμε το dual stim protocol που σας είχα αναφέρει. Συνολικά, πάλι κουβά δηλαδή. 

Δεν ξέρω τι να πω... δεν θέλω και να σας μαυρίζω και εσάς... να σας πω την αλήθεια, έχω παγώσει τελείως μέσα μου. Ο σύζυγος επίσης, ενώ προσπαθεί να με στηρίξει τον έχει πάρει από κάτω, το βλέπω. Και εγώ απλά βάζω το ένα πόδι μπροστά στο άλλο κάθε μέρα, έχω ριχτεί και με τα μούτρα στη δουλειά για να μην σκέφτομαι. Τώρα έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο... από σεπτέμβρη πάλι, και βλέπουμε... 

Είμαστε ηρωίδες όλες ρε, μην το ξεχνάτε ποτέ! Μεγάλη αγκαλιά σε όλες! 🥰

 

κορίτσι μας γλυκό, βλέπεις νομίζω πόση θετική ενέργεια σου στέλνουμε όλες εε;;; Δεν είναι τυχαίο!! Είσαι μαχήτρια και το έχουμε πάρει πρέφα όλες μας!

Εγώ θα σταθώ σε αυτό που είπε η @Neverstop (όνομα και πράγμα!), να αντέξεις ψυχολογικά και οικονομικά και αυτό το ένα εμβρυάκι που θα σε κάνει μαμά, θα βρεθεί, ο κόσμος να χαλάσει.-

Είναι μαραθώνιος, τρέχουμε, κάποιες φορές σκοντάφτουμε ή ρίχνουμε ρυθμό, αλλά βρίσκουμε τη δύναμη μέσα μας και ξαναπατάμε το γκάζι και στο τέλος θα καταφέρουμε να φτάσουμε στο τέρμα. Θα έρθει μια μέρα που θα θυμάσαι αυτή την περίοδο και θα λες "έδωσα ό,τι είχα και δεν είχα, αλλά ΆΞΙΖΕ!" γιατί δίπλα σου θα κοιμάται το μωρό σου. 

Μεγάαααλη αγκαλιά και από μένα και μια ολόψυχη ευχή να έχεις ένα ανέλπιστα όμορφο καλοκαίρι που θα σε γεμίσει αγάπη και δύναμη 💞

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες !! 
ειμαι νέα στη σελίδα σας και εύχομαι σε όλες να σας πάνε όλα καλά !

Εγω έχω περίεργη ιστορία ! Ξεκίνησα τις εξωσωματικές πριν από 3 χρόνια , στην αρχή ατο πρώτο κέντρο (δεν θα πω πιο) είχα τη πρώτη μου αποτυχία και επειδή δεν μας άρεσε η αντιμετώπιση τους απέναντι μας φύγαμε , στο επόμενο με τα πολλά ανάκαλυψαμε ότι έχω πρόβλημα στα ωάρια μου ότι ενώ έβγαζα ικανή ποσότητα δεν ήταν καλά και κανενα δεν προχωρούσε σε βλαστοκύστη , έτσι προχωρησαμε με δωρεά ωαρίων , έμεινα έγκυος με τη πρώτη έφτασε ως 3 μηνών και μετά παλλινδρομησε . Στη 2 έμεινα έγκυος σε 2διμα αλλά τα έχασα στην 7η ε βδομάδα και στη 3 το ίδιο τώρα είμαι στη Τετάρτη προσπαθεία και μετά από τόσες απογοητεύσεις δεν αισθάνομαι τίποτα νομίζω ότι απλά αύριο θα πάρω το αρνητικό αποτέλεσμα . Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και ο συζηγος το ίδιο και δεν βρήκαν κατι άλλο . 
σας ευχαριστώ και συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο 

καλημερα !!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Euaggeliatrs είπε:

Κορίτσια Καλημερα ψάχνω gonal και δε βρίσκω πουθενά.Υπάρχει κοπέλα που να έχει και να μη τη χρειάζεται;;;

Καλημέρα δυστηχως μόλις χθες έδωσα τη τελευταία gonal που είχα σε μια γνωστή μ που είχε και αυτή ανάγκη ! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 42 λεπτά , maraki1992 είπε:

και ποια ήταν η έκβαση της ετ ?

