Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι Θεέ μου! Σε γενικές γραμμές μια χαρά είμαι, λίγο μελανιασμενη από τις ενέσεις που είναι λογικό, ωστόσο δεν είχα άλλα θέματα ούτε συμπτώματα περίεργα από τις ορμόνες. Θα συνεχίσω με ηρεμία και αυτό το Σ/Κ (αν και την Κυριακή θα πάω σε μία βάφτιση που έχω - ας βγω και 2 ωρίτσες από το σπίτι κοντά θα είναι εξάλλου) και ο Θεός βοηθός!

      Ναι καλέ βγες να ξεσκασεις λίγο!!! Καλό θα κάνει κακο όχι!!! 😉 Καλημέρα σε όλες!

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Γεια σας κοριτσαρες!!!! ♥️

@rodok μου πολύ χαίρομαι που μαθαίνω νέα σου!!! Εμείς πλέον όλα καλά 4 Γενάρη έχουμε ραντεβού με τον νέο γιατρό να δεις όλες τις εξετάσεις που έκανα! Αύριο περιμένω αποτελέσματα από τις τελευταίες που γίνονται στην αρχή του κύκλου! Ελπίζω να περνάτε όμορφα αυτές τις μέρες και που ξεεεερεις μπορεί να γίνει το θαύμα🤗

@Alice20 καλέ κάνει μπαμ η γραμμή!!!! Νομίζω ότι κάτι καλό ετοιμάζεται ♥️♥️♥️ θα πας για χορισκη αύριο??

Οι υπόλοιπες πως είστε;;♥️

Καλα αποτελεσματα σου ευχομαι...αναμενουμε τα νεα του καινουργιου γιατρου....εγω περιμενω περιοδο σε λιγες ημερες και μετα θα ξεκινησουμε παλι προσπαθειες...γενικα πολυ αγχος πως θα τα καταφερουμε χωρις βοηθεια και με ηδη ενα παιδι...

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , Fofi! είπε:

Καλα αποτελεσματα σου ευχομαι...αναμενουμε τα νεα του καινουργιου γιατρου....εγω περιμενω περιοδο σε λιγες ημερες και μετα θα ξεκινησουμε παλι προσπαθειες...γενικα πολυ αγχος πως θα τα καταφερουμε χωρις βοηθεια και με ηδη ενα παιδι...

Υπομονή και όλα θα γίνουν!!! Μην απελπίζεσαι ♥️ θα βρεις την λύση! Προσπάθησε όσο μπορείς να αποβάλεις το άγχος. Ξέρω ότι δεν είναι εύκολο αλλά θα σε βοηθήσει !!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Γεια σας κοριτσαρες!!!! ♥️

@rodok μου πολύ χαίρομαι που μαθαίνω νέα σου!!! Εμείς πλέον όλα καλά 4 Γενάρη έχουμε ραντεβού με τον νέο γιατρό να δεις όλες τις εξετάσεις που έκανα! Αύριο περιμένω αποτελέσματα από τις τελευταίες που γίνονται στην αρχή του κύκλου! Ελπίζω να περνάτε όμορφα αυτές τις μέρες και που ξεεεερεις μπορεί να γίνει το θαύμα🤗

@Alice20 καλέ κάνει μπαμ η γραμμή!!!! Νομίζω ότι κάτι καλό ετοιμάζεται ♥️♥️♥️ θα πας για χορισκη αύριο??

Οι υπόλοιπες πως είστε;;♥️

Άντε ωραία! Εύχομαι οι εξετάσεις να βγουν καλύτερες κι από ποτέ και να πάνε όλα καλά ❤️❤️ 

Εντωμεταξυ χθες σε άκυρη ώρα έκανα το τεστ, είχα για ένα σήμερα το πρωί το οποίο τελικά δεν έκανα 😂 γτ χθες το βράδυ είδα λίγα καφέ, οπότε λέω ερχεται. Σήμερα κατάλευκη και τίποτα 😂 έχει εδώ και δύο μέρες που ήρθαν καφέ για μια στιγμή και μετά τίποτα 😂με τρολλαρει το ίδιο μου το σώμα! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση … θέλω να μάθω ποτέ πιάνεται πρώτη μετά περιόδου μ ήρθαν καφέ δυο μέρες κ υην Τρίτη πολύ αίμα κ ξεκίνησε η περίοδος . Ποια λοιπόν πιάνεται ως πρώτη μέρα ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lila ki είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση … θέλω να μάθω ποτέ πιάνεται πρώτη μετά περιόδου μ ήρθαν καφέ δυο μέρες κ υην Τρίτη πολύ αίμα κ ξεκίνησε η περίοδος . Ποια λοιπόν πιάνεται ως πρώτη μέρα ;

