Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , Stef91 είπε:

Σε ευχαριστώ! Ναι το πίστευα, αλλά άρχισα να απελπίζομαι! Και αν τελικά δεν συμβεί ποτέ; 

Να σου πω, ολα θα πανε καλα στο τελος. Κανε διακοπες, οργανωσε λιγο τα ενδοκρινολογικα κ το βαρος κ ξαναπροσπαθεις. Ακομη και τυχαία συλληψη πιστευω οτι μπορεις να εχεις στην ηλικια σου, ασχετα με τις εξωσωματικες. Εισαι πολυ μικρη. Η εξωσωματικη μιμειται την φυση κ παντα θα τη θεωρω δυσκολοτερη απο τη φυσικη συλληψη κ ας μην ειμαι γιατρος! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 27 λεπτά , Σποράκι είπε:

Αυτές τις σκέψεις τος κάνουμε όλες, συχνά πυκνά. Θεωρώ ότι είναι πολύ δύσκολο να μη συμβεί, αν μια γυναίκα θέλει να γίνει μαμά θα γίνει. Θα συμβεί, αλλά θα ταλαιπωρηθούμε λίγο!!! 

Τι να πω, πολύ κλάμα βρε Σποράκι! Γιατί να ταλαιπωρουμαστε έτσι ; 

πρίν από 13 λεπτά , Pontikis είπε:

Να σου πω, ολα θα πανε καλα στο τελος. Κανε διακοπες, οργανωσε λιγο τα ενδοκρινολογικα κ το βαρος κ ξαναπροσπαθεις. Ακομη και τυχαία συλληψη πιστευω οτι μπορεις να εχεις στην ηλικια σου, ασχετα με τις εξωσωματικες. Εισαι πολυ μικρη. Η εξωσωματικη μιμειται την φυση κ παντα θα τη θεωρω δυσκολοτερη απο τη φυσικη συλληψη κ ας μην ειμαι γιατρος! 

Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά με το σπερμα του άντρα μου λίγο δύσκολο έως ακατόρθωτο μας είπαν, τώρα βέβαια ποιος ξέρει; Θα συμφωνήσω με την εξωσωματική ως δυσκολότερη!! Και εγω αυτό πιστεύω ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Stef91 είπε:

Τι να πω, πολύ κλάμα βρε Σποράκι! Γιατί να ταλαιπωρουμαστε έτσι ; 

Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά με το σπερμα του άντρα μου λίγο δύσκολο έως ακατόρθωτο μας είπαν, τώρα βέβαια ποιος ξέρει; Θα συμφωνήσω με την εξωσωματική ως δυσκολότερη!! Και εγω αυτό πιστεύω ! 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κλάψε όσο θες και σιγά σιγά θα αρχίσεις να σκέφτεσαι θετικά. Καλοκαίρι είναι, σκέψου τις διακοπές και από Σεπτέμβρη ξανά προς τη δόξα τραβάμε…

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Θα ήθελα να μοιραστώ τον προβληματισμο μου κ να διαβάσω τις γνώμες σας. Έχω κλείσει τα 40, πάντα η περιοδος διαρκούσε 5 ημέρες με αιμα αρκετό! Έχει εδώ κ ένα χρόνο όμως που αυτό άλλαξε μου κρατάει 2.5 με 3 μέρες κ μετά μόνο κάτι καφέ! Οι ορμόνες μου δεν έχουν αλλάξει οι τιμες τους, το έχω πει σε ένα σωρό γυναικολογους και μου λένε πως δεν υπάρχει πρόβλημα αφού οι ορμόνες είναι σταθερές κ οι υπερηχοι καθαροί, έχω κάνει κ υστεροσαλπιγγογραφια κ ήταν καθαρή. Πριν συμβεί όλο αυτό είχα νοσησει με κορονοιο, ίσως να είναι κ τυχαίο βέβαια κ να μην συνδέονται. Αλλά το σκέφτομαι συνέχεια μήπως συμβαίνει κάτι κ με στρεσαρει αρκετά.

Κι εμένα κοντεύοντας τα σαράντα άρχισε να κρατά δύο τρεις μέρες. Δεν με προβλημάτισε αφου όλες οι εξετάσεις μου είναι οκ... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Θα ήθελα να μοιραστώ τον προβληματισμο μου κ να διαβάσω τις γνώμες σας. Έχω κλείσει τα 40, πάντα η περιοδος διαρκούσε 5 ημέρες με αιμα αρκετό! Έχει εδώ κ ένα χρόνο όμως που αυτό άλλαξε μου κρατάει 2.5 με 3 μέρες κ μετά μόνο κάτι καφέ! Οι ορμόνες μου δεν έχουν αλλάξει οι τιμες τους, το έχω πει σε ένα σωρό γυναικολογους και μου λένε πως δεν υπάρχει πρόβλημα αφού οι ορμόνες είναι σταθερές κ οι υπερηχοι καθαροί, έχω κάνει κ υστεροσαλπιγγογραφια κ ήταν καθαρή. Πριν συμβεί όλο αυτό είχα νοσησει με κορονοιο, ίσως να είναι κ τυχαίο βέβαια κ να μην συνδέονται. Αλλά το σκέφτομαι συνέχεια μήπως συμβαίνει κάτι κ με στρεσαρει αρκετά.

