Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν από το εμβρυολογικο και μου είπαν ότι προχωράνε τα έμβρυα και τώρα θα με ενημερώσουν την τρίτη για το αν έγιναν βλαστοκυστες! Χάρηκα πάρα πολύ ❤️ Ελπίζω να πάνε όλα καλά❤️

      Πολύ ωραία νέα!! Θα δεις μια χαρά θα μεγαλώσουν! Για μεταφορά πότε θα πας;

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

@Anii @LeneL @Fofi! @vikib καλησπέρα κορίτσια τελικά έκανα την χοριακη μου μετά από δύο μέρες βγήκε από 9.87 σε 64 όμως μου είπε ο γιατρός θα έπρεπε να την επαναλάβω στο ίδιο διαγνωστικό κέντρο ...εν τελη σήμερα έκανα και τον υπέρηχο είδαμε το μικρό αυτό σπορακι και Μ είπε ότι αυτό είναι καλό σημάδι όσο αφορά την εμφύτευση αλλά δυατηχως δεν μπορούμε να δούμε κάτι ακόμη και με έβαλε να κάνα πάλι δύο χοριακες  με διάστημα δύο ημερων ουφφφφ πολύ ψυχοφθόρο αυτό μετ' ις χοριακες κάθε τρις και λίγο και επίσης θα κάνω και κάτι άλλες εξετάσεις με βάση την θρόμβοφιλια θα τις κάνω αύριο 

  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@Anii @LeneL @Fofi! @vikib καλησπέρα κορίτσια τελικά έκανα την χοριακη μου μετά από δύο μέρες βγήκε από 9.87 σε 64 όμως μου είπε ο γιατρός θα έπρεπε να την επαναλάβω στο ίδιο διαγνωστικό κέντρο ...εν τελη σήμερα έκανα και τον υπέρηχο είδαμε το μικρό αυτό σπορακι και Μ είπε ότι αυτό είναι καλό σημάδι όσο αφορά την εμφύτευση αλλά δυατηχως δεν μπορούμε να δούμε κάτι ακόμη και με έβαλε να κάνα πάλι δύο χοριακες  με διάστημα δύο ημερων ουφφφφ πολύ ψυχοφθόρο αυτό μετ' ις χοριακες κάθε τρις και λίγο και επίσης θα κάνω και κάτι άλλες εξετάσεις με βάση την θρόμβοφιλια θα τις κάνω αύριο 

Μπραβο πολυ χαιρομαι για εσενα!!!ευχομαι να πανε ολα καλα...καταλαβαινω αυτο που λες με τις χοριακες και συμφωνω αλλα δεν εχουμε και αλλη επιλογη..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, dragonbox61 είπε:

@Anii @LeneL @Fofi! @vikib καλησπέρα κορίτσια τελικά έκανα την χοριακη μου μετά από δύο μέρες βγήκε από 9.87 σε 64 όμως μου είπε ο γιατρός θα έπρεπε να την επαναλάβω στο ίδιο διαγνωστικό κέντρο ...εν τελη σήμερα έκανα και τον υπέρηχο είδαμε το μικρό αυτό σπορακι και Μ είπε ότι αυτό είναι καλό σημάδι όσο αφορά την εμφύτευση αλλά δυατηχως δεν μπορούμε να δούμε κάτι ακόμη και με έβαλε να κάνα πάλι δύο χοριακες  με διάστημα δύο ημερων ουφφφφ πολύ ψυχοφθόρο αυτό μετ' ις χοριακες κάθε τρις και λίγο και επίσης θα κάνω και κάτι άλλες εξετάσεις με βάση την θρόμβοφιλια θα τις κάνω αύριο 

μια χαρα η αυξηση της χοριακης,μετα απο ποσες μερες εκανες υπερηχο;

η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ νωρις κ θα κανεις αρκετες χοριακες μεχρι πλεον να αρκει ο υπερηχος,αναγκαστικα αφου το ζητησε ο γιατρος.το περασα στην πρωτη εγκυμοσυνη κ ηταν πολυ ψυχοφθορο,γι αυτο στη δευτερη εκανα μια κ πηγα κατευθειαν για καρδια