Συνήθως λένε με το που αρχίσει η ροή, αλλά είναι και ανάλογα με την γυναίκα πιστεύω! Πχ. Εμένα όταν μου έρχεται έτσι όπως τα υπολογίζω η ωορρηξία γίνεται 14 μέρες αφού μου έρθουν τα πρώτα καφέ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

30 minutes ago, rodok said:

Συνήθως λένε με το που αρχίσει η ροή, αλλά είναι και ανάλογα με την γυναίκα πιστεύω! Πχ. Εμένα όταν μου έρχεται έτσι όπως τα υπολογίζω η ωορρηξία γίνεται 14 μέρες αφού μου έρθουν τα πρώτα καφέ! 

Κατάλαβα … σήμερα ποναγα πολύ σα να ένιωθα την ωορρηξία … έχω μπερδευτεί … δυστυχως επαφές δ είχα  χθες θα έχω σήμερα το βράδυ αλλά νομίζω πάλι την έχασα την γκαντεμιά μ μέσα 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Κατάλαβα … σήμερα ποναγα πολύ σα να ένιωθα την ωορρηξία … έχω μπερδευτεί … δυστυχως επαφές δ είχα  χθες θα έχω σήμερα το βράδυ αλλά νομίζω πάλι την έχασα την γκαντεμιά μ μέσα 

Δώστου να καταλάβει μωρέ και ποτέ δεν ξέρεις! Κι εγώ έλεγα ότι είχα ωορρηξία 9/12 αλλά τελικά έκανα πολύ αργότερα και τώρα έχω καθυστέρηση, ένα αρνητικό τεστ και περίεργα συμπτώματα 😂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κι από εμένα ❤️❤️

Σας διαβάζω συχνά πυκνά ακόμα και τοπικ από παλιότερα μέλη και συγκινούμαι η αλήθεια είναι βλέποντας την εξέλιξη της κάθε μιας με το μήνα ή τα χρόνια…

αποφασισα να γίνω μέλος για να πω κι εγώ τις ανησυχίες μου μιας και παντρευομαστε πολύ σύντομα και κατά καιρούς έχουμε ελεύθερες επαφές.. και μαντέψτε 😅 κάθε φορα νομίζω ότι έχω συμπτώματα εγκυμοσύνης 😂 

και ενω έχω ΣΠΩ που παράγιναν γιατί πήρα πολλά κιλά τα τελευταία δυο χρόνια και δεν είχα περίοδο καθόλου ούτε ωορρηξία κ αναγκαζόσουν να παίρνω duphaston από τότε που αρχίσαμε τις πρώτες ελεύθερες επαφές πριν ένα χρόνο ξαφνικά άρχισα να κάνω περίοδο ή ψεύτο περίοδο ορμονική κάθε 20 μέρες μετά σταθεροποιήθηκε ο κύκλος μου πάλι στις 32 μέρες συνήθως με ανώτερο τις 40 ημέρες 💁🏻‍♀️💁🏻‍♀️ κοινώς σε κάθε ελεύθερη επαφή ήταν σαν να μου φέρνει περίοδο κάθε φορα 😂😂

και έρχομαι στο σήμερα… κάναμε έρωτα μετά από αρκετούς μήνες λόγω κάποιων προσωπικών θεμάτων με τελευταία επαφή στις 17/12. Περίοδο είχα στις 13/11 κανονικά και ξανά στις 30/11 που μου κράτησε 5 μέρες αλλά με λίγο αίμα (στα πλαίσια των πολυκυστικών μου εξήγησε η γιατρός γίνονται αυτά). Στις 14/12 είχα κάποια κολλώδη υγρά και κατάλαβα ότι είναι ωορρηξία. 