Καλησπέρα,

Και εγώ τα προηγούμενα χρόνια είχα 5 μερες μεγάλη ροή. Τους τελευταίους μήνες και μένα μου κρατάει 2-3 μερες και η ροή πολύ μικρή για να μην πω ανύπαρκτη. Δεν ξέρω αν έχουν επηρεάσει ον οργανισνο μου ολα αυτά τα φάρμακα που έχω πάρει..  ή μια κυστη ενδομητριωσης που εχει εμφανιστεί μετά την τελευταία εξωσωματικη και αποξεση. Η ηλικια μου ειναι 35

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

Τελικά αρνητική η χοριακή! Αν και ήταν η Τρίτη φορά νομίζω αυτήν έφαγα μια γερή σφαλιάρα και δεν μπορώ να συνέλθω! 

Κρίμα βρε κοπέλα μου… καλο κουραγιο ευχομαι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Θα ήθελα να μοιραστώ τον προβληματισμο μου κ να διαβάσω τις γνώμες σας. Έχω κλείσει τα 40, πάντα η περιοδος διαρκούσε 5 ημέρες με αιμα αρκετό! Έχει εδώ κ ένα χρόνο όμως που αυτό άλλαξε μου κρατάει 2.5 με 3 μέρες κ μετά μόνο κάτι καφέ! Οι ορμόνες μου δεν έχουν αλλάξει οι τιμες τους, το έχω πει σε ένα σωρό γυναικολογους και μου λένε πως δεν υπάρχει πρόβλημα αφού οι ορμόνες είναι σταθερές κ οι υπερηχοι καθαροί, έχω κάνει κ υστεροσαλπιγγογραφια κ ήταν καθαρή. Πριν συμβεί όλο αυτό είχα νοσησει με κορονοιο, ίσως να είναι κ τυχαίο βέβαια κ να μην συνδέονται. Αλλά το σκέφτομαι συνέχεια μήπως συμβαίνει κάτι κ με στρεσαρει αρκετά.

Μια από τα ίδια κι εγώ, 36 τώρα και έχει περίπου 2 χρόνια που η ροή είναι πολύ μικρότερη από παλιά. Όσες φορές ρώτησα το γιατρό μου είπε κατηγορηματικά όχι. Με προβλημάτιζε πολύ το θέμα ώσπου... βαρέθηκα να ασχολούμαι και το ξέχασα. 

@MarGe2022 κορίτσι μου τί κάνεις εσύ? Σε χάσαμε.. Ελπίζω να είσαι καλά και να φορτίζεις μπαταρίες 🌷

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου,

Έκανα χθες στις 20:00 την πρώτη Gonal (300 IU) και μου βγήκε μια τρομερή ενέργεια, καλή διάθεση και... αϋπνία! Δεν κοιμήθηκα ούτε ένα λεπτό όλη τη νύχτα, και παρόλα αυτά δεν νιώθω κουρασμένη. Γενικώς έχω υποφέρει από αϋπνίες στο παρελθόν, αλλά τον τελευταίο καιρό δεν είχα πρόβλημα.

Είχε καμιά σας παρόμοια εμπειρία;

Αυτή τη στιγμή νιώθω οκ, αλλά δε νομίζω να την παλέψω 10 μέρες άυπνη...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ιουλιέτα είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,

Έκανα χθες στις 20:00 την πρώτη Gonal (300 IU) και μου βγήκε μια τρομερή ενέργεια, καλή διάθεση και... αϋπνία! Δεν κοιμήθηκα ούτε ένα λεπτό όλη τη νύχτα, και παρόλα αυτά δεν νιώθω κουρασμένη. Γενικώς έχω υποφέρει από αϋπνίες στο παρελθόν, αλλά τον τελευταίο καιρό δεν είχα πρόβλημα.

Είχε καμιά σας παρόμοια εμπειρία;

Αυτή τη στιγμή νιώθω οκ, αλλά δε νομίζω να την παλέψω 10 μέρες άυπνη...

