Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

16 minutes ago, Anii said:

Κορίτσια δυστυχώς αρνητική. Και μόλις αδιαθετησα, ειρωνεία μεγάλη 🤣

Τι κύκλο έκανες δηλαδή ;;;; Μα αν είναι δυνατόν  δηλαδή πρέπει να σε στείλει για χοριακη για να έρθει η άτιμη ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Lila ki είπε:

Τι κύκλο έκανες δηλαδή ;;;; Μα αν είναι δυνατόν  δηλαδή πρέπει να σε στείλει για χοριακη για να έρθει η άτιμη ; 

Ακριβώς ένα μήνα.. 30 ημέρες.. Αντε τι να κάνουμε.. Να πω την αλήθεια δεν στεναχωρηθηκα γιατί τουλάχιστον έμαθα και παιρνω δυναμη για την επόμενη δυναμική προσπαθεια. Ο άντρας μου στεναχωρηθηκε πολυ γιατί πιστευε ότι επιτέλους τα καταφέραμε.. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα τι κανετε....εχω χαθει λογο δουλειας υποφερουμε τετοιες μερες...εχω κουραστει τοσο πολυ που οχι επαφες δεν εχουμε αλλα ουτε κουραγιο να μιλησουμε...πρωτα ο θεος ξεκιναμε προσπαθειες λεμε τον ιανουαριο...και οπως μας κατσει οπως μας ερθει...χωρις αγχος και βλεπουμε...μην απογοητευεται καμμια...απλα απολαυστε το σεξ με τον συντροφο...σαμπως ποσα χρονια μας μενουν να κανουμε σεξ????χαχαχαχα...εγω ηδη σκεφτομαι ποτε θα βγω στην συνταξη...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Anii said:

Ακριβώς ένα μήνα.. 30 ημέρες.. Αντε τι να κάνουμε.. Να πω την αλήθεια δεν στεναχωρηθηκα γιατί τουλάχιστον έμαθα και παιρνω δυναμη για την επόμενη δυναμική προσπαθεια. Ο άντρας μου στεναχωρηθηκε πολυ γιατί πιστευε ότι επιτέλους τα καταφέραμε.. 

όλα θα γίνουν … κάθε μήνας θα νέα προσπάθεια … ρωτά κ εμάς άστο … 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 hours ago, Anii said:

Κορίτσια ευχομαι η νέα χρονιά να είναι η τυχερή μας..  Όλα για κάποιο λόγο γίνονται.. 

αμήν κορίτσι μου και σε σενα τα καλύτερα ! Μην παίρνεις τίποτα κατάκαρδα και στο λέω εγώ που ήρθε μετά από τρία χρόνια και κατέληξα να κάνω απόξεση … μην το βάζεις ποτέ κάτω ! 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

@Lila ki @Anii @Fofi! Νομίζω ας απολαύσουμε τις γιορτές μας όσο γίνεται και μπορεί αυτό να χρειάζεται το σώμα μας. Κάποιες στιγμές ηρεμίας και ξεγνασιας. Αφού είμαστε συνέχεια στην τσίτα!!

Εγώ τώρα διανύω την 7η μέρα μετά τη σπερματεγχυση αλλά απο προχθές έχω συμπτώματα περιόδου όπως πόνο στο στήθος,αραια και που κράμπες, λίγα σπυράκια, ζαλάδα... Αποκλείω να ειναι συμπτώματα εγκυμοσύνης μιας και η εμφύτευση σίγουρα δεν έγινε απο προχθές (σε περίπτωση επιτυχίας). Έτσι έχω χάσει λίγο απο την αισιοδοξία μου!! ...ααα, σημειώστε ότι το Σάββατο βρέθηκα και θετική στον κορονοιο.!! :(

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, 

Με τον άντρα μου ξεκινήσαμε προσπάθειες ξανά 25/11 και μετά 1/12 μου ήρθε περίοδος..  Και μόλις τελείωσε μέρα πάρα μερα σχεδόν είχαμε επαφές αρκετά συχνά ακόμα και στις γόνιμες, έκανα και τεστ ωορρηξιας βγήκε θετικό ακόμα και εκείνη τη μέρα είχαμε επαφή. Συνεχίζουμε και εχουμε, κανονικά περιμένω περίοδο λογικά κοντά 1-2 Ιανουαρίου πιστεύω.. Αλλά ήδη εμένα από χθες άρχισε να είναι λίγο ευαίσθητο το στήθος και κάτι μικρά πονακια χαμηλά στην κοιλιά..λετε να μου έρθει περίοδος; γιατί τόσο νωρίς αυτά τα συμπτώματα περιόδου;; Μήπως είναι εγκυμοσύνης η αποκλειεται; πήρα και τεστ πρώιμου ελέγχου να το κάνω,  κοντά όταν θα περιμένω.  Συγγνώμη για το σεντόνι.. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Katerina P. said:

Κορίτσια καλησπέρα, 

Με τον άντρα μου ξεκινήσαμε προσπάθειες ξανά 25/11 και μετά 1/12 μου ήρθε περίοδος..  Και μόλις τελείωσε μέρα πάρα μερα σχεδόν είχαμε επαφές αρκετά συχνά ακόμα και στις γόνιμες, έκανα και τεστ ωορρηξιας βγήκε θετικό ακόμα και εκείνη τη μέρα είχαμε επαφή. Συνεχίζουμε και εχουμε, κανονικά περιμένω περίοδο λογικά κοντά 1-2 Ιανουαρίου πιστεύω.. Αλλά ήδη εμένα από χθες άρχισε να είναι λίγο ευαίσθητο το στήθος και κάτι μικρά πονακια χαμηλά στην κοιλιά..λετε να μου έρθει περίοδος; γιατί τόσο νωρίς αυτά τα συμπτώματα περιόδου;; Μήπως είναι εγκυμοσύνης η αποκλειεται; πήρα και τεστ πρώιμου ελέγχου να το κάνω,  κοντά όταν θα περιμένω.  Συγγνώμη για το σεντόνι.. 

Εγώ ειμαι παθών με αυτά τα συμπτώματα που έρχονται 10 μέρες πριν την περίοδο και σε κάνουν να διερωτιεσαι τι συμβαίνει! ... Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ειναι συμπτώματα εγκυμοσύνης όμως υπάρχει και μεγάλη πιθανότητα να είναι σημάδι περιόδου. Δεν θα σου έρθει πιο νωρίς απλώς σε καποιους κυκλους κανουν την εμφάνιση τους πιο νωρίς! ... Συγκρατημένη αισιοδοξία θα έλεγα εγώ και υπομονή μέχρι την περίοδο! ❤️ μακάρι να είσαι εγκυουλα❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/21/2023 at 5:48 PM, Alice20 said:

@Lila ki @Anii @Fofi! Νομίζω ας απολαύσουμε τις γιορτές μας όσο γίνεται και μπορεί αυτό να χρειάζεται το σώμα μας. Κάποιες στιγμές ηρεμίας και ξεγνασιας. Αφού είμαστε συνέχεια στην τσίτα!!

Εγώ τώρα διανύω την 7η μέρα μετά τη σπερματεγχυση αλλά απο προχθές έχω συμπτώματα περιόδου όπως πόνο στο στήθος,αραια και που κράμπες, λίγα σπυράκια, ζαλάδα... Αποκλείω να ειναι συμπτώματα εγκυμοσύνης μιας και η εμφύτευση σίγουρα δεν έγινε απο προχθές (σε περίπτωση επιτυχίας). Έτσι έχω χάσει λίγο απο την αισιοδοξία μου!! ...ααα, σημειώστε ότι το Σάββατο βρέθηκα και θετική στον κορονοιο.!! :(

Σου εύχομαι καλή επιτυχία ολόψυχα ! Μακάρι να πάνε όλα περίφημα να ας πεις τα ευχάριστα !!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 19/12/2023 at 8:37 ΜΜ, Marianne98 είπε:

Κορίτσι μου πολύ χαίρομαι με τα νέα σου!!! Εγώ θα πω ότι είμαι αισιόδοξη για εσένα και ελπίζω να γίνει το θαύμα 🤗 είναι και οι μέρες τέτοιες που το επιβάλλουν !!♥️♥️ Περιμένω να ακούσω τα ευχάριστα!!

Εγώ χάθηκα γιατί μετά από τον γυναικολόγο αυτό έπαθα μια κρισουλα και δεν ήθελα ούτε να σκέφτομαι για εγκυμοσύνη, τόσο με απογοήτευσε. Τώρα είμαι 32η μέρα κύκλου περιμένω να αδιαθετησω να κάνω κάτι επιπλέον εξετάσεις και να τα πάω όλα στον γυναικολόγο τον νέο να μας πει πως προχωράμε!!♥️ Αν και ήταν φουλ αισιόδοξος και μου είπε να μη δίνω βάση στις κουταμαρες του προηγούμενου..

Εντωμεταξυ που χάθηκαν οι άλλες???

@rodok @lilbern??? 

