Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 13η ημέρα διέγερσης και εχω ένα πολύ περίεργο σύμπτωμα που δεν ξέρω αν σχετίζεται με τα φάρμακα. Με καίνε-πονάνε τα μεγάλα δάχτυλα των ποδιών μου. Ξεκίνησε από το μεσημέρι. Ήμουν στην παραλία. Έχει συμβεί σε καμια; 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Δεν είναι άσχημη η χοριακη σου, κι εμένα όλες με 70% αύξηση ήταν. Δεν χρειάζεται διπλασιασμός στο 48ωρο, αρκεί ένα ποσοστό κοντά στο 70%. Θα ξεκαθαρίσει Δευτέρα.. 

Αγχωνομαι γιατι λεω μηπως η χοριακη μας δειχνει οτι δεν θα ειναι καλο το εμβρυο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Fofi! είπε:

Αγχωνομαι γιατι λεω μηπως η χοριακη μας δειχνει οτι δεν θα ειναι καλο το εμβρυο?

Το πώς εκκρίνει κάθε γυναικείος οργανισμός μια ορμόνη δεν μπορεί να είναι το ίδιο σε όλες.. Θετική σκέψη και Δευτέρα θα ξεκαθαρίσει. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Fofi! said:

Καλημερα κοριτσια και χρονια πολλα  .....σε τι σταδιο βρισκεστε εσεις?ποια δεν περιμενει την ακατανομαστη?

Εγώ δεν την περιμένω σε 6 μέρες αλλά ήδη μου έδειξε τα δόντια της :( ... έχω βάρος προς τα κάτω,με πονάει και λίγο η μέση... Δεν το βλέπω για κάτι ευχάριστο!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alice20 είπε:

Εγώ δεν την περιμένω σε 6 μέρες αλλά ήδη μου έδειξε τα δόντια της :( ... έχω βάρος προς τα κάτω,με πονάει και λίγο η μέση... Δεν το βλέπω για κάτι ευχάριστο!

Τα συμπτωματα ειναι τα ιδια...και εγω ημουν χαλια φαντασου ημουν τοσο σιγουρη οτι θα μου ερθει που φορουσα και σερβιετα...χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 hours ago, Fofi! said:

Τα συμπτωματα ειναι τα ιδια...και εγω ημουν χαλια φαντασου ημουν τοσο σιγουρη οτι θα μου ερθει που φορουσα και σερβιετα...χαχαχα

Όντως; δεν είχες τίποτα που θα έλεγες ότι είναι διαφορετικό; ... Εμένα δεν είναι πολύ νωρίς για το όποιο σύμπτωμα που να σχετίζεται με εγκυμοσύνη; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alice20 είπε:

Όντως; δεν είχες τίποτα που θα έλεγες ότι είναι διαφορετικό; ... Εμένα δεν είναι πολύ νωρίς για το όποιο σύμπτωμα που να σχετίζεται με εγκυμοσύνη; 

Εγω 2 μερες πριν την περιοδο πονουσα ελεεινα και ειχε πρηστει το στηθος μου ...το μονο λιγο διαφορετικο ηταν μια ανεξηγητη συχνοουρια...που δεν εχω ξυπνησει ποτε βραδυ για τουαλετα...τα αλλα ακριβως ιδια...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Fofi! said:

Εγω 2 μερες πριν την περιοδο πονουσα ελεεινα και ειχε πρηστει το στηθος μου ...το μονο λιγο διαφορετικο ηταν μια ανεξηγητη συχνοουρια...που δεν εχω ξυπνησει ποτε βραδυ για τουαλετα...τα αλλα ακριβως ιδια...

2 μέρες πριν βγάζει νόημα επειδή είναι οι μέρες που γίνεται η εμφύτευση!6 όμως πριν δεν νομίζω! 

Ηρέμησες κάπως;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

2 μέρες πριν βγάζει νόημα επειδή είναι οι μέρες που γίνεται η εμφύτευση!6 όμως πριν δεν νομίζω! 

Ηρέμησες κάπως;

Καλημερα...η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω αν ειναι καλο σημαδι αλλα δεν εχω αναγουλες ουτε ιδιαιτερη αλλη ενοχληση..μονο το στηθος πρησμενο και εχω πονοκοιλο...αναμενω αυριο την χοριακη και ελπιζω να ξεκαθαρισει το τοπιο..

