Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Tintin είπε:

Γεια σου κορίτσι μου, ιστορικό του συντρόφου σου σας ζήτησαν όταν έδωσε το δείγμα; αν παιρνει κάποια φαρμακευτική αγωγη, αν είχε κάποια επέμβαση κλπ κλπ;;  εμείς κ τις 3 φορες π έδωσε ο άνδρας μου μας τα ρωτησανε αυτα

Ναι τον ρώτησαν και το κάναμε την 4μερα παρόλα αυτά είχαμε και μεγάλη άποχη τον προηγούμενο μήνα είχαμε έρθει μια φορά σε επαφή και ίσως κ για αυτό να επηρεάστηκε το αποτέλεσμα τι να πω προσπαθώ κ εγώ να πείσω τον εαυτό μ ίσως και λάθος αλλά θα κάνουμε τον άλλον μήνα πάλι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Baby 26 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες παρά πολύ κορίτσια μ θα ξεκινήσουμε με τις εξετάσεις κ όλα τα υπόλοιπα από τπν άλλον μήνα πάντως το ότι το ακούμπησε με το χέρι δεν υπάρχει περίπτωση να το επηρέασε ; Σίγουρα θα πάμε για ένα επαναληπτικό αλλά αυτό που καταλαβαίνω είναι πως δεν έχω πολλές ελπίδες για λάθος άντε να βγουνε λίγο καλύτερα αλλά όχι πολλά 

Καλησπέρα κορίτσι μου ,

Παίρνω το θάρρος να σου γράψω, μια που έχω περάσει από πολλές εξετάσεις γιατί είχα ατυχίες και να σου πω όσο αφορά για το σπέρμα 

Καλό θα ήταν να κάνετε ένα καλό σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο κέντρο που ασχολείται μόνο μ αυτό,  να πάρετε οδηγίες για αποχή κλπ και να έχετε ένα ολοκληρωμένο αναλυτικό σπερμοδιαγραμμα και μετά να οδηγηθείτε περαιτέρω 

Δυστυχώς τα απλά μικροβιλογικα ακόμη και γνωστά καθώς και τα μαιευτήριο δεν έχουν τόσο αξιόπιστο και ολοκληρωμένο σύστημα για ανάλυση,  δίνουν απλά τις βασικές ενδείξεις του σπέρματος 

Ένα κέντρο που έχει την αξιοπιστία,  μπορείς και να διαβάσεις και εδώ και Google είναι του Λυμπεροπουλου,  ψαξτο , πάρε τον χρόνο σου και ξεκινήστε σωστά 

Παιδάκι θα κάνεις,  είναι το μόνο σίγουρο,  με υπομονή,  πίστη και θετική σκέψη,  στο λέω και εγώ που έχω περάσει τόσα και έχω τα διδυμακια μου (μπορείς να βρεις την ιστορία μου,  αν ψαξεις) 

Στην διάθεση σου για ότι χρειαστείς 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Baby 26 είπε:

Ναι τον ρώτησαν και το κάναμε την 4μερα παρόλα αυτά είχαμε και μεγάλη άποχη τον προηγούμενο μήνα είχαμε έρθει μια φορά σε επαφή και ίσως κ για αυτό να επηρεάστηκε το αποτέλεσμα τι να πω προσπαθώ κ εγώ να πείσω τον εαυτό μ ίσως και λάθος αλλά θα κάνουμε τον άλλον μήνα πάλι

Το σπέρμα λενε πως αλλάζει κάθε 3 μηνες περιπου.. Το κεντρο π κάνατε την εξέταση είναι πολύ σημαντικό, να βρείτε κάποιο αξιοπιστο.. Ολά καλά θα πάνε... Θετική σκέψη..

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anniee είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ,

Παίρνω το θάρρος να σου γράψω, μια που έχω περάσει από πολλές εξετάσεις γιατί είχα ατυχίες και να σου πω όσο αφορά για το σπέρμα 

Καλό θα ήταν να κάνετε ένα καλό σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο κέντρο που ασχολείται μόνο μ αυτό,  να πάρετε οδηγίες για αποχή κλπ και να έχετε ένα ολοκληρωμένο αναλυτικό σπερμοδιαγραμμα και μετά να οδηγηθείτε περαιτέρω 

Δυστυχώς τα απλά μικροβιλογικα ακόμη και γνωστά καθώς και τα μαιευτήριο δεν έχουν τόσο αξιόπιστο και ολοκληρωμένο σύστημα για ανάλυση,  δίνουν απλά τις βασικές ενδείξεις του σπέρματος 

Ένα κέντρο που έχει την αξιοπιστία,  μπορείς και να διαβάσεις και εδώ και Google είναι του Λυμπεροπουλου,  ψαξτο , πάρε τον χρόνο σου και ξεκινήστε σωστά 

