Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

7 hours ago, Anii said:

Ήμουν διακοπές σε σπίτι συγγενικου προσώπου οπότε μόλις είδα το θετικό τεστ τσουπ στα κρυφά και διακριτικά 🤣 και την επόμενη που ήταν παλι θετικό λέω βουρ. Μακάρι να μας φέρει γουρι .. Κι όπως λες είχα και δυο μερες πριν .. Οπότε αυξάνονται οι πιθανότητες.. Δε θα είχα ελπίδες κανονικά αλλά αυτό με την συχνοουρία και τα αέρια κρατάνε μέρες τώρα και με παρεξενεψε γ αυτό μπήκα και στη διαδικασία να αναρωτηθώ μήπως...προσευχομαι.. 

όλα θα πάνε περίφημα !!!! Θα δεις ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 17/12/2023 at 9:58 ΠΜ, Anii είπε:

Θα σε ενημερώσω 🤞

Από την Κυριακή το βραδυ έχω αρρωστήσει. Είμαι μπουκωμένη και ανέβασα και δέκατα.. Χθες το βραδυ έκανα ένα τεστ αρνητικό.. Άρα δεν.. 

Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2023 at 2:02 ΠΜ, Lila ki είπε:

όλα θα πάνε περίφημα !!!! Θα δεις ! 

Από την Κυριακή το βραδυ έχω αρρωστήσει. Είμαι μπουκωμένη και ανέβασα και δέκατα.. Χθες το βραδυ έκανα ένα τεστ αρνητικό.. Άρα δεν.. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας πεθυμησα... @Marianne98 @Fofi! Εμείς μείναμε απο την προηγούμενη παρέα. . 🤭🤭

@Marianne98 αυτό που σου είπε ο γιατρός ήταν μια βλακεία και μισή. Δεν μπορείς να βγάλεις τέτοιο συμπέρασμα απο τη μια στιγμή ατην άλλη. Μάλλον τα εγκεφαλικά του κυτταρα είναι νεκρά και τα βλέπει όλα πεθαμένα!

@Fofi! Όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά. Ξεκίνησε χαλαρά χωρίς άγχος και πολλές σκέψεις!

@Anii μην στεναχωριέσαι! Όλα θα γίνουν. Όσο πιο πολύ το επεξεργαζόμαστε τόσο δεν έρχεται!

Εγώ κορίτσια μου έκανα σπερματεγχυση την Πέμπτη και την Παρασκευή. Έχω αγωνία αν πέτυχε! Δεν ήθελα να πάω κατευθείαν εξωσωματική. Εδώ στο φόρουμ δεν είδα κάποια να τα έχει καταφέρει με σπερματεγχυση και αυτό με ανησυχεί λίγο... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , Alice20 είπε:

Κορίτσια μου σας πεθυμησα... @Marianne98 @Fofi! Εμείς μείναμε απο την προηγούμενη παρέα. . 🤭🤭

@Marianne98 αυτό που σου είπε ο γιατρός ήταν μια βλακεία και μισή. Δεν μπορείς να βγάλεις τέτοιο συμπέρασμα απο τη μια στιγμή ατην άλλη. Μάλλον τα εγκεφαλικά του κυτταρα είναι νεκρά και τα βλέπει όλα πεθαμένα!

@Fofi! Όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά. Ξεκίνησε χαλαρά χωρίς άγχος και πολλές σκέψεις!

@Anii μην στεναχωριέσαι! Όλα θα γίνουν. Όσο πιο πολύ το επεξεργαζόμαστε τόσο δεν έρχεται!

Εγώ κορίτσια μου έκανα σπερματεγχυση την Πέμπτη και την Παρασκευή. Έχω αγωνία αν πέτυχε! Δεν ήθελα να πάω κατευθείαν εξωσωματική. Εδώ στο φόρουμ δεν είδα κάποια να τα έχει καταφέρει με σπερματεγχυση και αυτό με ανησυχεί λίγο... 

Βρε ναι απλά δεν έρχεται και η περιοδος και ανησυχώ λίγο γιατί τόσο μεγάλο κυκλο δεν κάνω γενικά και σκέφτομαι μην έχω κανα θέμα με θυρεοειδή και απορρυθμιστηκε τώρα που προσπαθω και μου δημιουργήσει θεμα. 