δυο μέρες μέτα την ελεύθερη επαφή μέχρι κ σήμερα έχω πρήξιμο και πόνο στη κοιλιά μου.. άλλες φορές είναι πολύ έντονος με δυνατές κράμπες και στο κέντρο και πλαγιά στις ωοθήκες και άλλες πιο υποφερτά.. η μέση μου πονάει συνέχεια και νιώθω λίγο αδυναμία κ κάποιες ζαλάδες αν σκύβω ή κάνω πολλές δουλειές.. 

Χθες είχα και και στο χαρτί που σκουπίστηκα ποσότητα λευκών υγρών που δεν έχω ξανά δει ποτε τόσα χρόνια αλλά μόνο μια φορα τα είδα .. έκτοτε πολύ λίγα υγρά και κατουριέμαι όλες αυτές τις ημέρες συνεχώς !! Μου φεύγουν κ μερικά στο άσχετο στο εσώρουχο😅😅🫣🫣

όπως ήταν φυσικό με έπιασε μια τρέλα μια ανυπομονησία και άρχισα να κάνω τεστ… αρνητικά προφανώς.. τι λέτε από την εμπειρία σας.. σίγουρα βιάστηκα να τα κάνω αλλά έχω καμία ελπίδα η τα φαντάζομαι όλα αυτά.. 

κάπου διάβασα με στο φόρουμ έγραφε μια κυρία ότι τα σπερματοζωάρια εμπεριέχουν ένα συστατικο δεν το θυμάμαι τώρα που φέρνει σπασμούς στη μήτρα … λέτε να είναι αυτό ; Και έχω τόσες κράμπες 🥺🥺

συγγνωμη για το μακροσκελές κείμενο.. θέλω να ελπίζω ότι θα καταλάβετε και την δίκη μου αγωνία 😩😔😣

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Myrtia89 είπε:

Καλησπέρα σας κι από εμένα ❤️❤️

Σας διαβάζω συχνά πυκνά ακόμα και τοπικ από παλιότερα μέλη και συγκινούμαι η αλήθεια είναι βλέποντας την εξέλιξη της κάθε μιας με το μήνα ή τα χρόνια…

αποφασισα να γίνω μέλος για να πω κι εγώ τις ανησυχίες μου μιας και παντρευομαστε πολύ σύντομα και κατά καιρούς έχουμε ελεύθερες επαφές.. και μαντέψτε 😅 κάθε φορα νομίζω ότι έχω συμπτώματα εγκυμοσύνης 😂 

και ενω έχω ΣΠΩ που παράγιναν γιατί πήρα πολλά κιλά τα τελευταία δυο χρόνια και δεν είχα περίοδο καθόλου ούτε ωορρηξία κ αναγκαζόσουν να παίρνω duphaston από τότε που αρχίσαμε τις πρώτες ελεύθερες επαφές πριν ένα χρόνο ξαφνικά άρχισα να κάνω περίοδο ή ψεύτο περίοδο ορμονική κάθε 20 μέρες μετά σταθεροποιήθηκε ο κύκλος μου πάλι στις 32 μέρες συνήθως με ανώτερο τις 40 ημέρες 💁🏻‍♀️💁🏻‍♀️ κοινώς σε κάθε ελεύθερη επαφή ήταν σαν να μου φέρνει περίοδο κάθε φορα 😂😂

και έρχομαι στο σήμερα… κάναμε έρωτα μετά από αρκετούς μήνες λόγω κάποιων προσωπικών θεμάτων με τελευταία επαφή στις 17/12. Περίοδο είχα στις 13/11 κανονικά και ξανά στις 30/11 που μου κράτησε 5 μέρες αλλά με λίγο αίμα (στα πλαίσια των πολυκυστικών μου εξήγησε η γιατρός γίνονται αυτά). Στις 14/12 είχα κάποια κολλώδη υγρά και κατάλαβα ότι είναι ωορρηξία. 

δυο μέρες μέτα την ελεύθερη επαφή μέχρι κ σήμερα έχω πρήξιμο και πόνο στη κοιλιά μου.. άλλες φορές είναι πολύ έντονος με δυνατές κράμπες και στο κέντρο και πλαγιά στις ωοθήκες και άλλες πιο υποφερτά.. η μέση μου πονάει συνέχεια και νιώθω λίγο αδυναμία κ κάποιες ζαλάδες αν σκύβω ή κάνω πολλές δουλειές.. 