να τις κανεις κ τις αλλες ειναι σημαντικο.καλα αποτελεσματα κ ολα να πανε καλα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@vikib @Fofi!έκανα την χοριακη μου ξανά χθες  την τρίτη  οι δύο πρώτες μου λςει δεν έπρεπε να τις κάνει σε διαφορετικά εργαστήρια  οι δυο πρώτες ήταν 9.82 και η δεύτερη σε άλλο εργαστήριο 64 και αυτή τώρα που έκανα χθες ήταν 134.5 μου είπε να κάνω πάλι αύριο το απόγευμα ....εσείς κορίτσια τι λέτε για τις τιμές πείτε Μ την αλήθεια σας παρακαλώ αγχώθηκα πολυυθ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@vikib @Fofi!έκανα την χοριακη μου ξανά χθες  την τρίτη  οι δύο πρώτες μου λςει δεν έπρεπε να τις κάνει σε διαφορετικά εργαστήρια  οι δυο πρώτες ήταν 9.82 και η δεύτερη σε άλλο εργαστήριο 64 και αυτή τώρα που έκανα χθες ήταν 134.5 μου είπε να κάνω πάλι αύριο το απόγευμα ....εσείς κορίτσια τι λέτε για τις τιμές πείτε Μ την αλήθεια σας παρακαλώ αγχώθηκα πολυυθ

Εγω νομιζω οτι απο την στιγμη που διπλασιαζεται πας καλα...ασχετως νουμερου...νομιζω αυτο θελουν οι γιατροι να διπλασιαζεται..θα πας στον γιατρο??

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@fofi όταν εννοςτμε να διπλασιάζεται φαντάζομαι από 10 δηλαδή να γίνει σε δύο μέρες 20 έτσι δεν είναι?

Οι χοριακες σου είναι άψογες. Προφανώς ξεκίνησες να κάνεις χοριακες πολύ νωρίς λόγο λάθος υπολογισμού του κύκλου σου γι'αυτό ξεκίνησαν από χαμηλά. 

Στόχος είναι κάθε δύο μέρες να διπλασιάζονται ή Κ παραπάνω. Δηλαδή όπως το λες από 10 να πάει σε δύο μέρες 20 ή 30 ή 60 . Ότι είναι πάνω από διπλάσιο θεωρήτε θετικό ότι προχωράει . 

 

Μόλις φτάσει στο 1500 μπορείς να κάνεις υπέρηχο να δεις σάκο . 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@linaaναι αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι λάθος που τις έκανα σε διαφορετικό διαγνωστικό και δεν δείχνει σωστά η τελευτα μου χοριακη ήταν αυτή με τα 134.5 και θα κάνω πλάι σήμερα  την τρίτη που πέρασε πριν μια η βδομάδα ειχα 64 δεν θα έπρεπε. Τώρα να εναι η τελευταία μου πολύ παραπάνω?σήμερα είναι η 7 μη μέρα καθυστέρησης μου

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, dragonbox61 είπε:

@linaaναι αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι λάθος που τις έκανα σε διαφορετικό διαγνωστικό και δεν δείχνει σωστά η τελευτα μου χοριακη ήταν αυτή με τα 134.5 και θα κάνω πλάι σήμερα  την τρίτη που πέρασε πριν μια η βδομάδα ειχα 64 δεν θα έπρεπε. Τώρα να εναι η τελευταία μου πολύ παραπάνω?σήμερα είναι η 7 μη μέρα καθυστέρησης μου

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες . Κάθε πότε κάνεις χοριακες ? Δεν κάνεις ανά δύο μέρες? Από ότι κατάλαβα μόνο την πρώτη την έκανες σε διαφορετικό εργαστήριο? Κ τις δύο τελευταίες στο ίδιο ? Ανά δύο μέρες ? 

