Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

13 minutes ago, rodok said:

δες προσωπικά όσες φορές έκανα τεστ και δεν ήμουν, ακόμη και γραμμή να υπήρχε δεν φαινόταν με τίποτα στην κάμερα! κάνε υπομονή! λόγω της σπερματέγχυσης δεν ξέρω αν σου έδωσε ο γιατρός κάποια αγωγή που μπορεί να φέρει κάποιο περίεργο αποτέλεσμα

Βάζω ενδοκολπικα προγεστερονη. Αυτό μόνο! Να ελπίζω; μονο αρνητικά  σκέφτομαι τώρα να σου πω την αλήθεια.. ότι  ειναι σκιά ή  λάθος  🤭🤭🫣🫣

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Alice20 είπε:

Βάζω ενδοκολπικα προγεστερονη. Αυτό μόνο! Να ελπίζω; μονο αρνητικά  σκέφτομαι τώρα να σου πω την αλήθεια.. ότι  ειναι σκιά ή  λάθος  🤭🤭🫣🫣

Ένα αρνητικό τεστ μπορεί να είναι λάθος, ένα θετικό κ εφόσον η γραμμή εμφανίστηκε εντός χρονικού πλαισίου γτ να κάνει λάθος; 😁

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, rodok said:

Ένα αρνητικό τεστ μπορεί να είναι λάθος, ένα θετικό κ εφόσον η γραμμή εμφανίστηκε εντός χρονικού πλαισίου γτ να κάνει λάθος; 😁

Σε ευχαριστώ πολύ. Τα λόγια σου μου δίνουν ελπίδα.. και χαίρομαι που την βλέπεις κι εσύ τη γραμμή γιατί  ο σύζυγος μου έλεγε ότι την βλέπω  επειδή το θέλω και δεν υπάρχει  τίποτα  😄 άντρες!!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alice20 said:

Κορίτσια μου βοήθεια.. αυτό  το  τεστ που ανέβασα  εχει αχνή δεύτερη γραμμή; ο άντρας  μου  δεν τη βλέπει.  Οι φίλες μου  λένε ότι  πάντα  αχνοφαίνεται μια δεύτερη  γραμμή.  Εμένα με αποσυντονισε. Με πονάει η κοιλιά  να δω περίοδο και περίμενα να ειναι ξεκάθαρα  αρνητικό.. τι λέτε  κι εσείς; @Anii@Lila ki @Marianne98 @Fofi! @rodok

Εγώ κορίτσι μου την βλέπω την δεύτερη γραμμή και αφού φαίνεται και στην φωτό αυτό είναι πολύ σημαντικό … μωρεεεεεεεε λεεεεες ;;;;; Ποτέ θα κανείς χοριακη ;;;

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alice20 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Τα λόγια σου μου δίνουν ελπίδα.. και χαίρομαι που την βλέπεις κι εσύ τη γραμμή γιατί  ο σύζυγος μου έλεγε ότι την βλέπω  επειδή το θέλω και δεν υπάρχει  τίποτα  😄 άντρες!!

όλα θα πάνε καλά! εδώ και ένα χρόνο έχουμε περάσει χειρότερα! ❤️ είμαστε αρκετά δυνατές να τα ξεπεράσουμε!! 

Εγώ έκανα ένα τεστ από το φαρμακείο τώρα, αρνητικό! εφόσον είναι αρνητικό ας έρθει η κυρία με τα κόκκινα γιατί μας κάνει να ονειρευόμαστε 😂

 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@rodok ξέρω  πώς είναι  το αίσθημα ενος αρνητικού τεστ.. πλέον  ομως ολες μας περνάμε απο την απογοήτευση στην αισιοδοξία  για τον επόμενο κύκλο.  Δεν έχουμε  επιλογή! .. Ας έρθει  φίλη  για να ξεκινήσεις δυναμικά  για την επόμενη  προσπάθεια..❤️❤️

@lilaχοριακη σκέφτομαι να κάνω  την  Πέμπτη  αφου πρώτα κάνω  ακόμη  ενα τεστ το πρωί!