Χθες είχα και και στο χαρτί που σκουπίστηκα ποσότητα λευκών υγρών που δεν έχω ξανά δει ποτε τόσα χρόνια αλλά μόνο μια φορα τα είδα .. έκτοτε πολύ λίγα υγρά και κατουριέμαι όλες αυτές τις ημέρες συνεχώς !! Μου φεύγουν κ μερικά στο άσχετο στο εσώρουχο😅😅🫣🫣

όπως ήταν φυσικό με έπιασε μια τρέλα μια ανυπομονησία και άρχισα να κάνω τεστ… αρνητικά προφανώς.. τι λέτε από την εμπειρία σας.. σίγουρα βιάστηκα να τα κάνω αλλά έχω καμία ελπίδα η τα φαντάζομαι όλα αυτά.. 

κάπου διάβασα με στο φόρουμ έγραφε μια κυρία ότι τα σπερματοζωάρια εμπεριέχουν ένα συστατικο δεν το θυμάμαι τώρα που φέρνει σπασμούς στη μήτρα … λέτε να είναι αυτό ; Και έχω τόσες κράμπες 🥺🥺

συγγνωμη για το μακροσκελές κείμενο.. θέλω να ελπίζω ότι θα καταλάβετε και την δίκη μου αγωνία 😩😔😣

Καλημερα κοριτσι μου....χωρις να θεκω να σε ξεσηκωσω στην 2η εγκυμοσυνη μου ασχετως αποτελεσματον πηγαινε καθε τρεις και λιγο για κατουρημα απο πολυ νωρις χωρις να ξερω ακομη οτι ειμαι εγκυος και ειχα φοβερους πονους στην κοιλια....μακαρι να πανε ολα καλα και να εχεις ενα σπορακι στην κοιλια σου!!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

@rodok @Fofi! @Marianne98 @Lila ki κορίτσια μου, με γκρεμισμένα όνειρα και ελπίδες σας καλημερίζω. Χθες το βράδυ ειχα καφε σημάδι και σήμερα που έκανα  το τεστ ηταν αρνητικό. Δεν ξέρω γιατί ξεγελαστηκαμε έτσι με το άλλο! ... έκλαψα λίγο, μάζεψα τα κομμάτια μου και συνεχίζουμε απο όπου το αφήσαμε.  . Δεν ξέρω ποια πορεία να ακολουθήσω..τα δοκιμάσαμε όλα.  Μας έμεινε  η εξωσωματική...

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Fofi! είπε:

Καλημερα κοριτσι μου....χωρις να θεκω να σε ξεσηκωσω στην 2η εγκυμοσυνη μου ασχετως αποτελεσματον πηγαινε καθε τρεις και λιγο για κατουρημα απο πολυ νωρις χωρις να ξερω ακομη οτι ειμαι εγκυος και ειχα φοβερους πονους στην κοιλια....μακαρι να πανε ολα καλα και να εχεις ενα σπορακι στην κοιλια σου!!!!

Καλημέρα!! ☺️ Σε ευχαριστω πολύ για την απάντηση σου !! Μακάρι… μου κάνει εντύπωση μόνο ότι δεν έχω καμία αλλαγή στο στήθος μου ούτε πόνο.. εσυ είχες; Ποτε πιστεύεις έχει νόημα να κάνω τεστ; Εγώ έκανα χθες το πρωί στην 11η ημέρα από την επαφή κ ήταν αρνητικό 😔

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2023 at 2:02 ΜΜ, vikib είπε:

εκανες κ υπερηχο με το παπ;

τι κυκλο εχεις κ ποτε ειχες επαφες;

 

On 29/3/2023 at 3:09 ΜΜ, Katerina P. είπε:

Έχει λιγο καιρό που κάνω μεγάλους κύκλους. Έκανα 46 μέρες κύκλο και μετά τελευταίος κύκλος 37 μέρες.  Όχι δεν έκανα υπερηχογράφημα.  Μόνο τεστ Παπ

 

On 13/6/2023 at 4:20 ΜΜ, lilbern είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Δεν έχω πάθει κάτι παρόμοιο, ούτε γνωρίζω ακριβώς, αλλά το μυαλό μου πήγε σε κάποια κύστη που έσπασε. Μπορεί γι αυτό και ο εμετός. Μήπως να πάρεις ένα τηλ τον γιατρό σου?

