Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, xristinakarr είπε:

Μια από τα ίδια κι εγώ, 36 τώρα και έχει περίπου 2 χρόνια που η ροή είναι πολύ μικρότερη από παλιά. Όσες φορές ρώτησα το γιατρό μου είπε κατηγορηματικά όχι. Με προβλημάτιζε πολύ το θέμα ώσπου... βαρέθηκα να ασχολούμαι και το ξέχασα. 

@MarGe2022 κορίτσι μου τί κάνεις εσύ? Σε χάσαμε.. Ελπίζω να είσαι καλά και να φορτίζεις μπαταρίες

Ε μάλλον κ εγω έτσι θα κάνω, θα το συζητήσω τελευταία φορά κ αν δεν προκύψει κάτι δε θα ασχοληθώ ξανά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

καλησπερα κορίτσια ,εχω χαθεί το ξέρω! δεν έχει αλλάξει τπτ απέχω από τις εξωσωματικές να κάνω καλοκαίρι 😛 απλώς τώρα εχω το εξής και αγχώθηκα . Ένιωσα ένα οξύ πόνο χαμηλά χαμηλά δεξιά και πήγα πριν τουαλέτα και ειχα βγάλει λίγο καφέ με υγρά-ινες (σορρυ για την περιγραφή) ειμαι 27η μερα κυκλου, θεωρητικά περιμενω σε 5 μέρες περίοδο ,τελευταία φορά που ειχα πάρει κλομιφενη ήταν τον μάρτιο και τελευταία επαφή πριν 14 ημέρες. το άγχος μου είναι υπάρχει περίπτωση να ειχα καμια κύστη και να έσπασε λέτε; πρέπει να παω για υπερηχο ή μπορεί να είναι απλώς προεόρτια περιόδου; το λέω γιατί ήταν έντονος ο πόνος ,στιγμιαίος μεν αλλά έντονος!

Καλώς τη. Δεν ξέρω να σου απαντήσω για την κύστη γιατί δεν μου έχει συμβεί ποτέ (αν και συνήθως φεύγουν με την περίοδο), αλλά πιο πιθανό βρίσκω να είναι αρχή περιόδου ή εγκυμοσύνη!!! Ευχομαι το δεύτερο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Aangelika8 είπε:

Καλησπέρα! Κάναμε το πρωί την ωοληψια πήραμε 12 με ενημέρωσαν ότι τα 9 ήταν ώριμα κ ένα ακόμη μπορεί κ αυτό να ωριμάσει... Αναμονή αύριο να δούμε πόσα γονιμοποιηθηκαν... Αλλά ρε κορίτσια δεν μπορώ να σταθώ όρθια, έχω πολύ έντονη ενόχληση κ πόνο με το ζόρι διπλωμένη πάω στο μπάνιο.. Στην προηγούμενη ωοληψια ήμουν μια χαρά μόνο λίγες μέρες μετά είχα πολύ ελαφριά συμπτώματα υπερδιέγερσης τα οποία πέρασαν. Φυσιολογική είναι τόσο έντονη ενόχληση κ πόνος?? Άρχισα να ανησυχώ... 

Καλησπέρα και με το καλό να γονιμοποιηθουν όλα!!! 
Ετσι και εγώ τη 2η φορά, είχα διπλώσει στα δυο. Το έντερο ήταν τελικά που το ενοχλούσαν προφανώς και οι ωοθήκες που είχαν μεγαλωσει και αυτές. 
Εμενα μου είχαν δώσει τότε παυσίπονα τύπου iboprufen για 3 μέρες πρωί βράδυ. 
Ρώτησε και το γιατρό σου όμως.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Angot είπε:

καλησπερα κορίτσια ,εχω χαθεί το ξέρω! δεν έχει αλλάξει τπτ απέχω από τις εξωσωματικές να κάνω καλοκαίρι 😛 απλώς τώρα εχω το εξής και αγχώθηκα . Ένιωσα ένα οξύ πόνο χαμηλά χαμηλά δεξιά και πήγα πριν τουαλέτα και ειχα βγάλει λίγο καφέ με υγρά-ινες (σορρυ για την περιγραφή) ειμαι 27η μερα κυκλου, θεωρητικά περιμενω σε 5 μέρες περίοδο ,τελευταία φορά που ειχα πάρει κλομιφενη ήταν τον μάρτιο και τελευταία επαφή πριν 14 ημέρες. το άγχος μου είναι υπάρχει περίπτωση να ειχα καμια κύστη και να έσπασε λέτε; πρέπει να παω για υπερηχο ή μπορεί να είναι απλώς προεόρτια περιόδου; το λέω γιατί ήταν έντονος ο πόνος ,στιγμιαίος μεν αλλά έντονος!

