Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι Θεέ μου! Σε γενικές γραμμές μια χαρά είμαι, λίγο μελανιασμενη από τις ενέσεις που είναι λογικό, ωστόσο δεν είχα άλλα θέματα ούτε συμπτώματα περίεργα από τις ορμόνες. Θα συνεχίσω με ηρεμία και αυτό το Σ/Κ (αν και την Κυριακή θα πάω σε μία βάφτιση που έχω - ας βγω και 2 ωρίτσες από το σπίτι κοντά θα είναι εξάλλου) και ο Θεός βοηθός!

      Ναι καλέ βγες να ξεσκασεις λίγο!!! Καλό θα κάνει κακο όχι!!! 😉 Καλημέρα σε όλες!

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Alice20 είπε:

Πολύ στεναχωρέθηκα με τα νέα σου... Μακάρι να αλλάξουν τα δεδομένα σου μέχρι την Τρίτη!!

Προσπαθείτε καιρό;

ακόμα και το χειρότερο να συμβεί,να σκέφτεσαι θετικά. Εφόσον έγινε μια φορά η σύλληψη τότε θα ξαναγίνει.. και μάλιστα πιο σύντομα απ'όσο πιστεύεις!! ❤️

Απο τον Ιουλιο προσπαθουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλημερα...δυστυχως δεν ξεκινησε καλα η μερα μου...απεβαλλα..ειχα αιμοταγια απο χθες το βραδυ...τωρα ραντεβου με τον γιατρο να δουμε αν καθαρισα ή θα χρειαστω αποξεση..:sad:

  • Δύναμη! 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2023 at 7:51 AM, Fofi! said:

Κοριτσια καλημερα...δυστυχως δεν ξεκινησε καλα η μερα μου...απεβαλλα..ειχα αιμοταγια απο χθες το βραδυ...τωρα ραντεβου με τον γιατρο να δουμε αν καθαρισα ή θα χρειαστω αποξεση..:sad:

Κορίτσι μ δεν ξέρω τι να σου πω ! Η μόνη συμβουλή είναι να το αντιμετωπίσεις με αισιοδοξία ! Γιατί οι σκέψεις θα σε καταβάλλουν τόσο εσένα προσωπικά όσο και την σχέση σου με τον άντρα σου ακόμα και με τους γύρω σου! Ρίξε μια μούτζα στην κακοτοπια και μην κανείς το χατήρι να λυγισεις … ίσα ίσα να δυναμώσεις να χαμογελάσεις και να υποδεχτείς την επόμενη εγκυμοσύνη με αισιοδοξία και να απολαύσεις τους καρπούς των προσπαθειών σου ! Γιατί σπυ αξίζει σε όλες μας αξίζει …. 

Εγω έφτασα δυο μηνών να κάνω απόξεση με ένα σώμα και έναν μεταβολισμό που χειρότερο δεν ρχω ζήσει στη ζωή μου …. Μου μίλαγε το μυαλό αλλά το σώμα δεν αντιδρούσε… ζούσα μια διαρκή πάλη όπου το σώμα μου δεν λάμβανε εντολές που έδινα … είχα πρηστεί είχα δυσκολία στην τουαλέτα ριχα αιμορραγίες είχα ένα σωρό είχα όμως δεν έκανα το χατήρι να λυγίσω και τώρα απλά προσεύχομαι να ξεκινησω προσπάθειες τον άλλο μήνα και μα τα καταφέρω ! Σκέψου κανένας δεν ήξερε τι περνούσα και τώρα που το έμαθαν ότι χειρουργήθηκα και την επόμενη μερα δουκευα και επιστρέψατε στην κανονικότητα δεν το πίστευαν και μέσα από αυτό έδωσα δύναμη σε φίλες μου να είναι δυνατές ! 
ολα θα πάνε καλα θα το δεις ! Σε λίγους μήνες θα μιλάμε για την όμορφες εγκυμοσύνες μας ! Το εύχομαι ! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lila ki είπε:

Κορίτσι μ δεν ξέρω τι να σου πω ! Η μόνη συμβουλή είναι να το αντιμετωπίσεις με αισιοδοξία ! Γιατί οι σκέψεις θα σε καταβάλλουν τόσο εσένα προσωπικά όσο και την σχέση σου με τον άντρα σου ακόμα και με τους γύρω σου! Ρίξε μια μούτζα στην κακοτοπια και μην κανείς το χατήρι να λυγισεις … ίσα ίσα να δυναμώσεις να χαμογελάσεις και να υποδεχτείς την επόμενη εγκυμοσύνη με αισιοδοξία και να απολαύσεις τους καρπούς των προσπαθειών σου ! Γιατί σπυ αξίζει σε όλες μας αξίζει …. 

Εγω έφτασα δυο μηνών να κάνω απόξεση με ένα σώμα και έναν μεταβολισμό που χειρότερο δεν ρχω ζήσει στη ζωή μου …. Μου μίλαγε το μυαλό αλλά το σώμα δεν αντιδρούσε… ζούσα μια διαρκή πάλη όπου το σώμα μου δεν λάμβανε εντολές που έδινα … είχα πρηστεί είχα δυσκολία στην τουαλέτα ριχα αιμορραγίες είχα ένα σωρό είχα όμως δεν έκανα το χατήρι να λυγίσω και τώρα απλά προσεύχομαι να ξεκινησω προσπάθειες τον άλλο μήνα και μα τα καταφέρω ! Σκέψου κανένας δεν ήξερε τι περνούσα και τώρα που το έμαθαν ότι χειρουργήθηκα και την επόμενη μερα δουκευα και επιστρέψατε στην κανονικότητα δεν το πίστευαν και μέσα από αυτό έδωσα δύναμη σε φίλες μου να είναι δυνατές ! 
ολα θα πάνε καλα θα το δεις ! Σε λίγους μήνες θα μιλάμε για την όμορφες εγκυμοσύνες μας ! Το εύχομαι ! 

Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σπυ λογια και για την δυναμη που δινεις..δυστυχως βλεπω μια απαθεια απο τον αντρα μου λες και δεν εγινε τιποτα και αυτο μου την δινει ακομη περισσοτερο..ισως να ειναι και η αμυνα του σε ολο αυτο για να μην πεσουμε και οι δυο...εγω δεν ξερω αν θα χρειαστω αποξεση..την τριτη θα μου πει ο γιατρος που θα παω...σημερα παντως πρεπει να εβγαλα τον σακο που ειχα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Fofi! είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σπυ λογια και για την δυναμη που δινεις..δυστυχως βλεπω μια απαθεια απο τον αντρα μου λες και δεν εγινε τιποτα και αυτο μου την δινει ακομη περισσοτερο..ισως να ειναι και η αμυνα του σε ολο αυτο για να μην πεσουμε και οι δυο...εγω δεν ξερω αν θα χρειαστω αποξεση..την τριτη θα μου πει ο γιατρος που θα παω...σημερα παντως πρεπει να εβγαλα τον σακο που ειχα..

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ γι αυτό που έγινε εύχομαι σύντομα να σταθείς πάλι στα πόδια .όσο για τον άντρα σου αυτό είναι η άμυνα τους δεν ξέρουν πως να διαχειριστούν την κατάσταση η εμας και σαφώς δεν μπορούν να το βιώσουν όπως εμείς.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Fofi! said:

Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σπυ λογια και για την δυναμη που δινεις..δυστυχως βλεπω μια απαθεια απο τον αντρα μου λες και δεν εγινε τιποτα και αυτο μου την δινει ακομη περισσοτερο..ισως να ειναι και η αμυνα του σε ολο αυτο για να μην πεσουμε και οι δυο...εγω δεν ξερω αν θα χρειαστω αποξεση..την τριτη θα μου πει ο γιατρος που θα παω...σημερα παντως πρεπει να εβγαλα τον σακο που ειχα..