 

On 25/8/2023 at 2:55 ΜΜ, lilbern είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου 😍

Χαίρομαι που το έχετε πάρει σαν παιχνίδι με τον δικό σου, την όλη φάση με τα τεστ. Όντως θα έχει πλάκα νομίζω να κανεις τεστακια μέχρι να δεις θετική γραμμή χαχα.

Εγω, σύμφωνα με την εφαρμογή, μεθαύριο έχω ωορρηξία. Εμείς πίνουμε καθε βράδυ όποτε δεν περιμένω να είναι ο μήνας μας αυτός 🤣 Δεν πίνουμε μπουκάλια από αλκοολ, αλλά κάθε βράδυ κάτι θα πιούμε. Ειδικά αυτές τις μέρες μέχρι και σφηνάκια μας κερνάνε. Ένα καλοκαίρι το έχω. Δεν θα αγχωθώ και γι αυτό 😅 Απλά ξέρω ότι αυτόν τον μήνα δεν… 

@rodok μου είχες κάποιο νέο;;😍

Η περίοδος ήρθε κανονικά στην ώρα της ή ήρθε νωρίτερα ή αργότερα;;;

Μπορεί απλά να ήταν μια «χαζή» περίοδος και λόγω καλοκαιριού κλπ καμία φορά είναι περίεργοι οι κύκλοι μας. 

 

On 28/8/2023 at 11:49 ΠΜ, lilbern είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου.

Σας γράφω από το γραφείο. Τέλος οι διακοπές σνιφ σνιφ.

Τουλάχιστον χόρτασα το παιδάκι μου που τον είχα όλη μέρα, γιατί το χειμώνα με τις δουλειές, το σχολείο και τις δραστηριότητες ο χρόνος είναι περιορισμένος.

Γεμίσαμε όμορφες εικόνες, αναμνήσεις με τοπία και φίλους, θάλασσα και ποτά χαχαχα!!!

@rodok μου, μην το πάρεις με φόβο. Σκέψου ότι θα έρθει το μωράκι σας για να μείνει. Μην το βλέπεις σαν "προσπάθεια για μωρό", απλά να έχετε επαφές και αν έρθει ένα θετικό τεστάκι καλοδεχούμενο. Είσαι πολύ νέα ακόμα και έχεις καιρό μπροστά σου και για 1 και για 2 μωράκια ❤️

@KATIA97 μου, να είστε πάντα ευτυχισμένοι και δεμένοι στην ζωή σας. Να χαλαρώστε στις διακοπές σας και να κάνετε ανάλαφρες ζουζουνιές χωρίς άγχος 😅

@Marianne98 μου, νομίζω από σήμερα είναι μια καλή μέρα για να ξεκινήσεις τα τεστάκια σου. Από όταν δεις το θετικό βουρ κατευθείαν για τις επόμενες 2 μέρες σίγουρα ❤️

@Katerina P. μου, έκανες τεστάκι τελικά?

Έχω μια σοβαρή απορία και θέλω να μου απαντήσετε σοβαρά. ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ?????😭

Το καλό είναι ότι είχαμε καιρό να τα πούμε με τον συνάδελφο και έχουμε νέα χαχαχ.

 

 

On 1/9/2023 at 6:34 ΜΜ, lilbern είπε:

@Marianne98 επειδή μπαίνω κι εγω σε ξένα φόρουμ παντού βλέπω ότι ξεκινάνε αμέσως μετά την περίοδο. Που στο καλό τα είδες εσυ αυτά ; Χαχαχα😂

Αχ πολύ μου αρέσει που έχουμε το ίδιο mood. Πραγματικά θέλω πολύ να μείνουμε όλες μαζί και να περάσουμε την φάση της εγκυμοσύνης αλλά και το μετά παρεουλα 😍

Σκεφτομαι από τώρα τα άγχη και τις ερωτήσεις μας «κορίτσια έφαγα μια πατάτα που είχε ακουμπήσει λίγο μαρούλι πάνω, λέτε να πάθει κάτι το μωρό;» 🤣🤣 
Αχ μακάρι, μακαρι να το ζήσουμε όλο αυτό παρέα.

@Alice20 πολύ γελάω μαζί μας χαχα!!!