 

Σου ευχομαι μέσα απ τη καρδια μου να έχει πετυχεεεεεει ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Anii said:

Βρε ναι απλά δεν έρχεται και η περιοδος και ανησυχώ λίγο γιατί τόσο μεγάλο κυκλο δεν κάνω γενικά και σκέφτομαι μην έχω κανα θέμα με θυρεοειδή και απορρυθμιστηκε τώρα που προσπαθω και μου δημιουργήσει θεμα. 

 

Σου ευχομαι μέσα απ τη καρδια μου να έχει πετυχεεεεεει ! 

Μπορεί να έκανες νωρίς το τεστ. Ή ίσως με πολύ αραιωμένα ουρα αν δεν το έκανες με τα πρωινά. . Αν δεν είσαι έγκυος δεν πιστεύω να προκύψει  ξαφνικά πρόβλημα με θυροειδή. Ίσως καμιά κυστουλα... επίσης, συμβαίνει μια στο τόσο να έχουμε καθυστέρηση λόγω άγχους κλπ.. πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Alice20 είπε:

Μπορεί να έκανες νωρίς το τεστ. Ή ίσως με πολύ αραιωμένα ουρα αν δεν το έκανες με τα πρωινά. . Αν δεν είσαι έγκυος δεν πιστεύω να προκύψει  ξαφνικά πρόβλημα με θυροειδή. Ίσως καμιά κυστουλα... επίσης, συμβαίνει μια στο τόσο να έχουμε καθυστέρηση λόγω άγχους κλπ.. πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση;

Η αλήθεια είναι ότι επειδή έχω συχνοουρία είμαι κ άρρωστη το έκανα αργά το βραδυ για να ξέρω ώστε να παρω χάπια γιατί δεν άντεχα άλλο. Βγήκε ξεκάθαρο αρνητικό αλλά ίσως έπρεπε να περιμενω να το κάνω με πρωινα ουρά. Θα δω αν δεν έρθει έως τη Παρασκευή θα παω για χωριακη. Κανονικά περιμενα το Σάββατο περιοδο  βάση του κυκλου μου αλλά ωορρηξία έκανα την 14η ημέρα.. (Στο πρωτο μου μνμ έκανα λάθος και έγραψα 15η)..εκανα τεστ ωορρηξίας και την βρήκα.. Άρα από 26 μέρες κυκλου που κάνω αυτό τν μήνα έπρεπε να κάνω 27.αρα να μου έρθει Κυριακή η περιοδος . 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Κορίτσια μου σας πεθυμησα... @Marianne98 @Fofi! Εμείς μείναμε απο την προηγούμενη παρέα. . 🤭🤭

@Marianne98 αυτό που σου είπε ο γιατρός ήταν μια βλακεία και μισή. Δεν μπορείς να βγάλεις τέτοιο συμπέρασμα απο τη μια στιγμή ατην άλλη. Μάλλον τα εγκεφαλικά του κυτταρα είναι νεκρά και τα βλέπει όλα πεθαμένα!

@Fofi! Όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά. Ξεκίνησε χαλαρά χωρίς άγχος και πολλές σκέψεις!

@Anii μην στεναχωριέσαι! Όλα θα γίνουν. Όσο πιο πολύ το επεξεργαζόμαστε τόσο δεν έρχεται!

Εγώ κορίτσια μου έκανα σπερματεγχυση την Πέμπτη και την Παρασκευή. Έχω αγωνία αν πέτυχε! Δεν ήθελα να πάω κατευθείαν εξωσωματική. Εδώ στο φόρουμ δεν είδα κάποια να τα έχει καταφέρει με σπερματεγχυση και αυτό με ανησυχεί λίγο... 

Κορίτσι μου πολύ χαίρομαι με τα νέα σου!!! Εγώ θα πω ότι είμαι αισιόδοξη για εσένα και ελπίζω να γίνει το θαύμα 🤗 είναι και οι μέρες τέτοιες που το επιβάλλουν !!♥️♥️ Περιμένω να ακούσω τα ευχάριστα!!

Εγώ χάθηκα γιατί μετά από τον γυναικολόγο αυτό έπαθα μια κρισουλα και δεν ήθελα ούτε να σκέφτομαι για εγκυμοσύνη, τόσο με απογοήτευσε. Τώρα είμαι 32η μέρα κύκλου περιμένω να αδιαθετησω να κάνω κάτι επιπλέον εξετάσεις και να τα πάω όλα στον γυναικολόγο τον νέο να μας πει πως προχωράμε!!♥️ Αν και ήταν φουλ αισιόδοξος και μου είπε να μη δίνω βάση στις κουταμαρες του προηγούμενου..

