Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!! 

Μετά από 1 εξάμηνο πάλης (κυριολεκτικά!) με την Gardnerella, τις καλλιέργειες ενδομητρίου, τις αντιβιώσεις και τα 150ρικα στο μικροβιολογικό, πήραμε το πολυπόθητο οκ για να βάλω τα 2 εναπομειναντα καταψυγμένα wanna be παιδιά μου.... Από αύριο ξεκινάω cyclacur (μόνο τα άσπρα χαπάκια μου είπε - φαντάζομαι η προγεστερόνη πρεπει να ναι αυτη!)και αναρωτιέμαι.....Έχουν παρενέγειες αυτά; Γιατί τρόμαξα με όλα αυτα που λέει στο κουτί!!! Πρέπει να κάνω καμια εξέταση προληπτικά πιο πριν άραγε;Δεν μου είπε κατι.... Πρώτη μου ετ με κατεψυγμένα......

  • Καλή τύχη! 2
  • Ευχή 9
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

4 ώρες πρίν, lizard12 είπε:

Έχω χρησιμοποιήσει μόνο μενοπουρ που χρειάζεται να διαλύσεις υγρό με σκόνη και από τη στιγμή που θα γίνει αυτό, το λέει και στις οδηγίες, διαρκεί ένα μήνα. Αλλά γενικώς ξέρω και από φίλες, με άλλες ενέσεις, ότι το ίδιο λένε κ εκεί οι οδηγίες χρήσης. Καλύτερα φυσικά να ρωτάτε τους γιατρούς για το κάθε φάρμακο. Αλλά φυσικά και τις οδηγίες χρήσης του. Δυστυχώςpuregon δεν την έχω χρησιμοποιήσει, δεν ξέρω σε τι μορφή είναι.

Κι εγώ αυτό γνωρίζω, οτιδήποτε έχει χρησιμοποιηθεί κρατά 28 μέρες, είτε είναι έτοιμη είτε αν τη φτιάχνεις. Παίζει ρόλο κι αν έχει πάρει αέρα δηλ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fifi88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! 

Μετά από 1 εξάμηνο πάλης (κυριολεκτικά!) με την Gardnerella, τις καλλιέργειες ενδομητρίου, τις αντιβιώσεις και τα 150ρικα στο μικροβιολογικό, πήραμε το πολυπόθητο οκ για να βάλω τα 2 εναπομειναντα καταψυγμένα wanna be παιδιά μου.... Από αύριο ξεκινάω cyclacur (μόνο τα άσπρα χαπάκια μου είπε - φαντάζομαι η προγεστερόνη πρεπει να ναι αυτη!)και αναρωτιέμαι.....Έχουν παρενέγειες αυτά; Γιατί τρόμαξα με όλα αυτα που λέει στο κουτί!!! Πρέπει να κάνω καμια εξέταση προληπτικά πιο πριν άραγε;Δεν μου είπε κατι.... Πρώτη μου ετ με κατεψυγμένα......

Καλή επιτυχία! Τα άσπρα είναι οιστρογόνα,παρενέργειες έχουν αλλά κακό σου κάνουν αν τα πάρεις για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα. Στην εγκυμοσύνη τα παίρνεις στην αρχή για υποβοηθηση, μετά με την εγκυμοσυνη αυτές τις ορμόνες τις παράγει ο οργανισμός σου.

Τον θυροειδη σου να ελέγξεις και αν έχεις προδιάθεση για θρομβοφιλια γιατί επιδεινωνονται από τα οιστρογόνα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Nels είπε:

Καλή επιτυχία! Τα άσπρα είναι οιστρογόνα,παρενέργειες έχουν αλλά κακό σου κάνουν αν τα πάρεις για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα. Στην εγκυμοσύνη τα παίρνεις στην αρχή για υποβοηθηση, μετά με την εγκυμοσυνη αυτές τις ορμόνες τις παράγει ο οργανισμός σου.

Τον θυροειδη σου να ελέγξεις και αν έχεις προδιάθεση για θρομβοφιλια.

Ευχαριστώ πολύ!!! Εχω τσεκαρει και θυροειδη και θρομβοφιλια πριν κανα μηνα! Ολα κομπλέ!

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fifi88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! 

Μετά από 1 εξάμηνο πάλης (κυριολεκτικά!) με την Gardnerella, τις καλλιέργειες ενδομητρίου, τις αντιβιώσεις και τα 150ρικα στο μικροβιολογικό, πήραμε το πολυπόθητο οκ για να βάλω τα 2 εναπομειναντα καταψυγμένα wanna be παιδιά μου.... Από αύριο ξεκινάω cyclacur (μόνο τα άσπρα χαπάκια μου είπε - φαντάζομαι η προγεστερόνη πρεπει να ναι αυτη!)και αναρωτιέμαι.....Έχουν παρενέγειες αυτά; Γιατί τρόμαξα με όλα αυτα που λέει στο κουτί!!! Πρέπει να κάνω καμια εξέταση προληπτικά πιο πριν άραγε;Δεν μου είπε κατι.... Πρώτη μου ετ με κατεψυγμένα......