Αυτή που έκανες σε άλλο εργαστήριο οκ δεν θα τη να λάβεις υπόψη σου. Θα λαμβάνεις υπόψη αυτές που έκανες στο ίδιο . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@dragonbox61 ιδανικα κανεις στο ιδιο εργαστηριο για να μην υπαρχουν μικροαποκλισεις.οπως οχι τη μια πρωι κ την αλλη απογευμα.αλλα εσυ βλεπεις μια αναδοκη ταση

ακριβως τις ημερομηνιες που εκανες δ τις εχω καταλαβει

αλλα εγραψες πριν 8μερες χοριακη 10,29/5 την ειχες κανει την πρωτη;κ τη δευτερη που εδειξε 64 στις 31/5?

το 134 χθες;5/6?συνολικα σαν 8μερες μετα η αυξηση ειναι οκ.απο τις 31 θα μπορουσε να ειναι κ πιο πανω αλλα επειδη απο οτι καταλαβα η χοριακη 31/5 ηταν σε διαφορετικο διαγνωστικο,ισως το επηρεασε

αυριο επαναλαμβανεις;στο ιδιο με χθες;απο 134 θελεις χοντρικα τουλ 215

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@linaa @vikib λοιπον 29/05 9.82 χοριακη μετά από δύο μέρες 31/05 σε άλλο διαγνωστικό χοριακη 64 έκανα και άλλη μια 4/06 αφού πήγα στο γιατρό και βγήκε 134.5 επίσης σε άλλο διαγνωστικό γι'αυτό κ με ενημέρωσε ο γιατρός ότι πρέπει να την ξανακάνω στο ίδιο διαγνωστικό τώρα και σήμερα 6/06 έκανα άλλη μια στο ίδιο διαγνωστικό η οποία θα έχω τα αποτελέσματα αύριο....άρα η δυο τελευταίες δηλαδή τα 134.5 και αυτή που θα έχω αύριο το αποτέλεσμα θα είναι από το ίδιο διαγνωστικό αυτό περιμένει και ο γιατρός .....σάκο είδαμε τη Δευτέρα στις 4 /06 απλώς είναι νωρίς μου είπε .....και θέλω να ρωτήσω σας φαίνονται φυσιολογικές εσάς οι χοριακες ?η να περιμένω να βγει κ η αυριανή που θα είναι στο ίδιο διαγνωστικό και οι δύο ???και εκτός από αυτά ρε κορίτσια δεν έχω και πολλά συμπτώματα είναι κακο αυτό .??θα πρεπε να έχω ήδη? Εσείς πότε έχετε αρχίσατει να είχατε συμπτώματα ποια βδομάδα δηλαδή ...επίσης να πω ότι περνώ ουλτροτζενσταν τρεις φορές τη μέρα και μόνο αυτό μου φέρνει υπνηλία λιγο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, dragonbox61 είπε:

@linaa @vikib λοιπον 29/05 9.82 χοριακη μετά από δύο μέρες 31/05 σε άλλο διαγνωστικό χοριακη 64 έκανα και άλλη μια 4/06 αφού πήγα στο γιατρό και βγήκε 134.5 επίσης σε άλλο διαγνωστικό γι'αυτό κ με ενημέρωσε ο γιατρός ότι πρέπει να την ξανακάνω στο ίδιο διαγνωστικό τώρα και σήμερα 6/06 έκανα άλλη μια στο ίδιο διαγνωστικό η οποία θα έχω τα αποτελέσματα αύριο....άρα η δυο τελευταίες δηλαδή τα 134.5 και αυτή που θα έχω αύριο το αποτέλεσμα θα είναι από το ίδιο διαγνωστικό αυτό περιμένει και ο γιατρός .....σάκο είδαμε τη Δευτέρα στις 4 /06 απλώς είναι νωρίς μου είπε .....και θέλω να ρωτήσω σας φαίνονται φυσιολογικές εσάς οι χοριακες ?η να περιμένω να βγει κ η αυριανή που θα είναι στο ίδιο διαγνωστικό και οι δύο ???και εκτός από αυτά ρε κορίτσια δεν έχω και πολλά συμπτώματα είναι κακο αυτό .??θα πρεπε να έχω ήδη? Εσείς πότε έχετε αρχίσατει να είχατε συμπτώματα ποια βδομάδα δηλαδή ...επίσης να πω ότι περνώ ουλτροτζενσταν τρεις φορές τη μέρα και μόνο αυτό μου φέρνει υπνηλία λιγο