Γεια σου κορίτσι!!! Προεόρτια...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλώς τη. Δεν ξέρω να σου απαντήσω για την κύστη γιατί δεν μου έχει συμβεί ποτέ (αν και συνήθως φεύγουν με την περίοδο), αλλά πιο πιθανό βρίσκω να είναι αρχή περιόδου ή εγκυμοσύνη!!! Ευχομαι το δεύτερο!

εγκυμοσυνη αποκλείεται γιατί εχω κάνει γενική σπίτι αυτές τις μέρες και σήκωνα ότι σηκώνεται και επισης κάνω και ems ! δεν έκατσε του καλού καιρού που εκανα την κότα,θα κάτσει τώρα! θα δω ίσως πάρω και το γιατρό μήπως με δει! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλησπέρα και με το καλό να γονιμοποιηθουν όλα!!! 
Ετσι και εγώ τη 2η φορά, είχα διπλώσει στα δυο. Το έντερο ήταν τελικά που το ενοχλούσαν προφανώς και οι ωοθήκες που είχαν μεγαλωσει και αυτές. 
Εμενα μου είχαν δώσει τότε παυσίπονα τύπου iboprufen για 3 μέρες πρωί βράδυ. 
Ρώτησε και το γιατρό σου όμως.

Κ εγώ από όταν γύρισα σπίτι είχα αρκετή ενόχληση κ στο έντερο κ τώρα πονάω μέχρι ψηλά στο στομάχι όταν παίρνω βαθιά ανασα... Μου είπε ο γιατρός κ μένα να πάρω παυσίπονα αν πονάω, αν χειροτέρεψει θα ξαναμιλήσω μαζί του. Σ'ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ele@n είπε:

Γεια σου κορίτσι!!! Προεόρτια...

μωρέ αγχώθηκα για την κύστη γιατί το είδα απλώς σε ένα σκούπισμα ειμαι καθαρή τώρα εδώ και πόσες ώρες! και λέω πλάκα θα χει να ειχα καμια κύστη να έσπασε και να μου πει και οχι θάλασσα !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Angot είπε:

εγκυμοσυνη αποκλείεται γιατί εχω κάνει γενική σπίτι αυτές τις μέρες και σήκωνα ότι σηκώνεται και επισης κάνω και ems ! δεν έκατσε του καλού καιρού που εκανα την κότα,θα κάτσει τώρα! θα δω ίσως πάρω και το γιατρό μήπως με δει! 

Καλά στη φυσική σύλληψη όλα αυτά δεν επηρεάζουν σε τίποτα αλλά εσυ ξέρεις τον οργανισμό σου καλύτερα. Λογικά είναι η αρχή περιόδου, άλλωστε είναι οι μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. Θελω να ρωτησω κατι αν γνωριζει καποια απο εσας. Αν δε θελουμε να περιμενουμε να περασει το τετραμηνο μπορουμε να παρουμε καποια απ τις ενεσεις μονες μας; χρειαζεται φανταζομαι παραγγελια αλλα μπορουμε σε οποιοδηποτε φαρμακειο να την κανουμε;  για την elonva κυριως ενδιαφερομαι.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, xristinakarr said:

Μια από τα ίδια κι εγώ, 36 τώρα και έχει περίπου 2 χρόνια που η ροή είναι πολύ μικρότερη από παλιά. Όσες φορές ρώτησα το γιατρό μου είπε κατηγορηματικά όχι. Με προβλημάτιζε πολύ το θέμα ώσπου... βαρέθηκα να ασχολούμαι και το ξέχασα. 

