Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

1 hour ago, Katiamaxiking είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

μολις εκανα εμβρυομεταφορα 2 εμβρύων, το ένα βλαστοκύστη και το άλλο ερχόμενη βλαστοκύστη!

σας Ευχαριστω παρά πολύ για τη θετική σας ενέργεια!!! 
ελπιζω να ριζώσουν!

το 3ο δεν προχώρησε. 

Καλή επιτυχία, να ριζώσουν για τα καλά!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 hour ago, Katiamaxiking είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

μολις εκανα εμβρυομεταφορα 2 εμβρύων, το ένα βλαστοκύστη και το άλλο ερχόμενη βλαστοκύστη!

σας Ευχαριστω παρά πολύ για τη θετική σας ενέργεια!!! 
ελπιζω να ριζώσουν!

το 3ο δεν προχώρησε. 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Μια χοριακάρα εύχομαι !

πρίν από 4 λεπτά , Aangelika8 είπε:

Καλησπέρα!! Αύριο πάω για ωοληψια!! Έχουμε μετρήσει 13 ωοθηλακια στους υπέρηχους.....στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια!!! 🙏

Εύχομαι 13 βλαστοκυστες!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Aangelika8 είπε:

Καλησπέρα!! Αύριο πάω για ωοληψια!! Έχουμε μετρήσει 13 ωοθηλακια στους υπέρηχους.....στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια!!! 🙏

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, maraki1992 είπε:

ευχαριστώ πολύ. έχεις κάνει κάποιο από τα δύο? αν ναι σε βοήθησε κάπου?

Ngs…Δύο φορές. Δεν προχωρήσαμε σε ετ, οπότε δεν ξέρω αν έχει βοηθήσει. Εντοπίστηκαν κάποια μικρόβια, ελάχιστοι γαλακτιβάκιλλοι. Η θεραπεία δεν είχε αποτέλεσμα. Μετά το 2ο ngs, τη θεραπεία με αντιβιώσεις κλπ δεν έλεγξα το ενδομήτριο. Τέλη του μήνα θα κάνω ένα ngs ακόμη να δούμε πού βρισκόμαστε. Απελπισία!!

Ας γράψει κάποια κοπέλα που είχε αποτέλεσμα, να πάρουμε θάρρος. Σίγουρα αν το περιβάλλον της μήτρας δεν είναι καλό δεν ευδοκιμεί τίποτα. Δεν αμφιβάλλω προσωπικά για την αξιοπιστία της εξέτασης, αλλά για τη θεραπεία με τα τόσα αντιβιωτικά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Stef91 είπε:

Τελικά αρνητική η χοριακή! Αν και ήταν η Τρίτη φορά νομίζω αυτήν έφαγα μια γερή σφαλιάρα και δεν μπορώ να συνέλθω! 

Ωχ βρε κορίτσι λυπάμαι πολύ. Λογικό να στεναχωρήθηκες, το πίστευες πολύ αυτή τη φορά. Θέλει λίγο χρόνο αλλά θα πάρεις τα πάνω σου για τη συνέχεια!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Visit a vis είπε:

Ngs…Δύο φορές. Δεν προχωρήσαμε σε ετ, οπότε δεν ξέρω αν έχει βοηθήσει. Εντοπίστηκαν κάποια μικρόβια, ελάχιστοι γαλακτιβάκιλλοι. Η θεραπεία δεν είχε αποτέλεσμα. Μετά το 2ο ngs, τη θεραπεία με αντιβιώσεις κλπ δεν έλεγξα το ενδομήτριο. Τέλη του μήνα θα κάνω ένα ngs ακόμη να δούμε πού βρισκόμαστε. Απελπισία!!

Ας γράψει κάποια κοπέλα που είχε αποτέλεσμα, να πάρουμε θάρρος. Σίγουρα αν το περιβάλλον της μήτρας δεν είναι καλό δεν ευδοκιμεί τίποτα. Δεν αμφιβάλλω προσωπικά για την αξιοπιστία της εξέτασης, αλλά για τη θεραπεία με τα τόσα αντιβιωτικά. 