Εντωμεταξυ που χάθηκαν οι άλλες???

@rodok @lilbern??? 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Marianne98 said:

Κορίτσι μου πολύ χαίρομαι με τα νέα σου!!! Εγώ θα πω ότι είμαι αισιόδοξη για εσένα και ελπίζω να γίνει το θαύμα 🤗 είναι και οι μέρες τέτοιες που το επιβάλλουν !!♥️♥️ Περιμένω να ακούσω τα ευχάριστα!!

Εγώ χάθηκα γιατί μετά από τον γυναικολόγο αυτό έπαθα μια κρισουλα και δεν ήθελα ούτε να σκέφτομαι για εγκυμοσύνη, τόσο με απογοήτευσε. Τώρα είμαι 32η μέρα κύκλου περιμένω να αδιαθετησω να κάνω κάτι επιπλέον εξετάσεις και να τα πάω όλα στον γυναικολόγο τον νέο να μας πει πως προχωράμε!!♥️ Αν και ήταν φουλ αισιόδοξος και μου είπε να μη δίνω βάση στις κουταμαρες του προηγούμενου..

Εντωμεταξυ που χάθηκαν οι άλλες???

@rodok @lilbern??? 

Καλημέρα !! Εγώ όπως σας είχα αφήσει προσπαθώ να βρω μέρα ωορρηξίας χαχαχαχαχχα ακόμα τίποτα … τόσο άτυχη που ούτε μετά από απόξεση δεν μενω … χαχαχα υγεία ! Εσυ όλα καλα ;; Μέχρι τον Φλεβάρη Μάρτιο δίνω κ εγώ περιθώριο μετά θα ξεκινησω διαδικασίες για σπερματέγχυση … πως είσαι ;

18 hours ago, Alice20 said:

Κορίτσια μου σας πεθυμησα... @Marianne98 @Fofi! Εμείς μείναμε απο την προηγούμενη παρέα. . 🤭🤭

@Marianne98 αυτό που σου είπε ο γιατρός ήταν μια βλακεία και μισή. Δεν μπορείς να βγάλεις τέτοιο συμπέρασμα απο τη μια στιγμή ατην άλλη. Μάλλον τα εγκεφαλικά του κυτταρα είναι νεκρά και τα βλέπει όλα πεθαμένα!

@Fofi! Όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά. Ξεκίνησε χαλαρά χωρίς άγχος και πολλές σκέψεις!

@Anii μην στεναχωριέσαι! Όλα θα γίνουν. Όσο πιο πολύ το επεξεργαζόμαστε τόσο δεν έρχεται!

Εγώ κορίτσια μου έκανα σπερματεγχυση την Πέμπτη και την Παρασκευή. Έχω αγωνία αν πέτυχε! Δεν ήθελα να πάω κατευθείαν εξωσωματική. Εδώ στο φόρουμ δεν είδα κάποια να τα έχει καταφέρει με σπερματεγχυση και αυτό με ανησυχεί λίγο... 

Καλημέρα !! Εγώ όπως σας είχα αφήσει προσπαθώ να βρω μέρα ωορρηξίας χαχαχαχαχχα ακόμα τίποτα … τόσο άτυχη που ούτε μετά από απόξεση δεν μενω … χαχαχα υγεία ! Εσυ όλα καλα ;; Μέχρι τον Φλεβάρη Μάρτιο δίνω κ εγώ περιθώριο μετά θα ξεκινησω διαδικασίες για σπερματέγχυση … πως είσαι ;

19 hours ago, Anii said:

Από την Κυριακή το βραδυ έχω αρρωστήσει. Είμαι μπουκωμένη και ανέβασα και δέκατα.. Χθες το βραδυ έκανα ένα τεστ αρνητικό.. Άρα δεν.. 