Παιδάκι θα κάνεις,  είναι το μόνο σίγουρο,  με υπομονή,  πίστη και θετική σκέψη,  στο λέω και εγώ που έχω περάσει τόσα και έχω τα διδυμακια μου (μπορείς να βρεις την ιστορία μου,  αν ψαξεις) 

Στην διάθεση σου για ότι χρειαστείς 

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου την εξέταση την κάναμε στο Γεννημα και αυτό ακριβώς που λες δεν ήταν κ τόσο αναλυτικές και μ έκανε εντύπωση γιατί ο γιατρός επέμενε στην πρώτη σταγόνα ουι ίσως αν χάσαμε την πρώτη σταγόνα μπορεί να έχει βγει λάθος το σπερμοδιαγραμμα το διάβασα και στο Ίντερνετ παρολα αυτά ότι και να κάθομαι να σκέφτομαι δεν έχει να κάνει πρέπει να γίνει ένα επαναληπτικό κ θα πάω στον κυριο Λυμπεροπούλο που είναι ειδικός στα σπερμοδιαγραμματα ευχαριστώ πολύ και πάλι 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα τι κάνετε;;;όσες έχετε ιδέα από τεστ ωορρηξίας βρε κορίτσια πείτε είναι θετικό ή αρνητικό αυτό..έχει δύο μέρες που βγαίνουν έτσι...είμαι στην στην 14η χωρίς σταθερο κύκλο και στον προηγούμενο έκανα την 24η μέρα. Ευχαριστώ πολύ όλες σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Mar-micky είπε:

Κοριτσια καλησπέρα τι κάνετε;;;όσες έχετε ιδέα από τεστ ωορρηξίας βρε κορίτσια πείτε είναι θετικό ή αρνητικό αυτό..έχει δύο μέρες που βγαίνουν έτσι...είμαι στην στην 14η χωρίς σταθερο κύκλο και στον προηγούμενο έκανα την 24η μέρα. Ευχαριστώ πολύ όλες σας

αν πρεπει να ειναι το ιδιο με την γραμμη ελεγχουν,δ ειναι θετικο,ειναι πιο αχνο

αλλα δ εχω κανει ποτε τετοιο τεστ,λογικα θα σου πει κ καποια που ξερει περισσοτερα

αλλα δ ειναι κακο να εχεις επαφη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/16/2023 at 3:12 PM, Mar-micky said:

Κοριτσια καλησπέρα τι κάνετε;;;όσες έχετε ιδέα από τεστ ωορρηξίας βρε κορίτσια πείτε είναι θετικό ή αρνητικό αυτό..έχει δύο μέρες που βγαίνουν έτσι...είμαι στην στην 14η χωρίς σταθερο κύκλο και στον προηγούμενο έκανα την 24η μέρα. Ευχαριστώ πολύ όλες σας

Εμένα όταν έμεινα έγκυος πάντως κάθε μέρα αχνη μ έβγαινε … εννοώ κάθε μέρα την εβδομάδα της γόνιμης… αχνη προς θετική … ποτέ θετικό όμως ! Καλη επιτυχία !!!! Και εγώ 29 ημέρες κύκλο έχω και πλέον κάνω προσπάθειες από την 7η ημέρα της την 20η… 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Εμένα όταν έμεινα έγκυος πάντως κάθε μέρα αχνη μ έβγαινε … εννοώ κάθε μέρα την εβδομάδα της γόνιμης… αχνη προς θετική … ποτέ θετικό όμως ! Καλη επιτυχία !!!! Και εγώ 29 ημέρες κύκλο έχω και πλέον κάνω προσπάθειες από την 7η ημέρα της την 20η… 

Εμένα από την επόμενη έγινε ακόμα πιο αχνό κ κάθε μέρα που παίρναει είναι όλο κ πιο αχνό. Ή ήταν εκείνη ή η προηγούμενη μέρα το θετικό τεστ ή επειδή έχω ΣΠΩ ανεβαίνει η lh οπότε να ναι. Δεν ξέρω. Θα κάνω μέχρι να αδιαθετησω να δω τι θα γίνει. Μακάρι να έχει γίνει κάτι!!!!

 

Βρε κορίτσια που χαθήκατε όλες;;;; κανένα νέο έχουμε;;;

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε???εγω περιμενω αυτες τις μερες να αδιαθετησω...ποναω αφορητα οποτε λογικα θα μου ερθει...αν και ειχα πετυχει επαφες στοχευμενες..την αλλη εβδομαδα θα κανω εξετασεις ορμονολογικες που μου εγραψε η γιατρος...δεν εχω ξανα κανει ποτε τετοιες εξετασεις...απο 2η εως 5η ημερα περιοδου μου ειπε..