@MarGe2022 κορίτσι μου τί κάνεις εσύ? Σε χάσαμε.. Ελπίζω να είσαι καλά και να φορτίζεις μπαταρίες 🌷

Καλησπέρα σε όλες. Σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι! 💓 Μπορεί να μην γράφω αλλά σας διαβάζω όσο πιο συχνά μπορώ. Διαβάζω για ωοληψίες και εμβρυομεταφορές, και δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι, πραγματικά χαίρομαι για όλες σας! @Katiamaxiking ρε κουκλάρα, θέλω να μας φέρεις μια χοριακάρα που να σπάσει ΟΛΑ τα ρεκόρ σε αυτό το φόρουμ!!!!!!!!!!! 💖

Στα δικά μου... την περασμένη βδομάδα είχα την 3η ωοληψία μετά από διέγερση με meriofert. Ήταν πολύ καλός μήνας από άποψη καταβολών, βλέπαμε 10 (τα οποία εξελίχτηκαν σε διαφορετικού μεγέθους ωοθυλάκια), πήραμε 8, τα 2 ήταν μικρά και δεν ήταν usable, από τα υπόλοιπα 6 την επόμενη μέρα είχαν γονιμοποιηθεί μόνο τα 2, τα οποία και παρακολουθούσαμε μέρα μέρα - με κομμένη την ανάσα - να δούμε πως εξελίσσονται, γιατί τα θέλουμε να γίνουν βλαστοκύστες. Στην 3η μέρα το ένα δεν αναπτυσσόταν όπως έπρεπε, είχε μείνει πίσω. Σήμερα 4η μέρα με πήραν και μου είπαν ότι και το 2ο δεν είναι εκεί που θα έπρεπε να είναι για 4η μέρα - με λίγα λόγια, έχουν μείνει πίσω, και είναι πιθανό να μην φτάσουν το στάδιο της βλαστοκύστης. Κάποιες φορές μου είπε ένα τέτοιο έμβρυο μπορεί να γίνει βλαστοκύστη στην 6η μέρα, το οποίο όμως το θεωρούν γενικά ως χαμηλής ποιότητας. 

Ήμουν πολύ αισιόδοξη αυτή τη φορά γιατί είχαμε καλή εικόνα από την αρχή του κύκλου. Επίσης, επειδή αυτήν την φορά δεν έρχονταν άλλα παραπίσω (ήταν μόνο 2-3), δεν κάναμε το dual stim protocol που σας είχα αναφέρει. Συνολικά, πάλι κουβά δηλαδή. 

Δεν ξέρω τι να πω... δεν θέλω και να σας μαυρίζω και εσάς... να σας πω την αλήθεια, έχω παγώσει τελείως μέσα μου. Ο σύζυγος επίσης, ενώ προσπαθεί να με στηρίξει τον έχει πάρει από κάτω, το βλέπω. Και εγώ απλά βάζω το ένα πόδι μπροστά στο άλλο κάθε μέρα, έχω ριχτεί και με τα μούτρα στη δουλειά για να μην σκέφτομαι. Τώρα έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο... από σεπτέμβρη πάλι, και βλέπουμε... 

Είμαστε ηρωίδες όλες ρε, μην το ξεχνάτε ποτέ! Μεγάλη αγκαλιά σε όλες! 🥰

 

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Zaxaroulamak είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Θελω να ρωτησω κατι αν γνωριζει καποια απο εσας. Αν δε θελουμε να περιμενουμε να περασει το τετραμηνο μπορουμε να παρουμε καποια απ τις ενεσεις μονες μας; χρειαζεται φανταζομαι παραγγελια αλλα μπορουμε σε οποιοδηποτε φαρμακειο να την κανουμε;  για την elonva κυριως ενδιαφερομαι.

Ιδιωτικά μπορείς να αγοράσεις και να χρησιμοποιησεις τα φαρμακα οπότε θέλεις με τις οδηγίες του γιατρού. Το 4μηνο έχει θεσπιστεί από τον ΕΟΠΠΥ για την ασφάλεια μας, για να επανέλθει ο οργανισμός μας μετά από διεγερση και να μην τον καταπονησουμε απευθείας με επιπλέον ορμονες. Και οι γιατροι μου είχαν συστήσει να περιμένω το 4μηνο, εγώ βέβαια επειδή δε θέλω να να ζορίζω τον οργανισμο μου έκανα διέγερση ανά έτος.

