Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 15/10/2024 at 7:09 ΜΜ, Supergirl87 είπε:

      Ηταν κάθετος στο θέμα για τις ενέσεις γιατι λέει μπορεί να έχουμε αλλά προβλήματα μετά..Να σπάσουν τπτ αγγεία κ τα σχετικά κ μου το απαγόρευσε..Για τον κατακερματισμό τι πιστεύεις;

      Λογικά ενέσεις θα ξεκινήσεις με το που έχεις θετική χοριακη, σωστά? Τι σου είπε η αιματολογος? 

      Γιατί δεν κάνεις την μεταφορά σου στον εξωσωματικο και μετά να συνεχίσεις με το γυναικολόγο που είχες πριν?? Δν χρειάζεται να σε παρακολουθεί και να γεννήσεις με τον εξωσωματικο.. 

      Just now, Kathrin17 είπε:

      Λογικά ενέσεις θα ξεκινήσεις με το που έχεις θετική χοριακη, σωστά? Τι σου είπε η αιματολογος? 

      Γιατί δεν κάνεις την μεταφορά σου στον εξωσωματικο και μετά να συνεχίσεις με το γυναικολόγο που είχες πριν?? Δν χρειάζεται να σε παρακολουθεί και να γεννήσεις με τον εξωσωματικο.. 

       

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Myrtia89 είπε:

Καλημέρα!! ☺️ Σε ευχαριστω πολύ για την απάντηση σου !! Μακάρι… μου κάνει εντύπωση μόνο ότι δεν έχω καμία αλλαγή στο στήθος μου ούτε πόνο.. εσυ είχες; Ποτε πιστεύεις έχει νόημα να κάνω τεστ; Εγώ έκανα χθες το πρωί στην 11η ημέρα από την επαφή κ ήταν αρνητικό 😔

Ειχα μικρη ενοχληση στο στηθος...ποιο πολυ ηταν η συχνοουρια και ο πονος...εγω που εκανα νωρις πριν την 1η μερα καθυστερησης πιο πολυ αγχωθηκα και μετα εκανα καθε 2 μεεες χοριακη...ενω στην κορη μου περιμενα με μια βδομαδα καθυστερησης και πηγα κατευθειαν χοριακη και υπερηχο...με πολυ λιγοτερο αγχος ετσι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 58 λεπτά , Fofi! είπε:

Ειχα μικρη ενοχληση στο στηθος...ποιο πολυ ηταν η συχνοουρια και ο πονος...εγω που εκανα νωρις πριν την 1η μερα καθυστερησης πιο πολυ αγχωθηκα και μετα εκανα καθε 2 μεεες χοριακη...ενω στην κορη μου περιμενα με μια βδομαδα καθυστερησης και πηγα κατευθειαν χοριακη και υπερηχο...με πολυ λιγοτερο αγχος ετσι..

Ναι έχεις δίκιο… ήμουν μέσα στον πανικό τόσες μέρες με τα τεστ λες και τι θα έδειχναν τόσο νωρίς.. από τότε που το επικοινώνησα μαζί σας μου έφυγε και το άγχος και έπαψα να το σκέφτομαι… λειτουργώ όπως και πριν.. ☺️ την άλλη Παρασκευή θα κάνω τη χοριακη αν δεν έχω αδιαθετήσει κ βλέπουμε 💁🏻‍♀️ 

Σε ευχαριστω πολύ κ πάλι για την απάντηση και σου εύχομαι ότι καλύτερο μέσα από τη καρδιά μου ☺️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου και χρόνια πολλά!!

Είμαι στην 23η μέρα του κύκλου και έχω χοριακή 14.5.. είμαι πολύ χαρούμενη ωστόσο εκεί που πάω να χαρώ άρχισα πάλι να φοβάμαι. Ο πρώτος μου γιος έχει γρίπη Α όπου κολλήσαμε όλοι. Εγώ το πέρασα πιο ελαφριά απ' όλους στην αρχή της εβδομάδας ,αλλά σήμερα που πήγα στο γιατρό για τον βήχα έχω ακροαστικα. Μου είπε ότι πρέπει να πάρω zythromax και seretide! Όμως μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος και διαβάζω παντού ότι αν περάσεις γρίπη στην αρχή έχεις πιθανότητες για αποβολή. Με έπιασε πανικός. Δεν θέλω να το ξαναπεράσω. Περιμένω και τηλ απ' το γιατρό μου για να Μ πει εάν κάνει να πάρω τα φάρμακα ή όχι..έχει κάποια άλλα παρόμοια εμπειρία;

Ευχαριστώ και σορρυ για το σεντόνι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου και χρόνια πολλά!!

