Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι Θεέ μου! Σε γενικές γραμμές μια χαρά είμαι, λίγο μελανιασμενη από τις ενέσεις που είναι λογικό, ωστόσο δεν είχα άλλα θέματα ούτε συμπτώματα περίεργα από τις ορμόνες. Θα συνεχίσω με ηρεμία και αυτό το Σ/Κ (αν και την Κυριακή θα πάω σε μία βάφτιση που έχω - ας βγω και 2 ωρίτσες από το σπίτι κοντά θα είναι εξάλλου) και ο Θεός βοηθός!

      Ναι καλέ βγες να ξεσκασεις λίγο!!! Καλό θα κάνει κακο όχι!!! 😉 Καλημέρα σε όλες!

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, NinaJohn είπε:

Καλημέρα! Μόλις μου ήρθε! Πάμε για τον επόμενο μήνα!

Σου στελνω ευχη να σου ερθει τον επομενο μηνα!!εγω θα κανω μια παυση μετα απο την αποβολη να ηρεμησω λιγο και σωματικα και ψυχολογικα...οποτε ισως το 2024 να ειναι ποιο τυχερο...

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; Σας παρακολουθώ πολύ καιρο και σας διαβάζω.

Λοιπόν , με τον αντρα μου ξεκινησαμε προσπαθειες για μωρακι , ειμαι 27 χρονων και εκεινος 36. Ας Περάσω στην ερωτηση μου..

Τελευταία μου περίοδος 20-10  με κύκλο 27-29 ημερών , επαφές στις γόνιμες μέρες μέρα παρά μέρα, στις 10-11 είχα το καθιερωμένο τεστ παπ, εαν είχε επιτευχθεί σύλληψη ο γιατρος θα το ειχε δει ή ειναι πολύ νωρις;

Σας ευχαριστώ πολυ 

(έχω γραψει και σε αλλο τοπικ, αλλα οσες περισσότερες αποψεις ειναι καλοδεχουμενες)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Tsampi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; Σας παρακολουθώ πολύ καιρο και σας διαβάζω.

Λοιπόν , με τον αντρα μου ξεκινησαμε προσπαθειες για μωρακι , ειμαι 27 χρονων και εκεινος 36. Ας Περάσω στην ερωτηση μου..

Τελευταία μου περίοδος 20-10  με κύκλο 27-29 ημερών , επαφές στις γόνιμες μέρες μέρα παρά μέρα, στις 10-11 είχα το καθιερωμένο τεστ παπ, εαν είχε επιτευχθεί σύλληψη ο γιατρος θα το ειχε δει ή ειναι πολύ νωρις;

Σας ευχαριστώ πολυ 

(έχω γραψει και σε αλλο τοπικ, αλλα οσες περισσότερες αποψεις ειναι καλοδεχουμενες)

Είναι πολύ νωρίς τίποτα δεν μπορεί να δει. Σκέψου ότι για να δει κάτι ογιατρος πρεπει να περάσουν 10-15 μέρες μετά την καθηστερησης .  

Οπότε θα έχεις κάνει τεστ θα ξέρεις ότι είσαι έγκυος Κ μετά θα μπορεί να σε εξετάσει ο γιατρός Κ να δει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , linaa είπε:

Είναι πολύ νωρίς τίποτα δεν μπορεί να δει. Σκέψου ότι για να δει κάτι ογιατρος πρεπει να περάσουν 10-15 μέρες μετά την καθηστερησης .  

Οπότε θα έχεις κάνει τεστ θα ξέρεις ότι είσαι έγκυος Κ μετά θα μπορεί να σε εξετάσει ο γιατρός Κ να δει 

σε ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

17 hours ago, Fofi! said:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε??που χαθηκατε ολες?

Καλημέρα !!!! Εγώ είμαι καλα ευτυχώς η δεύτερη περίοδος ήρθε κανονικά με κανονική ΡΟΗ και πλέον και το σώμα μου δείχνει να επανηλθε ! Εσυ πως είσαι ;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Καλημέρα !!!! Εγώ είμαι καλα ευτυχώς η δεύτερη περίοδος ήρθε κανονικά με κανονική ΡΟΗ και πλέον και το σώμα μου δείχνει να επανηλθε ! Εσυ πως είσαι ;;;;

Εγω αρχες του μηνα περιμενω την πρωτη περιοδο μετα την αποβολη...ψυχολογικα δεν μπορω να πω οτι ειμαι ακομη καλα αλλα πολυ καλυτερα απο οτι ημουν...

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Fofi! said:

Εγω αρχες του μηνα περιμενω την πρωτη περιοδο μετα την αποβολη...ψυχολογικα δεν μπορω να πω οτι ειμαι ακομη καλα αλλα πολυ καλυτερα απο οτι ημουν...

