Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 55 λεπτά , xristinakarr είπε:

Καλησπέρα @Katiamaxiking !!

Δεν έχω εικόνα γιατί κι εγώ είμαι στην πρώτη διέγερση αλλά ήθελα να σου πω ότι πάμε χέρι χέρι, σήμερα 6η μέρα διέγερσης μου είπε έχουμε 8-10 ωοθυλάκια, δε μέτρησε χιλιοστά προς το παρόν.. Καλή μας τύχη και καλή μας επιτυχία! ✌

Καλη μας τύχη!!!να πάνε όλα καλα και στις δυο μας και να είναι η τελευταία μας ✌🏻

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα στα κορίτσια. Και εγώ ξεκίνησα διαδικασία για εξωσωματική.Οι ερωτήσεις στο μυαλό μου άπειρες🤭😂 καναμε ηδη τις αιματολογικες.( και Γερμανία και εδω) Σαλπιγγογραφια μας ειπανε δεν ειναι απαραίτητο.🤔 επειδη ειμαι καινούργια και δεν μπορώ να καταλάβω πώς μπορώ να δω πάλι ανάρτηση. Ποια η γνώμη σας για embryolab? Κυρι..δς μας εξέτασε.αυτον θα έχω δλδ σαν γιατρό? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Είχαμε πάει σήμερα με το σύζυγο στο Έλενα και μας είπε η αιματολογος κοιτωντας τις εξετάσεις μας πως για τις μη γονιμοποιησεις/ διαιρέσεις φταίει το σπερμα και ήταν κάθετη. Τις προάλλες δε ο γιατρός μου είπε πως φταινε τα ωάρια μου και να σκεφτώ τη δωρεά. Και εκεί που το είχα αποδεχτεί το θέμα σήμερα είμαι πάλι μπερδεμένη και χαομενη. Σίγουρα θα πάρω και μια δεύτερη γνώμη από γυναικολόγο. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πια νιώθω ότι δεν έχει τέλος όλο αυτό 😢

Οι γιατροί έχουν τη συνήθεια να τα ρίχνουν όλα στα ωαρια, επειδή δεν μπορούν να ελεγχθούν είναι η εύκολη λύση. Προφανώς και μεγάλο μερίδιο σε όλο αυτό έχει και το σπερμα απλά απορώ γιατί δεν σας το λένε. Σίγουρα έχουν τρόπους να ξεπεράσουν κάποια προβλήματα (με μικρογονιμοποιηση πχ) αλλά όχι ολα. Έχετε πάει σε ουρολόγο;;; Έχετε κάνει όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται στο σπερμα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Σποράκι είπε:

Οι γιατροί έχουν τη συνήθεια να τα ρίχνουν όλα στα ωαρια, επειδή δεν μπορούν να ελεγχθούν είναι η εύκολη λύση. Προφανώς και μεγάλο μερίδιο σε όλο αυτό έχει και το σπερμα απλά απορώ γιατί δεν σας το λένε. Σίγουρα έχουν τρόπους να ξεπεράσουν κάποια προβλήματα (με μικρογονιμοποιηση πχ) αλλά όχι ολα. Έχετε πάει σε ουρολόγο;;; Έχετε κάνει όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται στο σπερμα;

Πολυ σωστα τα λες. Και εμάς Γερμανία για δανεικά ωαρια μας λέγανε. Είναι η εύκολη λύση.και ήρθαμε Ελλάδα για δεύτερη γνώμη. Και μας ειπανε ουτε λόγος για δανεικά ωαρια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2023 at 3:35 ΜΜ, Soho24 είπε:

Η διέγερση που έκανες όταν πήρατε 3 ωάρια ηταν με πολλές μονάδες, ή μηπως ήταν ήπια? Αν θέλουν και άλλες πιο έμπειρες κοπέλες ας επιβεβαιώσουν αυτό που θα πω, έχω την εντύπωση ότι 3 ωάρια είναι σχετικά λίγα με πλήρη διέγερση, δηλαδή με 2500-3000 μονάδες. Δεν το γνώριζα οτι η κλομιφαίνη δίνεται και ως ανταγωνιστής. Μέχρι στιγμής από αυτά που διαβάζω, κατάλαβα ότι χορηγείται σε μορφή χαπιού για ήπια διέγερση. Η σκέψη μου είναι να κάνεις μια συζήτηση με το γιατρό σου να δοκιμάσετε φυσικούς κύκλους, να παίρνετε δηλαδή το ωάριο του μήνα. Τα κορίτσια εδώ γράφουν ότι από την εμπειρία τους αυτο το ενα ωαριο του μήνα χωρίς ορμόνες έχει περισσότερες πιθανότητες να είναι ποιοτικό. Έτσι κατάφεραν να συλλέξουν λίγα εμβρυάκια. Νιώθω το άγχος και την αγωνία σου, αλήθεια. Πάρε λίγο χρόνο να ηρεμήσει η σκέψη σου και μην χάνεις την ελπίδα σου. Μπορεί να είναι πιο δύσκολο για εμάς μετά τα 40, όχι όμως ανέφικτο. 

Καλησπέρα είχα να μπω καιρό στο φόρουμ 

Κάποιες παλιές κοπέλες θα με θυμούνταν 

Είμαι 41 πλέον και έχω πια ένα κοριτσάκι έξι μηνών 

Και τις δύο φορές η διέγερση μου ήταν με λίγες μονάδες 

Δηλαδή λόγω χαμηλής αμη  0,3 και λόγω  ηλικίας σύμφωνα με τα λεγομενα του γιατρού μου 

Θεωρούσε μάταιο να με βομβαρδίσει με πλήρη διέγερση και να ζορισει τις ωοθήκες μου ξέροντας ότι δε πρόκειται να κάνω πολλά ωαρια οπότε με ξεκινησε την έκτη μέρα με λίγες μονάδες και πήραμε τρια ωάρια 

Με αποτέλεσμα τρεις ποιοτικές βλαστοκυστες 

Και έμεινα έγκυος στη κόρη μου 

 

  • Μου αρέσει 6
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση.. 

Εμένα μου πε 10η μέρα αλλά επειδή πεφτει Σαββατο, θα κάνω 1ο υπέρηχο 12η... Το 2ο υπέρηχο θυμάσαι μετά από ποσες μέρες?? 

Αν δεν κάνω λάθος, είσαι εγκυουλα?? Με το καλό.. Ήμουν πολυ ενεργή στο φόρουμ το 2019-2020 στην προσπάθεια για το πρψτο μου παιδάκι.. Τώρα σας παρακολουθώ σιωπηλά και μαθαίνω από τις εμπειρίες των νέων κοριτσιών

Δεύτερο δεν έκανα γιατί στον πρώτο το ενδομήτριο είχε φτάσει 13 κ την επόμενη μέρα ξεκίνησα προγεστερόνη κ 5 μέρες μετά έκανα ετ, με μια θετική χοριακη στο τέλος της αναμονής ❤️ 😊. Οπότε θεωρώ ότι εξαρτάται από το μέγεθος του ενδομητρίου στον πρώτο υπέρηχο το αν κ πότε θα κάνεις δεύτερο ... 

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία κ με το καλό το δεύτερο παιδάκι σου ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Είχαμε πάει σήμερα με το σύζυγο στο Έλενα και μας είπε η αιματολογος κοιτωντας τις εξετάσεις μας πως για τις μη γονιμοποιησεις/ διαιρέσεις φταίει το σπερμα και ήταν κάθετη. Τις προάλλες δε ο γιατρός μου είπε πως φταινε τα ωάρια μου και να σκεφτώ τη δωρεά. Και εκεί που το είχα αποδεχτεί το θέμα σήμερα είμαι πάλι μπερδεμένη και χαομενη. Σίγουρα θα πάρω και μια δεύτερη γνώμη από γυναικολόγο. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πια νιώθω ότι δεν έχει τέλος όλο αυτό 😢

Καλημέρα κοριτσι μου. Δεν θυμαμαι ακριβώς την ιστορία σου, αλλά εχω περάσει από εκεί που είσαι…