Ευχομαι χειμερινές κοιλίτσες με κολλητά μπλουζάκια για να κάνουμε μπαμ 🤣

@Katerina P. μου, έχεις κάνει χοριακη;; Στο νοσοκομείο πως και δεν σου πήραν αίμα για να δούνε αν είσαι έγκυος ή όχι; 
Υπάρχει περίπτωση να έχεις κάποια κύστη ή μήπως απλά δεν έκανες ωορρηξία τον προηγούμενο μήνα και γι αυτό δεν ήρθε η περίοδος και τώρα είσαι σε φάση ωορρηξίας για αυτό και τα πονάκια;

 

On 7/11/2023 at 10:55 ΠΜ, Fofi! είπε:

Καλημερα @Katerina P...μιλησες με τον γιατρο??

 

On 26/12/2023 at 4:45 ΜΜ, Alice20 είπε:

Αν υποθέσουμε ότι αυτο το ροζ ειναι εμφύτευση τότε θα πρέπει να περιμένεις 2-3 μέρες  για το τεστ.. είμαστε μαζί στις μέρες που περιμένουμε και νομίζω  πρέπει να κάνεις λίγο  υπομονή! ❤️

Τελικά κορίτσια δεν άντεξα και έκανα τεστ πρωιμου  ελέγχου clear blue αλλά αρνητικό το βλέπω..  Άντε μπορεί να βλέπω να αχνοφαίνεται μια γραμμή αλλά ιδέα μου θα είναι και ανάλογα το φως επειδή το Θέλω πολύ..  😭😭 δεν θέλω να απογοητευτω  αλλά δεν σας κρύβω ότι στεναχωρεθηκα.. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alice20 said:

@rodok @Fofi! @Marianne98 @Lila ki κορίτσια μου, με γκρεμισμένα όνειρα και ελπίδες σας καλημερίζω. Χθες το βράδυ ειχα καφε σημάδι και σήμερα που έκανα  το τεστ ηταν αρνητικό. Δεν ξέρω γιατί ξεγελαστηκαμε έτσι με το άλλο! ... έκλαψα λίγο, μάζεψα τα κομμάτια μου και συνεχίζουμε απο όπου το αφήσαμε.  . Δεν ξέρω ποια πορεία να ακολουθήσω..τα δοκιμάσαμε όλα.  Μας έμεινε  η εξωσωματική...

Καλημέρα κοπέλα μου ! Το ξέρω ότι στεναχωρήθηκες …. Για μένα οπλίσου με αισιοδοξία και μίλησε με τον γιατρό σου για τα επόμενα βήματα… εάν σε παρηγορεί αυτό ήμαστε πολλές εκεί έξω που ήμαστε ένα βήμα πριν την εξωσωματική και εγώ κιόλας σε χειρότερη μοίρα γιατί είμαι στο εξωτερικό η αναμονή που ρχω είναι τεράστια περιμένω ήδη δυο χρόνια και εάν κάτι δεν γίνει από Μάρτιο πρέπει να ταξιδεύω Ελλάδα να το δρομολογησω σκέψου έξοδα σκέψου ποσό χρόνο πρέπει κα διαθέσω και ποσά πράγματα θα μείνουν πίσω στην δουλειά μου να το κάνω … δηλαδή σας ζηλεύω που είστε Ελλάδα και έχετε τόσους γιατρούς να διαλέξετε να μπείτε σε αγτη τη διαδικασία … πάντως να ξέρεις σε νιώθω απόλυτα …. 

11 hours ago, Myrtia89 said:

Καλησπέρα σας κι από εμένα ❤️❤️

Σας διαβάζω συχνά πυκνά ακόμα και τοπικ από παλιότερα μέλη και συγκινούμαι η αλήθεια είναι βλέποντας την εξέλιξη της κάθε μιας με το μήνα ή τα χρόνια…

αποφασισα να γίνω μέλος για να πω κι εγώ τις ανησυχίες μου μιας και παντρευομαστε πολύ σύντομα και κατά καιρούς έχουμε ελεύθερες επαφές.. και μαντέψτε 😅 κάθε φορα νομίζω ότι έχω συμπτώματα εγκυμοσύνης 😂 