Κ εγώ οπότε έκανα ενέσεις διεγέρσης είχα πολύ αναστατο ύπνο, με αρκετή αϋπνία κ εφίδρωση τη νύχτα ανεξαρτήτως εποχής. Δεν έχω κάνει με gonal αλλά έχω κάνει  με meriofert, menopur κ puregon κ πάντα το ίδιο εφέ είχα. Δε ξέρω αν ήταν από την αγωνία μου κ την υπερενταση μου να πάει καλά η διαδικασία ή οι ορμόνες αυτές καθαυτές αλλά το είχα αυτό το εφέ σε κάθε διέγερση .... Μην ανησυχείς 😊   

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.. 10ιουνη έκανα επεμβατική υστεροσκοπηση για τοξοειδή μητρα γτ ήταν έντονη κ για ανανέωση ενδομητρίου (6.5)..δεν βρέθηκε κάτι άλλο από την υστερο..λόγω σπω (δεν έχω περίοδο μόνη μ)μου έδωσε 11μερες λευκά σικλακουρ και μετά τα καφέ για άλλες τόσες.τα έκοψα το Σάββατο το βράδυ αλλά ακόμη δεν βλέπω περίοδο.ειμαι αρκετή ανήσυχη γτ ακόμη δεν έχω αδιαθετησει...ο γιατρος μου είναι Αθήνα κ δεν ξέρω τι να κάνω ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , Lotos είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. 10ιουνη έκανα επεμβατική υστεροσκοπηση για τοξοειδή μητρα γτ ήταν έντονη κ για ανανέωση ενδομητρίου (6.5)..δεν βρέθηκε κάτι άλλο από την υστερο..λόγω σπω (δεν έχω περίοδο μόνη μ)μου έδωσε 11μερες λευκά σικλακουρ και μετά τα καφέ για άλλες τόσες.τα έκοψα το Σάββατο το βράδυ αλλά ακόμη δεν βλέπω περίοδο.ειμαι αρκετή ανήσυχη γτ ακόμη δεν έχω αδιαθετησει...ο γιατρος μου είναι Αθήνα κ δεν ξέρω τι να κάνω ..

Εγώ παίρνω τα cyclacur εδώ κ χρόνια για τον κύκλο μου όταν τα σταματάω έρχεται περίοδος μετά από 5 μέρες, λογικά αύριο μεθαύριο θα σου ερθει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Aangelika8 είπε:

Εγώ παίρνω τα cyclacur εδώ κ χρόνια για τον κύκλο μου όταν τα σταματάω έρχεται περίοδος μετά από 5 μέρες, λογικά αύριο μεθαύριο θα σου ερθει. 

Σε ευχαριστώ...έπαιρνα πολλά την ημέρα ...για αυτό ανησύχησα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κάναμε το πρωί την ωοληψια πήραμε 12 με ενημέρωσαν ότι τα 9 ήταν ώριμα κ ένα ακόμη μπορεί κ αυτό να ωριμάσει... Αναμονή αύριο να δούμε πόσα γονιμοποιηθηκαν... Αλλά ρε κορίτσια δεν μπορώ να σταθώ όρθια, έχω πολύ έντονη ενόχληση κ πόνο με το ζόρι διπλωμένη πάω στο μπάνιο.. Στην προηγούμενη ωοληψια ήμουν μια χαρά μόνο λίγες μέρες μετά είχα πολύ ελαφριά συμπτώματα υπερδιέγερσης τα οποία πέρασαν. Φυσιολογική είναι τόσο έντονη ενόχληση κ πόνος?? Άρχισα να ανησυχώ... 

  • Καλή τύχη! 2
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Κι εμένα κοντεύοντας τα σαράντα άρχισε να κρατά δύο τρεις μέρες. Δεν με προβλημάτισε αφου όλες οι εξετάσεις μου είναι οκ... 

Θα πάω στον γιατρό για έλεγχο σε λίγες μέρες, θα το κάνω πάλι μια συζήτηση κι αν μου πει πως δεν βλέπει πρόβλημα, θα σταματήσω να ασχολούμαι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κορίτσια ,εχω χαθεί το ξέρω! δεν έχει αλλάξει τπτ απέχω από τις εξωσωματικές να κάνω καλοκαίρι 😛 απλώς τώρα εχω το εξής και αγχώθηκα . Ένιωσα ένα οξύ πόνο χαμηλά χαμηλά δεξιά και πήγα πριν τουαλέτα και ειχα βγάλει λίγο καφέ με υγρά-ινες (σορρυ για την περιγραφή) ειμαι 27η μερα κυκλου, θεωρητικά περιμενω σε 5 μέρες περίοδο ,τελευταία φορά που ειχα πάρει κλομιφενη ήταν τον μάρτιο και τελευταία επαφή πριν 14 ημέρες. το άγχος μου είναι υπάρχει περίπτωση να ειχα καμια κύστη και να έσπασε λέτε; πρέπει να παω για υπερηχο ή μπορεί να είναι απλώς προεόρτια περιόδου; το λέω γιατί ήταν έντονος ο πόνος ,στιγμιαίος μεν αλλά έντονος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...