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Fofi! είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε???εγω περιμενω αυτες τις μερες να αδιαθετησω...ποναω αφορητα οποτε λογικα θα μου ερθει...αν και ειχα πετυχει επαφες στοχευμενες..την αλλη εβδομαδα θα κανω εξετασεις ορμονολογικες που μου εγραψε η γιατρος...δεν εχω ξανα κανει ποτε τετοιες εξετασεις...απο 2η εως 5η ημερα περιοδου μου ειπε..

Αν πονάς πριν και κατά τη διάρκεια της περιόδου μια είναι η λύση, βελονισμος. Μου το λέγανε και δεν έδινα σημασία μέχρι που το δοκίμασα και σώθηκα, μηδέν συμπτώματα προεμμηνοριακου συνδρόμου και μηδέν πονος στην περίοδο. Εγώ το έκανα για βελτίωση γονιμότητας αλλά βοήθησε και στους πονους, εννοείται σε εξειδικευμενο γιατρό αναισθησιολογο.

Όσο αφορά τις εξετάσεις που θα κάνεις, γίνονται 2η-3η μέρα περιόδου, δεν ξέρω γιατί σου είπε μέχρι 5η. Πρώτη μέρα περιόδου θεωρείται αυτή που θα δεις κανονικό κόκκινο αίμα πριν τις 6 το απόγευμα.

Αφού θα μπεις στη διαδικασία να κάνεις εξετάσεις πες και στον σύντροφό σου να κάνει ένα σπερμοδιαγραμμα.

Καλη επιτυχία και εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 52 λεπτά , Nels είπε:

Αν πονάς πριν και κατά τη διάρκεια της περιόδου μια είναι η λύση, βελονισμος. Μου το λέγανε και δεν έδινα σημασία μέχρι που το δοκίμασα και σώθηκα, μηδέν συμπτώματα προεμμηνοριακου συνδρόμου και μηδέν πονος στην περίοδο. Εγώ το έκανα για βελτίωση γονιμότητας αλλά βοήθησε και στους πονους, εννοείται σε εξειδικευμενο γιατρό αναισθησιολογο.

Όσο αφορά τις εξετάσεις που θα κάνεις, γίνονται 2η-3η μέρα περιόδου, δεν ξέρω γιατί σου είπε μέχρι 5η. Πρώτη μέρα περιόδου θεωρείται αυτή που θα δεις κανονικό κόκκινο αίμα πριν τις 6 το απόγευμα.

Αφού θα μπεις στη διαδικασία να κάνεις εξετάσεις πες και στον σύντροφό σου να κάνει ένα σπερμοδιαγραμμα.

Καλη επιτυχία και εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε.

Ειχα ξεκινησει βελονισμο λογο ημικρανιων και με εκαναν πολυ χειροτερα με συχνους εμετους και υον σταματησα...οποτε δεν ξερω αν θα το διακινδυνευα..αυτο που παρατηρω ειναι απο τοτε που ξεκινησαμε διαδικασια για 2ο παιδι ποναω καθε μηνα και εχω γεμισει σπυρια στο προσωπο δεν ξερω αν εχει σχεση..οσο αναφορα τις εξετασεις θα προσπαθησω την 3η μερα περιοδου να παω αν αδιαθετησω σαββατο..

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου τι κάνετε σας διαβάζω κάθε μέρα να ξέρετε εύχομαι να ακούσω ευχάριστα από όσες είμαστε στην προσπάθεια εγώ παρά το κακό σπερμοδιαγραμμα έκανα τις προσπάθειες μ παρόλο που δεν ελπίζω χαχαχαχα τι αλλά νέα ❤️

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα τι κανετε????εγω σημερα με 2 μερες καθυστερηση και εκανα χοριακη...βγηκε θετικη κοριτσια..δεν ξερω να κλαψω ή να γελασω...ειναι πολυ νωρις ακομη ομως μου ειπε ο γιατρος να ξανα κανω την παρασκευη...

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 2
  • Λουλούδια 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλημερα τι κανετε????εγω σημερα με 2 μερες καθυστερηση και εκανα χοριακη...βγηκε θετικη κοριτσια..δεν ξερω να κλαψω ή να γελασω...ειναι πολυ νωρις ακομη ομως μου ειπε ο γιατρος να ξανα κανω την παρασκευη...

Καλέ γιατι να κλάψεις? Να γελάσεις και να το χαρείς! Τι τιμή είδες σήμερα? Μπορείς να κάνεις και μεθαύριο αν δεν αντέχεις την αναμονή μέχρι την Παρασκευή, να δεις αν διπλασιαστεί! Συγχαρητήρια και όλα καλά εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...