Κορίτσια  αλήθεια  τη βλέπετε ή  το λέτε  για να νιώσω  καλά.. χαχαχα.. ακόμα δεν πιστεύω ότι μπορεί να  υπάρχει τέτοια  πιθανότητα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alice20 είπε:

@rodok ξέρω  πώς είναι  το αίσθημα ενος αρνητικού τεστ.. πλέον  ομως ολες μας περνάμε απο την απογοήτευση στην αισιοδοξία  για τον επόμενο κύκλο.  Δεν έχουμε  επιλογή! .. Ας έρθει  φίλη  για να ξεκινήσεις δυναμικά  για την επόμενη  προσπάθεια..❤️❤️

@lilaχοριακη σκέφτομαι να κάνω  την  Πέμπτη  αφου πρώτα κάνω  ακόμη  ενα τεστ το πρωί!

Κορίτσια  αλήθεια  τη βλέπετε ή  το λέτε  για να νιώσω  καλά.. χαχαχα.. ακόμα δεν πιστεύω ότι μπορεί να  υπάρχει τέτοια  πιθανότητα! 

καλά πλέον έχω δει τόσα αρνητικά τεστ που πλέον ούτε εγώ θα πιστεύω το θετικό 😂

γιατί καλέ να σου πούμε ψέματα; αφού την βλέπουμε! 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, rodok said:

καλά πλέον έχω δει τόσα αρνητικά τεστ που πλέον ούτε εγώ θα πιστεύω το θετικό 😂

γιατί καλέ να σου πούμε ψέματα; αφού την βλέπουμε! 

🤣🤣🤣 όπως  αυτό  που  περνώ  τώρα.. εχω δει τόσα  αρνητικά που δεν πιστεύω τίποτα! Πάντως  αν πετύχει η σπερματεγχυση μου θα πρέπει να το δοκιμάσετε κι εσείς.. δεν πίστευα ότι ειχα την όποια ελπίδα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είχα ξαναγραψει  Ένα ποστ με την περίπτωση μου.

Πρησμένο στήθος από τις 19/12 ενώ περιμένω περίοδο κανονικα τέλη Δεκεμβρίου με αρχές Ιανουαρίου.  Κάθε μέρα πονάει όλο και περισσότερο το στήθος, πρώτη φορά με πονάει τόσο πολύ δεν μπορώ να το αγγιξω  καν. Τρώω συνέχεια, υγρά δεν σταμάτησαν από τις γόνιμες , και σήμερα μου ήρθε μια ροζ βλεννη  πολύ διακριτική όχι κάτι έντονο σαν αίμα..  Και λέω Α μου ήρθε τόσο νωρίς περίοδος..  Αλλά όχι τίποτα δεν ήταν είναι και νωρίς. Υπάρχει μεγαλύτερη περίπτωση εγκυμοσύνης; να κάνω τεστ η δεν θα δείξει ακόμα;; έχω αυτό του πρώιμου ελέγχου. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Κορίτσια μου βοήθεια.. αυτό  το  τεστ που ανέβασα  εχει αχνή δεύτερη γραμμή; ο άντρας  μου  δεν τη βλέπει.  Οι φίλες μου  λένε ότι  πάντα  αχνοφαίνεται μια δεύτερη  γραμμή.  Εμένα με αποσυντονισε. Με πονάει η κοιλιά  να δω περίοδο και περίμενα να ειναι ξεκάθαρα  αρνητικό.. τι λέτε  κι εσείς; @Anii@Lila ki @Marianne98 @Fofi! @rodok

Κοριτσι μου γλυκο τι νεα ειναι αυτα θα τρελαθωωωωω...με 6 βαθμους μυωπια και την βλεπω την γραμμη μονο αυτο εχω να πω....αναμενουμε νεα αου και σου στελνουμε ολες την θετικη μας ενεργεια!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 minutes ago, Katerina P. said:

Κορίτσια είχα ξαναγραψει  Ένα ποστ με την περίπτωση μου.

Πρησμένο στήθος από τις 19/12 ενώ περιμένω περίοδο κανονικα τέλη Δεκεμβρίου με αρχές Ιανουαρίου.  Κάθε μέρα πονάει όλο και περισσότερο το στήθος, πρώτη φορά με πονάει τόσο πολύ δεν μπορώ να το αγγιξω  καν. Τρώω συνέχεια, υγρά δεν σταμάτησαν από τις γόνιμες , και σήμερα μου ήρθε μια ροζ βλεννη  πολύ διακριτική όχι κάτι έντονο σαν αίμα..  Και λέω Α μου ήρθε τόσο νωρίς περίοδος..  Αλλά όχι τίποτα δεν ήταν είναι και νωρίς. Υπάρχει μεγαλύτερη περίπτωση εγκυμοσύνης; να κάνω τεστ η δεν θα δείξει ακόμα;; έχω αυτό του πρώιμου ελέγχου. 

