Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Anii είπε:

Καλά που έχω και εσας γιατί ακόμα σε φίλους δε το έχουμε πει !! 

Δεν ξέρω καν ποτε  ανακοινωνουμε μια εγκυμοσύνη. Εγώ ας πούμε τους πρώτους 2 -3 μήνες δεν θέλω να το ξέρεις κάνεις πέρα από τους γονείς μου και τα πεθερικά μου. Πείτε με προκατειλημμένη αλλά έτσι νιωθω . Αλλά τα πεθερικά μου είναι και άτομα τα οποία μένουν σε χωριό και φοβάμαι μην μαθευτεί ( όταν προκύψει δηλαδή εγκυμοσύνη) από στόμα σε στόμα..  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια ❤️τι κάνετε 

Τελείωσε η περίοδος μετά τη την βιοχημική απόβολη που είχα . Σωστα το είπα;;; 
και προσπαθούμε πάλι .

Μακάρι τον άλλο μηνα να είμαι !!!! 
 

πρίν από 56 λεπτά , Katerina P. είπε:

Δεν ξέρω καν ποτε  ανακοινωνουμε μια εγκυμοσύνη. Εγώ ας πούμε τους πρώτους 2 -3 μήνες δεν θέλω να το ξέρεις κάνεις πέρα από τους γονείς μου και τα πεθερικά μου. Πείτε με προκατειλημμένη αλλά έτσι νιωθω . Αλλά τα πεθερικά μου είναι και άτομα τα οποία μένουν σε χωριό και φοβάμαι μην μαθευτεί ( όταν προκύψει δηλαδή εγκυμοσύνη) από στόμα σε στόμα..  

μην τα λέτε πουθενά υπάρχει ζήλια και γλωσσοφαγια πολλή!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Vasiliki96 είπε:

Γεια σας κοριτσια ❤️τι κάνετε 

Τελείωσε η περίοδος μετά τη την βιοχημική απόβολη που είχα . Σωστα το είπα;;; 
και προσπαθούμε πάλι .

Μακάρι τον άλλο μηνα να είμαι !!!! 
 

μην τα λέτε πουθενά υπάρχει ζήλια και γλωσσοφαγια πολλή!!!

Δυστυχώς και εγώ αυτό πιστεύω..  γι'αυτό και θα φοβόμουν να πω κάτι..  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Δεν ξέρω καν ποτε  ανακοινωνουμε μια εγκυμοσύνη. Εγώ ας πούμε τους πρώτους 2 -3 μήνες δεν θέλω να το ξέρεις κάνεις πέρα από τους γονείς μου και τα πεθερικά μου. Πείτε με προκατειλημμένη αλλά έτσι νιωθω . Αλλά τα πεθερικά μου είναι και άτομα τα οποία μένουν σε χωριό και φοβάμαι μην μαθευτεί ( όταν προκύψει δηλαδή εγκυμοσύνη) από στόμα σε στόμα..  

Κοίτα κ εμεις σε χωριό είμαστε και είμαι ακριβώς της ίδιας άποψης.. Πέρα από την δουλειά μου και γονείς, πεθερικα, δε το ξερει κανένας άλλος.. Και δε θέλω πριν κάνω αυχενικη διαφάνεια 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

θελω να κλάψω και να γελάσω με τα «χαλια» μου 😅 

εχω ΣΠΩ κι ακόμα δεν μου εχει έρθει περίοδος 56 μέρες.. είχα κάποια συμπτώματα ωορρηξίας πριν κάποιες μέρες και προσπαθήσαμε μπας και..

Εχω τις τελευταίες μέρες ζαλίζομαι είμαι κ πιεσμένη το τελευταίο καιρό.. λέω από αυτό θα είναι αλλά ας κάνω κι ένα τεστ … έκανα πριν καμία ώρα και ξαφνικά μέσα στο πρώτο λεπτό βλέπω γραμμή !!!
αχνη αλλά την έβλεπα… παθαίνω εγκεφαλικά !!