Οσο για την elonva δεν έχω καλή εμπειρία και οι περισσότεροι γιατροί δεν τη συστήνουν.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι! 💓 Μπορεί να μην γράφω αλλά σας διαβάζω όσο πιο συχνά μπορώ. Διαβάζω για ωοληψίες και εμβρυομεταφορές, και δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι, πραγματικά χαίρομαι για όλες σας! @Katiamaxiking ρε κουκλάρα, θέλω να μας φέρεις μια χοριακάρα που να σπάσει ΟΛΑ τα ρεκόρ σε αυτό το φόρουμ!!!!!!!!!!! 💖

Στα δικά μου... την περασμένη βδομάδα είχα την 3η ωοληψία μετά από διέγερση με meriofert. Ήταν πολύ καλός μήνας από άποψη καταβολών, βλέπαμε 10 (τα οποία εξελίχτηκαν σε διαφορετικού μεγέθους ωοθυλάκια), πήραμε 8, τα 2 ήταν μικρά και δεν ήταν usable, από τα υπόλοιπα 6 την επόμενη μέρα είχαν γονιμοποιηθεί μόνο τα 2, τα οποία και παρακολουθούσαμε μέρα μέρα - με κομμένη την ανάσα - να δούμε πως εξελίσσονται, γιατί τα θέλουμε να γίνουν βλαστοκύστες. Στην 3η μέρα το ένα δεν αναπτυσσόταν όπως έπρεπε, είχε μείνει πίσω. Σήμερα 4η μέρα με πήραν και μου είπαν ότι και το 2ο δεν είναι εκεί που θα έπρεπε να είναι για 4η μέρα - με λίγα λόγια, έχουν μείνει πίσω, και είναι πιθανό να μην φτάσουν το στάδιο της βλαστοκύστης. Κάποιες φορές μου είπε ένα τέτοιο έμβρυο μπορεί να γίνει βλαστοκύστη στην 6η μέρα, το οποίο όμως το θεωρούν γενικά ως χαμηλής ποιότητας. 

Ήμουν πολύ αισιόδοξη αυτή τη φορά γιατί είχαμε καλή εικόνα από την αρχή του κύκλου. Επίσης, επειδή αυτήν την φορά δεν έρχονταν άλλα παραπίσω (ήταν μόνο 2-3), δεν κάναμε το dual stim protocol που σας είχα αναφέρει. Συνολικά, πάλι κουβά δηλαδή. 

Δεν ξέρω τι να πω... δεν θέλω και να σας μαυρίζω και εσάς... να σας πω την αλήθεια, έχω παγώσει τελείως μέσα μου. Ο σύζυγος επίσης, ενώ προσπαθεί να με στηρίξει τον έχει πάρει από κάτω, το βλέπω. Και εγώ απλά βάζω το ένα πόδι μπροστά στο άλλο κάθε μέρα, έχω ριχτεί και με τα μούτρα στη δουλειά για να μην σκέφτομαι. Τώρα έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο... από σεπτέμβρη πάλι, και βλέπουμε... 

Είμαστε ηρωίδες όλες ρε, μην το ξεχνάτε ποτέ! Μεγάλη αγκαλιά σε όλες! 🥰

 

Μην το βάζεις κάτω κοπέλα μου! Μπορεί να φτασουν και τα δυο βλαστοκυστες, το έχουμε δει να συμβαίνει. πίστεψε σε αυτά! 💕

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nels είπε:

Ιδιωτικά μπορείς να αγοράσεις και να χρησιμοποιησεις τα φαρμακα οπότε θέλεις με τις οδηγίες του γιατρού. Το 4μηνο έχει θεσπιστεί από τον ΕΟΠΠΥ για την ασφάλεια μας, για να επανέλθει ο οργανισμός μας μετά από διεγερση και να μην τον καταπονησουμε απευθείας με επιπλέον ορμονες. Και οι γιατροι μου είχαν συστήσει να περιμένω το 4μηνο, εγώ βέβαια επειδή δε θέλω να να ζορίζω τον οργανισμο μου έκανα διέγερση ανά έτος.

Οσο για την elonva δεν έχω καλή εμπειρία και οι περισσότεροι γιατροί δεν τη συστήνουν.