Καλή επιτυχία! Μη φοβάσαι, δεν θα έχεις πρόβλημα με τα χάπια. Όλα να πάνε καλά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Ξεκίνησα εχθές την διέγερση όπως σας είχα πει δεύτερη μέρα περιόδου. Αλλά βρε κορίτσια δεν είχα πολλή ροή και μάλιστα σήμερα σηκώθηκα και στο σκούπισμα είδα καφέ όπως όταν τελειώνει. Πρώτη φορά το παθαίνω αυτό λέτε να επηρεάζει τη διέγερση; Να πάρω τηλ στο κέντρο;

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Βάσω91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ξεκίνησα εχθές την διέγερση όπως σας είχα πει δεύτερη μέρα περιόδου. Αλλά βρε κορίτσια δεν είχα πολλή ροή και μάλιστα σήμερα σηκώθηκα και στο σκούπισμα είδα καφέ όπως όταν τελειώνει. Πρώτη φορά το παθαίνω αυτό λέτε να επηρεάζει τη διέγερση; Να πάρω τηλ στο κέντρο;

Καλημέρα. Το καλύτερο αποτέλεσμα από διέγερση το είχα μήνα που είχα περίοδο σχεδόν μόνο καφέ. Δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα, απλά καλό είναι να ενημερώσεις μήπως θελήσουν να κανείς έναν υπέρηχο. Όπως και να έχει θα ηρεμήσεις και εσυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλημέρα. Το καλύτερο αποτέλεσμα από διέγερση το είχα μήνα που είχα περίοδο σχεδόν μόνο καφέ. Δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα, απλά καλό είναι να ενημερώσεις μήπως θελήσουν να κανείς έναν υπέρηχο. Όπως και να έχει θα ηρεμήσεις και εσυ!

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να πάνε όλα καλά!! Θα πάρω τρ τηλέφωνο!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εκανα χθες τη ωοληψια, 18η ημέρας διέγερσης γιατί δεν μεγάλωναν τα ωοθυλακια! Τελικά πήραμε 8 ωάρια και τώρα μας πήραν τηλ και μας είπαν ότι τα 6 ήταν καλής ποιότητας και από αυτά γονιμοποιηθηκαν τα 3! Τη Δευτέρα θα ξαναμιλήσουμε και τη Τρίτη πάω για εμβρυομεταφορα! Στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια να μείνουν και τα 3!! ✌🏻🏻🏻

Πολύ πολύ καλή επιτυχία!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Katiamaxiking είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εκανα χθες τη ωοληψια, 18η ημέρας διέγερσης γιατί δεν μεγάλωναν τα ωοθυλακια! Τελικά πήραμε 8 ωάρια και τώρα μας πήραν τηλ και μας είπαν ότι τα 6 ήταν καλής ποιότητας και από αυτά γονιμοποιηθηκαν τα 3! Τη Δευτέρα θα ξαναμιλήσουμε και τη Τρίτη πάω για εμβρυομεταφορα! Στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια να μείνουν και τα 3!! ✌🏻🏻🏻

Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και να μείνουν και τα 3 εμβρυακια σου!! Το ίδιο άγχος έχω κ εγώ για το τι θα μείνει στο τέλος! Αλλά δεν πρέπει να μας επηρεάζει τπτ. Θετική σκέψη και μόνο!!! Σου στέλνω την θετική μου ενέργεια με αγάπη ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katiamaxiking είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εκανα χθες τη ωοληψια, 18η ημέρας διέγερσης γιατί δεν μεγάλωναν τα ωοθυλακια! Τελικά πήραμε 8 ωάρια και τώρα μας πήραν τηλ και μας είπαν ότι τα 6 ήταν καλής ποιότητας και από αυτά γονιμοποιηθηκαν τα 3! Τη Δευτέρα θα ξαναμιλήσουμε και τη Τρίτη πάω για εμβρυομεταφορα! Στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια να μείνουν και τα 3!! ✌🏻🏻🏻

Κάτια μου τώρα είδα τη δημοσίευση, έχεις ΌΛΗ τη θετική μου ενέργεια, μέσα από την ψυχή μου!!!!!

 

Κορίτσια είστε όλες ηρωίδες, είμαστε δηλαδή όλες ηρωίδες, μόνο όσες γυναίκες έχουν περάσει από αυτή τη διαδικασία, ξέρουν πόση αγωνία έχει ο δρόμος αυτός.. Αλλά ο προορισμός θα μας αποζημιώσει όλες μας, είμαι σίγουρη 💗

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katiamaxiking είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εκανα χθες τη ωοληψια, 18η ημέρας διέγερσης γιατί δεν μεγάλωναν τα ωοθυλακια! Τελικά πήραμε 8 ωάρια και τώρα μας πήραν τηλ και μας είπαν ότι τα 6 ήταν καλής ποιότητας και από αυτά γονιμοποιηθηκαν τα 3! Τη Δευτέρα θα ξαναμιλήσουμε και τη Τρίτη πάω για εμβρυομεταφορα! Στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια να μείνουν και τα 3!! ✌🏻🏻🏻

Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να τα καταφέρουν κ τα τρία !!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katiamaxiking είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εκανα χθες τη ωοληψια, 18η ημέρας διέγερσης γιατί δεν μεγάλωναν τα ωοθυλακια! Τελικά πήραμε 8 ωάρια και τώρα μας πήραν τηλ και μας είπαν ότι τα 6 ήταν καλής ποιότητας και από αυτά γονιμοποιηθηκαν τα 3! Τη Δευτέρα θα ξαναμιλήσουμε και τη Τρίτη πάω για εμβρυομεταφορα! Στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια να μείνουν και τα 3!! ✌🏻🏻🏻

Εύχομαι 3 ΑΡΙΣΤΑ εμβρυακια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εκανα χθες τη ωοληψια, 18η ημέρας διέγερσης γιατί δεν μεγάλωναν τα ωοθυλακια! Τελικά πήραμε 8 ωάρια και τώρα μας πήραν τηλ και μας είπαν ότι τα 6 ήταν καλής ποιότητας και από αυτά γονιμοποιηθηκαν τα 3! Τη Δευτέρα θα ξαναμιλήσουμε και τη Τρίτη πάω για εμβρυομεταφορα! Στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια να μείνουν και τα 3!! ✌🏻🏻🏻

Καλή επιτυχία σου ευχομαι!!! Με θετική σκέψη!! 💚

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...