Και εμένα έτσι ήταν ένιωθα σα να μην με ένιωθε αλλά θεωρώ σε τέτοιες στιγμές κάποιος πρέπει να είναι δυνατός και ίσως αυτό να μεταφράζεται σε αδιαφορία αλλά δεν είναι έτσι …. Απλά θέλει να σε κάνει μα το αντιμετωπίσεις πιο χαλαρά … νομίζω αυτό θα σας φέρει ακόμα πιο κοντά … ένας άντρας κιόλας γοητεύεται από την δύναμη της γυναίκας και το σθένος να αντιμετωπίζει τα πάντα με αξιοπρέπεια και να ξαναγεννιέται από τις στάχτες της … αν και εγώ στην ηλικία που είμαι θεωρώ πως πλέον ότι κανείς το κανείς για τον εαυτό σου και μόνο … καλοί και οι άντρες και όλοι αλλά καμία φορά κανείς δεν μπορεί να σε νιώσει πραγματικά και ουσιαστικά όχι γιατί δεν θέλει αλλά γιατί δεν μπορεί … 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Lila ki είπε:

Και εμένα έτσι ήταν ένιωθα σα να μην με ένιωθε αλλά θεωρώ σε τέτοιες στιγμές κάποιος πρέπει να είναι δυνατός και ίσως αυτό να μεταφράζεται σε αδιαφορία αλλά δεν είναι έτσι …. Απλά θέλει να σε κάνει μα το αντιμετωπίσεις πιο χαλαρά … νομίζω αυτό θα σας φέρει ακόμα πιο κοντά … ένας άντρας κιόλας γοητεύεται από την δύναμη της γυναίκας και το σθένος να αντιμετωπίζει τα πάντα με αξιοπρέπεια και να ξαναγεννιέται από τις στάχτες της … αν και εγώ στην ηλικία που είμαι θεωρώ πως πλέον ότι κανείς το κανείς για τον εαυτό σου και μόνο … καλοί και οι άντρες και όλοι αλλά καμία φορά κανείς δεν μπορεί να σε νιώσει πραγματικά και ουσιαστικά όχι γιατί δεν θέλει αλλά γιατί δεν μπορεί … 

Εντάξει αφού υπάρχει ήδη άλλο ένα παιδάκι Κ ο άντρας νομίζω ότι το βλέπει απλώς λίγο πιο ψύχραιμα όχι αδιάφορα . Με ένα παιδί ήδη ξέρεις ότι κατά 99% σε λίγους μήνες θα υπάρχει πάλι εγκυμοσύνη .

2 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σπυ λογια και για την δυναμη που δινεις..δυστυχως βλεπω μια απαθεια απο τον αντρα μου λες και δεν εγινε τιποτα και αυτο μου την δινει ακομη περισσοτερο..ισως να ειναι και η αμυνα του σε ολο αυτο για να μην πεσουμε και οι δυο...εγω δεν ξερω αν θα χρειαστω αποξεση..την τριτη θα μου πει ο γιατρος που θα παω...σημερα παντως πρεπει να εβγαλα τον σακο που ειχα..

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, την Πέμπτη που μας πέρασε το πρωί μου ήρθε περίοδος, αίμα κανονικά, λίγο αργότερα ξεκίνησε ξαφνική αδιαθεσία αναγουλες και εμετοί κάθε 3 και λίγο και ξεκίνησα με δεκατα και ανέβηκα 39 πυρετό. Έκανα μια παυσίπονη και αντιπυρετικη  ένεση και ηρέμησα κάπως. Οι εμετοί κράτησαν μια μέρα. Θεώρησα από μόνη μου ότι ήταν γαστρεντερίτιδα χωρίς να πάω σε γιατρό. Η περίοδος όμως αφού μου ήρθε μες στη μέρα άρχισε να σταματάει. Γιατί; "σοκαριστηκε" ο οργανισμός; τι έγινε;Και τελικά μειώθηκε το αίμα μετά είδα καφέ εκκρίσει μέρα με τη μέρα. 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, την Πέμπτη που μας πέρασε το πρωί μου ήρθε περίοδος, αίμα κανονικά, λίγο αργότερα ξεκίνησε ξαφνική αδιαθεσία αναγουλες και εμετοί κάθε 3 και λίγο και ξεκίνησα με δεκατα και ανέβηκα 39 πυρετό. Έκανα μια παυσίπονη και αντιπυρετικη  ένεση και ηρέμησα κάπως. Οι εμετοί κράτησαν μια μέρα. Θεώρησα από μόνη μου ότι ήταν γαστρεντερίτιδα χωρίς να πάω σε γιατρό. Η περίοδος όμως αφού μου ήρθε μες στη μέρα άρχισε να σταματάει. Γιατί; "σοκαριστηκε" ο οργανισμός; τι έγινε;Και τελικά μειώθηκε το αίμα μετά είδα καφέ εκκρίσει μέρα με τη μέρα. 