Μετά την 1η βιοχημική ο εξωσωματικός μου λόγω ηλικίας και χαμηλής ΑΜΗ σχεδόν δεν ήθελε να συνεχίσει μαζί μου, χωρίς φυσικά να έχει κοιτάξει σπερμα, και μιλούσε μόνο για δωρεά. 
 Η καλή μας αιματολόγος στο Έλενα μόλις είδε τις  εξετασεις μας  πρότεινε να κάνει λεπτομερεις εξετασεις ο άντρας μου και βρήκαμε κιρσοκηλη…

Και μάλιστα μου είχε αναφέρει ότι και με δανεικα να πάμε αν δεν λύσουμε το θέμα με το σπερμα μπορεί πάλι να εχω αποβολη. 

Σιγουρα και τα ωάρια μου σε αυτήν την ηλικία έχουν θέμα αλλά όταν μιλάνε για δανεικα σαν μονόδρομο εκνευρίζομαι απίστευτα. 
 

Ποσο χρόνων είσαι; Οι ορμονολογικές σου είναι καλές; 
Απο σπερμα τι έχετε ελέγξει; 
 

Να πάρεις εννοείται και 2η γνώμη. 
Εγώ αλλάξει γιατρό, και αυτός που ειμαι τώρα δεν μου εχει αναφέρει δωρεά, και δεν μασάει τα λόγια του…

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Βρε κορίτσια μετά από 1 εξάμηνο, 4 καλλιέργειες μικροβιώματος ενδομητρίου (ngs) και 3 φορες αντιβιοτική αγωγή, το μικροβιάκι που με ταλαιπωρει και ονομάζεται Gardnerella έφτασε από 73% στο 30%....(αντίστοιχα οι γαλακτοβάκιλλοι από 37% στο 70%).Που πρέπει να φτάσει το ριμάδι για να μπορέσω να βάλω τα εμβρυάκια που έχω σε ενα "καθαρό", όπως λέει ο γυναικολόγος μου, περιβάλλον; Έχω διαβάσει πως οι γαλακτοβάκιλλοι πρέπει να ειναι >90%...Μήπως είναι λίγο too much? Έχει καμία αντίστοιχη εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου. Δεν θυμαμαι ακριβώς την ιστορία σου, αλλά εχω περάσει από εκεί που είσαι…

Μετά την 1η βιοχημική ο εξωσωματικός μου λόγω ηλικίας και χαμηλής ΑΜΗ σχεδόν δεν ήθελε να συνεχίσει μαζί μου, χωρίς φυσικά να έχει κοιτάξει σπερμα, και μιλούσε μόνο για δωρεά. 
 Η καλή μας αιματολόγος στο Έλενα μόλις είδε τις  εξετασεις μας  πρότεινε να κάνει λεπτομερεις εξετασεις ο άντρας μου και βρήκαμε κιρσοκηλη…

Και μάλιστα μου είχε αναφέρει ότι και με δανεικα να πάμε αν δεν λύσουμε το θέμα με το σπερμα μπορεί πάλι να εχω αποβολη. 

Σιγουρα και τα ωάρια μου σε αυτήν την ηλικία έχουν θέμα αλλά όταν μιλάνε για δανεικα σαν μονόδρομο εκνευρίζομαι απίστευτα. 
 

Ποσο χρόνων είσαι; Οι ορμονολογικές σου είναι καλές; 
Απο σπερμα τι έχετε ελέγξει; 
 

Να πάρεις εννοείται και 2η γνώμη. 
Εγώ αλλάξει γιατρό, και αυτός που ειμαι τώρα δεν μου εχει αναφέρει δωρεά, και δεν μασάει τα λόγια του…