Εγώ θα σου πω πως τραβιέμαι από τον Γενάρη με ngs, αντιβιώσεις κλπ...Έκανα 4 φορές.. Ξεκίνησα με 73% μικρόβιο 27% γαλακτοβάκιλλους...Ε, την τελευταία φορά και ύστερα από όολη αυτη την ταλαιπωρια έφτασα στο 30% μικροβιο, 70% γαλακτοβάκιλλους... Ο γιατρός μου μου έδωσε για 8 μερες ακόμα αντιβίωση για να κατέβει όσο γίνεται και ξεκίνησα τη διαδικασία για ετ. Τώρα θα πιάσει?Δεν θα πιάσει? Who knows.... Ελπίζω να βοήθησα...Καλή τύχη!!

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, maraki1992 είπε:

ευχαριστώ πολύ. έχεις κάνει κάποιο από τα δύο? αν ναι σε βοήθησε κάπου?

 

πρίν από 20 λεπτά , Fifi88 είπε:

Εγώ θα σου πω πως τραβιέμαι από τον Γενάρη με ngs, αντιβιώσεις κλπ...Έκανα 4 φορές.. Ξεκίνησα με 73% μικρόβιο 27% γαλακτοβάκιλλους...Ε, την τελευταία φορά και ύστερα από όολη αυτη την ταλαιπωρια έφτασα στο 30% μικροβιο, 70% γαλακτοβάκιλλους... Ο γιατρός μου μου έδωσε για 8 μερες ακόμα αντιβίωση για να κατέβει όσο γίνεται και ξεκίνησα τη διαδικασία για ετ. Τώρα θα πιάσει?Δεν θα πιάσει? Who knows.... Ελπίζω να βοήθησα...Καλή τύχη!!

Εμένα στη 2η εξέταση από 5% πήγαν στο 0% οι γαλακτοβάκιλλοι. Όχι απλώς δεν βοήθησε η θεραπεία…απελπισία!

Στην αποτοξίνωση είμαι. Δεν αντέχω τόση αντιβίωση: έντερο και στομάχι διαλύθηκαν. Δεν ξέρω αν θα ξαναμπώ στη διαδικασία. Αναγκαστικά πιθανότατα.

Καλή σου τύχη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Θα ήθελα να μοιραστώ τον προβληματισμο μου κ να διαβάσω τις γνώμες σας. Έχω κλείσει τα 40, πάντα η περιοδος διαρκούσε 5 ημέρες με αιμα αρκετό! Έχει εδώ κ ένα χρόνο όμως που αυτό άλλαξε μου κρατάει 2.5 με 3 μέρες κ μετά μόνο κάτι καφέ! Οι ορμόνες μου δεν έχουν αλλάξει οι τιμες τους, το έχω πει σε ένα σωρό γυναικολογους και μου λένε πως δεν υπάρχει πρόβλημα αφού οι ορμόνες είναι σταθερές κ οι υπερηχοι καθαροί, έχω κάνει κ υστεροσαλπιγγογραφια κ ήταν καθαρή. Πριν συμβεί όλο αυτό είχα νοσησει με κορονοιο, ίσως να είναι κ τυχαίο βέβαια κ να μην συνδέονται. Αλλά το σκέφτομαι συνέχεια μήπως συμβαίνει κάτι κ με στρεσαρει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Σποράκι είπε:

Ωχ βρε κορίτσι λυπάμαι πολύ. Λογικό να στεναχωρήθηκες, το πίστευες πολύ αυτή τη φορά. Θέλει λίγο χρόνο αλλά θα πάρεις τα πάνω σου για τη συνέχεια!

Σε ευχαριστώ! Ναι το πίστευα, αλλά άρχισα να απελπίζομαι! Και αν τελικά δεν συμβεί ποτέ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Stef91 είπε:

Σε ευχαριστώ! Ναι το πίστευα, αλλά άρχισα να απελπίζομαι! Και αν τελικά δεν συμβεί ποτέ; 

Αυτές τις σκέψεις τος κάνουμε όλες, συχνά πυκνά. Θεωρώ ότι είναι πολύ δύσκολο να μη συμβεί, αν μια γυναίκα θέλει να γίνει μαμά θα γίνει. Θα συμβεί, αλλά θα ταλαιπωρηθούμε λίγο!!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...