Καλημερα @Katerina P...μιλησες με τον γιατρο??

Link to comment
Share on other sites

Όχι.. Γενικά δεν πήγα γιατρό δεν διαγνώστηκα με γαστρεντεριτιδα.  

Απλώς είπαμε ότι μάλλον είχα γαστρεντεριτιδα λόγω πυρετού και εμετων.  Τώρα ακόμα το στομάχι μου δεν είναι τελείως καλά. Κάπου κάπου φουσκωματα  και αναγούλα έμειναν ,  θεώρησα ότι είναι επειδή ταλαιπωρήθηκε αρκετά το στομάχι μου και γι'αυτό. Εσείς τι λέτε;; και η περίοδος γιατί κοπηκε πάλι Έτσι; τι να πω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξερω δεν μου εχει συμβει....εγω σημερα κοριτσια εχω γιατρο...η χοριακη επεσε στο μισο 225 και εχω και δεκατα σημερα...δεν ξερω αν θα χρειαστω αποξεση θα μου πει ο γιατρος σημερα...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Fofi! said:

Δεν ξερω δεν μου εχει συμβει....εγω σημερα κοριτσια εχω γιατρο...η χοριακη επεσε στο μισο 225 και εχω και δεκατα σημερα...δεν ξερω αν θα χρειαστω αποξεση θα μου πει ο γιατρος σημερα...

Περαστικα κορίτσι μου ! Περιμένουμε νέα σου !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..ειχα ενα πολυ ασχημο βραδυ...με πυρετο και πονο...πηγα στον γιατρο χθες..δεν θα χρειαστω αποξεση ευτυχως...μου εδωσε αντιβιωση και ενα ακομη χαπι για την μητρα επειδη την ειδε ζορισμενη...σε ενα μηνα να περιμενω κανονικα περιοδο.δεν θα χρειαστει να με δει παλι...και μια χοριακη την αλλη εβδομαδα να δουμε οτι μηδενισε..μου ειπε οτι μπορω να ξεκινησω κανονικα προσπαθειες τον αλλο μηνα αλλα δεν νιωθω ετοιμη ψυχολογικα και σωματικα...γενικοτερα μια ψυχολογια χαλια...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Fofi! said:

Καλημερα κοριτσια..ειχα ενα πολυ ασχημο βραδυ...με πυρετο και πονο...πηγα στον γιατρο χθες..δεν θα χρειαστω αποξεση ευτυχως...μου εδωσε αντιβιωση και ενα ακομη χαπι για την μητρα επειδη την ειδε ζορισμενη...σε ενα μηνα να περιμενω κανονικα περιοδο.δεν θα χρειαστει να με δει παλι...και μια χοριακη την αλλη εβδομαδα να δουμε οτι μηδενισε..μου ειπε οτι μπορω να ξεκινησω κανονικα προσπαθειες τον αλλο μηνα αλλα δεν νιωθω ετοιμη ψυχολογικα και σωματικα...γενικοτερα μια ψυχολογια χαλια...

Ευτυχώς δεν θα ταλαιπωρηθείς παραπάνω ! Με το καλό η νέα προσπάθεια !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...