Όλα θέλουν το χρόνο τους ! Θα δεις μετά την περίοδο θα είσαι οκ ! Μην ανησυχείς για τίποτα !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Lila ki είπε:

Όλα θέλουν το χρόνο τους ! Θα δεις μετά την περίοδο θα είσαι οκ ! Μην ανησυχείς για τίποτα !!!!

Μακαρι...για ολες να πανε ολα καλα...να ειναι το 2024 η χρονια μας...

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Lila ki @Fofi! Κουράγιο κορίτσια μου... Όλα θα πάρουν τον δρόμο τους ... Δυστυχώς εμείς σαν γυναίκες πρέπει να τραβήξουμε καο αυτόν τον πόνο!! 

Οι υπόλοιπες πού είναι; .. μπήκε η σεζόν μετα το καλοκαίρι και χαθήκαμε ολες στην καθημερινότητα! 

Εγώ είμαι 6 μέρες πριν την περίοδο αλλά ένιωσα σήμερα κάτι τσιμπήματα δεξιά που νομίζω ειναι η ωοθήκη και μετά είχα και διάφανα υγρά σαν τις ωορρηξίας. Είχα όμως θεωρώ την ωορρηξία στη 14η μέρα τού κυκλου. Δεν είναι παράξενο; τι μπορεί να είναι λέτε; 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

@Lila ki @Fofi! Κουράγιο κορίτσια μου... Όλα θα πάρουν τον δρόμο τους ... Δυστυχώς εμείς σαν γυναίκες πρέπει να τραβήξουμε καο αυτόν τον πόνο!! 

Οι υπόλοιπες πού είναι; .. μπήκε η σεζόν μετα το καλοκαίρι και χαθήκαμε ολες στην καθημερινότητα! 

Εγώ είμαι 6 μέρες πριν την περίοδο αλλά ένιωσα σήμερα κάτι τσιμπήματα δεξιά που νομίζω ειναι η ωοθήκη και μετά είχα και διάφανα υγρά σαν τις ωορρηξίας. Είχα όμως θεωρώ την ωορρηξία στη 14η μέρα τού κυκλου. Δεν είναι παράξενο; τι μπορεί να είναι λέτε; 

 

Ειχες στοχευμενες επαφες?για να δουμε μηπως μας φερεις χαρουμενα νεα.......και κολλησουμε και εμεις μετα...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Alice20 said:

@Lila ki @Fofi! Κουράγιο κορίτσια μου... Όλα θα πάρουν τον δρόμο τους ... Δυστυχώς εμείς σαν γυναίκες πρέπει να τραβήξουμε καο αυτόν τον πόνο!! 

Οι υπόλοιπες πού είναι; .. μπήκε η σεζόν μετα το καλοκαίρι και χαθήκαμε ολες στην καθημερινότητα! 

Εγώ είμαι 6 μέρες πριν την περίοδο αλλά ένιωσα σήμερα κάτι τσιμπήματα δεξιά που νομίζω ειναι η ωοθήκη και μετά είχα και διάφανα υγρά σαν τις ωορρηξίας. Είχα όμως θεωρώ την ωορρηξία στη 14η μέρα τού κυκλου. Δεν είναι παράξενο; τι μπορεί να είναι λέτε; 

 

Μακάρι να έχουν θετικά νέα κοπέλα μου !!! Καλό σημάδι μου ακούγεται !!!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2023 at 8:10 ΜΜ, Tsampi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; Σας παρακολουθώ πολύ καιρο και σας διαβάζω.

Λοιπόν , με τον αντρα μου ξεκινησαμε προσπαθειες για μωρακι , ειμαι 27 χρονων και εκεινος 36. Ας Περάσω στην ερωτηση μου..

Τελευταία μου περίοδος 20-10  με κύκλο 27-29 ημερών , επαφές στις γόνιμες μέρες μέρα παρά μέρα, στις 10-11 είχα το καθιερωμένο τεστ παπ, εαν είχε επιτευχθεί σύλληψη ο γιατρος θα το ειχε δει ή ειναι πολύ νωρις;

Σας ευχαριστώ πολυ 

(έχω γραψει και σε αλλο τοπικ, αλλα οσες περισσότερες αποψεις ειναι καλοδεχουμενες)

Καλησπερα...ναι ειναι πολυ νωρις για να δει κατι...λογικα μονο με χοειακη απλα μπορειτε να δειτε οτι κατι γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια. Τελευταία περιοδος η αιμορραγία άρχισε 31/10 ο κύκλος μου από 28ημερων έγινε 24 και ήταν να μου έρθει 25/11 και την μέρα που ήταν να έρθει έκανα ένα τεστ βγήκε αρνιτικο. Και σήμερα ακόμα δεν έχει έρθει έχω πόνους και στην κοιλιά και στην μέση μου δεν ξέρω πραγματικά τι γίνεται. Να σημειώσω έχω είδη δυο μωρά και στα δύο τα τεστ και το ένα μάλιστα μερες πριν έρθει η περίοδος είχε βγει θετικό τώρα αυτό; τι να ειναι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...