και ενω έχω ΣΠΩ που παράγιναν γιατί πήρα πολλά κιλά τα τελευταία δυο χρόνια και δεν είχα περίοδο καθόλου ούτε ωορρηξία κ αναγκαζόσουν να παίρνω duphaston από τότε που αρχίσαμε τις πρώτες ελεύθερες επαφές πριν ένα χρόνο ξαφνικά άρχισα να κάνω περίοδο ή ψεύτο περίοδο ορμονική κάθε 20 μέρες μετά σταθεροποιήθηκε ο κύκλος μου πάλι στις 32 μέρες συνήθως με ανώτερο τις 40 ημέρες 💁🏻‍♀️💁🏻‍♀️ κοινώς σε κάθε ελεύθερη επαφή ήταν σαν να μου φέρνει περίοδο κάθε φορα 😂😂

και έρχομαι στο σήμερα… κάναμε έρωτα μετά από αρκετούς μήνες λόγω κάποιων προσωπικών θεμάτων με τελευταία επαφή στις 17/12. Περίοδο είχα στις 13/11 κανονικά και ξανά στις 30/11 που μου κράτησε 5 μέρες αλλά με λίγο αίμα (στα πλαίσια των πολυκυστικών μου εξήγησε η γιατρός γίνονται αυτά). Στις 14/12 είχα κάποια κολλώδη υγρά και κατάλαβα ότι είναι ωορρηξία. 

δυο μέρες μέτα την ελεύθερη επαφή μέχρι κ σήμερα έχω πρήξιμο και πόνο στη κοιλιά μου.. άλλες φορές είναι πολύ έντονος με δυνατές κράμπες και στο κέντρο και πλαγιά στις ωοθήκες και άλλες πιο υποφερτά.. η μέση μου πονάει συνέχεια και νιώθω λίγο αδυναμία κ κάποιες ζαλάδες αν σκύβω ή κάνω πολλές δουλειές.. 

Χθες είχα και και στο χαρτί που σκουπίστηκα ποσότητα λευκών υγρών που δεν έχω ξανά δει ποτε τόσα χρόνια αλλά μόνο μια φορα τα είδα .. έκτοτε πολύ λίγα υγρά και κατουριέμαι όλες αυτές τις ημέρες συνεχώς !! Μου φεύγουν κ μερικά στο άσχετο στο εσώρουχο😅😅🫣🫣

όπως ήταν φυσικό με έπιασε μια τρέλα μια ανυπομονησία και άρχισα να κάνω τεστ… αρνητικά προφανώς.. τι λέτε από την εμπειρία σας.. σίγουρα βιάστηκα να τα κάνω αλλά έχω καμία ελπίδα η τα φαντάζομαι όλα αυτά.. 

κάπου διάβασα με στο φόρουμ έγραφε μια κυρία ότι τα σπερματοζωάρια εμπεριέχουν ένα συστατικο δεν το θυμάμαι τώρα που φέρνει σπασμούς στη μήτρα … λέτε να είναι αυτό ; Και έχω τόσες κράμπες 🥺🥺

συγγνωμη για το μακροσκελές κείμενο.. θέλω να ελπίζω ότι θα καταλάβετε και την δίκη μου αγωνία 😩😔😣

Ότι και να είναι η συμβουλή μου είναι να κανείς υπομονή και όταν έχεις καθυστέρηση να κανείς τεστ … ξέρω ότι έχεις μεγάλη προσμονή αλλά καλύτερα να περιμένεις κ να κανείς μια χοριακη …

  • Ευχαριστώ 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου ! Το ξέρω ότι στεναχωρήθηκες …. Για μένα οπλίσου με αισιοδοξία και μίλησε με τον γιατρό σου για τα επόμενα βήματα… εάν σε παρηγορεί αυτό ήμαστε πολλές εκεί έξω που ήμαστε ένα βήμα πριν την εξωσωματική και εγώ κιόλας σε χειρότερη μοίρα γιατί είμαι στο εξωτερικό η αναμονή που ρχω είναι τεράστια περιμένω ήδη δυο χρόνια και εάν κάτι δεν γίνει από Μάρτιο πρέπει να ταξιδεύω Ελλάδα να το δρομολογησω σκέψου έξοδα σκέψου ποσό χρόνο πρέπει κα διαθέσω και ποσά πράγματα θα μείνουν πίσω στην δουλειά μου να το κάνω … δηλαδή σας ζηλεύω που είστε Ελλάδα και έχετε τόσους γιατρούς να διαλέξετε να μπείτε σε αγτη τη διαδικασία … πάντως να ξέρεις σε νιώθω απόλυτα …. 