λεω δεν μπορεί κάνουν τα μάτια μου γραμμές 😂😂 το ξανά κοιτάω την ξανά βλέπω.. με κοίταζε τη κοιταζα 😂😂 περνάνε τρία λεπτά… εξαφανίστηκε 😒

Πως γίνεται αυτό λέω από μέσα μου !! Ήταν καθαρή κάθετη γραμμή άχνη..

τελος πάντων.. ήταν γραμμή άχνη.. ηταν γραμμή κ πάει 💨 καπνός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

25 minutes ago, Myrto24 said:

Καλησπέρα κορίτσια!!

θελω να κλάψω και να γελάσω με τα «χαλια» μου 😅 

εχω ΣΠΩ κι ακόμα δεν μου εχει έρθει περίοδος 56 μέρες.. είχα κάποια συμπτώματα ωορρηξίας πριν κάποιες μέρες και προσπαθήσαμε μπας και..

Εχω τις τελευταίες μέρες ζαλίζομαι είμαι κ πιεσμένη το τελευταίο καιρό.. λέω από αυτό θα είναι αλλά ας κάνω κι ένα τεστ … έκανα πριν καμία ώρα και ξαφνικά μέσα στο πρώτο λεπτό βλέπω γραμμή !!!
αχνη αλλά την έβλεπα… παθαίνω εγκεφαλικά !!

λεω δεν μπορεί κάνουν τα μάτια μου γραμμές 😂😂 το ξανά κοιτάω την ξανά βλέπω.. με κοίταζε τη κοιταζα 😂😂 περνάνε τρία λεπτά… εξαφανίστηκε 😒

Πως γίνεται αυτό λέω από μέσα μου !! Ήταν καθαρή κάθετη γραμμή άχνη..

τελος πάντων.. ήταν γραμμή άχνη.. ηταν γραμμή κ πάει 💨 καπνός 

Ένα λεπτό … τι εννοείς η γραμμή έγινε καπνός …. ;;;

τωρα διάβασα καλα τι έγραψες μην κανείς υπόψιν σου την ερώτηση που σου έκανα … μήπως είναι προβληματικό το τεστ ;;; Πρώτη φορά ακούω να εξαφανίστηκε η γραμμή …. Τι άλλο θα μας βρει βρε κορίτσια χαχαχαχαχαχ…. Κάνε ένα τεστ αύριο πρωί …. Δεν γίνεται να μην δείξει …

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

Ένα λεπτό … τι εννοείς η γραμμή έγινε καπνός …. ;;;

τωρα διάβασα καλα τι έγραψες μην κανείς υπόψιν σου την ερώτηση που σου έκανα … μήπως είναι προβληματικό το τεστ ;;; Πρώτη φορά ακούω να εξαφανίστηκε η γραμμή …. Τι άλλο θα μας βρει βρε κορίτσια χαχαχαχαχαχ…. Κάνε ένα τεστ αύριο πρωί …. Δεν γίνεται να μην δείξει …

Στο ορκίζομαι είχε άχνη γραμμή κάθετη ανεξάρτητη με τα υπόλοιπα «νερά» που έχει στην αρχή το τεστ την έβλεπα 10000% κ μετά από τρία λεπτά που έτρεχα μέσα στο σπίτι από χαρά κ πανικο κ πήρα κ το μικροβιολογικό να ρωτήσω αν μπορω να κάνω χοριακη εκεινη την ώρα.. το ξανά κοιτάω και δεν υπήρχε 😂😂😂😂😂 

λετε να τρελαίνομαι;;!! 😂😂😜🤪

εννοείται θα κάνω κι αύριο πρωί με τα πρωινά !!!!