Είμαι στην 23η μέρα του κύκλου και έχω χοριακή 14.5.. είμαι πολύ χαρούμενη ωστόσο εκεί που πάω να χαρώ άρχισα πάλι να φοβάμαι. Ο πρώτος μου γιος έχει γρίπη Α όπου κολλήσαμε όλοι. Εγώ το πέρασα πιο ελαφριά απ' όλους στην αρχή της εβδομάδας ,αλλά σήμερα που πήγα στο γιατρό για τον βήχα έχω ακροαστικα. Μου είπε ότι πρέπει να πάρω zythromax και seretide! Όμως μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος και διαβάζω παντού ότι αν περάσεις γρίπη στην αρχή έχεις πιθανότητες για αποβολή. Με έπιασε πανικός. Δεν θέλω να το ξαναπεράσω. Περιμένω και τηλ απ' το γιατρό μου για να Μ πει εάν κάνει να πάρω τα φάρμακα ή όχι..έχει κάποια άλλα παρόμοια εμπειρία;

Ευχαριστώ και σορρυ για το σεντόνι 

Μην διαβάζεις το ίντερνετ είναι όλο υπερβολές δεν αποβάλλεις επειδή είχες γρίπη πριν μια εβδομάδα . Πάρε τον γυναικολόγο να σου δώσει αντιβίωση συμβατή με εγκυμοσύνη 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλή χρονιά σε όλες σας και συντομα με τα πιο ευχάριστα νέα ❤❤

 

Χάθηκα γιατί οι ημέρες ήταν απαιτητικές στη δουλειά.. Εγώ έχω να σας πω πως από χθες παλι ξεκινήσαμε την νέα μας προσπαθεια με ηρεμία προς το παρον κ χωρίς άγχος.. Ελπίζω να μην αγχωθώ στη πορεια ! @Alice20 κάνε υπομονή και ελπίζω να χαρουμε για σεναααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια...χρονια πολλα καλη χρονια με υγεια....εμεις δυστυχως μας μπηκε το ετος με γριπη Α στην μικρη και δεν νιωθω και εγω αποψε καλα...αν δεν κολλησω θα ξεκινησουμε και εμεις προσπαθειες παλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, χρονια πολλά καλή χρονια! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι! Τον τελευταίο καιρό στην κοιλιά μ νιώθω σαν αυτό που παθαίνουμε όταν πεταει το μάτι μας; Ε εμένα πεταει στην κοιλιά κ μάλιστα πολύ! Έχω περάσει 2 εγκυμοσύνες και ξέρω πως είναι να κλωτσάει ένα μωράκι! Έτσι ακριβώς είναι.. Έχω περίοδο δεν παίζει να είμαι έγκυος ούτε προσπάθειεςέχουμε κάνει με το σύζυγο μου. Τι πιστεύετε ότι είναι;;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Lina.ftk είπε:

Καλημερα σας, χρονια πολλά καλή χρονια! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι! Τον τελευταίο καιρό στην κοιλιά μ νιώθω σαν αυτό που παθαίνουμε όταν πεταει το μάτι μας; Ε εμένα πεταει στην κοιλιά κ μάλιστα πολύ! Έχω περάσει 2 εγκυμοσύνες και ξέρω πως είναι να κλωτσάει ένα μωράκι! Έτσι ακριβώς είναι.. Έχω περίοδο δεν παίζει να είμαι έγκυος ούτε προσπάθειεςέχουμε κάνει με το σύζυγο μου. Τι πιστεύετε ότι είναι;;

Μπορεί να είναι το έντερο. Έτσι κάπως κάνει και αυτό..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Lina.ftk είπε:

Καλημερα σας, χρονια πολλά καλή χρονια! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι! Τον τελευταίο καιρό στην κοιλιά μ νιώθω σαν αυτό που παθαίνουμε όταν πεταει το μάτι μας; Ε εμένα πεταει στην κοιλιά κ μάλιστα πολύ! Έχω περάσει 2 εγκυμοσύνες και ξέρω πως είναι να κλωτσάει ένα μωράκι! Έτσι ακριβώς είναι.. Έχω περίοδο δεν παίζει να είμαι έγκυος ούτε προσπάθειεςέχουμε κάνει με το σύζυγο μου. Τι πιστεύετε ότι είναι;;

Και εγώ πιστευω οτι ίσως είναι το έντερο κορίτσι μου.. Αν δεις και συνεχίζεται πηγαινε κοίταξε το να αποκλείσουμε οτιδήποτε ... Εγκυμοσύνη σίγουρα δεν είναι αφου όπως είπες έχεις περιοδο !

22 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Καλησπερα κοριτσια...χρονια πολλα καλη χρονια με υγεια....εμεις δυστυχως μας μπηκε το ετος με γριπη Α στην μικρη και δεν νιωθω και εγω αποψε καλα...αν δεν κολλησω θα ξεκινησουμε και εμεις προσπαθειες παλι!!!

Όλος ο κόσμος άρρωστος είναι.. Περαστικααααα! Γρηγορη ανάρρωση και βουρ για προσπαθειες ! 

 

Εγώ με τον αντρουλη κερδίσαμε μαζί το φλουρί οπότε πιστευω το 24 θα είναι η χρονιά μας 🤞

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2024 at 5:54 ΜΜ, mama16 είπε:

Μπορεί να είναι το έντερο. Έτσι κάπως κάνει και αυτό..

Ευχαριστώ πολυυυυ :)

On 2/1/2024 at 7:26 ΜΜ, Anii είπε:

Και εγώ πιστευω οτι ίσως είναι το έντερο κορίτσι μου.. Αν δεις και συνεχίζεται πηγαινε κοίταξε το να αποκλείσουμε οτιδήποτε ... Εγκυμοσύνη σίγουρα δεν είναι αφου όπως είπες έχεις περιοδο !

Όλος ο κόσμος άρρωστος είναι.. Περαστικααααα! Γρηγορη ανάρρωση και βουρ για προσπαθειες ! 

 

Εγώ με τον αντρουλη κερδίσαμε μαζί το φλουρί οπότε πιστευω το 24 θα είναι η χρονιά μας 🤞

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 12/29/2023 at 1:26 PM, Mar-micky said:

Καλησπέρα κορίτσια μου και χρόνια πολλά!!

Είμαι στην 23η μέρα του κύκλου και έχω χοριακή 14.5.. είμαι πολύ χαρούμενη ωστόσο εκεί που πάω να χαρώ άρχισα πάλι να φοβάμαι. Ο πρώτος μου γιος έχει γρίπη Α όπου κολλήσαμε όλοι. Εγώ το πέρασα πιο ελαφριά απ' όλους στην αρχή της εβδομάδας ,αλλά σήμερα που πήγα στο γιατρό για τον βήχα έχω ακροαστικα. Μου είπε ότι πρέπει να πάρω zythromax και seretide! Όμως μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος και διαβάζω παντού ότι αν περάσεις γρίπη στην αρχή έχεις πιθανότητες για αποβολή. Με έπιασε πανικός. Δεν θέλω να το ξαναπεράσω. Περιμένω και τηλ απ' το γιατρό μου για να Μ πει εάν κάνει να πάρω τα φάρμακα ή όχι..έχει κάποια άλλα παρόμοια εμπειρία;

Ευχαριστώ και σορρυ για το σεντόνι 

Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλα !!! Ενημέρωσε μας !

