Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια 

κανονηνα βάσει ημερολογίου έπρεπε να μου έρθει περίοδος χθες έχω πονακια περιόδου από την Παρασκευή  Κ γενικα νιώθω ότι θα μου έρθει περίοδος ή ότι έχω περίοδο αλλά δεν έρχεται. Επαφή είχαμε μόνο την 10η ημέρα έχω μικρό κύκλο 25-26 ημερες αν δεν έρθει κ σήμερα νομίζω αύριο θα κάνω τεστ…είπαμε βέβαια να αρχίσουμε έτσι χαλαρά χωρις να βλέπουμε μερες προς το παρών κ δε πιστεύω να έγινε τίποτα αλλά το ότι έχω πονακια χωρις να έρθει δε μου ξανά έτυχε κ ειδικά μετά την εγκυμοσύνη δε καταλαβαίνω ποτέ μου έρχεται η περίοδος 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια Καλημέρα, είχα μικρό κύκλο αυτή τη φορά 27 μέρες. Είχαμε επαφές μόλις τελείωσε η περίοδος, έκανα και τεστακια  ωορρηξίας , πέτυχα και την ωορρηξία το κατάλαβα από πόνους που είχα στη δεξιά μεριά,  είχαμε επαφές και εκείνη τη μέρα της ωορρηξίας αλλά και την προηγούμενη που ήταν γονιμη.  Αλλά βλέπω ότι ήδη ξεκίνησε να με πονάει λίγο το αριστερό στήθος μόνο  σε μια μεριά μόνο.. τύπου λίγο ευαίσθητο.  Και λέω ακόμα δεν τελείωσαν οι γόνιμες κατευθείαν με έπιασαν πόνοι στο στήθος από περίοδο ; 😭 και στο ημερολόγιο λέει ότι σε 10 μέρες περιμένω περίοδο.  😢

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Roulou said:

Καλημέρα κορίτσια 

κανονηνα βάσει ημερολογίου έπρεπε να μου έρθει περίοδος χθες έχω πονακια περιόδου από την Παρασκευή  Κ γενικα νιώθω ότι θα μου έρθει περίοδος ή ότι έχω περίοδο αλλά δεν έρχεται. Επαφή είχαμε μόνο την 10η ημέρα έχω μικρό κύκλο 25-26 ημερες αν δεν έρθει κ σήμερα νομίζω αύριο θα κάνω τεστ…είπαμε βέβαια να αρχίσουμε έτσι χαλαρά χωρις να βλέπουμε μερες προς το παρών κ δε πιστεύω να έγινε τίποτα αλλά το ότι έχω πονακια χωρις να έρθει δε μου ξανά έτυχε κ ειδικά μετά την εγκυμοσύνη δε καταλαβαίνω ποτέ μου έρχεται η περίοδος 

Μακάρι να είναι π τυχερός σου μήνας !!! Καμία φορα και με μια επαφή γίνεται το θαυματακι ….

34 minutes ago, Katerina P. said:

Κορίτσια Καλημέρα, είχα μικρό κύκλο αυτή τη φορά 27 μέρες. Είχαμε επαφές μόλις τελείωσε η περίοδος, έκανα και τεστακια  ωορρηξίας , πέτυχα και την ωορρηξία το κατάλαβα από πόνους που είχα στη δεξιά μεριά,  είχαμε επαφές και εκείνη τη μέρα της ωορρηξίας αλλά και την προηγούμενη που ήταν γονιμη.  Αλλά βλέπω ότι ήδη ξεκίνησε να με πονάει λίγο το αριστερό στήθος μόνο  σε μια μεριά μόνο.. τύπου λίγο ευαίσθητο.  Και λέω ακόμα δεν τελείωσαν οι γόνιμες κατευθείαν με έπιασαν πόνοι στο στήθος από περίοδο ; 😭 και στο ημερολόγιο λέει ότι σε 10 μέρες περιμένω περίοδο.  😢

Οι επαφές σου ακούγονται πολύ καλές !!! Τώρα από συμπτώματα δεν ξέρω γιατί είναι και νωρίς ! Μακάρι να γίνει το θαυματακι ! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Katerina P. said:

Δεν θέλω πάλι να μετράω συμπτώματα γιατί και την προηγούμενη φορά έβλεπα συμπτώματα και τελικά δεν... 😭 κλάμα 3 μέρες... 