 Σ ευχαριστω για τις πληροφοριες. Ναι σιγουρα χρειαζεται χρονο ο οργανισμος θελω απλως να γνωριζω ολες τις δυνατοτητες που εχω ωστοσο δε νομιζω να  κανω κατι νωριτερα απο τετραμηνο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι! 💓 Μπορεί να μην γράφω αλλά σας διαβάζω όσο πιο συχνά μπορώ. Διαβάζω για ωοληψίες και εμβρυομεταφορές, και δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι, πραγματικά χαίρομαι για όλες σας! @Katiamaxiking ρε κουκλάρα, θέλω να μας φέρεις μια χοριακάρα που να σπάσει ΟΛΑ τα ρεκόρ σε αυτό το φόρουμ!!!!!!!!!!! 💖

Στα δικά μου... την περασμένη βδομάδα είχα την 3η ωοληψία μετά από διέγερση με meriofert. Ήταν πολύ καλός μήνας από άποψη καταβολών, βλέπαμε 10 (τα οποία εξελίχτηκαν σε διαφορετικού μεγέθους ωοθυλάκια), πήραμε 8, τα 2 ήταν μικρά και δεν ήταν usable, από τα υπόλοιπα 6 την επόμενη μέρα είχαν γονιμοποιηθεί μόνο τα 2, τα οποία και παρακολουθούσαμε μέρα μέρα - με κομμένη την ανάσα - να δούμε πως εξελίσσονται, γιατί τα θέλουμε να γίνουν βλαστοκύστες. Στην 3η μέρα το ένα δεν αναπτυσσόταν όπως έπρεπε, είχε μείνει πίσω. Σήμερα 4η μέρα με πήραν και μου είπαν ότι και το 2ο δεν είναι εκεί που θα έπρεπε να είναι για 4η μέρα - με λίγα λόγια, έχουν μείνει πίσω, και είναι πιθανό να μην φτάσουν το στάδιο της βλαστοκύστης. Κάποιες φορές μου είπε ένα τέτοιο έμβρυο μπορεί να γίνει βλαστοκύστη στην 6η μέρα, το οποίο όμως το θεωρούν γενικά ως χαμηλής ποιότητας. 

Ήμουν πολύ αισιόδοξη αυτή τη φορά γιατί είχαμε καλή εικόνα από την αρχή του κύκλου. Επίσης, επειδή αυτήν την φορά δεν έρχονταν άλλα παραπίσω (ήταν μόνο 2-3), δεν κάναμε το dual stim protocol που σας είχα αναφέρει. Συνολικά, πάλι κουβά δηλαδή. 

Δεν ξέρω τι να πω... δεν θέλω και να σας μαυρίζω και εσάς... να σας πω την αλήθεια, έχω παγώσει τελείως μέσα μου. Ο σύζυγος επίσης, ενώ προσπαθεί να με στηρίξει τον έχει πάρει από κάτω, το βλέπω. Και εγώ απλά βάζω το ένα πόδι μπροστά στο άλλο κάθε μέρα, έχω ριχτεί και με τα μούτρα στη δουλειά για να μην σκέφτομαι. Τώρα έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο... από σεπτέμβρη πάλι, και βλέπουμε... 

Είμαστε ηρωίδες όλες ρε, μην το ξεχνάτε ποτέ! Μεγάλη αγκαλιά σε όλες! 🥰

 

Η απουσία σου αγαπητή μου ήταν εμφανής. Θα σου πούμε όλες να μη το βάζεις κάτω και έτσι είναι, θα σου πούμε αυτό που θελουμε να ακούμε όλες. Δυστυχώς όταν πάμε πολύ θετικά η απογοήτευση είναι ακόμα μεγαλύτερη. Εγώ θα σου ευχηθώ να τα καταφέρουν και να γίνουν τα παιδάκια σου 🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι! 💓 Μπορεί να μην γράφω αλλά σας διαβάζω όσο πιο συχνά μπορώ. Διαβάζω για ωοληψίες και εμβρυομεταφορές, και δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι, πραγματικά χαίρομαι για όλες σας! @Katiamaxiking ρε κουκλάρα, θέλω να μας φέρεις μια χοριακάρα που να σπάσει ΟΛΑ τα ρεκόρ σε αυτό το φόρουμ!!!!!!!!!!! 💖

