Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Nels είπε:

Καλέ γιατι να κλάψεις? Να γελάσεις και να το χαρείς! Τι τιμή είδες σήμερα? Μπορείς να κάνεις και μεθαύριο αν δεν αντέχεις την αναμονή μέχρι την Παρασκευή, να δεις αν διπλασιαστεί! Συγχαρητήρια και όλα καλά εύχομαι!

Δεν ξερω εχω πολυ αναμεικτα συναισθηματα...ενα τεραστιο αγχος και ενταση..δεν ξερω αν ειναι ορμονες ή οχι...εχω φοβερες αναγουλες..εντονη οσφρηση...χθες βραδυ εκανα εμετο με το ζορυ απο την εντονη αναγουλα...και εχω και μια ζουζουνα να τριγυρναει στο σπιτι...ολα μαζι στο μυαλο μου κανουν παρτυ....77,2 η χοριακη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Δεν ξερω εχω πολυ αναμεικτα συναισθηματα...ενα τεραστιο αγχος και ενταση..δεν ξερω αν ειναι ορμονες ή οχι...εχω φοβερες αναγουλες..εντονη οσφρηση...χθες βραδυ εκανα εμετο με το ζορυ απο την εντονη αναγουλα...και εχω και μια ζουζουνα να τριγυρναει στο σπιτι...ολα μαζι στο μυαλο μου κανουν παρτυ....77,2 η χοριακη..

Λογικό είναι!!!! Αλλα νομίζω ότι ήρθε η ώρα απλά να κάνεις ένα μεγάλο "ΟΥΦΦΦ" κ να χαμογελάσεις..να έχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη.

 

Κορίτσια μου εγώ είμαι στην 22η μέρα του κύκλου. Εδώ κ 3 μέρες τα τεστ ωορρηξίας βγαίνουν θετικότατα κ έτσι είχαμε αυτές τις μέρες επαφές με τον σύζυγό! Πηγαίνω λοιπόν στο γιατρό σήμερα και μου λέει ότι η ωορρηξία μου έχει γίνει μέσα στις τελευταίες 5ημερες...οπότε πάλι δεν ξέρουμε εάν οι επαφές είναι μεσα στις σωστές μέρες. Μου είπε να πάω στον επόμενο κύκλο την 12-14 μέρα για να μπορέσουμε να υπολογίσουμε τότε σωστά την ωορρηξία!! Άρα μάλλον πάει χαμένος και αυτός ο μήνας!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Δεν ξερω εχω πολυ αναμεικτα συναισθηματα...ενα τεραστιο αγχος και ενταση..δεν ξερω αν ειναι ορμονες ή οχι...εχω φοβερες αναγουλες..εντονη οσφρηση...χθες βραδυ εκανα εμετο με το ζορυ απο την εντονη αναγουλα...και εχω και μια ζουζουνα να τριγυρναει στο σπιτι...ολα μαζι στο μυαλο μου κανουν παρτυ....77,2 η χοριακη..

Γιατί να έχεις άγχος? Όλα καλά θα πάνε, έχεις στο σπίτι και το κοριτσάκι σου να σου θυμιζει πως εξελισσεται τέλεια μια εγκυμοσυνη! Μάλλον έχουν βαρεσει κόκκινο οι ορμόνες σου, λογικό στην αρχη!

Καλούς διπλασιασμους εύχομαι και με μια υγιή τελειομηνη εγκυμοσυνη!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Mar-micky είπε:

Λογικό είναι!!!! Αλλα νομίζω ότι ήρθε η ώρα απλά να κάνεις ένα μεγάλο "ΟΥΦΦΦ" κ να χαμογελάσεις..να έχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη.

 

Κορίτσια μου εγώ είμαι στην 22η μέρα του κύκλου. Εδώ κ 3 μέρες τα τεστ ωορρηξίας βγαίνουν θετικότατα κ έτσι είχαμε αυτές τις μέρες επαφές με τον σύζυγό! Πηγαίνω λοιπόν στο γιατρό σήμερα και μου λέει ότι η ωορρηξία μου έχει γίνει μέσα στις τελευταίες 5ημερες...οπότε πάλι δεν ξέρουμε εάν οι επαφές είναι μεσα στις σωστές μέρες. Μου είπε να πάω στον επόμενο κύκλο την 12-14 μέρα για να μπορέσουμε να υπολογίσουμε τότε σωστά την ωορρηξία!! Άρα μάλλον πάει χαμένος και αυτός ο μήνας!!!

Ορμονικές εξετάσεις έχεις κάνει? Δεν είναι πολύ καλό να βγαίνουν τα τεστ ωορηξιας θετικά για πολλές μέρες Κ ειδικά αν έχει γίνει η ωορρηξία . Ίσως αυτό δείχνει κάτι πολυκυστικες πχ .. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , linaa είπε:

Ορμονικές εξετάσεις έχεις κάνει? Δεν είναι πολύ καλό να βγαίνουν τα τεστ ωορηξιας θετικά για πολλές μέρες Κ ειδικά αν έχει γίνει η ωορρηξία . Ίσως αυτό δείχνει κάτι πολυκυστικες πχ .. 

