Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

Κοριτσια ραντεβου την πεμπτη ειπε ο γιατρος...δεννξερω τι θα δει αν θα δει αν θα διπλασιαστει...υπομονη παλι και βλεπουμε...δεν μπορω να πω οτι ειμαι χαρουμενη ακομη...εχω εναν κομπο στο στομαχι..νιωθω ουι κατι δεν πηγαινει καλα..μακαρι απλα να ειναι ενα ανοητο αγχος και τιποτα αλλο..

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια ραντεβου την πεμπτη ειπε ο γιατρος...δεννξερω τι θα δει αν θα δει αν θα διπλασιαστει...υπομονη παλι και βλεπουμε...δεν μπορω να πω οτι ειμαι χαρουμενη ακομη...εχω εναν κομπο στο στομαχι..νιωθω ουι κατι δεν πηγαινει καλα..μακαρι απλα να ειναι ενα ανοητο αγχος και τιποτα αλλο..

Έκανες χοριακη? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια ραντεβου την πεμπτη ειπε ο γιατρος...δεννξερω τι θα δει αν θα δει αν θα διπλασιαστει...υπομονη παλι και βλεπουμε...δεν μπορω να πω οτι ειμαι χαρουμενη ακομη...εχω εναν κομπο στο στομαχι..νιωθω ουι κατι δεν πηγαινει καλα..μακαρι απλα να ειναι ενα ανοητο αγχος και τιποτα αλλο..

Αν κάτι δεν πήγαινε καλα η χοριακη θα έπρεπε να πέφτει λογικά δεν ξέρω και εγώ λέω.δεν σου είπε δηλαδή κάτι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

Έκανες χοριακη? 

Εκανα σημερα και ηταν 568...

2 ώρες πρίν, vikoula2023 είπε:

Αν κάτι δεν πήγαινε καλα η χοριακη θα έπρεπε να πέφτει λογικά δεν ξέρω και εγώ λέω.δεν σου είπε δηλαδή κάτι αλλο;

Δεν μου ειπε...ραντεβου την πεμπτη..λογικα φανταζομαι οτι θα αναμενη διπλασιασμο την πεμπτη δηλαδη κοντα στο 1000 οποτε κατι θα μπορει να δει στον υπερηχο...αλλιως δεν ξερω τι μπορει να μου πει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Fofi! είπε:

Εκανα σημερα και ηταν 568...

Δεν μου ειπε...ραντεβου την πεμπτη..λογικα φανταζομαι οτι θα αναμενη διπλασιασμο την πεμπτη δηλαδη κοντα στο 1000 οποτε κατι θα μπορει να δει στον υπερηχο...αλλιως δεν ξερω τι μπορει να μου πει...

Καλή είναι η χοριακη σου. Ε την Τετάρτη να ξανακάνεις χοριακη να είσαι σίγουρη γιατί αν κάνεις την Πέμπτη θα μπερδευτεις επειδή κανονικά στις δύο μέρες διπλασιάζεται . Πάντως για υπέρηχο την Πέμπτη οριακά είσαι το πιο πιθανό είναι να μην δει τίποτα Κ να σε ανχωνει Κ περισσότερο. Πάνω από 1500 χοριακη έχεις καθαρή εικόνα στον υπέρηχο. Θα είσαι πολύ οριακά . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Fofi! είπε:

Εκανα σημερα και ηταν 568...

Δεν μου ειπε...ραντεβου την πεμπτη..λογικα φανταζομαι οτι θα αναμενη διπλασιασμο την πεμπτη δηλαδη κοντα στο 1000 οποτε κατι θα μπορει να δει στον υπερηχο...αλλιως δεν ξερω τι μπορει να μου πει...

Εντάξει κορίτσι μου εσυ να είσαι ήρεμη γιατί και το έντονο άγχος δεν βοηθάει και θα σου πει την Πέμπτη .εύχομαι ολα να πάνε καλα😊

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Fofi! Μακάρι να πάνε όλα καλά!! 

Εμένα με εκνευρίζει όταν δεν μου λένε ξεκάθαρα τι σημαίνει η κάθε ανάλυση που βλέπω. Δηλαδή θα αγχωθω λιγότερο αν δεν μου πεις αυτό κι αυτό συμβαίνει και έχεις τόσες πιθανότητες κλπ... Αφού και τώρα που δεν σου ξεκαθαρίζουν τι ακριβώς μπορεί να σημαίνει αυτή η χοριακη πάλι αγχώνεσαι ότι κάτι θα πάει λάθος!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alice20 είπε:

@Fofi! Μακάρι να πάνε όλα καλά!! 

Εμένα με εκνευρίζει όταν δεν μου λένε ξεκάθαρα τι σημαίνει η κάθε ανάλυση που βλέπω. Δηλαδή θα αγχωθω λιγότερο αν δεν μου πεις αυτό κι αυτό συμβαίνει και έχεις τόσες πιθανότητες κλπ... Αφού και τώρα που δεν σου ξεκαθαρίζουν τι ακριβώς μπορεί να σημαίνει αυτή η χοριακη πάλι αγχώνεσαι ότι κάτι θα πάει λάθος!

Συμφωνω μαζι σου απολυτα..και εγω θα ηθελα να ξερω τι ακριβως γινεται και τι μπορει να σημαινει αυτο και τι κανουμε σε περιπτωση που δεν ειναι καλα τα πραγματα...αλλα οι γιατροι ολοι λενε μην βιαζεσαι βημα βημα..

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 hours ago, Alice20 said:

Κορίτσια μου πώς περνάτε; πολλή σιωπή ξαφνικά 🤭

@Eg93 @Marianne98 @lilbern @linaa @Lila ki και οι υπόλοιπες που μοτ διαφεύγουν αυτή τη στιγμή..