Στα δικά μου... την περασμένη βδομάδα είχα την 3η ωοληψία μετά από διέγερση με meriofert. Ήταν πολύ καλός μήνας από άποψη καταβολών, βλέπαμε 10 (τα οποία εξελίχτηκαν σε διαφορετικού μεγέθους ωοθυλάκια), πήραμε 8, τα 2 ήταν μικρά και δεν ήταν usable, από τα υπόλοιπα 6 την επόμενη μέρα είχαν γονιμοποιηθεί μόνο τα 2, τα οποία και παρακολουθούσαμε μέρα μέρα - με κομμένη την ανάσα - να δούμε πως εξελίσσονται, γιατί τα θέλουμε να γίνουν βλαστοκύστες. Στην 3η μέρα το ένα δεν αναπτυσσόταν όπως έπρεπε, είχε μείνει πίσω. Σήμερα 4η μέρα με πήραν και μου είπαν ότι και το 2ο δεν είναι εκεί που θα έπρεπε να είναι για 4η μέρα - με λίγα λόγια, έχουν μείνει πίσω, και είναι πιθανό να μην φτάσουν το στάδιο της βλαστοκύστης. Κάποιες φορές μου είπε ένα τέτοιο έμβρυο μπορεί να γίνει βλαστοκύστη στην 6η μέρα, το οποίο όμως το θεωρούν γενικά ως χαμηλής ποιότητας. 

Ήμουν πολύ αισιόδοξη αυτή τη φορά γιατί είχαμε καλή εικόνα από την αρχή του κύκλου. Επίσης, επειδή αυτήν την φορά δεν έρχονταν άλλα παραπίσω (ήταν μόνο 2-3), δεν κάναμε το dual stim protocol που σας είχα αναφέρει. Συνολικά, πάλι κουβά δηλαδή. 

Δεν ξέρω τι να πω... δεν θέλω και να σας μαυρίζω και εσάς... να σας πω την αλήθεια, έχω παγώσει τελείως μέσα μου. Ο σύζυγος επίσης, ενώ προσπαθεί να με στηρίξει τον έχει πάρει από κάτω, το βλέπω. Και εγώ απλά βάζω το ένα πόδι μπροστά στο άλλο κάθε μέρα, έχω ριχτεί και με τα μούτρα στη δουλειά για να μην σκέφτομαι. Τώρα έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο... από σεπτέμβρη πάλι, και βλέπουμε... 

Είμαστε ηρωίδες όλες ρε, μην το ξεχνάτε ποτέ! Μεγάλη αγκαλιά σε όλες! 🥰

 

Το έχουμε ξαναπεί, σε μερικές από εμάς ο αγώνας είναι λίγο πιο δύσκολος. Θα σου θυμίσω πως από τις οκτώ ωοληψιες που έκανα η μία είχε μόνο πολύ καλά αποτελέσματα. Κι ήταν κι αυτή που αρκούσε. Όποιος δεν καταθέτει τα όπλα θα τερματίσει. Το παν είναι να αντέξεις ψυχολογικά κι οικονομικά, μαμά θα γίνεις! 

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλησπερα κορίτσια ,εχω χαθεί το ξέρω! δεν έχει αλλάξει τπτ απέχω από τις εξωσωματικές να κάνω καλοκαίρι 😛 απλώς τώρα εχω το εξής και αγχώθηκα . Ένιωσα ένα οξύ πόνο χαμηλά χαμηλά δεξιά και πήγα πριν τουαλέτα και ειχα βγάλει λίγο καφέ με υγρά-ινες (σορρυ για την περιγραφή) ειμαι 27η μερα κυκλου, θεωρητικά περιμενω σε 5 μέρες περίοδο ,τελευταία φορά που ειχα πάρει κλομιφενη ήταν τον μάρτιο και τελευταία επαφή πριν 14 ημέρες. το άγχος μου είναι υπάρχει περίπτωση να ειχα καμια κύστη και να έσπασε λέτε; πρέπει να παω για υπερηχο ή μπορεί να είναι απλώς προεόρτια περιόδου; το λέω γιατί ήταν έντονος ο πόνος ,στιγμιαίος μεν αλλά έντονος!

Καλώς την! Αν σπάσει κάτι συνήθως ο πόνος είναι πάρα πολύ έντονος και διαρκεί. Δεν πιστεύω πως έχεις θέμα. 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...