εγώ πιστεύω έκανες αργά ωορρηξία από την στιγμή που μ είπες ότι την βρήκες 15η ημέρα .. στο λέω εγώ που ο κύκλος μ κυμαίνεται από 24 ημέρας έως 32… για αυτό κ πλέον έχω τεστ ωορρηξίας γιατί μια έκανα νωρίς ωορρηξία την άλλη  αργά ..γιατί εσυ την βρήκες 15η ημέρα αλλά μην ξεχνάς ότι γίνεται 36 έως 48 ώρες μετά … και η περίοδος έρχεται 14 έως 16 μέρες μετά … τώρα και εγώ ότι έχω διαβάσει σου λέω… 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 56 λεπτά , Lila ki είπε:

Καλημέρα !! Εγώ όπως σας είχα αφήσει προσπαθώ να βρω μέρα ωορρηξίας χαχαχαχαχχα ακόμα τίποτα … τόσο άτυχη που ούτε μετά από απόξεση δεν μενω … χαχαχα υγεία ! Εσυ όλα καλα ;; Μέχρι τον Φλεβάρη Μάρτιο δίνω κ εγώ περιθώριο μετά θα ξεκινησω διαδικασίες για σπερματέγχυση … πως είσαι ;

Καλημέρα !! Εγώ όπως σας είχα αφήσει προσπαθώ να βρω μέρα ωορρηξίας χαχαχαχαχχα ακόμα τίποτα … τόσο άτυχη που ούτε μετά από απόξεση δεν μενω … χαχαχα υγεία ! Εσυ όλα καλα ;; Μέχρι τον Φλεβάρη Μάρτιο δίνω κ εγώ περιθώριο μετά θα ξεκινησω διαδικασίες για σπερματέγχυση … πως είσαι ;

εγώ πιστεύω έκανες αργά ωορρηξία από την στιγμή που μ είπες ότι την βρήκες 15η ημέρα .. στο λέω εγώ που ο κύκλος μ κυμαίνεται από 24 ημέρας έως 32… για αυτό κ πλέον έχω τεστ ωορρηξίας γιατί μια έκανα νωρίς ωορρηξία την άλλη  αργά ..γιατί εσυ την βρήκες 15η ημέρα αλλά μην ξεχνάς ότι γίνεται 36 έως 48 ώρες μετά … και η περίοδος έρχεται 14 έως 16 μέρες μετά … τώρα και εγώ ότι έχω διαβάσει σου λλέ

 14η ημέρα ήταν εκανα λάθος.. Αλλά βγήκε θετικό και την 15ημερη γ αυτό μπερδευτηκα κ σου έγραψα 15η ..  

Θα δείξει ουτε σήμερα παντως έχω σημάδια ότι θα έρθει.. Αυριο πρωι θα παω για χωριακη να δω τι γίνεται.. Ίσως εκανα βλακεία που εκανα το τεστ βραδινή ώρα και με αραιωμενα ουρα.

Ότι είναι να γίνει ας γίνει. Τουλάχιστον αν δν είμαι ας αδιαθετησω για να προσπαθησουμε ξανά 😇

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Anii said:

 14η ημέρα ήταν εκανα λάθος.. Αλλά βγήκε θετικό και την 15ημερη γ αυτό μπερδευτηκα κ σου έγραψα 15η ..  

Θα δείξει ουτε σήμερα παντως έχω σημάδια ότι θα έρθει.. Αυριο πρωι θα παω για χωριακη να δω τι γίνεται.. Ίσως εκανα βλακεία που εκανα το τεστ βραδινή ώρα και με αραιωμενα ουρα.

Ότι είναι να γίνει ας γίνει. Τουλάχιστον αν δν είμαι ας αδιαθετησω για να προσπαθησουμε ξανά 😇

Εμείς ήμαστε με μια μέρα  διαφορά και εμένα ήδη έχει τελειώσει η περίοδος …… όποτε ότι κάτι γίνεται είναι σίγουρο ! Μακάρι να είναι εγκυμοσύνη που αυτό πιστεύω …. Κάνε μια  χοριακη είμαι αισιόδοξη για σενα …

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Lila ki είπε:

Εμείς ήμαστε με μια μέρα  διαφορά και εμένα ήδη έχει τελειώσει η περίοδος …… όποτε ότι κάτι γίνεται είναι σίγουρο ! Μακάρι να είναι εγκυμοσύνη που αυτό πιστεύω …. Κάνε μια  χοριακη είμαι αισιόδοξη για σενα …

Σε λίγο θα παω για χωριακη.. Μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα σας πω  .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...