On 1/2/2024 at 10:33 AM, Lina.ftk said:

Καλημερα σας, χρονια πολλά καλή χρονια! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι! Τον τελευταίο καιρό στην κοιλιά μ νιώθω σαν αυτό που παθαίνουμε όταν πεταει το μάτι μας; Ε εμένα πεταει στην κοιλιά κ μάλιστα πολύ! Έχω περάσει 2 εγκυμοσύνες και ξέρω πως είναι να κλωτσάει ένα μωράκι! Έτσι ακριβώς είναι.. Έχω περίοδο δεν παίζει να είμαι έγκυος ούτε προσπάθειεςέχουμε κάνει με το σύζυγο μου. Τι πιστεύετε ότι είναι;;

Δεν ξέρω να σου απαντήσω δεν το έχω ακούσει ποτέ … αλλά όπως σ είπε μια άλλη κοπέλα μάλλον κάτι με το εντερο μπορεί να είναι …

On 1/1/2024 at 6:47 PM, Fofi! said:

Καλησπερα κοριτσια...χρονια πολλα καλη χρονια με υγεια....εμεις δυστυχως μας μπηκε το ετος με γριπη Α στην μικρη και δεν νιωθω και εγω αποψε καλα...αν δεν κολλησω θα ξεκινησουμε και εμεις προσπαθειες παλι!!!

Καλή Χρονια με υγεία !!!! Αχ και εγώ χθες άρρωστη … έχει ξεσπάσει γρίπη … περαστικα σου !

On 1/1/2024 at 2:31 PM, Anii said:

Κορίτσια καλή χρονιά σε όλες σας και συντομα με τα πιο ευχάριστα νέα ❤❤

 

Χάθηκα γιατί οι ημέρες ήταν απαιτητικές στη δουλειά.. Εγώ έχω να σας πω πως από χθες παλι ξεκινήσαμε την νέα μας προσπαθεια με ηρεμία προς το παρον κ χωρίς άγχος.. Ελπίζω να μην αγχωθώ στη πορεια ! @Alice20 κάνε υπομονή και ελπίζω να χαρουμε για σεναααα

Καλή Χρονια με υγεία ! Καλή επιτυχία στις προσπάθειες σου !

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή χρονιά. Εύχομαι αυτή η χρονιά να μας γεμίσει τις αγκαλιές μας!🥰

Πήγα στον γυναικολόγο είδες όλες τις εξετάσεις που έχω κάνει και το συμπέρασμα είναι το εξής, μου είπε ότι από τις εξετάσεις φαίνεται ότι κάνω ωορρηξια και πχ τον προηγούμενο μήνα ήταν μια καλή ωορρηξια. Οπότε μου είπε να κάνω υπομονή και τις προσπάθειες μου και θα έρθει, όλα τα βλέπει φυσιολογικά. 

Τώρα για τις εξετάσεις θρομβοφιλιας που έκανα για την αποβολή που είχαμε, μου είπε ότι όλα είναι καλά εκτός από την Πρωτεινη S που είναι ελάχιστα πεσμένη. Μου είπε ότι δεν μπορεί να πει σίγουρα ότι η αποβολή προήλθε από αυτό αλλά εντελώς προληπτικά μόλις δω θετικό τεστ θέλει να ξεκινήσω αντιπηκτικες ενεσουλες τουλάχιστον για το πρώτο τρίμηνο. Αν κάποια έχει παρόμοια εμπειρία θα ήθελα να μου πει 

Εντωμεταξυ για την καμπύλη ζαχάρου μου είπε ότι είναι άψογη, της ινσουλίνης είναι λίγο ανεβασμένη και με παρέπεμψε σε ενδοκρινολόγο, μου είπε ότι ο ενδοκρινολόγος είναι υπεύθυνος για αυτό και ότι αυτός θα αποφασίσει αν θα μου δώσει κάτι ή όχι. Οπότε έχω μιλήσει ήδη με την ενδοκρινολόγο και αναμένω να με καλέσει για να μου πει. 

Μπαίνουμε στην νέα χρονιά με φουλ ενέργεια και έτοιμοι να πετύχουμε τον στόχο μας!🤞 Ελπίζω στο καλύτερο και για εμένα και για όλες μας!😊 

@rodok@Alice20 @Fofi! Κ οι υπόλοιπες, συγγνώμη δεν σας θυμάμαι όλες, θα μπω στο κλίμα τώρα και θα σας μάθω χαχα 🥰

@Mar-micky έκανες δεύτερη χοριακη??