Είμαι 36 με αρκετά καλες ορμονολογικές εκτός της ΑΜΗ. σπερμα έχουμε ελέγξει και έχει πρόβλημα με αριθμό κινητικότητα αρκετά αυξημένο dfi και οξειδωτικό. Η αλήθεια είναι ότι ο αριθμοσ Και η κινητικότητα κάπως έχουν φτιάξει αλλά dfi και οξειδωτικό έχουμε να ελέγξουμε από Γενάρη. Τελευταία φορά μου είπαν από το εργαστήριο ότι τα ωάρια ήταν τέλεια αλλά δε γονιμοποιήθηκαν λόγω στατιστικής… Ο εξωσωματικός που είμαι τώρα μου λέει παμε με δωρεά ωαρίων και του λέω κ αν δε φταίνε τα ωάρια ε μου λέει τότε δεν θα πετύχει η δωρεά και μετά θα πάμε με δότη. Λες και έχουμε λεφτά να δίνουμε. Ειλικρινά δεν μας απασχολεί με τη δωρεά θα πάμε αρκεί κάποιος να μας πει υπεύθυνα τι φταίει και πως θα το διορθώσουμε.. Αν μπορείς σε παρακαλώ στειλε μου σε πμ τον γιατρό σου. 
@Σποράκι σε ευχαριστώ κ σένα για την απάντηση σου! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

Είμαι 36 με αρκετά καλες ορμονολογικές εκτός της ΑΜΗ. σπερμα έχουμε ελέγξει και έχει πρόβλημα με αριθμό κινητικότητα αρκετά αυξημένο dfi και οξειδωτικό. Η αλήθεια είναι ότι ο αριθμοσ Και η κινητικότητα κάπως έχουν φτιάξει αλλά dfi και οξειδωτικό έχουμε να ελέγξουμε από Γενάρη. Τελευταία φορά μου είπαν από το εργαστήριο ότι τα ωάρια ήταν τέλεια αλλά δε γονιμοποιήθηκαν λόγω στατιστικής… Ο εξωσωματικός που είμαι τώρα μου λέει παμε με δωρεά ωαρίων και του λέω κ αν δε φταίνε τα ωάρια ε μου λέει τότε δεν θα πετύχει η δωρεά και μετά θα πάμε με δότη. Λες και έχουμε λεφτά να δίνουμε. Ειλικρινά δεν μας απασχολεί με τη δωρεά θα πάμε αρκεί κάποιος να μας πει υπεύθυνα τι φταίει και πως θα το διορθώσουμε.. Αν μπορείς σε παρακαλώ στειλε μου σε πμ τον γιατρό σου. 
@Σποράκι σε ευχαριστώ κ σένα για την απάντηση σου! 

Με καλό ορμονικό προφίλ, καλή ηλικία, λίγες προσπάθειες και καλά ωριμα ωαρια δεν πάμε σε δωρεά ωαρίων. Απορώ γιατί σου το είπε. Επίσης το dfi είναι πολύ σημαντικό, πως το προσπερνάει; Η γνώμη μου είναι να πάρεις άμεσα και άλλη γνώμη, μου φαίνεται υπερβολικό όλο αυτό!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Amemika είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια. Και εγώ ξεκίνησα διαδικασία για εξωσωματική.Οι ερωτήσεις στο μυαλό μου άπειρες🤭😂 καναμε ηδη τις αιματολογικες.( και Γερμανία και εδω) Σαλπιγγογραφια μας ειπανε δεν ειναι απαραίτητο.🤔 επειδη ειμαι καινούργια και δεν μπορώ να καταλάβω πώς μπορώ να δω πάλι ανάρτηση. Ποια η γνώμη σας για embryolab? Κυρι..δς μας εξέτασε.αυτον θα έχω δλδ σαν γιατρό? 

Καλησπέρα και καλή αρχή❤️ Η σαλπιγγογραφια είναι από τις βασικές εξετάσεις,πρώτη φορά ακούω να μην θεωρείται απαραίτητη. Εγώ πχ έχω κλειστές σάλπιγγες,αν δεν έκανα αυτή την εξέταση δεν θα το ήξερα καν.. Εμεινα έγκυος μέσα σε 5,5 μήνες(1ωοληψια και 2εμβρυομεταφορες)στην κλινική fer...a by ge...sis,στη Θεσσαλονίκη και ο γιατρός μου ήταν ο Θω..Στ..Είναι εξαιρετικός,έχει κ άλλες κοπέλες εδώ μέσα που είναι γιατρός τους. Καλή αρχή και πάλι,εύχομαι σε λίγο καιρό να κρατάς στην αγκαλιά σου το μπεμπακι σου ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Lela79 είπε:

Δεύτερο δεν έκανα γιατί στον πρώτο το ενδομήτριο είχε φτάσει 13 κ την επόμενη μέρα ξεκίνησα προγεστερόνη κ 5 μέρες μετά έκανα ετ, με μια θετική χοριακη στο τέλος της αναμονής ❤️ 😊. Οπότε θεωρώ ότι εξαρτάται από το μέγεθος του ενδομητρίου στον πρώτο υπέρηχο το αν κ πότε θα κάνεις δεύτερο ... 