Μπήκα στη δωδέκατη εβδομάδα 😍

πρίν από 33 λεπτά , xristinakarr είπε:

κορίτσι μας γλυκό, βλέπεις νομίζω πόση θετική ενέργεια σου στέλνουμε όλες εε;;; Δεν είναι τυχαίο!! Είσαι μαχήτρια και το έχουμε πάρει πρέφα όλες μας!

Εγώ θα σταθώ σε αυτό που είπε η @Neverstop (όνομα και πράγμα!), να αντέξεις ψυχολογικά και οικονομικά και αυτό το ένα εμβρυάκι που θα σε κάνει μαμά, θα βρεθεί, ο κόσμος να χαλάσει.-

Είναι μαραθώνιος, τρέχουμε, κάποιες φορές σκοντάφτουμε ή ρίχνουμε ρυθμό, αλλά βρίσκουμε τη δύναμη μέσα μας και ξαναπατάμε το γκάζι και στο τέλος θα καταφέρουμε να φτάσουμε στο τέρμα. Θα έρθει μια μέρα που θα θυμάσαι αυτή την περίοδο και θα λες "έδωσα ό,τι είχα και δεν είχα, αλλά ΆΞΙΖΕ!" γιατί δίπλα σου θα κοιμάται το μωρό σου. 

Μεγάαααλη αγκαλιά και από μένα και μια ολόψυχη ευχή να έχεις ένα ανέλπιστα όμορφο καλοκαίρι που θα σε γεμίσει αγάπη και δύναμη 💞

 

 

Όπως ακριβώς τα λες, μαραθώνιος... Για να φτάσω σε δεύτερη μεταφορά περίμενα είκοσι μήνες. Κι όλες γύρω μου εμεναν με την πρώτη, είτε φυσιολογικά είτε με εξωσωματικη. Η στοχοπροσηλωση είναι το παν. 

  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Popi33 είπε:

Καλησπέρα σε όλες !! 
ειμαι νέα στη σελίδα σας και εύχομαι σε όλες να σας πάνε όλα καλά !

Εγω έχω περίεργη ιστορία ! Ξεκίνησα τις εξωσωματικές πριν από 3 χρόνια , στην αρχή ατο πρώτο κέντρο (δεν θα πω πιο) είχα τη πρώτη μου αποτυχία και επειδή δεν μας άρεσε η αντιμετώπιση τους απέναντι μας φύγαμε , στο επόμενο με τα πολλά ανάκαλυψαμε ότι έχω πρόβλημα στα ωάρια μου ότι ενώ έβγαζα ικανή ποσότητα δεν ήταν καλά και κανενα δεν προχωρούσε σε βλαστοκύστη , έτσι προχωρησαμε με δωρεά ωαρίων , έμεινα έγκυος με τη πρώτη έφτασε ως 3 μηνών και μετά παλλινδρομησε . Στη 2 έμεινα έγκυος σε 2διμα αλλά τα έχασα στην 7η ε βδομάδα και στη 3 το ίδιο τώρα είμαι στη Τετάρτη προσπαθεία και μετά από τόσες απογοητεύσεις δεν αισθάνομαι τίποτα νομίζω ότι απλά αύριο θα πάρω το αρνητικό αποτέλεσμα . Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και ο συζηγος το ίδιο και δεν βρήκαν κατι άλλο . 
σας ευχαριστώ και συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο 

καλημερα !!

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Δυστυχώς δεν είναι περίεργη η ιστορία σου, παρόμοιες αποτυχίες και απογοητευσεις έχουμε πολλές κοπέλες εδώ μέσα που προσπαθούμε χρόνια αλλά αργά ή γρήγορα όλες τα καταφέρνουμε.

Λυπάμαι πολύ για τα όσα πέρασες αλλά μη σταματάς να ελπίζεις, ίσως αυτη η προσπάθεια σας να είναι και η τυχερή σας!

Τι ηλικία έχεις και συμπέραναν ότι ο λόγος που δεν προχωράνε τα εμβρυα είναι τα ωαρια?