Ότι και να είναι η συμβουλή μου είναι να κανείς υπομονή και όταν έχεις καθυστέρηση να κανείς τεστ … ξέρω ότι έχεις μεγάλη προσμονή αλλά καλύτερα να περιμένεις κ να κανείς μια χοριακη …

Ναι έχεις δίκιο…. Αποφάσισα να μην ασχοληθώ άλλο ότι είναι να γίνει ας γίνει… Διαβάζοντας όσα έχετε περάσει τόσες γυναίκες εκεί έξω αυτές τις ημέρες τα σκεφτόμουν χθες βράδυ και ειπα να μην προσπαθώ να ελέγξω τα πάντα και να κάνω ένα τεστ την άλλη εβδομάδα αν δεν έχω ήδη περίοδο και χαλαρά… ούτως η άλλως ποτε δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσσει η ζωή καλο ή δύσκολο όποτε ειπα να βγάλω από το μυαλό μου οποιαδήποτε σκέψη… 

σας ευχαριστω και τις δυο για τις απαντήσεις σας! Και μόνο που επικοινώνησα τις σκέψεις μου με βοήθησε να ηρεμήσω!! 

Εύχομαι σε όλες σας να πραγματοποιήσετε αυτό το βαθύ σας θέλω να γίνεται μανούλες και να μην το βάζετε ποτε κάτω για τίποτα και για κανέναν!! Είμαι κι εγώ δίπλα σας αν και νέο μέλος με τη θετική μου σκέψη ❤️❤️ Και αν δείτε πως λυγίζετε πάρτε το χρόνο σας και μόλις νιώσετε δυνατές πατήστε με διπλάσια δύναμη στα πόδια σας 🫶🏻 Και ποτε να μη διστάζετε να επικοινωνείτε τις σκέψεις σας κ να ζητάτε βοήθεια κ ψυχολογική υποστήριξη! 
 

Άπειρες αγκαλιές σε όλες 🫶🏻🫶🏻🫶🏻

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Myrtia89 said:

Ναι έχεις δίκιο…. Αποφάσισα να μην ασχοληθώ άλλο ότι είναι να γίνει ας γίνει… Διαβάζοντας όσα έχετε περάσει τόσες γυναίκες εκεί έξω αυτές τις ημέρες τα σκεφτόμουν χθες βράδυ και ειπα να μην προσπαθώ να ελέγξω τα πάντα και να κάνω ένα τεστ την άλλη εβδομάδα αν δεν έχω ήδη περίοδο και χαλαρά… ούτως η άλλως ποτε δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσσει η ζωή καλο ή δύσκολο όποτε ειπα να βγάλω από το μυαλό μου οποιαδήποτε σκέψη… 

σας ευχαριστω και τις δυο για τις απαντήσεις σας! Και μόνο που επικοινώνησα τις σκέψεις μου με βοήθησε να ηρεμήσω!! 

Εύχομαι σε όλες σας να πραγματοποιήσετε αυτό το βαθύ σας θέλω να γίνεται μανούλες και να μην το βάζετε ποτε κάτω για τίποτα και για κανέναν!! Είμαι κι εγώ δίπλα σας αν και νέο μέλος με τη θετική μου σκέψη ❤️❤️ Και αν δείτε πως λυγίζετε πάρτε το χρόνο σας και μόλις νιώσετε δυνατές πατήστε με διπλάσια δύναμη στα πόδια σας 🫶🏻 Και ποτε να μη διστάζετε να επικοινωνείτε τις σκέψεις σας κ να ζητάτε βοήθεια κ ψυχολογική υποστήριξη! 
 

Άπειρες αγκαλιές σε όλες 🫶🏻🫶🏻🫶🏻

Να είσαι καλα και εύχομαι καλή επιτυχία ! Όλα θα πάνε καλα !!!! Θέλει υπομονή και πίστη ! Εδώ ήμαστε να γράφουμε η μια στην άλλη και καλα και τα άσχημα ! Ευχαριστω για τα όμορφα λόγια σου ! Με το δεξί να μπει ο νέος χρόνος να μας δώσει όσα επιθυμούμε !

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...