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία κ με το καλό το δεύτερο παιδάκι σου ! 

Ευχαριστώ για την απάντηση..

Τι ωραία!! Σφαίρα το ενδομήτριο σου πήγε!!! Μάλλον έτσι είναι.. Ανάλογα με τον 1ο υπέρηχο, βλέπουν αν θα αυξήσουν σικλακουρ κ αν θα σε ξαναδουν.. Στην πρωτη μου εμβρυομεταφορα, δε θυμάμαι καθόλου τι έγινε μετά τον 1ο υπέρηχο.. Μόνο ότι 21η μέρα έκανα την ετ... 

Οπότε το αφήνω απ'το μυαλό μου κ όπως έρθει!! 

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου... Σου ευχομαι ήρεμη εγκυμοσύνη και με το καλό το μικρουλι σου να το κρατήσεις αγκαλίτσα.. 👶

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή της 4 προσπάθειας μου και με το άγχος να ανεβοκατεβαίνει προσπαθώντας να το κλειδώσω μέσα στη καρδιά μου για να μην επηρεάζει την καθημερινότητα μου διαβάζω τόσα μα τόσα πολλά μηνύματα για γυναίκες που τις στέλνουν για δωρεά ωαρίων χωρίς να έχουν εξαντλήσει τις πιθανότητες κύησης με τα δικά μας. Και αναρωτιέμαι γιατί τόσο εύκολα μας ωθούν σε αυτή την κατεύθυνση; Γιατί από τα 32 να ψάχνω αλλά ωάρια; Είναι εμπόριο; Τι γίνεται; Ότι και να υφίσταται είμαι διατεθειμένη να παλέψω με θεούς και δαίμονες για την απόκτηση ενός παιδιού!! Με τα δικά μου όπλα πρώτα απ'όλα και αν ο Θεός δεν μ δώσει το πολυπόθητο δώρο σε κάποια χρόνια τότε βλέπουμε. Μου δίνετε δύναμη εδώ μέσα σας ευχαριστώ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 4
  • Δύναμη! 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2023 at 10:37 ΜΜ, Nephele78 είπε:

Πριν την εξωσματικη καλο ειναι να γινονται οι εξης εξετασεις 

Για τον αντρα

1)HIV/HCV κλπ Εξεταση αιματος(4 αφροδισια ειναι χρειάζονται ηια το πρωτοκολο ) 

2)Καρυοτυπος ζευγους 

3)Σπερμοδιαγραμμα μετα απο 2-3 μερες αποχης

4)Καλλιεργεια σπερματος 2-3 αποχη

5)DF1,Dna Fragmentation Fudez κατακερματισμος σπερματος(3 μερες αποχης)

για γυναικα

1)ορμονολογικες 3η μερα κυκλου αμη,fsh,Lh,ε2 ,προγεστερονη,προλακτικη κλπ 

2)καρυοτυπος ζευγους 

3) κυστικη ινωση (κανει μονο η γυναικα κ αν εχει ,τοτε πρεπει να κανει κ ο αντρας ή το αντίστροφο .