Αχ άσε χαθήκαμε! 3-3 μήνες πέρασαν σαν νερό, χωρίς ιδιαίτερες προσπάθειες είναι η αλήθεια! Επικρατούσες άγχος και δυσκολίες με τις δουλειές μας και είπαμε να είμαστε χαλαροί! Για πες τα νέα σου, γιατί μάλλον έμεινα λίγο πίσω! Τι έγινε με τη γυναικολόγο; τώρα είσαι καλά; ❤️ 

Εγώ τον προηγούμενο μήνα έγινε έτσι μια τυχαία προσπάθεια, αλλά τίποτα τελικά. Ήρθε στην ώρα της κυρία! εφόσον ήρθε και μετά κρυολογησα από τους μαθητές και 2 βδομάδες ήμουν με συνάχι και πονόλαιμο. Τυχαίνει και κάνουμε μια φορά ελεύθερα αφού πέρασε η ωορρηξία σύμφωνα με το ημερολόγιο. Σύμφωνα με το σώμα μου δεν ένιωθα κάτι το ιδιαίτερο, οπότε λέω "σιγά, κρυολογησα κιόλας, έπαιρνα τα ντομπραντεξ σαν καραμέλες, μπορεί να μην κάνω ωορρηξία σε αυτόν τον κύκλο και απλά να έρθει". Αμ έλα που μετά την επαφή είδα τα κλασικά υγρά της ωορρηξίας 😂 έχω μια μέρα καθυστέρηση σύμφωνα με την εφαρμογή. Της δίνω διορία μέχρι το νέο έτος 😂 σε κάποια φάση είδα κάτι ανχα καφέ στο εσώρουχο, τα αγνόησα φουλ και τώρα κανένα σημάδι ότι έρχεται. Ούτε πόνος, ούτε κάτι περίεργο 😂 μόνο πού κ πού πόνος στη μέση αλλά αυτό μπορεί να είναι και από καιρό! 

 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου βοήθεια.. αυτό  το  τεστ που ανέβασα  εχει αχνή δεύτερη γραμμή; ο άντρας  μου  δεν τη βλέπει.  Οι φίλες μου  λένε ότι  πάντα  αχνοφαίνεται μια δεύτερη  γραμμή.  Εμένα με αποσυντονισε. Με πονάει η κοιλιά  να δω περίοδο και περίμενα να ειναι ξεκάθαρα  αρνητικό.. τι λέτε  κι εσείς; @Anii@Lila ki @Marianne98 @Fofi! @rodok

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alice20 είπε:

Κορίτσια μου βοήθεια.. αυτό  το  τεστ που ανέβασα  εχει αχνή δεύτερη γραμμή; ο άντρας  μου  δεν τη βλέπει.  Οι φίλες μου  λένε ότι  πάντα  αχνοφαίνεται μια δεύτερη  γραμμή.  Εμένα με αποσυντονισε. Με πονάει η κοιλιά  να δω περίοδο και περίμενα να ειναι ξεκάθαρα  αρνητικό.. τι λέτε  κι εσείς; @Anii@Lila ki @Marianne98 @Fofi! @rodok

Ανασουλες! Ηρεμία! Τη δεύτερη γραμμή όντως την βλέπω κι εγώ! Αύριο κάνε ένα ακόμη τεστ ή πήγαινε για χοριακη! Πιστεύω ότι το θαύμα των Χριστουγέννων είναι κοντά σου ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, rodok said:

Ανασουλες! Ηρεμία! Τη δεύτερη γραμμή όντως την βλέπω κι εγώ! Αύριο κάνε ένα ακόμη τεστ ή πήγαινε για χοριακη! Πιστεύω ότι το θαύμα των Χριστουγέννων είναι κοντά σου ❤️❤️

Νομίζω θα σκάσω απο την αγωνία.. κανονικά Παρασκευή έπρεπε να κάνω  τεστ. Τι μου ήρθε και έκανα  σήμερα; περισσότερο μπερδεύτηκα. Τώρα σκέφτομαι μήπως είναι καμιά  σκιά; δεν θέλω καν να πιστέψω  ότι  υπάρχει μήπως και πέσω απο τα σύννεφα  😄😄 δεν με αντέχω άλλο!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alice20 είπε:

Νομίζω θα σκάσω απο την αγωνία.. κανονικά Παρασκευή έπρεπε να κάνω  τεστ. Τι μου ήρθε και έκανα  σήμερα; περισσότερο μπερδεύτηκα. Τώρα σκέφτομαι μήπως είναι καμιά  σκιά; δεν θέλω καν να πιστέψω  ότι  υπάρχει μήπως και πέσω απο τα σύννεφα  😄😄 δεν με αντέχω άλλο!!

δες προσωπικά όσες φορές έκανα τεστ και δεν ήμουν, ακόμη και γραμμή να υπήρχε δεν φαινόταν με τίποτα στην κάμερα! κάνε υπομονή! λόγω της σπερματέγχυσης δεν ξέρω αν σου έδωσε ο γιατρός κάποια αγωγή που μπορεί να φέρει κάποιο περίεργο αποτέλεσμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...