Με 134 χοριακη δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να είδε σάκο ο γιατρός. Κάτι άλλο θα σου είπε Κ θα μπερδεύτηκες. Σάκο βλέπεις με χοριακη 1500 Κ αυτό με δυσκολία. Οπότε ίσως ο γιατρός σου είπε ότι βλέπει παχύ ενδομήτριο. Σάκο ούτε μία στο εκατομμύριο... Από εδώ Κ πέρα θα κάνεις χοριακες στο ίδιο μικροβιολογικό ανα δύο μέρες . Σίγουρα θα χρειαστούν άλλη μια με δύο χοριακες την άλλη εβδομάδα για να σιγουρευτείς. 

Συμπτώματα με τόσο νωρίς Κ με τόσο μικρές χοριακες δεν θα είχες έτσι Κ αλλιώς. Συμπτώματα ξεκινάνε όταν η χοριακη ανέβει αρκετά από 1000 Κ μετά . 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@linaaμόλις μου έκανε τον υπέρηχο εκείνη την ώρα έψαχνε ξέρω και εγώ...δεν κατλαβαινα και κάποια στιγμή Μ λέει να το αυτό εδώ είναι το βλέπεις? Και μόλις βγήκαμε μου γράφει χίλιες δυο εξετάσεις μαγνήσιο φελισιν και ουλτροτζενσταν....το να πω μήπως για να μη με στεναχωρήσει δεν Μ είπε τίποτα ????

@lina @vikib @Fofi!επίσης μου είπες στο τέλος ότι τουλάχιστον αυτό ειναι θετικό έχουμε κάτι μέσα στη μήτρα και όχι έξω οπότε προχωράμε αυτά Μ είπε απλώς για τα υπόλοιπα ΜΜΕ ενημέρωσε πως είναι νωρίς 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , dragonbox61 είπε:

@linaaμόλις μου έκανε τον υπέρηχο εκείνη την ώρα έψαχνε ξέρω και εγώ...δεν κατλαβαινα και κάποια στιγμή Μ λέει να το αυτό εδώ είναι το βλέπεις? Και μόλις βγήκαμε μου γράφει χίλιες δυο εξετάσεις μαγνήσιο φελισιν και ουλτροτζενσταν....το να πω μήπως για να μη με στεναχωρήσει δεν Μ είπε τίποτα ????

@lina @vikib @Fofi!επίσης μου είπες στο τέλος ότι τουλάχιστον αυτό ειναι θετικό έχουμε κάτι μέσα στη μήτρα και όχι έξω οπότε προχωράμε αυτά Μ είπε απλώς για τα υπόλοιπα ΜΜΕ ενημέρωσε πως είναι νωρίς 

δ μπορω να ξερω τι σου ειπε,αλλα οπως ειπε κ η λινα,σακο με τετοιες τιμες δ βλεπεις

παχυ ενδομητριο κ γω πιστευω

η αυριανη τιμη ειναι πολυ σημαντικη.ως τωρα ειναι θετικο οτι αυξανεται αλλα ειναι πολυ νωρις,χαμηλες οι τιμες,αναμενομενα,οποτε αναγκαστικα αναμονη κ υπομονη

κ για συμπτωματα ειναι πολυ νωρις.στην πρωτη εγκυμοσυνη δ ειχα δωσει σημασια οποτε κτ πονακια θα μπορουσα να τα ριξω εκει η στην περιοδο που περιμενα.κ γενικα συμπτωματα δ ειχα,πιο πολυ λογω των ουτρο κ γω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...