Για τις καθ'εξιν αποβολες τι γνώμη έχει ο γιατρος σου? Βιοψια εμβρύων κάνατε κατά την αποξεση και ποιο ήταν το αποτέλεσμα? Στο κέντρο ελέγχου αποβολων του Ελενα ή σε άλλο αιματολογο έχετε πάει?

Οι εξετάσεις που λες ότι κάνατε περιλαμβάνουν φουλ πακέτο θρομβοφιλιας (γονιδιακό ελεγχο και λοιπές αιματολογικες) ή έκανες ούτως ή άλλως προληπτικά αντιπηκτικες?

Έχεις ελέγξει μικροβιωμα ενδομητριου? Έχεις κάνει ανοσολογικο έλεγχο και ΝΚ κυτταρα? Ο θυροειδης σου είναι οκ?

Ο σύντροφος έχει κάνει έλεγχο κατακερματισμου και καλλιέργεια σπέρματος?

Δυστυχώς είναι πάρα πολλοί οι παράγοντες που μπορει να οδηγήσουν σε αποβολη, τα παραπάνω είναι κάποια από το βασικότερα, μετά υπάρχουν και άλλες εξετάσεις πιο εξειδικευμενες.

Εύχομαι να έχεις θετικό τεστ και αυτή τη φορά αλλά και μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Neverstop said:

Το έχουμε ξαναπεί, σε μερικές από εμάς ο αγώνας είναι λίγο πιο δύσκολος. Θα σου θυμίσω πως από τις οκτώ ωοληψιες που έκανα η μία είχε μόνο πολύ καλά αποτελέσματα. Κι ήταν κι αυτή που αρκούσε. Όποιος δεν καταθέτει τα όπλα θα τερματίσει. Το παν είναι να αντέξεις ψυχολογικά κι οικονομικά, μαμά θα γίνεις! 

 

 

Ευχαριστώ ρε κορίτσι, πραγματικά δεν ξέρεις πόσο κουράγιο μου έδωσε το μήνυμα σου!!!!!!!!!!!!!! 💥💖 

Σας ευχαριστώ όλες, μου δώσατε δύναμη ❤️ θα συνέλθω τσούκου τσούκου και ξανά την ανηφόρα... 😉

1 hour ago, xristinakarr said:

Θα έρθει μια μέρα που θα θυμάσαι αυτή την περίοδο και θα λες "έδωσα ό,τι είχα και δεν είχα, αλλά ΆΞΙΖΕ!" γιατί δίπλα σου θα κοιμάται το μωρό σου. 

Μεγάαααλη αγκαλιά και από μένα και μια ολόψυχη ευχή να έχεις ένα ανέλπιστα όμορφο καλοκαίρι που θα σε γεμίσει αγάπη και δύναμη 💞

 

 

το είχα κάνει εικόνα αυτό αυτή τη φορά. Θα έρθει για όλες μας! 😘

1 hour ago, Euaggeliatrs said:

Κορίτσια Καλημερα ψάχνω gonal και δε βρίσκω πουθενά.Υπάρχει κοπέλα που να έχει και να μη τη χρειάζεται;;;

Καλημέρα - έχω απείραχτη μία 300άρα που λήγει τον 12/2023. Θα την έδινα στο κέντρο στην επόμενη επίσκεψη αλλά αν είσαι Αθήνα, μπορώ να στη δώσω. Στείλε μου πμ. 

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Nels είπε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Δυστυχώς δεν είναι περίεργη η ιστορία σου, παρόμοιες αποτυχίες και απογοητευσεις έχουμε πολλές κοπέλες εδώ μέσα που προσπαθούμε χρόνια αλλά αργά ή γρήγορα όλες τα καταφέρνουμε.

Λυπάμαι πολύ για τα όσα πέρασες αλλά μη σταματάς να ελπίζεις, ίσως αυτη η προσπάθεια σας να είναι και η τυχερή σας!

Τι ηλικία έχεις και συμπέραναν ότι ο λόγος που δεν προχωράνε τα εμβρυα είναι τα ωαρια?