 

Αν υποθέσουμε ότι αυτο το ροζ ειναι εμφύτευση τότε θα πρέπει να περιμένεις 2-3 μέρες  για το τεστ.. είμαστε μαζί στις μέρες που περιμένουμε και νομίζω  πρέπει να κάνεις λίγο  υπομονή! ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Katerina P. είπε:

Κορίτσια είχα ξαναγραψει  Ένα ποστ με την περίπτωση μου.

Πρησμένο στήθος από τις 19/12 ενώ περιμένω περίοδο κανονικα τέλη Δεκεμβρίου με αρχές Ιανουαρίου.  Κάθε μέρα πονάει όλο και περισσότερο το στήθος, πρώτη φορά με πονάει τόσο πολύ δεν μπορώ να το αγγιξω  καν. Τρώω συνέχεια, υγρά δεν σταμάτησαν από τις γόνιμες , και σήμερα μου ήρθε μια ροζ βλεννη  πολύ διακριτική όχι κάτι έντονο σαν αίμα..  Και λέω Α μου ήρθε τόσο νωρίς περίοδος..  Αλλά όχι τίποτα δεν ήταν είναι και νωρίς. Υπάρχει μεγαλύτερη περίπτωση εγκυμοσύνης; να κάνω τεστ η δεν θα δείξει ακόμα;; έχω αυτό του πρώιμου ελέγχου. 

 

Καλησπερα @Katerina P. Μου...νομιζω οτι ειναι νωρις για τεστ....λιγες μερες υπομονη ακομη και μετα να το κανεις...εχει γινει και για εσενα το θαυμα τον χριστουγεννων......

Βρε κοριτσια σαν να ηρθε νωρις ο αγιος βασιλης σε καποιες.......για να περνουμε και εμεις σειρα....εμενα με κοβω για τα <φωτα>...χαχαχα

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fofi! said:

Κοριτσι μου γλυκο τι νεα ειναι αυτα θα τρελαθωωωωω...με 6 βαθμους μυωπια και την βλεπω την γραμμη μονο αυτο εχω να πω....αναμενουμε νεα αου και σου στελνουμε ολες την θετικη μας ενεργεια!!!!

Πόση ελπίδα μου  δίνετε δεν φαντάζεσαι.. ειχα ξεκινήσει να τρελαίνομαι.  Αφού την έβλεπα και με βγάζανε τρελή εδώ στο σπίτι! Ανυπομονώ να ξανακάνω την Πέμπτη! 😍😍😍

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Alice20 είπε:

Αν υποθέσουμε ότι αυτο το ροζ ειναι εμφύτευση τότε θα πρέπει να περιμένεις 2-3 μέρες  για το τεστ.. είμαστε μαζί στις μέρες που περιμένουμε και νομίζω  πρέπει να κάνεις λίγο  υπομονή! ❤️

Ευχαριστώ πολύ πολύ θα κανω υπομονή. 🥰🙏 αχ μακάρι να είμαι το θέλουμε τόσο πολύ  όλες μας 🙂 μακάρι να έχει γίνει το θαύμα 🙏  ελπίζω όλα αυτά να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης και όχι περιόδου 😢😢

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες!!!! ♥️

@rodok μου πολύ χαίρομαι που μαθαίνω νέα σου!!! Εμείς πλέον όλα καλά 4 Γενάρη έχουμε ραντεβού με τον νέο γιατρό να δεις όλες τις εξετάσεις που έκανα! Αύριο περιμένω αποτελέσματα από τις τελευταίες που γίνονται στην αρχή του κύκλου! Ελπίζω να περνάτε όμορφα αυτές τις μέρες και που ξεεεερεις μπορεί να γίνει το θαύμα🤗

@Alice20 καλέ κάνει μπαμ η γραμμή!!!! Νομίζω ότι κάτι καλό ετοιμάζεται ♥️♥️♥️ θα πας για χορισκη αύριο??

Οι υπόλοιπες πως είστε;;♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...