τι να πω 💁🏻‍♀️💁🏻‍♀️ χαχα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Myrto24 said:

Στο ορκίζομαι είχε άχνη γραμμή κάθετη ανεξάρτητη με τα υπόλοιπα «νερά» που έχει στην αρχή το τεστ την έβλεπα 10000% κ μετά από τρία λεπτά που έτρεχα μέσα στο σπίτι από χαρά κ πανικο κ πήρα κ το μικροβιολογικό να ρωτήσω αν μπορω να κάνω χοριακη εκεινη την ώρα.. το ξανά κοιτάω και δεν υπήρχε 😂😂😂😂😂 

λετε να τρελαίνομαι;;!! 😂😂😜🤪

εννοείται θα κάνω κι αύριο πρωί με τα πρωινά !!!!

τι να πω 💁🏻‍♀️💁🏻‍♀️ χαχα

Όχι τώρα κατάλαβα τι εννοείς … εμένα η αδελφή μ δέκα μέρες πριν έπαθε το ίδιο … είχε βρέξει μάλλον το τεστ την ταινία καθώς κατούρησε επάνω και αυτό έγινε κόκκινη με γραμμή τρελάθηκε γιατί προσέχει και το καναλε για πλάκα επειδή κάνω εγώ συνέχεια και της λέω κάνε ένα άλλο και καταλήξαμε οτι κάποια τεστ είναι προβληματικά… 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

Όχι τώρα κατάλαβα τι εννοείς … εμένα η αδελφή μ δέκα μέρες πριν έπαθε το ίδιο … είχε βρέξει μάλλον το τεστ την ταινία καθώς κατούρησε επάνω και αυτό έγινε κόκκινη με γραμμή τρελάθηκε γιατί προσέχει και το καναλε για πλάκα επειδή κάνω εγώ συνέχεια και της λέω κάνε ένα άλλο και καταλήξαμε οτι κάποια τεστ είναι προβληματικά… 

Όντως ;; Τι να πω… 🤷🏻‍♀️ εγώ χρησιμοποιώ ταινίες ΟΝΕ step και ουροσυλλεκτη.. απλά βουτάω το τεστ μέσα για 15-20 δευτερα… λογικά αρνητικό θα είναι κ αύριο αλλά εγώ θα κάνω ένα να υπάρχει 😅😂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Myrto24 said:

Όντως ;; Τι να πω… 🤷🏻‍♀️ εγώ χρησιμοποιώ ταινίες ΟΝΕ step και ουροσυλλεκτη.. απλά βουτάω το τεστ μέσα για 15-20 δευτερα… λογικά αρνητικό θα είναι κ αύριο αλλά εγώ θα κάνω ένα να υπάρχει 😅😂

Καλα ποτέ δεν ξέρεις … η αδελφή μ παίρνουν προφυλάξεις για αυτό ήταν κουλό και λέμε αποκλείεται …. Σε εμάς τίποτα δεν αποκλείεται … 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα...αρχικα συμφωνω με οσα λετε περι του θεματος ποτε ανακοινωνουμε μια εγκυμοσυνη...εγβ στην πρωτη μου το ειχαν μαθει οι γονεις οταν ηδη ημουν 2μιση μηνων...δεν ηθελα νωριτερα...στην δευτερη εγκυμοσυνη που απεβαλλα το εμαθαν αφου ειχαν γινει ολα....οσο αναφορα την τωρινη κατασταση....χθες ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας...αλλα ειχα τον αντρα τον ειχαν πιασει τα ψυχολογικα του και την χασαμε την ημερα..😪εγω σημερα ειμαι να σκασω....ουτε που θελω μα του μιλησω...λετε σημερα να εχω πιθανοτατη εγκυμοσυνης σε πςριπτωαη επαφης?εχω και σημερα πονους χαμηλα στην κοιλια..λετε να περιμενει το ωαριο εμενα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fofi! said:

Κοριτσια καλησπερα...αρχικα συμφωνω με οσα λετε περι του θεματος ποτε ανακοινωνουμε μια εγκυμοσυνη...εγβ στην πρωτη μου το ειχαν μαθει οι γονεις οταν ηδη ημουν 2μιση μηνων...δεν ηθελα νωριτερα...στην δευτερη εγκυμοσυνη που απεβαλλα το εμαθαν αφου ειχαν γινει ολα....οσο αναφορα την τωρινη κατασταση....χθες ειχα θετικο τεστ ωορρηξιας...αλλα ειχα τον αντρα τον ειχαν πιασει τα ψυχολογικα του και την χασαμε την ημερα..😪εγω σημερα ειμαι να σκασω....ουτε που θελω μα του μιλησω...λετε σημερα να εχω πιθανοτατη εγκυμοσυνης σε πςριπτωαη επαφης?εχω και σημερα πονους χαμηλα στην κοιλια..λετε να περιμενει το ωαριο εμενα?

Φυσικά  και έχεις πιθανότητες … η ωορρηξία γίνεται εντός 24-48 ωρών και για την ακρίβεια μέσα σε 36 ώρες έχω διαβάσει … εγώ είμαι να σκάσω επειδή το κάναμε την ημέρα τηα ωορρηξίας κ όχι την επόμενη κ μεθεπόμενη … καλα όχι ότι έχω πιθανότητες πάω για εξωσωματική χαχαχαχα… κ εμένα ο χριστιανός κάτι παθαίνει στο διήμερο της γόνιμης εγώ να δεις πως είμαι μετά ημαρτιν ολόκληρος μήνας τότε βρήκες εκείνες τις δυο μέρες ;;;;;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Lila ki είπε:

Φυσικά  και έχεις πιθανότητες … η ωορρηξία γίνεται εντός 24-48 ωρών και για την ακρίβεια μέσα σε 36 ώρες έχω διαβάσει … εγώ είμαι να σκάσω επειδή το κάναμε την ημέρα τηα ωορρηξίας κ όχι την επόμενη κ μεθεπόμενη … καλα όχι ότι έχω πιθανότητες πάω για εξωσωματική χαχαχαχα… κ εμένα ο χριστιανός κάτι παθαίνει στο διήμερο της γόνιμης εγώ να δεις πως είμαι μετά ημαρτιν ολόκληρος μήνας τότε βρήκες εκείνες τις δυο μέρες ;;;;;

Σε νιώθω απόλυτα. Και σε εμάς  το ίδιο συμβαίνει. Του λέω τώρα βρήκες να είσαι κουρασμένος-πτωμα;; είναι σημαντικές μέρες. 😅

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις έβγαλα το θερμόμετρο και έχω 37.3 και το κατάλαβα επειδή Κρυωνα λιγάκι από το μεσημέρι έχει λίγες μέρες πέρα από τις ζαλάδες που κράτησαν 2 μέρες, έχω αρκετά νεύρα   ευαισθησία, ένα ψυχοπλακωμα  μια μελαγχολία δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω. Ενώ όλα πάνε πολύ καλά δόξα το θεο . Πρήξιμο στήθους εδώ και βδομάδες και τα κλασσικά όπως όταν περιμένεις περίοδο..  τι λέτε;; είμαι να σκάσω. Να κανω τεστ η οχι ακόμα;;

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Katerina P. said:

Κορίτσια μόλις έβγαλα το θερμόμετρο και έχω 37.3 και το κατάλαβα επειδή Κρυωνα λιγάκι από το μεσημέρι έχει λίγες μέρες πέρα από τις ζαλάδες που κράτησαν 2 μέρες, έχω αρκετά νεύρα   ευαισθησία, ένα ψυχοπλακωμα  μια μελαγχολία δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω. Ενώ όλα πάνε πολύ καλά δόξα το θεο . Πρήξιμο στήθους εδώ και βδομάδες και τα κλασσικά όπως όταν περιμένεις περίοδο..  τι λέτε;; είμαι να σκάσω. Να κανω τεστ η οχι ακόμα;;

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι Κατερινακι ;;; Νομίζω σήμερα περίμενες ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...