Πείτε τα νέα σας καλέ!!

Εγώ κορίτσια μου είμαι καλα !!! Εχω συνέλθει ! Μου ήρθε η περίοδος μετά από 27 ημέρες από την απόξεση … δεν είχε μεγάλη ροη αίματος  βέβαια … περιμένω να πάω για εξετάσεις θρομβοφιλιας και όταν βγουν τα αποτελέσματα θα ξεκινήσουμε προσπάθειες  !!! Έχω χαρεί πολύ για τα ευχάριστα νέα που ακούω και εύχομαι σύντομα όλες μας εγκυουλες !!! Εσυ πως είσαι ;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Lila ki said:

Εγώ κορίτσια μου είμαι καλα !!! Εχω συνέλθει ! Μου ήρθε η περίοδος μετά από 27 ημέρες από την απόξεση … δεν είχε μεγάλη ροη αίματος  βέβαια … περιμένω να πάω για εξετάσεις θρομβοφιλιας και όταν βγουν τα αποτελέσματα θα ξεκινήσουμε προσπάθειες  !!! Έχω χαρεί πολύ για τα ευχάριστα νέα που ακούω και εύχομαι σύντομα όλες μας εγκυουλες !!! Εσυ πως είσαι ;;;

Χαίρομαι πολύ που είσαι καλύτερα.. ήταν δύσκολη η δοκιμασία που σου έτυχε!! ..  

Εγώ αν και δεν θέλω (🤭) σε 2-3 μέρες θα δω νομίζω περίοδο. Τα συμπτώματα μου κλιμακώνονται άρα θεωρώ πως είναι περίοδος!

Θέλουμε να προχωρήσουμε με σπερματεγχυση σύντομα και σκέφτομαι αν είναι καλύτερα αυτό τον μήνα ή τον άλλον, που θα είναι και οι γιορτές των Χριστουγέννων και θα ξεκουραστούμε και λίγο!

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα,τι κανετε?μολις γυρισα απο τον γιατρο..δυστυχως οπως το φανταστηκα...με το ζορυ και με μεγενθυση ειδε εναν πολυ μικρο σακο ο οποιος εχει πιαστει χαμηλα και υπαρχει κινδυνος αποβολης...στην ουσια με προετοιμαζε για τα χειροτερα...μου ειπε οτι καππια πραγματα ειναι του θεου αλλα μεχρι στιγμης δεν παμε καλα.μπορει να κανει μια εκτοξευση ξαφνικα οποτε δεν μπορει να μου πει κατι ακομη..αλλα ο οργανισμος θα αποφασισει αν ειναι καλο εμβρυο και το κρατησει,αν θα κανουμε αποξεση λη αν θα χρειαστει καποια στιγμη να κανουμε αμνιοπαρακεντηση..μου ειπε θα το δουμε βημα βημα γιατι ειμαι κατω των οριων και να κανω χοριακη την τριτη και ραντεβου παλι μαζι του..συγνωμη για το σεντονι αλλα ειμαι λιγο νταουν...

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα,τι κανετε?μολις γυρισα απο τον γιατρο..δυστυχως οπως το φανταστηκα...με το ζορυ και με μεγενθυση ειδε εναν πολυ μικρο σακο ο οποιος εχει πιαστει χαμηλα και υπαρχει κινδυνος αποβολης...στην ουσια με προετοιμαζε για τα χειροτερα...μου ειπε οτι καππια πραγματα ειναι του θεου αλλα μεχρι στιγμης δεν παμε καλα.μπορει να κανει μια εκτοξευση ξαφνικα οποτε δεν μπορει να μου πει κατι ακομη..αλλα ο οργανισμος θα αποφασισει αν ειναι καλο εμβρυο και το κρατησει,αν θα κανουμε αποξεση λη αν θα χρειαστει καποια στιγμη να κανουμε αμνιοπαρακεντηση..μου ειπε θα το δουμε βημα βημα γιατι ειμαι κατω των οριων και να κανω χοριακη την τριτη και ραντεβου παλι μαζι του..συγνωμη για το σεντονι αλλα ειμαι λιγο νταουν...

Καταλαβαινω ότι είναι δύσκολο για εσενα αυτά που σου ειπε ο γιατρός εσυ να είσαι ήρεμη θα κανεις χοριακη και θα δεις πως θα προχωρήσετε.όπως και να προχωρήσει θα είναι για το καλό σου❤️

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα,τι κανετε?μολις γυρισα απο τον γιατρο..δυστυχως οπως το φανταστηκα...με το ζορυ και με μεγενθυση ειδε εναν πολυ μικρο σακο ο οποιος εχει πιαστει χαμηλα και υπαρχει κινδυνος αποβολης...στην ουσια με προετοιμαζε για τα χειροτερα...μου ειπε οτι καππια πραγματα ειναι του θεου αλλα μεχρι στιγμης δεν παμε καλα.μπορει να κανει μια εκτοξευση ξαφνικα οποτε δεν μπορει να μου πει κατι ακομη..αλλα ο οργανισμος θα αποφασισει αν ειναι καλο εμβρυο και το κρατησει,αν θα κανουμε αποξεση λη αν θα χρειαστει καποια στιγμη να κανουμε αμνιοπαρακεντηση..μου ειπε θα το δουμε βημα βημα γιατι ειμαι κατω των οριων και να κανω χοριακη την τριτη και ραντεβου παλι μαζι του..συγνωμη για το σεντονι αλλα ειμαι λιγο νταουν...

Σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου να εκτοξευτεί... Να πάρεις τόσο μεγάλη χαρά που να χαμογελας Ολη μέρα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...