Για τις καθ'εξιν αποβολες τι γνώμη έχει ο γιατρος σου? Βιοψια εμβρύων κάνατε κατά την αποξεση και ποιο ήταν το αποτέλεσμα? Στο κέντρο ελέγχου αποβολων του Ελενα ή σε άλλο αιματολογο έχετε πάει?

Οι εξετάσεις που λες ότι κάνατε περιλαμβάνουν φουλ πακέτο θρομβοφιλιας (γονιδιακό ελεγχο και λοιπές αιματολογικες) ή έκανες ούτως ή άλλως προληπτικά αντιπηκτικες?

Έχεις ελέγξει μικροβιωμα ενδομητριου? Έχεις κάνει ανοσολογικο έλεγχο και ΝΚ κυτταρα? Ο θυροειδης σου είναι οκ?

Ο σύντροφος έχει κάνει έλεγχο κατακερματισμου και καλλιέργεια σπέρματος?

Δυστυχώς είναι πάρα πολλοί οι παράγοντες που μπορει να οδηγήσουν σε αποβολη, τα παραπάνω είναι κάποια από το βασικότερα, μετά υπάρχουν και άλλες εξετάσεις πιο εξειδικευμενες.

Εύχομαι να έχεις θετικό τεστ και αυτή τη φορά αλλά και μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη.

Καλημέρα! Έχω κάνει όλα όσα ανέφερες καθώς με παρακολουθεί αιματολόγος αλλά Θεσσαλονίκη διότι δεν είμαι απο αθηνα ! 
το μόνο που δεν έχω κάνει είναι μικρόβιομα ενδομητρίου αλλά δεν ξέρω αν δεν το κάνανε γιατί η υστεροσκοπηση μου ήταν καθαρή ! 
ο θυρεό ήδης μου είναι οκ και τα ΝΚ μου επίσης καθώς και για εμβρυοτοξικοτητα ! 
Δεν ξερω τι να σκέφτω άλλο 

το έμβρυο το στείλαμε για βιοψία αλλά ήταν μια χαρα χρωμοσοματικα δεν έβγαλε κάτι η βιοψία ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Popi33 είπε:

Καλημέρα! Έχω κάνει όλα όσα ανέφερες καθώς με παρακολουθεί αιματολόγος αλλά Θεσσαλονίκη διότι δεν είμαι απο αθηνα ! 
το μόνο που δεν έχω κάνει είναι μικρόβιομα ενδομητρίου αλλά δεν ξέρω αν δεν το κάνανε γιατί η υστεροσκοπηση μου ήταν καθαρή ! 
ο θυρεό ήδης μου είναι οκ και τα ΝΚ μου επίσης καθώς και για εμβρυοτοξικοτητα ! 
Δεν ξερω τι να σκέφτω άλλο 

το έμβρυο το στείλαμε για βιοψία αλλά ήταν μια χαρα χρωμοσοματικα δεν έβγαλε κάτι η βιοψία ! 

Καλημέρα κοριτσι μου και λυπάμαι πολύ για τις απώλειες σου. 
Εχω και εγώ 2 εξωσωματικές που η 1η ήταν βιοχημική και η 2η παλινδρόμησε και μπορώ να φανταστώ αυτό που νιώθεις. 
Εαν μπορείς να κανονίζεις άμεσα ένα ραντεβού με το τμήμα ελέγχου καθ’εξιν αποβολών στο Έλενα. Είναι αιματολογικό εργαστηριο ουσιαστικά. Η γιατρός εκεί είναι πολλή καλή και θα σε βοηθήσει αρκετά. Μπορείς να κλείσεις μέσω μεηλ από την σελίδα του εργαστηρίου. 
Επισης θα σε συμβούλευα να δεις και κάποιον γιατρο που εξειδικεύεται στις καθεξιν, εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα και πηρα τις απαντήσεις μου και μάλιστα πάλι από δημόσιο νοσοκομείο.  Βέβαια ήταν πιο εύκολα τα πράγματα στη δικιά μου περιπτωση. 
Ότι άλλο χρειαστείς μας λες. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...