το ξέρω και εγώ απογοητεύομαι πολύ ! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Δεν θέλω πάλι να μετράω συμπτώματα γιατί και την προηγούμενη φορά έβλεπα συμπτώματα και τελικά δεν... 😭 κλάμα 3 μέρες... 

Κάθε μήνα έψαχνα για συμπτώματα και εγώ.. Δυο μήνες εντόπισα την ωορρηξία μου και μόλις ηρέμησα κ σταμάτησα να το σκέφτομαι αμέσως έμεινα.. Αυριο θα παω για χωριακη. Στην ουσία παρακολουθήσα τν ένα κυκλο και τον επόμενο έμεινα εγκυος.. Μη το σκέφτεσαι και θα έρθει! Εγώ αυτό τν μήνα δν εχω τίποτα διαφορετικό από τα συμπτώματα περιοδου.. Αν δεν εκανα τυχαία το τεστ δε θα ήξερα ότι είμαι.. Σκέψου ουτε καν καθυστέρηση δεν έχω, την Τρίτη θα περιμενα περιοδο! 

7 ώρες πρίν, Roulou είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

κανονηνα βάσει ημερολογίου έπρεπε να μου έρθει περίοδος χθες έχω πονακια περιόδου από την Παρασκευή  Κ γενικα νιώθω ότι θα μου έρθει περίοδος ή ότι έχω περίοδο αλλά δεν έρχεται. Επαφή είχαμε μόνο την 10η ημέρα έχω μικρό κύκλο 25-26 ημερες αν δεν έρθει κ σήμερα νομίζω αύριο θα κάνω τεστ…είπαμε βέβαια να αρχίσουμε έτσι χαλαρά χωρις να βλέπουμε μερες προς το παρών κ δε πιστεύω να έγινε τίποτα αλλά το ότι έχω πονακια χωρις να έρθει δε μου ξανά έτυχε κ ειδικά μετά την εγκυμοσύνη δε καταλαβαίνω ποτέ μου έρχεται η περίοδος 

Ειναι η πρωτη προσπαθεια σας ;; αν είναι η πρωτη το σώμα παθαινει ένα σοκ και παρουσιαζουμε διάφορα συμπτώματα όπως καθυστέρηση πχ.. Αν όχι τότε να ξέρεις ότι όλα είναι πιθανα συνεχίστε χαλαρά αλλά αν θες την γνώμη μου επιβεβαίωσε με τεστ την ημέρα της ωορρηξίας σου για σίγουρα.. Εγώ όταν την εντόπισα και ήξερα ποτε κάνω, εκανα πιο ησυχη χωρίς να αγχώνομαι για το αν θα μείνω ή όχι.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Δεν μπορώ να μην το σκέφτομαι δυστυχώς. Ίσως επειδή το θέλουμε πολύ 🙏  αγωνία είναι πιο πολύ και όχι άγχος. 

Πίστεψε με μπορώ να σε καταλάβω.. Από το πασχα αγωνιουσα κάθε μήνα ... Και εγώ νόμιζα ότι δε μπορω να σταματήσω να το σκέφτομαι αλλά τα κατάφερα και ορίστε σήμερα 🤞

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Anii είπε:

Κάθε μήνα έψαχνα για συμπτώματα και εγώ.. Δυο μήνες εντόπισα την ωορρηξία μου και μόλις ηρέμησα κ σταμάτησα να το σκέφτομαι αμέσως έμεινα.. Αυριο θα παω για χωριακη. Στην ουσία παρακολουθήσα τν ένα κυκλο και τον επόμενο έμεινα εγκυος.. Μη το σκέφτεσαι και θα έρθει! Εγώ αυτό τν μήνα δν εχω τίποτα διαφορετικό από τα συμπτώματα περιοδου.. Αν δεν εκανα τυχαία το τεστ δε θα ήξερα ότι είμαι.. Σκέψου ουτε καν καθυστέρηση δεν έχω, την Τρίτη θα περιμενα περιοδο! 