Πείτε μου τα νέα σας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Marianne98 said:

Καλημέρα κορίτσια, καλή χρονιά. Εύχομαι αυτή η χρονιά να μας γεμίσει τις αγκαλιές μας!🥰

Πήγα στον γυναικολόγο είδες όλες τις εξετάσεις που έχω κάνει και το συμπέρασμα είναι το εξής, μου είπε ότι από τις εξετάσεις φαίνεται ότι κάνω ωορρηξια και πχ τον προηγούμενο μήνα ήταν μια καλή ωορρηξια. Οπότε μου είπε να κάνω υπομονή και τις προσπάθειες μου και θα έρθει, όλα τα βλέπει φυσιολογικά. 

Τώρα για τις εξετάσεις θρομβοφιλιας που έκανα για την αποβολή που είχαμε, μου είπε ότι όλα είναι καλά εκτός από την Πρωτεινη S που είναι ελάχιστα πεσμένη. Μου είπε ότι δεν μπορεί να πει σίγουρα ότι η αποβολή προήλθε από αυτό αλλά εντελώς προληπτικά μόλις δω θετικό τεστ θέλει να ξεκινήσω αντιπηκτικες ενεσουλες τουλάχιστον για το πρώτο τρίμηνο. Αν κάποια έχει παρόμοια εμπειρία θα ήθελα να μου πει 

Εντωμεταξυ για την καμπύλη ζαχάρου μου είπε ότι είναι άψογη, της ινσουλίνης είναι λίγο ανεβασμένη και με παρέπεμψε σε ενδοκρινολόγο, μου είπε ότι ο ενδοκρινολόγος είναι υπεύθυνος για αυτό και ότι αυτός θα αποφασίσει αν θα μου δώσει κάτι ή όχι. Οπότε έχω μιλήσει ήδη με την ενδοκρινολόγο και αναμένω να με καλέσει για να μου πει. 

Μπαίνουμε στην νέα χρονιά με φουλ ενέργεια και έτοιμοι να πετύχουμε τον στόχο μας!🤞 Ελπίζω στο καλύτερο και για εμένα και για όλες μας!😊 

@rodok@Alice20 @Fofi! Κ οι υπόλοιπες, συγγνώμη δεν σας θυμάμαι όλες, θα μπω στο κλίμα τώρα και θα σας μάθω χαχα 🥰

@Mar-micky έκανες δεύτερη χοριακη??

Πείτε μου τα νέα σας!!!

Υπέροχα νέα !!!! Όλα θα πάνε πολύ καλα !!! Θα δεις !!!! Κ εμένα μ είπαν φυσιολογικά τα επίπεδα θρομοφιλιας και πως η αποβολή είναι τυχαίο γεγονός ! Άντε με το καλό να δούμε  θετικά τεστ ! Καλή επιτυχία ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Υπέροχα νέα !!!! Όλα θα πάνε πολύ καλα !!! Θα δεις !!!! Κ εμένα μ είπαν φυσιολογικά τα επίπεδα θρομοφιλιας και πως η αποβολή είναι τυχαίο γεγονός ! Άντε με το καλό να δούμε  θετικά τεστ ! Καλή επιτυχία ! 

Είμαι αισιόδοξη για αυτή την χρονιά! Εσύ σε τι φάση του κύκλου βρίσκεσαι;;;

Εγώ περιμένω περίπου στις 22 να αδιαθετησω οπότε είμαι κοντά στις γόνιμες🤞

 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Είμαι αισιόδοξη για αυτή την χρονιά! Εσύ σε τι φάση του κύκλου βρίσκεσαι;;;

Εγώ περιμένω περίπου στις 22 να αδιαθετησω οπότε είμαι κοντά στις γόνιμες🤞

 

Άντε κοριτσάκι μου μόλις φύγει λίγο τ άγχος θα έρθει!!!

Έκανα 2η χοριακή την Τετάρτη και ήταν 128. Τώρα μου είπε να κάνω μια την Δευτέρα κ μετα να κλείσουμε ραντεβού!!!

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...