Έκανα ορμονικές είναι λίγο ανεβασμένη η LH αλλά ο γιατρός είπε ότι η αναλογία με την Fsh είναι οκ. Οπότε δεν μας ανησυχεί κάτι. Όσο για τις πολυκυστικες ο γιατρός που πηγαίνω πολλά χρόνια τώρα μου λέει ότι δεν έχω κ ότι είχα δύο εγκυμοσύνες πριν πολύ εύκολα ( η μία αποβολή) δείχνει ότι δεν είναι πολυκυστικες. Ο δεύτερος που πήγα το τελευταίο τρίμηνο μου είπε ότι έχω πολυκυστικες. Τώρα τ να σου πω...η αλήθεια είναι ότι εμπιστεύομαι πιο πολύ τον δικό μου τον γιατρό γιατί σε ότι κ να μου έχει πει έχει πέσει μέσα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 hours ago, Fofi! said:

Κοριτσια καλημερα τι κανετε????εγω σημερα με 2 μερες καθυστερηση και εκανα χοριακη...βγηκε θετικη κοριτσια..δεν ξερω να κλαψω ή να γελασω...ειναι πολυ νωρις ακομη ομως μου ειπε ο γιατρος να ξανα κανω την παρασκευη...

Τι λεεεεεεες τι ευχάριστα νέα είναι αυτά !!!! Με το καλό!!!!! Υπέροχα νέα !!!! Άντε έγινε καλή αρχή για όλες μας κορίτσια μου !!!!! 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια που χαθηκατε?εγω δυστυχως δεν εχω καλα νεα...η χοριακη δεν ανεβαινει οπως επρεπε...μου ειπε ο γιατρος μια τελευταια την δευτερα αλλιψς μετα δεν ξερω τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις...αποβαλλει ο οργανισμος απο μονος του ή πρεπει να γινει καποια αποξεση?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια που χαθηκατε?εγω δυστυχως δεν εχω καλα νεα...η χοριακη δεν ανεβαινει οπως επρεπε...μου ειπε ο γιατρος μια τελευταια την δευτερα αλλιψς μετα δεν ξερω τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις...αποβαλλει ο οργανισμος απο μονος του ή πρεπει να γινει καποια αποξεση?

Ποσο ηταν η πρώτη και ποσο η δεύτερη ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Ποσο ηταν η πρώτη και ποσο η δεύτερη ;

Η πρωτη ειναι 77 την δευτερα..και η δευτερη 255 την παρασκευη..μου ειπε οτι ειναι πολυ οριακα και οτι δεν ειναι πολυ καλη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Fofi! είπε:

Η πρωτη ειναι 77 την δευτερα..και η δευτερη 255 την παρασκευη..μου ειπε οτι ειναι πολυ οριακα και οτι δεν ειναι πολυ καλη..

Εξαρτάται αν συνεχίζει να ανεβαίνει πολύ αργά όπως τώρα θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να ανέβει αρκετά ώστε να γίνει υπέρηχος να δει ο γιατρός που είναι(αν είναι μέσα στην μήτρα )  για να δει αν θα προχωρήσει ή θα πάει σε αποξεση. Αλλιώς μπορεί ξαφνικά απλά να σου έρθει αίμα Κ να καθαρίσεις μόνη σου. Υπάρχει βέβαια Κ η περίπτωση της ανατροπής ξαφνικά να πάνε όλα καλά .  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Fofi! Καμιά φορά δεν είναι όλα άσπρο μαύρο και οι αριθμοί είναι ενδεικτικοί για να έχουν οι γιατροί μια ρεγουλα. Όμως πολλές φορές ακούσαμε για περιπτώσεις που ο γιατρός έλεγε πως δεν ανεβαίνει κανονικά και μετα εκτοξευόταν. ... Η κάθε κοπέλα είναι διαφορετική οπότε να σκέφτεσαι μόνο θετικά για την ώρα... Αν χρειαστεί τελικά να γίνει αποξεση θα σε καθοδηγήσει ο γιατρός. ..❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Fofi! είπε:

Η πρωτη ειναι 77 την δευτερα..και η δευτερη 255 την παρασκευη..μου ειπε οτι ειναι πολυ οριακα και οτι δεν ειναι πολυ καλη..

Κατανοώ κο το καταλαβαίνεις και εσυ ότι το νούμερο δεν ειναι το αναμενόμενο ούτε θέλω να σε γεμίσω ελπίδες ούτε να σε ρίξω ψυχολογικά εύχομαι να γίνει ότι καλύτερο πρέπει για εσενα η φύση προνοεί πάντα και ξερει τι κάνει.ότι και να γίνει μην πέσεις και να συνεχίσεις να ελπίζεις ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ για τα μηνυματα σας!!!θα δειξει την δευτερα...οτι ειναι να γινει ελπιζω να δειξει την δευτερα γιατι αυτη η αναμονη νομιζω με σκοτωνει...

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fofi! είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ για τα μηνυματα σας!!!θα δειξει την δευτερα...οτι ειναι να γινει ελπιζω να δειξει την δευτερα γιατι αυτη η αναμονη νομιζω με σκοτωνει...

Δεν είναι άσχημη η χοριακη σου, κι εμένα όλες με 70% αύξηση ήταν. Δεν χρειάζεται διπλασιασμός στο 48ωρο, αρκεί ένα ποσοστό κοντά στο 70%. Θα ξεκαθαρίσει Δευτέρα.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...