Ειναι η πρωτη προσπαθεια σας ;; αν είναι η πρωτη το σώμα παθαινει ένα σοκ και παρουσιαζουμε διάφορα συμπτώματα όπως καθυστέρηση πχ.. Αν όχι τότε να ξέρεις ότι όλα είναι πιθανα συνεχίστε χαλαρά αλλά αν θες την γνώμη μου επιβεβαίωσε με τεστ την ημέρα της ωορρηξίας σου για σίγουρα.. Εγώ όταν την εντόπισα και ήξερα ποτε κάνω, εκανα πιο ησυχη χωρίς να αγχώνομαι για το αν θα μείνω ή όχι.. 

είναι το δεύτερο μου παιδάκι, απλά είπαμε προς το παρόν χαλαρά κ μετά το Πάσχα πιο στοχευμένα! Το πρώτο μου παιδάκι έκανα 2 χρόνια να το πετύχουμε με τεστ ωορρηξιας κτλ…απλά επειδή τώρα είναι κ το δεύτερο δε θέλω να αγχώνομαι κ για αυτό προς το παρών… για αυτό έγινε μια φορά την 10η ημέρα οι αλλες επαφές ήταν άσχετες ημερες λόγο κούρασης δε τα καταφέραμε περισσότερο μέσα στο γόνιμο παράθυρο 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Anii said:

Πίστεψε με μπορώ να σε καταλάβω.. Από το πασχα αγωνιουσα κάθε μήνα ... Και εγώ νόμιζα ότι δε μπορω να σταματήσω να το σκέφτομαι αλλά τα κατάφερα και ορίστε σήμερα 🤞

@Anii πες μας τα νέα σου ! Πως είσαι ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

@Anii πες μας τα νέα σου ! Πως είσαι ;

Κοριτσιαααα η χοριακη θετική 79,74 .. Την Τετάρτη παμε για πολλαπλασιασμό. Μίλησα και με τον ενδοκρινολογο κάναμε αυξηση στο χάπι.. Όλα καλά ! Αυριο κανονικά θα περιμενα περιοδο οπότε μου είπαν η χοριακη μου είναι καλή.. Σήμερα δε μπορουσα με τίποτα να πιω καφέ αναγουλιαζα.. Μάλλον δε θα ξαναπιώ για τους επόμενους μήνες 🤣συμφορά. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Anii said:

Κοριτσιαααα η χοριακη θετική 79,74 .. Την Τετάρτη παμε για πολλαπλασιασμό. Μίλησα και με τον ενδοκρινολογο κάναμε αυξηση στο χάπι.. Όλα καλά ! Αυριο κανονικά θα περιμενα περιοδο οπότε μου είπαν η χοριακη μου είναι καλή.. Σήμερα δε μπορουσα με τίποτα να πιω καφέ αναγουλιαζα.. Μάλλον δε θα ξαναπιώ για τους επόμενους μήνες 🤣συμφορά. 

Τι όμορφα νέα είναι αυτά !!!!! Μας έκανες ποδαρικό !!!! Πολύ καλή η χοριακη σου!!!! Έχεις θυροειδη ;;; Συγνώμη δεν έχω παρακολουθήσει όλες τις συζητήσεις ! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Τι όμορφα νέα είναι αυτά !!!!! Μας έκανες ποδαρικό !!!! Πολύ καλή η χοριακη σου!!!! Έχεις θυροειδη ;;; Συγνώμη δεν έχω παρακολουθήσει όλες τις συζητήσεις ! 

Να σου πω την αλήθεια δε θυμάμαι αν το έχω αναφέρει κ όλας καθώς τν είχα και ρυθμισμενο... Χαχα ελπίζω κορίτσια να σας φέρω γουρι.. Πραγματικά! 💜🤞

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Anii said:

Να σου πω την αλήθεια δε θυμάμαι αν το έχω αναφέρει κ όλας καθώς τν είχα και ρυθμισμενο... Χαχα ελπίζω κορίτσια να σας φέρω γουρι.. Πραγματικά! 💜🤞

Μακάρι !!!!❤️

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Lila ki είπε:

Μακάρι !!!!❤️

Σκέψου εμένα η συνάδελφος μου που είναι νυφη του εργοδότη μου τέλη Φλεβάρη γεννάει. Με κολλησε η άτιμη🤣  θα κολλήσω και εγώ εσας τώρα. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...