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Fofi! said:

Καλημερα...η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω αν ειναι καλο σημαδι αλλα δεν εχω αναγουλες ουτε ιδιαιτερη αλλη ενοχληση..μονο το στηθος πρησμενο και εχω πονοκοιλο...αναμενω αυριο την χοριακη και ελπιζω να ξεκαθαρισει το τοπιο..

Σίγουρα θα ξεκαθαρίσει... Όμως να μην στεναχωριέσαι αν τελικά τα αποτελέσματα δεν είναι θετικά, όχι επειδή ειναι άνευ σημασίας αλλά επειδή δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να το αλλάξεις. Οπότε να δεις το θετικό μέρος. Ότι θα μείνεις σχεδόν αμέσως ξανά έγκυος (υπάρχουν αμέτρητες περιπτώσεις τέτοιες) και ότι η φύση ξέρει καλύτερα απο τον καθένα μας και αυτό έπρεπε να γίνει... 

Εμείς απευχομαστε αυτό το σενάριο ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Σίγουρα θα ξεκαθαρίσει... Όμως να μην στεναχωριέσαι αν τελικά τα αποτελέσματα δεν είναι θετικά, όχι επειδή ειναι άνευ σημασίας αλλά επειδή δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να το αλλάξεις. Οπότε να δεις το θετικό μέρος. Ότι θα μείνεις σχεδόν αμέσως ξανά έγκυος (υπάρχουν αμέτρητες περιπτώσεις τέτοιες) και ότι η φύση ξέρει καλύτερα απο τον καθένα μας και αυτό έπρεπε να γίνει... 

Εμείς απευχομαστε αυτό το σενάριο ❤️❤️❤️

Ναι συμφωνω σιγουρα και υπαρχουν και ακομη χειροτερα παντα σεναρια....αλλα ειναι ωρες ωρες αυτες οι ορμονες που σε τρελαινουν...οτι και να γινει ολα καλα θα πανε...για ολες μας!!!!αυριο το μεσημερι θα ξερουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα...τι κανετε???εγω φουλ αγχος...τρεμω...εχουμε μια χοριακη την προηγουμενη δευτερα 77..την παρασκευη 255 και σημερα 568...τι λετε????παμε καλα ή οχι?δεν μου το σηκωσε και ο γιατρος ακομη..

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια καλημερα...τι κανετε???εγω φουλ αγχος...τρεμω...εχουμε μια χοριακη την προηγουμενη δευτερα 77..την παρασκευη 255 και σημερα 568...τι λετε????παμε καλα ή οχι?δεν μου το σηκωσε και ο γιατρος ακομη..

Γεια σου κορίτσι μου.. Αφού ανεβαίνει πιστεύω πως είναι καλά.. Τώρα για το ποσοστο δεν γνωρίζω ποσο θα ήθελε ο γιατρός σου να είναι.. Για να σου πω την δική μου ιστορία διπλασιασμό δεν πήρα ποτε, ουτε 70% ανέβαινε όπως θέλουνε.. Ξαφνικα μια μέρα εκεί π έλεγα τέλος δεν προχωράμε η χοριακη εκτινάχτηκε.. Τώρα εχω ενα υγιέστατο ζουζουνακι.. Καλη σου επιτυχία κ όλα να είναι θετικά κ όμορφα..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια καλημερα...τι κανετε???εγω φουλ αγχος...τρεμω...εχουμε μια χοριακη την προηγουμενη δευτερα 77..την παρασκευη 255 και σημερα 568...τι λετε????παμε καλα ή οχι?δεν μου το σηκωσε και ο γιατρος ακομη..

μεσα σε 3μερες διπλασιαστηκε,αυτο ειναι θετικο

ισως απλα να κανεις μικρες χοριακες,προς το παρον εχεις την απαιτουμενη εξελιξη

εγω θα ελεγα να κανεις υπομονη,κ ισως πεμπτη-παρασκευη εναν υπερηχο,αν εχει παει πανω απο 1000 θα δειτε σακο(χοριακη αν θες,η ζητησει ο γιατρος)

ολα να πανε καλα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια καλημερα...τι κανετε???εγω φουλ αγχος...τρεμω...εχουμε μια χοριακη την προηγουμενη δευτερα 77..την παρασκευη 255 και σημερα 568...τι λετε????παμε καλα ή οχι?δεν μου το σηκωσε και ο γιατρος ακομη..

Υπάρχουν περιπτώσεις που δεν διπλασιάζονται 100% αλλά μπορεί και λιγότερο μην αγχώνεσαι να δεις τι θα σου πει και ο γιατρός σου.σημασία έχει να είσαι όσο ήρεμη μπορείς 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...