4)σαλπιγγογραφια

5)πακετο θυροειδή tsh,ft3 κλπ και υπερηχος θυροειδη.καμπυλη ινσουλινης /σακχαρου

6)αν εχεις πολυποδες κανεις υστεροσκοπηση οπωσδηποτε για να φυγουν αλλιως δεν προχωρας με τιποτα γιατί εμποδιζει τη συλληψη 

7)μαστογραφια ή υπερηχο(αναλογα ηλικια)

8)γενικη αιματος,ομαδα αιματος ,ca 125,crp,βιταμινη D ,b12 ,φυλικο οξυ,φεριτινη σίδηρο, ομοκυστεινη 

9) θρομβοφιλια επικτητη και κληρονομικη για να δει ο αιματολογος τι αγωγη θα δωσει στη γυναικα μετα την εμβρυομεταφορα απο αντιπηκτικες ή σαλοσπιρ πχ ..αυτο δεν το θελπυν ολοι  απαραιτητα γιατί δινουν αντιπηκτικες προληπτικα αλλα εχουμε δει κ περιπτωσεις που δεν χρειαζετια καποια αντιπηκτικη κ παιρνει χωρις λογο κ σε σπανια περιπτωςη κανει κ κακο .

@Stef91

12 ώρες πρίν, Fifi88 είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Βρε κορίτσια μετά από 1 εξάμηνο, 4 καλλιέργειες μικροβιώματος ενδομητρίου (ngs) και 3 φορες αντιβιοτική αγωγή, το μικροβιάκι που με ταλαιπωρει και ονομάζεται Gardnerella έφτασε από 73% στο 30%....(αντίστοιχα οι γαλακτοβάκιλλοι από 37% στο 70%).Που πρέπει να φτάσει το ριμάδι για να μπορέσω να βάλω τα εμβρυάκια που έχω σε ενα "καθαρό", όπως λέει ο γυναικολόγος μου, περιβάλλον; Έχω διαβάσει πως οι γαλακτοβάκιλλοι πρέπει να ειναι >90%...Μήπως είναι λίγο too much? Έχει καμία αντίστοιχη εμπειρία;

Μια χαρα ειναι 70% Ενταξει τελειο. Ειναι πανω σπο 90 σλλα κ με 70 δε σημαινει οτι δε θα πετυχει.. 

23 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Καλησπέρα είχα να μπω καιρό στο φόρουμ 

Κάποιες παλιές κοπέλες θα με θυμούνταν 

Είμαι 41 πλέον και έχω πια ένα κοριτσάκι έξι μηνών 

Και τις δύο φορές η διέγερση μου ήταν με λίγες μονάδες 

Δηλαδή λόγω χαμηλής αμη  0,3 και λόγω  ηλικίας σύμφωνα με τα λεγομενα του γιατρού μου 

Θεωρούσε μάταιο να με βομβαρδίσει με πλήρη διέγερση και να ζορισει τις ωοθήκες μου ξέροντας ότι δε πρόκειται να κάνω πολλά ωαρια οπότε με ξεκινησε την έκτη μέρα με λίγες μονάδες και πήραμε τρια ωάρια 

Με αποτέλεσμα τρεις ποιοτικές βλαστοκυστες 

Και έμεινα έγκυος στη κόρη μου 

 

Ελλη μου κ εγω το ιδια ,θυμάσαι ;στα λεγα..να χαιρεσαι τη μπεμπουλα σου 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Βάσω91 είπε:

Εν αναμονή της 4 προσπάθειας μου και με το άγχος να ανεβοκατεβαίνει προσπαθώντας να το κλειδώσω μέσα στη καρδιά μου για να μην επηρεάζει την καθημερινότητα μου διαβάζω τόσα μα τόσα πολλά μηνύματα για γυναίκες που τις στέλνουν για δωρεά ωαρίων χωρίς να έχουν εξαντλήσει τις πιθανότητες κύησης με τα δικά μας. Και αναρωτιέμαι γιατί τόσο εύκολα μας ωθούν σε αυτή την κατεύθυνση; Γιατί από τα 32 να ψάχνω αλλά ωάρια; Είναι εμπόριο; Τι γίνεται; Ότι και να υφίσταται είμαι διατεθειμένη να παλέψω με θεούς και δαίμονες για την απόκτηση ενός παιδιού!! Με τα δικά μου όπλα πρώτα απ'όλα και αν ο Θεός δεν μ δώσει το πολυπόθητο δώρο σε κάποια χρόνια τότε βλέπουμε. Μου δίνετε δύναμη εδώ μέσα σας ευχαριστώ πολύ!!!

Σήμερα είναι η χοριακή σου;;; Πολύ καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...